Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Píše ten co se podílel na hře,na kterou jsem se moc těšil a vyšla totálně domrvená Mafie 2 *1* To Skyrim je oproti ní andílek *1* .. Z článku má ve spoustě věcí pravdu,ale najdou se tam i totální banality..
    • Hmm, mozna prave proto odesel davno pred dokoncenim M2 z tymu co ?
      • rhomola
        Na stránkách jeho nové firmy prezentuje obě Mafie jako svoje předchozí úspěchy. Jako reference. Takže co?
        • Tak scénář k M2 je o několik řádů lepší než to co nazývají hlavní příběhovou linií ve Skyrimu.
          • Faolan
            Mafie? Vtipálku *3*
          • rhomola
            Dost relativní. Předesílám, že Mafii II jsem koupil stejně jako jedničku a že i tady jsem fanoušek, nebo spíš byl. Mě dvojka zklamala. A ten scénař jak píšeš, když pominu, že srovnáváme naprosto odlišné kategorie her, je proč o řády lepší? Je to příběh spíš hazlíka než klaďase, je to příběh bez odpoček a možností se nějak výrazněji rozhodovat, a když odklikám filmové cutscény tak je to jenom o tom, běž tam, něco tam seber, nebo všechny rozstřílej a vrat se zpátky. A co mě mrzelo hlavně, že to celé nevypadlo na víc, než deset hodin čistého herního času na nejvyšší obtížnost. A bylo to dražší. Extrémní a volnou jízdu schovanou do třech dalších ještě nudnějších DLC sem dokupoval, ale na džípa už sem se vyprdnul. Jednou za rok si to prolítnu a sem tam vystracham jeste nejakej nenalezenj plakát, ale je to spíš jako kouknout se na film občas.
        • A o co jde? Az udelaj aspon neco jako on tak se do nekoho navazej
  • No tak Pane Vavro, snad vam ulehcim zivot tim, ze se pridam k hrstce nespokojencu. Nejste jediny, kdo si vsiml az neobvykle mizernosti Skyrimu. Celkem jsem prekousl zrecyklovanou grafiku (nakonec mody neco napravi), prekousl jsem imbecilniho kone (bod 96, tusim, me opravdu pobavil, presne tak to je), prekousl jsem neuveritelne dementni GUI, prekousl jsem do nebe volajici humus jmenem NPC, prekousl jsem vetsinu ostatniho o cem pisete, ale jedno nedokazi. Nemohu akceptovat totalne plochy, bezobsazny styl vypraveni pribehu "instantniho hrdiny", bez jakekoliv fantazie, humoru, petrosti a skutecnych hadanek, a to bez ohledu zda-li jde o hlavni ci vedlejsi kvesty. Skyrim je jen levnym recyklatem polo a plne automatizovanych schemat, zalozenych na metode nejmensiho spolecneho jmenovatele. Tuto hru NEDOHRAJI, at si ji nechaji!
    • rhomola
      ...bez jakekoliv fantazie, humoru, petrosti a skutecnych hadanek? Asi nehrajete stejnou hru jako já. Blížím se 90té hodině hraní a stále se skvěle bavím. As stále ještě mám plný questbook a zdaleka nedohráno. Jako fanoušek série asi nacházím více vtipů, ale i nováček dle mého má šanci na skvělou zábavu. Questy jsou hodně pestré a stále víc si troufám říct, že jejich provázanost je místy až neskutečná a osud mého hrdiny je díky tomu opravdu variabilní. Dokonce až tak, že si nejsem vůbec jist, že bych to znovu dokázal odehrát úplně stejně. Spíš se při příštím hraní za jinou specializaci nechám strhnout hraním asi někam jinam a jinudy a bude to zase úplně jiný příběh. *3*
      • Skyrim som hral veľmi dávno, a na veľa vecí si už nespomeniem, no pamätám sa na to, že vedľajšie questy boli častokrát prepracovanejšie a zaujímavejšie než hlavná dejová línia. Prvý krát som hral za chlapa a potom som to rozohral za ženu. Druhé kolo som už síce nedokončil, pretože som prišiel o savy, no taktiež sa pamätám, že gameplay bol o trošku iný, než prvé kolo. Takže za mňa +súhlas. :)
      • Fanousek serie, to je ono, sundej ruzove bryle a pak to ohodnot!
        • rhomola
          Mam v týhle diskusi hodně postů s hodně konkrétníma postřehama. Můžeš si je najít, můžeš s nima nesouhlasit, případně sám pár konkrétních přihodit. Ale předpojatě plkat o mých brýlích? Nebuď legrační.
    • Zrecyklovana grafika - highend to neni , ale oproti Oblivionu obrovsky rozdil , postavy maji textury 2048x2048 ,oproti 512x512 oblivionu , world textury 512x512 oproti 256x256 oblivionu.Dalo by se pokracovat dal.
      Imbecilni kun - nevim,hraju 160 hodin a mam porad stejneho kone od zacatku , a zatim neudelal nic co by mi vadilo.
      Dementni GUI - neni to idealni , ale ani totalne nefunkcni , nevim..za poslednich par let ve sfere rpg byly nejake lepsi?Mozna o trochu..ale vzasade plus minus to same jako ma Skyrim.
      Humus jmenem NPC - Hmm...vetsina her ma NPC co stoji na miste ve dne v noci , a jen cekaji az na ne dojde rada..tady sice NPC nekdy pusobi debilne , ale aspon maji nejaky rezim zivota...kde jsem to naposledy videl..hmm..nikde?
      Bezobsazny styl vypraveni - podtext vsech TES her..you write the story...vzasade je to o tom ze kazdou udalost si kazdy prozije jinak,zaklad ma stejny..kdesi u nabrani ukolu...ale prubeh se u kazdeho znacne lisi.Nekomu vyhovuje scriptovana story plna textu , nekomu ne.
      V TES to je takove jake si to clovek udela , pokud si chce vypestovat a zit zivot instantniho a plocheho hrdiny , tak jiste muze..ale to neznamena ze to je jedina cesta...jen to clovek nesmi hrat jako Dragon Age. :)
      • Ohledně GUI kladeš špatnou otázku - ono se (na PC snad) v posledních 10 letech v nějakém RPG objevilo horší? Žádné mě tedy nenapadá. I inventář v Knights of the old republic který jsem považoval za hodně nepovedený byl proti tomu ve Skyrimu dokonalost sama.

        A ve světě plochých NPC a přímočarých příběhů se té povrchosti obtížně zbavuje. Ale zrovna v tomto udělal Skyrim od dob Oblivionu skutečně krok vpřed a přiznejme si to - RPG s otevřeným světem obvykle plochá bývají (s čestnou výjmkou Fallout New Vegas který dokázal že to jde lépe).
  • No pane Vávro nevím co vam Bethesda udělala že jí tak zarytě nesnášíte, skyrim sice chyby má ale určitě jich nebude přes 110. To je "větší číslo chyb než u všech her od EA" obrazně řečeno. *10*
  • Malleth
    Damn
  • Dobré je, jak se tu ta hromada cucáků ošívá nad realitou a pravdivostí tohoto článku :-) Ano Skyrim je dobrá hra, ale tak ukrutně nedomrlá, že to až mnohdy bolí. S článkem se absolutně ztotožňuji. Kdyby se aspoň tolik nepřeceňovala a nevychvalovala s tím jaká je to úžasná revoluce v hraní..
    • rhomola
      No revoluce v hraní je TES od třetího dílu nepochybně. A laťku stále zvyšuje a ostatní na stejném poli ji jenom dohánějí. O tom nemá smysl pochybovat. Navíc je to hra zábavná a jako hra/hračka má po zase dlouhé době potenciál bavit mě a spoustu dalších stovky a stovky hodin. Za litr úplně super.
      Ale nevynáším to jen do nebes. Jistě herní svět Skyrimu má obrovský potenciál, a ten opět nebyl vužit do maxima. Možná nebyl využit ani z poloviny, mnohé by se dalo vymazlit lépe, prostor i nástroju tu k tomu jsou (a podotýkám skvěle až úžasně funkční nástroje) ale ještě bude pár patchů a nějaká DLC a hlavně tuny módů, takže já jsem velmi spokojen.
      A kdybych zrovna v tuhle chvíli měl hodnotit v rámci kategorie open world zase dám 10/10 a na hru roku bych asi taky tipnul, protože údálost v herním světě a jeho komunitách to rozhodně je největší. Však už o čem jiném se tu letos tak vášnivě diskutovalo?
      • Fanboy promluvil *6*
        • rhomola
          Buď trochu konkrétnější vládče vesmíru. Tvému proslovu nejsem hoden ani schopen porozumět.
    • presne, solidni hra, ma svoje dobry stranky, ale taky zbytecne moc hovadin a nedodelku (bohuzel uz tak nejak tradicne, kdyz se clovek mrkne na cely tes + novy fo)
      • No prave, o to zarazejici je ze se plno tech chyb opakuje porad dokola a oni porad dokola nejsou schopni s tim neco udelat!
  • Udělat Open World RPG se neobejde bez problémů či kompromisů. Skyrim je skvělá hra s několika menšími problémy a pokud jsou tyto problémy daň za to, že nechci jít s trendem a bezostyšně utápět čas ve F2P online simulátorech nudy, tak prosím, rád ji zaplatím.
    • Malleth
      Kdyby tak ty problémy byly drobné
  • Zdravím všechny kromě pana Vávry. Nemůžu si pomoci, ale musím ještě jednou přispět. Dlouho mě takto někdo nenakrknul. To že jsem velký fandra RPG a TESů zvláště a že za posledních 20 let jsem si nenechal ujít všechny zásadní tituly je jen tak na okraj. Forma tohoto článku je nehorázná a jakákoli novinářská etika jde stranou( řada bodů tohohle manifestu, je způsobena nepochopením základních herních principů a předpojatostí). Tohle si může dovolit jenom chudák. Nevidím důvod k tomu vývojáře označovat sprostými slovy a vůbec se sprostě vyjadřovat. Jestli toto byla snaha pokazit hráčům radost a zážitek ze hry, na kterou se dlouho těšili a baví je, tak je to ubohost. Navíc se to nepodaří. Hrát nějakou hru proto, abych v ní hledal chyby a potom mohl machrovat, je docela síla. Musím říct, že Mafie bude navždy jednou z nejlepších her co jsem hrál( dvojka byla dost silné zklamání), ale nevím jak se pan Vávra na tom podílel, asi vařil kafe. Pane Vávro sám byste snad měl pochopit, že vývojáři nechali v tomle titulu kus života, proto takhle dehonestovat jejich práci není v pořádku. Měl by někdo, kdo má kontakty na Bethesdu, zkusit zajistit, že až Skyrim vyhraje Game of the year, aby jejich nejvěrnější fanda *1* dostal nějakou sběratelskou edici. Jedna prosba na závěr : Pane Vávro, už na tento web prosím nepřispívejte, určitě se bez vás obejdeme. Jinak zdravím všechny nadšence i tým games.cz, jste super. Teď už musím jít kovat dračí zbroj. Live long and prosper
    • Tak to muze byt opravdu reakce jejich nejvernejsiho fanboye. Normalni clovek by se zamyslel, zda na te kritice neni aspon neco pravdy a nechal by si sundat ruzove bryle. Ja si mozna taky nekdy Skyrim zahraju, ale az vyjde patch 10.69, community patch 7.87, mega texture pack, adventure pack 4.56, difficulty mod 3.47, spell balancer 2.34 atd. Proste asi tak za 2-3 roky az hru za neschopnou Bethesdu dodelaji hraci. A to i tak nebudu hrat hlavni linii, abych si nepokazil hru.
      • rhomola
        Tak vono když se prokousáváš hromadou vulgarit a řadou lží či záměrných nepřesností, tak ten zbytek reálných připomínek v tom článku už skoro ani nemáš šanci moc vnímat. Já to musel číst na třikrát, protože dvakrát sem to ani nedokázal dočíst, jak záštiplné, sprosté a lživé věty sem tam četl. Ale to je celé dle mého, že to ušil horkou jehlou. Možná moc spěchal nebo to jen odfláknul, každopádně doufejme že soubojový systém nového "Žišky" bude dělat pečlivěji *3*
        • Fanboy detected
          • rhomola
            Caution! Children at risk!
    • Souhlas, pane Vávra zajděte si do posilovny, zaběhat si nebo tak něco. Máte přebytky energie.
  • Warhammer
    ale tu podla mna nejde az tak o konkretne chyby alebo ze niektore su trapne detinske atd. ide proste oto ze to robia pravidelne schvalne a este sa vyhovaraju na voloviny vydaju nedokoncenu hru za ktoru chcu plnu cenu spravia obrovsku rozlohu ktora sa opakuje a mna osobne prestala bavit po nejakych 40 hodinach je tam vela veci ale este viacej je tych chyb ktore z toho robia parodiu a este to ludia zboznuju a tlieskaju ze dakujeme a podobne hrat sa to da ale robit tradiciu z chyb ktore sa daju odstranit aj za 10 minut to je proste nasekane vsetok mozny obsah ktory vytvorily bez testovania
    • Vážne sa dajú odstrániť za 10 minút? Ty budeš určite nejaký vývojár hier, ak dokážeš hlesnúť takúto silnú vetu. *10*
  • Ja si dovolim strucne odpovedet na topic:

    "Protoze panu Vavrovi nevoni vubec nic."

    Po 15 duvodu, to zacina bejt fakt ubohy "za kazdou cenu tam musim najit neco spatnyho, abych mohl ukazat jakej sem drsnak a ze nejedu na mainstramu"

    Proc teda neudela lepsi hru nez Skyrim, kdyz vi jak se vsechno ma delat...
    • Nemuzu si pomoct jeste nejaky nevypichnout:

      "74. Že je Bethesda spolek invalidů, co v životě nezvedli zadek ze židle je smutné. Ještě smutnější ale je, že svoje představy o pohybu promítají í do hry, a tak hlavní hrdina neuběhne sprintem víc než pár metrů a to ani z kopce."

      74b. Mozna by misto toho sezeni u PC napodobujice ten spolek invalidu z Bethesdy by pan Vavra mohl jit na oval, navliknou si na sebe 40 KG tezkeho brneni a dat si kolecko. Uz vidim ten sprintik!
      • No pokud si uděláte postavu bez healthu, tak můžete jen dost težko hrát váleční že ano :) jinak zmiňované postavy jako Páni Smrti a další, co dokážou zabít na pár ran mají obouruční zbraně a v 90% jsou to příšery které se přez ten kryt prostě promáltí.
        Uhýbat jde naprosto normálně pohybovými klávesami, takž jde poměrně lehce udělat krok dozadu, nechat protivníka promáchnout a vzít ho sekerou po helmě :).
        Jinak sand neexistuje rpg kde by to bylo čistě o schopnostech hráče... pokud postava používá meč prvně, tak dost težko můžeš čekat, že z ní budeš mít samuraje a pokud nic neutratíž do odolnosti, težko můžeš čekat, že tě silnější protivníci neurubou... ty statistiky maj ve hře svůj důvod víš?
        Pokud chceš mít postavu, co bude vládnou mečem, magií i stínama, tak se holt musíš snažit a projít si všechny guildy aby ses to měl kde naučit, ale jinak jsou TES hry o hrdinech, pokud před to chceš doplnit ještě "super" tak doporučuju Champions Online *3*
        • Malleth
          Uhýbání pohybovými klávesami jde možná tak proti pomalým obrům. Těžko uhneš nepříteli s normální rychlou zbraní a to nemluvím o příšerné detekci kolizí. Ve Skyrimu je úplně bežné, že i když tě fyzicky mine úder třeba i o metr, tak tě stejně zasáhne. Obzvlášť při soubojích s draky je to krásně vidět.
          Statistiky v RPG soubojích samozřejmě hrají roli. Mají ale ovliňovat faktory jako počet životů, staminy, many, síla úderu apod. a ne to jestli jsem nepřítele trefil či vykryl jeho úder i když fyzicky jsem to udělal. Tohle jsou realtime akční souboje a ne nějaká tahovka (nic proti nim).
          Děje se tu zásadní paradox: Vykryju úder (což je jednoznačně úspěch) a postava zemře (fatální neúspěch). Hráč je trestán smrtí i když provedl správnou akci. To je to tak těžký pochopit, že je to nesmysl, nebo se snažíš tu hru hájit za každou cenu?
          Jestli chceš vidět RPG, kde souboje jsou opravdu o schopnostech hráče, doporučuju ti zahrát Risen či Dark Souls. Obě hry mají jak funkční blok, tak i úhyb a target lock a nedá se říct, že by kvůli tomu byli nějak jednoduché. Jsou ale logické, fér a o skillu. Dark Souls mají vůbec výjimečně zpracované souboje. S tím se Skyrim či jiné RPG s akčními souboji nemůže vůbec rovnat.
          • Faolan
            Reakce na ten poslední, už pod něj nejde psát:
            Mě se opravdu hrozně líbí fenomén poslední doby být v hodnocení čehokoli, aby člověk vypadal, že má vytříbený vkus a strašně se vyzná, ale pravda je taková, že RDR opravdu byla famózní hra a velmi těžko se mi na ní hledaly chyby a to i přez fakt, že prostředí divokého západu mimo filmy vážně nemám rád.
            Ovšem rozmezí 1-10 nám dává opravdu velkou škálu hodnocení a jak Skyrim tak RDR spadají do kategorie "dotáhne k opětovnému zahranání i po letech" a tyhle hry prostě spadají do kategorie 9-10 což stejně Skyrim jako RDR dostaly ve většině recenzí.
            Mimochodem jaký špatný design? Teď si nejsem jistý co konkrétně máš na mysli.
            • Faolan
              Jo aha, čekal sem něco nesouvisejícího s čistě osobní preferencí. Souboje už se probíraly nahoře.
            • Malleth
              Špatným designem myslím to o čem jsem psal do těď ohledně soubojů
          • Ano, ale přesně tohle tam statistiky dělají - určují hp, manu, staminu a to, jak moc efektivní blok máš... pochop konečně, že když tvoje postava drží pevně v životě meč v ruce, tak těžko vykryje úder zkušenému válečníkovi. To, že tě někdo zabije i přez kryt je prostě následek toho, že ta několik staletí trénující mrtvola nordského hrdiny se ti přez ten kryt proště prokousla a zasadila finální úder... ono buďto prostě tvoje postava neuměla bojovat a nebo neumíš hru ovládat, jelikož já s tímhle vážně problémy neměl. Jak řekl už Musaši obrana je velice špatná strategie, protože připouští, že má nepřítel navrch. Stejně tak i uhýbání jednoručním zbraním není problém (pokud nemá protivník dva nože, taková rychlost už opravdu potřebuje lehce nadlidské reflexy, ale tam zase stačí dobře mířený power attack na hlavu). Systém v Risen mi dost připomínal Gothic 4 a i když to byla slušná hra, tak to prosím 100x radši systém Skyrimu. Dark Souls sem sice ještě nehrál, ale japkrány ( a že japonskou kulturu miluju opravdu hodně) mají trošku jinou představu o hrdinech, čili věřím, ža tam člověk blockem zablokuje opravdu cokoli :).
            Jinak ještě podotýkám, že pokud vím, tak Dark Souls jsou na PS3 a Xbox a pokud někdo hraje Skyrim na konzoli, tak si k té horší ovladatelnosti zaslouží ještě tu ránu obouručním kladivem :) (a mimochodem PS3 vlastním a hraní na něm miluju).
            • Malleth
              Ano, na bugy jsem ani já nenarazil zas tak často, ale o těch jsem tu zrovna nemluvil.
              Na Skyrimu mě vadí špatný design a ten hráče provádí celou hrou a mě osobně zážitek ze hry dost kazil.
              10/10 si zaslouží hry které, jsou téměř v každém směru výjimečné a hry jako Portal. Red Dead Redemption nebo Heavy Rain si ho zaslouží.
              Zrovna RDR je skvělý příklad. Sice nejde o RPG, ale je tam taky rozsáhlý svět, který působí o dost živěji. Zvířata tam vypadají a chovají se uvěřitelně. Co se grafiky a především animace týče, je to o generaci dál než Skyrim (RDR vyšlo před rokem a půl). Je tam plno obsahu včetně nápaditých side questů či náhodných eventů.
              Nejvíc ovšem viniká v příběhu, ten je nejen originální a prostý klišé, ale potkáš během něj plno úžasných zapamatovatelných postav a navíc je tam silný konec.
              V RDR funguje jak každý dílčí prvek, tak i celek.
              Skyrim vedle takové hry působí jak nedomyšlený paskvil a proto si tu známku nezaslouží.
            • Faolan
              Tak v tom bude asi kámen úrazu :) z těch "chyb" které tu vejmenoval Vávra, mi jako vadu přijde zhruba 7% a pokud jde o omódované Obliviony, tak na těch už jsem žádné chyby neschledal... čili je to opravdu o gustu a o tom, jak se do toho člověk vžije.
              Pokud máš svět s atmosférou a mythologií, která tě vtáhne a nepustí, tak hře promineš když se asi as 6krát za 100 hodin hraní pozastavíš nad zaseklým jelenem, nebo buglým společníkem jen proto, aby sis uvědomil, že vlastně v ruce nedržíš sekeru, ale myš, zima ti není doopravdy a máš poměrně slušný hlad i když před chvílí spořádal půlku koně :).
              Já si u Skyrimů musel nastavovat budíka abych dodržel svoje denní maximum videoher. *14* a podle mě jim právě tohle vyneslo 10/10
            • Malleth
              To všechno co tam píšeš o power útokách a špatném krytí obouruční zbraní ve Skyrimu vím. Se štítem sem to samozřejmě taky zkoušel jestli to nebude lepší.
              Každý fanda si samozřejmě hru obhájí za každou cenu. Skyrim nestrhávám kvůli, tomu že by to nebylo podle mého gusta ale protože je tam plno důležitých věcí nedomyšlených a svědčí to buď o tom že jsou v Bethesdě líní (plno neduhů se nese už od oblivionu), nebo to prostě neumí a nezaslouží si takové hodnocení, jako hry, které jsou originální a propracované.
            • Faolan
              Jak se píše už v tipech tak obouruční zbraně jsou na vykrývání to nejhorší ze všech, pokud tě i přez to ale zabije základní protivník, tak si asi sniž obtížnost, protože někde bude chyba, mě to problémy fakt nedělalo a to sem obouručky používal taky i když hlavně na bosse. Ono power útok+ úhyb do strany, dopředu a dozadu má vždycky jiný průběh a jiný efekt(stejně jako power z místa) a se dvěma zbraněmi jdou udělat parádní řetězce útoků i bez perků ( zvlášť nože vypadala krásně). Stejně tak jde ve Skyrimu spustit z blocku protiútok, kterým se zastaví protivníkova akce a rozhodí ho... to stejné platí o uhnutí, protože stejně jako Gothicu jde i ve Skyrimu udělat rychlý kotrmelec. Čili to možná opravdu bude neproskoumanými možnostmi nakombinovanými se špatnou výbavou (i od Deathlorda vydrží moje postava zhruba tři zásahy než lehne a přitom má dost many na opakovaný vyvolávání a dost pohyblivosti aby si tři DL rozdělila a zabila jednoho po druhém).
              Jinak to asi bude otázka vkusu, protože mě Skyrim mnohem více vyhovuje právě kvůli tomu, že tam není tolik "cingrlátek" kolem a boje jsou tak nějak realistější když údery odpovídají váze zbraně, postava v plátovce nehází salta a všechno se to tak hezky klepe, ochrnuje a prohýbá pod vahou útoků. Jenže to už je potom asi opravdu na každém hráči... akorát nevidím důvod proč hru strhávat za to, že tam není zrovna to moje.
              Pokud jde o Dark Souls, tak opravdu nemůžu hodnotit rozdíly, protože si nedovolím luvit o něčem, co jsem ještě nehrál a viděl jenom na videu (navíc japonci dělají skvělé hry, akorát z trošku jiného soudku).
              Jakmile se dostanu k PS3, tak si stáhnu aspoň demo a po doporučení určitě vyzkouším.
            • Malleth
              Tvoje vysvětlení s prastarým Nordským válečníkem je sice zajímavé.....ale to je asi tak všechno. Moje postava byla specializovaná na boj s dvouručními zbraněmi i blok a přesto ji sebemenší lowlife přes obranu prošel. Jestli to neumim ovládat, to je otázka. Je ale fakt že sem dohrál jak všechny díly Gothicu (sh*t Arcanii nepočítám) tak Demons Souls i Dark Souls a to nejsou zrovna casual hry, takže úplná lama taky nebudu.
              Bojový systém Arcanie vycházel z Gothicu 3, kdežto Risen je upgradovaný systém Gothicu 1 a 2 a podle mě je mnohem lepší než u Skyrimu. Hrdina tam dostává během hry nové schopnosti (powerútok, protitútok, řetězení úderů...), což je mnohem zajímavější a více motivující než perky typu 10% větší damage, o 20% redukce zranění při krytu apod.
              Útoky tam můžeš mnohem plynuleji navazovat a když nepřítel útočí, máš hned tři možnosti co udělat. Buď útok VYKRÝT, nebo provést úhyb a mít tak navrch, nebo udělat dobře načasovaný counterattack a vyvést ho zrovnováhy.
              Taky mám PS3 a zahrání Demons Souls a Dark Souls hodně doporuřuju (i v tomto pořadí). To jsou hodně originální a v každém směru propracované hry. Jsou sice z japonska, ale mají spíš západní styl. Japonský původ se odráží hlavně na fantasii, která je tam cítit na každém kroku. Ať jde o level design, nebo design nepřátel a pak hlavně fenomenálních bossů. Blok tam funguje, ale taky nevykryje vše, záleží na tom kolik máš staminy a jak s ní pracuješ.
        • Jinak tohle bylo pro Malletha (sry překlik u odpovědi)
      • Malleth
        Postava ve Skyrimu uběhne jen pár metrů i bez těžkého brnění.
        • Hmmm, ne? Obcas se vyplati investovat do staminy.
          • Malleth
            Pilgrim: S tím co zmiňuješ souvisí další problém a to že se stamina regeneruje příšerně pomalu.
            Tobě se celý problém se staminou může jevit jako maličkost, ale podle mě jedním ze základních pilířů combat systému. Kdyby její funkci navrhli pořádně, souboje by byli minimálně o 50% lepší.
            Správně by to mělo fungovat tak, že každý útok či povedená obrana sebere určitý počet staminy. Kdyby navíc obrana sebrala tím míň staminy, čím později obranu stiskneš než útok dopadne na zbraň/štít, hráč by byl odměněn za to že tam jen nestojí a drží blok.
            Vykrytí úderu by tě plně ochránilo před zraněním, dokud by si staminu měl. Jakmile by stamina došla, krytí by nefungovalo a útoky by moc neubírali. Stamina by se regenerovala tak 2-3x rychleji.
            Ve výsledku by pak každý úder měl svou váhu a souboje by fungovali o dost lépe.
            • Ono ve chvíli kdy hráčovi s dualama dojde stamina už jsou ale všichni kolem mrtví :).
              Pokud má člověk pocit že by jí chtěl víc, není problém si vyrobit sestavu na míru, ostatně většina hráčů hrajících na vyžší obtížnosti si v součastnosti svoje zbraně ková:
              2x deadric longsword (s potionama a enchantem na vylepšením kovářství dokážou poměrně lehce rozsekat i bosse na vyžších lvl) z toho jeden vysává manu a druhej staminu=jakmile se zmáčkou obě myšítka, tak se vám doplní zdraví co vám ubrali a staminy ubude jen zanedbatelný ždibíček, který se vám doregeneruje dřív, než dvakrát zmáčkete další power.
              Jinak šíťíty jsou taky výborná zbraň když se člověk naučí používat.
          • Malleth
            Práce se staminou ve skyrimu je vůbec nepochopitelná.
            Nechápu proč obyčejné útoky staminou nežerou.
            Blokování by taky mělo žrát staminu místo životů.
            • Protoze, hraci s dual wieldingem by - pokud by jim dosla - jen stali a cumeli do nepritele jak do nich reze. Uz vidim duvod proc nenavidim Skyrim cislo 1500. "Stupidne ubyvajici stamina". Kdo chce psa byt hul si vzdy najde.
            • Malleth
              Šermoval jsem a párkrát i s železem. Pravda, rána jde cítit, ale i když těch úderů vykryju třeba dvacet, tak mě ten úder nemůže zabít a to je to co se ve Skyrimu děje běžně.
              Uhýbání by bylo super, kdyby tam vůbec úhyb byl :)
              Zranění přes blok moc zanedbatelná nejsou, když stojím proti silnějšímu nepříteli, může mě zabít klidně i čtyřmi vykrytýmy údery. Pravda že mě to opravdu nutí do ofensívy, ale to ze hry pak dělá tupou rubačku, kde mají přednost statistiky, štěstí a počet Healing potionů nad dovedností v boji.
            • No když stočí meč tak i to se může stát :). Každopádně když neumíte pořádně krýt a někdo vás švihne pořádně, tak to buďto neudržíte a nebo to stejně odskáčete, nevím, jestli ste někdy zkoušel šerm aspoň s cvičnými zbraněmi, ale ono když se meče srazí, tak je to většinou cítit až v rameni :).
              Stejně tak ve Skyrimu jsou zranění přez blok absolutně zanedbatelná, ale jsou tam a správně to nutí hráče rychle přejít do ofenzivy :) možná právě proto je nejlepší se nekrýt a útokům uhýbat *3* s mečem nebo sekerou v obou rukách pak hráč nedává moc dalších šancí k útoku :).
            • Malleth
              Jasně.... a když na mě zaútočí někdo mečem a já to jasně vykryju mečem, tak mi to usekne ruku....díky za vysvětlení. *3*
            • Protože když vás někdo vezme obouručním kladivem přez štít, tak se z toho moc nezadejcháte, ale zato si zařvete nad zlámanou hnátou *2*
    • Vzdyt na te lepsi hre maka ;-)
      • A na čem prosím teď pan Vývra maká?
        • rhomola
          Chce evropě připomenout jednookého zemana z hory Kalich ;) Prej se na něj zapomělo ;)
        • Top Secret *3*
          • Jestli to bude další nuda s titulem "Mafia" začnu zvracet :)
          • Uz se tesim az ten svuj sperk oznami a vyda. Vsadim se, ze to bude pro "zmenu" zase strilecka. Nebo ze by pan Vavra ted zacal delat RPGcka, kdyz je pres to tedka tak honenej?
  • Všechny ty body jsou pravdivé, vtipně napsáno. Některé mi jsou šumák, jiné mě taky serou, ale na druhou stranu...i přes ně je Skyrim dobrá hra. Tak 8/10.
    Animace postav, AI, bugy...to by se jistě mělo vylepšit a jde o ostudu Bethesdy...ale lepší fantasy single player open svět není a nebyl (Čest sérii Gothic, ale TES Morrowind a Skyrim je lepší).
    Proto třeba odpouštím i ty primitivní questy. Kdo chce strhující dějovou linku, ten za to zaplatí linearitou (Witcher, DA, ME a další). Když si chci dělat, co chci, zabít koho chci apod., tak se holt musim omezit na určitou simplexnost rozhovorů a naskriptovaných situací. A to přijmu radši, než když jako Witcher doženu královraha a místo abych ho zabil, tak se mi hra přepne do animace, která ukáže, že jsem vlastně střevo, on mi utek, a hra mi tak vlastně vnutí tu svojí přednastavenou rádobystrhující linii. Radši utrhnu borůvky ve sněhu, než procházet prázdné kaňony v DA nebo sterilní místnosti v ME. Radši toleruju skok 20 metrů ze skály než nemožnost vůbec odněkud spadnout, držící mě neviditelnou zdí na kraji propasti. Radši si povyskočím s hnusnou animací než nemít vůbec možnost skákat. A dalo by se pokračovat až do sta. *3*
    • Blokovic
      No konečně jsem po půl hodině našel kvalitní názor na věc *3*
    • Po pravdě řečeno Zaklínač byl pro mě tak špatná hra, že toto je přes všechny moje výhrady úplný skvost.
      • Proc nenapises duvody proc je zaklinac, tak spatna hra? Pro me to treba neni 10 hra, ale spatna rozhodne neni, je vynikajici a to pro duvody, ktere jsou dobre zname a popsane v mnoha recenzich. Takze pouze flame

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit