Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vecinou mam co delat abych dnesni hry vubec dohral do konce po par hodinach az na vyjimky dost nudi. Skyrim ne. Mam u nej uz neuveritelnych 100 hodin a porat me strasne bavi. Vsechny veci kuli kterym pisete ze stoji za ho.. s radosti odpoustim pac se na to vali takovych pozitiv ze to dela ze Skyrimu jednu z nejlepsich her vubec. PS. u mojie PC verze mam bugu minimalne co by jste na jedny ruce spocital *2*
    • No pokud jsi mimozemstan, ktery ma vice nez 5 prstu na jedne ruce, tak se neni co divit ;)
    • jeste jedna vec me osobne na skyrim (i oblivionu) hodne vadi, ze NEJDE ZABIT nektery npc, to je fakt traparna, hlavne ze na to aby nakej obchodnik otevrel kram musim cekat...

      nez tady zas nakej fanatik zacne vykrikovat, ze to mam naprogramovat jinak, tak reseni jsou dve, udelat je tak silny, ze zabit nejdou (zabijou oni me) nebo jejich zabiti nezpusobi kolaps celyho scriptu (tak nejak si rikam, ze by to mohla osetrit jedna podminka, bud npc zije nebo nezije)
      • Vetsina postav jde zabit minimalne pote, co u nich udelas potrebnej quest... ono by se ta hra hrala asi dost blbe kdyby si na zacatku zabil postavu co te uvede do deje, nebo ti v pulce pribehu zachrani kejhak *3*
        • muze te uvyst jina, muzes se do pribehu dostat jinak, ale to by chtelo trosku zamakat (ne vydavat tyhle nedodelky ala bethesda)
          • Ano a ve spoustě případů se to takhle udělat dá, ale těžko můžeš zabít jediného člověka, který si ještě pamatuje staré dějiny čepelí a nebo člověka, který vede povstání proti Říši( kterého samozřejmě můžeš zabít, jakmile se přidáš na stranu Říše :) ).
            Ono je totiž strašně pokrytecké říct, že Bethesda dělá nedodělky, ale nikdo jiný nemá odvahu udělat takhle rozlehlou hru a sileně pochybuji, že by to někdo zvládl lépe.
            (Ostatně Stalker se odkládal ohromně dlouho a i tak ho člověk musel celý opravit než z něj byla dobrá hra)
      • Jezis ty jsi taky script... zkus uvazovat logicky - dejova linie - celou dejovou linii te napr provazi 5 postav, bez kterych se dal nedostanes, cili hru po hlavni dejove strance nedohrajes, tim padem je pro tebe nelogicke, ze tyto NPC nejdou zabit?

        S prominutim si uz vymyslite picoviny a zacina to byt debata o velkem prd, proste za KAZDOU CENU najdu sebemensi blbost, ktera postrada logiku, hlavne ze to muzete zkritizovat. Mysli - tak se nerika jen tycince :X
        • v jinych hrach to jde a slo to i pred 15ti lety, dohrat hry bez dulezitych postav, z top rpg si neco podobnyho (nemoznost zabijet) pamatuju snad jen z baldurs gate, pak uz jen od bethesdy
      • Kdyby to šlo jednoduše udělat aby jejich zabití nezbořilo skripty dějoé linie, tak by to asi udělali. Ale tady je vidět, jak je občas těžký vymyslet řešení. Jim připadalo lepší je udělat nesmrtelný a je to nerealistická blbost. Uznávám. Ale nevidim zároveň moc lepších variant. Ty bys je udělat tak silný, že nepudou zabít? A jak? Kdyby měli omezenej život, tak je stejně kdekdo zabije...někam je naláká, bude po nich pálit odněkud schovanej apod. - v tomhle engine TES dovoluje fakt hodně. Tak snad jedině, že budou mít milión života, ultrasilný kouzla, hromadu magicky, budou si vidět i za záda, nepůjde se ped nimi schovat atd. - takže při útoku tě okamžitě zabijou jednou ranou. Ale pak je to zase jiná nerealističnost a hráči si budou stěžovat, že kdejakej somrák je tisíckrát silnější než oni na 60tém levelu.
        • a o tom to je, proc to nedokazali za ty roky vyresit (neverim, ze to nejde)
          • jj u falloutu me to taky stvalo
  • rhomola
    Televizní pořad Game Page je - přes veškerou zřejmou snahu všech zůčastněných tvůrců i aktérů - dle mého tak nějak pořád jakoby mimo mísu. (Nic ve zlém, ale je to pořád takový divný prostě no *3* ) A popravdě ani na něj teda moc nekoukám, ale tuhle sobotu 10. 12. 2011 v 11:55 na ČT2 se fakt podívám. A je asi jasný proč. *1*

    ...ehm, teda tu příští sobotu no.. *2*
  • :))pro dementa každý dementem..
  • vávro....vy jste normální chudák, co by měl mít zákaz hraní her *3* jasně že skyrim není dokonalý na 100% ale na začátku jste si odpověděl sám - je to v podstatě jediné RPG svého druhu...takže jestli chcete něco takového hrát, počkejte si buď na jinou hru nebo držte hubu, nechte si své infnatilní výtky pro sebe, překousněte těch pár kravin co tam fakt je a nevyřvávejte tady takové hlouposti - vrátil jsem se dnes na TG asi po dvou letech - a jsem zde zase na dlouho naposled, tohle je fakt moc
    • Pro chudáka, každý chudák. Zvlášť pro anonymního chudáka.
    • proč by měl kdokoli držet hubu? Infaltilní jste tu akorát Vy a je dobře,že sem už zase nevlezete dlouho,aby si se nerozbrečel ,že ti někdo zkritizoval hru:)Asi jinou nemáš,chudáčku.
  • rhomola
    Pro zajímavost aneb různá řešení questů aneb jak se to na fóru jeví s Řezníkem. Postuju z http://www.skyrim.4fan.cz/forum/viewthread.php?thread_id=812
    SPOILER
    Úkol krev na ledu.
    A) Plné řešení: 1.Úkol s řezníkem začíná klepy na tržišti o vraždách. 2.Správce vás pošle za strážemi u hřbitova.Jedna stojí u hrobu na kterém je krev. 3.Jdete si pokecat s tou babkou co se stará o mrtvé. 4.Pokecáte se správcem a jdete k hrobu a sledujete krvavé skvrny vedoucí od toho hrobu k baráku. 5.Buď se do něj vloupete nebo zajdete za správcem-dá vám klíč. 6.V domě najdete letáky říkající že je to Řezník.Popovídáte si z osobou která letáky píše. 7.Správce nechá podle vaší výpovědi zatknout mága. 8.Máte hlídkovat v noci v ulicích města. 9 na tržišti v noci se někdo chystá zabít jinou osobu vy to překazíte. 10.Vrahem není mág ,ale někdo jiný-splněno.

    B) Já to dohrál velmi podobně, ale skončil jsem úspěšně bodem 7

    C) Hráč Ulf píše: Je tam ještě jedno řešení, rychlejší, s nižším počtem mrtvol a bez justičního omylu.

    Čili, plácání si kapsy a jater a bůhví čeho ještě na témata: "questy sou blbý, jsou jen o tom odnes přines něco odtud sem nebo obráceně", mám já osobně už definitivně za trollovinu. ;)
    • jo, drobna vyjimka, ja to zakoncil az po ty chybe s magem a jeste jsem musel nechat zabit tu holku na trhu (to ovsem byla show, docela dlouho mi trvalo, nez jsem na ne narazil, nasledoval tragikomickej vyjev, bylo to jak zastavenej film, zenska a za ni chlap s naprazenou kudlou... uz z dalky jsem je takhle videl, prisel jsem bliz a porad tam stali jak sochy, okolo asi dalsich 5 lidi a prochazeli se jako by nic... teprv kdyz jsem do nich parkrat narazil a zkusil dat use jako na mluveni, tak se vrah odhodlal zaborit dyku do te zenstiny, vrazda dokonana, pripad vyresen, kolemjdouci bez mrknuti oka pokracovali v zevlovani, tak jsem si zase zakroutil hlavou)
      • rhomola
        Aha, tak to už nevim, co by tě dokázalao uspokojit. Jinak zabít jí nemusí, ale to je celkem buřt. Jak to ale v open world prostředí nadesignovat a nascriptovat tak, aby ti to vyhovovalo a bylo to ještě přirozenější, si moc nedovedu představit. To je výzva pro Dana *3* A že nereaguje okolí, bude spíš bug, protože tyhle mechanismy tam jsou a často fungujou. Zkusim si to každopádně zopakovat ještě někdy.
        • no tak moh ji pichnout aspon bez postrkovani...
          • rhomola
            njn, tak to by tam už nezbyl čas pro jiný zakončení = hráčovu interakci. Co sem čet, tak je možný ho zabít a někdo psal že dokonce použil kouzlo odzbrojit a snad pak ani nikdo nezemřel. Nebo by tam musel bejt nějakej neviditelnej timer třeba 5-10s a pak jí moch teda kuchnout. A nebo tam je, ale tim, jak si na něj zkusil mluvit, si ho přeskočil. Spíš nevíme než víme zatim bych řek.
            • Tak treba v Markath takova situace je. Nejaky chlapek chce zabit zenskou, ale hrac mu to muze prekazit. Pokud hrac nic neudela (cca 3s), dama zemre. Pokud ji zachrani, ziska alternativni zpusob jak splnit nektere ukoly (uz presne nevim, o ktere ukol(y) slo).
            • njn ja se bal, ze po mne pudou straze, tak jsem ho skodolibe nechal konat *1*
  • ten clovek co psal ten clanek je podle me dement!ja bych ho chtel videt jakou hru by udelal on ,neustale si tam na neco stezuje a jak se mu nelibi tohle a tamhle to a ze on by to chtel uplne jinak ,ale vzdyt herni svet se neridi jednou oveckou z davu!ty vyvojari meli nejakou predstavu a za tou si sli to ze tam je spousta bugu ano to je pravda ,ale da se to prekousnout neni to nic zasadniho co yb hru nejak vyrazne znehodnocovalo a jestli jemu se to nelibi je to jeho boj a at tu hru teda nehraje (nechapu proc to teda pari kdyz do toho takhle reje at si najde nejakou hru ktera ho necha chladnym) totalne trapnej clanek..
    • naprosto souhlasim je to DMNT *5*
      • tak jako ty :D
    • říká ti něco Mafia, pacholku?
      • Pro mě je ta HRA s velkým H Hidden and Dangerous. Mafia je jen průměrná hra s filmovou výpravou *2*
    • On uz ale nejakou hru udelal, a hru s velkym H! To jen ty urazis a udelaj jsi tak maximalne houno
    • nejhorsi je, ze ma vicemene ve vsem pravdu
  • Vsechny hospody nevypadaji stejne.. ta v Solitude je jina ;)
    • Genericke hospody jsou pouze v malych vesnickach. Solitude, Windhelm, Riften, Whiterun, Markath vypadaji jinak a to jsem mozna jeste na nejakou zapomnel.
      Shodou okolnosti to trochu i sedi, ty stare hospody napr. ve svedskych vesnicich si byly dost podobne, ale to nejspis zamer nebyl :)
  • Ked sa ti nepaci tak to nehraj :) ina taka hra nieje a kazdy prizmuri oci ... ja osobne by som to hral aj na grafike morrowindu :) tak chlapci sa snazia... a k tym bugom kto hlada ten najde....
  • asi z toho ma stejnej pocit jako ja, proc clovek musi cekat na nasup novych questu, do vicemene stejnyho enginu, tolik let a pak se docka v podstate stejnych chyb? v cem je lepsi skyrim nez oblivion? ja se nemoh celou dobu zbavit dojmu, ze hraju to samy, dokonce ty questy byly snad jeste generictejsi... v oblivionu me nadchnul aspon zaverecnej v thief guilde, tady si nepamatuju zajimavej zadnej... (a to jsem to hral/fetoval asi 14 dni po cca 5 hodinach denne)

    je to openworld, je tam ranec questu, jsou tam draci, to jsou asi tak vsechny pozitiva, zbytek uz je akorat na vetsi ci mensi krouceni hlavou
    • Malleth
      To si celkem vystihl
    • A to je právě to, že já to vnímám jinak....já na Skyrim nečekal,..nic neočekávám, a stejně jako jsem si u oblivionu našel to své co mě tyto hry dokáží dát, našel jsem si to tam třikrát po sobě. To samé u Gothicu 3, a když jsem hrál Gothic podruhé, rozhodně jsem nečekal jiné dialogy a lepší grafiku než když jsem to hrál podruhé....jak jsem řekl co se skyrimu týče jsem na začátku a možná je ta hra skutečně špatná a já dám za pravdu. Ale pokud to bude jen Oblivion v bleděmodrém? Zcela jistě si ho užiji.
      • no ale nikdo nerika, ze je to uplne spatny, spis je s podivem, ze to dostava absolutni hodnoceni, kdyz je to akorat prevlecenej oblivion, ja bych tomu dal tak 8ku

        nicmene 10ky bych si schovaval pro neco prevratnyho nebo dokonalyho, skyrim neni ani jedno z toho
        • Recyklovane hry delalo EA od orcniku fifa a nhl 2004-2010 ( samozrejme pc verze ). Mne ty negativa ke skyrimu pripadaji velmi zaujaty, spise hodne zaujaty a misty az prehnany.
          Dohral jsem veskere TES a musim rict, ze u Skyrimu necitim oblivion ( co spis casto citim je konzole, jelikoz optimalizace ovladani je dost citit ). Nejsem z tech co budou Skyrim vychvalovat do nebe, ale vazne nechapu nektere nazory, misty mi pripadaji jako vsugerovane myslenky.
          Jinak trochu off topic, shledl jsem tunu videi z PC gameplay a nechapu proc kazdy listuje a klika ve favorites :X vi vubec PC lidi, ze si to muzou nabindovat na 1-9 cislice? :)
          • Jo, s těma favorites už jsem koukal, jak si na to lidi stěžují. Směšné :D . I když by to chtělo víc voleb. 9 je dost málo.
          • To jsi tu nemel psat, ja psal to same o bindovani na 1-8 a dostal jsem asi 5 minusek od DV groupies ;)
            • Pokud budou minusy, tak ja se nimi snad smirim, jelikoz je daji urcite prestizni lide :X

              Btw sry za opakovani tech bindu, v skoro 3k postech se to lehce prehledne :)
        • Ano to souhlasím,...ale já nejsem v diskuzi toho zda je hodnocení 10 adekvátní. Také bych tomu asi nedal 10ku. Jsme v debatě odvíjející se od článku 100x proč je hra debilní. A s tím nesouhlasím. Pisatel měl pár trefných připomínek toho co je špatně, to je nepopiratelné,...ale ocejchovat hru úplným brakem, jenom proto, že nesedla jednomu člověku, který díky tomu že má jméno je poslouchán ? a chce být poslouchán...).....bral by někdo v potaz tento článek kdyby přišel od mé manželky??...to s těží....))

          nechme to být......
    • jeste jedna "chyba" mu tam chybi, nekolikrat se mi stalo, ze jsem sel do stejnyho dungeonu minimalne dvakrat, pokazdy v ramci jinyho ukolu (osazenstvo i obsah nadob se resetoval, jinak zadna zmena)
      • Tohle Ti prijde jako chyba?! Tohle je bezne i v realu (slumy, valka, ...). Kdyz nekdo vyklidi oblast, vetsinou se stane, ze se zmeni osazenstvo a "obsah nadob". Nekdy i do par hodin. Sorry, ale to mi prijde v poradku. Nebo co se Ti na tomto nezda?
        • Malleth
          Špatné je to pro gameplay. Koho má bavit vymlácení stejného dungeonu dvakrát za sebou?
          • Osobne jsem rad za kazdy XP point. Nikdo Te nenuti tam 2x za sebou jit. Kdyz uz tak bych ty 2 questy delal zaroven... "Rucne" delane questy Te myslim nikam 2x zasebou neposlou (tedy ne sekvencne) mam odehranych tak 80% hry a nestalo se mi to (stalo se mi, ze jsem sel do 1 dungu splnit 2 questy: 1. rucni a 2. Radiant.
            Pokud jde o Radiant questy, tak ty jsou automaticky generovane systemem a zazraky od nich necekam, ale kdyz nejedes porad za sebou jen Radiant questy, ktere jsou v podstate nekonecne, 2x do stejne lokace Te neposlou (alespon mne se to stalo jen 1x a to jsem delal 3 Radiant q. za sebou, z toho 2 byly do stejne lokace - konkretne zabit obra a na druhy pokus uz tam byli 2, pri prvnim 1 obr a jeden mamut, takze take v poradku)...
            • @n: Ano, toho si vsimne kazdy, kdo hru hral, logicky z toho tedy vyplyva, ze slo o metaforu - "XP pointy" tam jsou, jen ve forme skill progress. Bylo by fajn se vyjadrit k celemu prispevku, tedy pokud mas co rict a ne jen vypichnout prvni hovadinu, co Te napadne...
            • az na to, ze tam zadny expy nejsou, jen skill pointy, a v elders scrolls to tak bylo vzdy
        • Ono se to osazenstvo nemění, jen se prostě zkopíruje to staré :) . Né že by to byl nějaký problém, aspoň tam není mrtvo. Na druhou stranu ale, oni se respawnují snad během dvou herních dnů. Jde to hrozně rychle, takže když někde něco zapomenu a vzpomenu si až za chvíli, už to místo musím vymlacovat znova.
          • Aspon muzes porad expit :)
            • Není co, skilly lezou dost rychle :)
  • Zdravím všechny....Skyrim jsem si koupil a zatím se plácám na začátku a hrál jsem ho sotva dvě tři hodiny. Recenzi jsem četl byla hodně obecná. A přesto koupil jsem originálku. Až dnes jsem si přečetl tento článek, respektive 100x proč stojí Skyrim za ho*no. Ano, všiml jsem si hned že grafika na plno není zas tak rozdílná oproti oblivionu, že mapa je nepřehledná, že inventář je naprosto stupidní....ano to vše je pravda. Na druhou stranu,...někdo zde zmínil Terminatora future shock ? a datadisk skynet, že jen málo kdo si jej bude pamatovat?...já jej dohrál. Dnes mi je třicet, a hry hraji od deseti let ?....a řekněme si to takto...kolik her jsem si za poslední roky užil ? (když nebudu počítat wowko, které už také stojí za ho*no) Kotor 1 a 2, gothic 2 a 3 ?, mass effect 1 a 2, oblivion ?...dragon age, zaklínač 1 a 2 ?.....no možná bych si ještě na dvě tři další vzpomněl, ale spíš asi ne....ano řekl to dobře, Skyrim je smradlavá, blbá blondýnka se žlutými zuby....ale tím že je jediná, jsme za ni vděčný....je to půl roku zpět co jsem si asi potřetí dohrál Oblivion. A fakt jsem neřešil grafiku a ostatní chyby co má,...chtěl jsem si ho zahrát a užít si ho....pokud Skyrim nabídne stejnou dávku zábavy ?...proč být tak kritický , hmm?.....)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit