Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já myslím ,že Dan Vávra by se měl probudit a nepsat takové píčoviny.
    • I přes to jak to formuloval je to v podstě pravda. Až na některý výčitky ohledně bugů by se zbytek těch připomínek dalo označit za krávoviny, který si člověk může najít na každý hře - když se mu chce.
    • Myslím, že ty by ses zase měl zamyslet nad svou sexuální orientací a neplácat tu takové výkřiky do tmy
  • Jako snad to odladěj v patchi , něco už vyšlo ne ? Jinak tak kriticky bych to neviděl, ale zas úplně nej hra to také není tak možná 8/10
    • Jo odladili, draci litaj pozpatku a plno dalsich vychytavek :D
      • Grygar v podcastu ted rekl ze snizuje kvuli tomu znamku na 4/10 a zvedne to zpet kdyz v dalsim patchi daji tem couvajicim drakum takovy ten pipajici zvuk jako kdyz couvaji nakladaci *1* *1* *1*
        • Pipani bude jako dlc
  • pardon ale věčí plky jsem ještě načetl. Hry hraju jen málo na odreagování (i když u Skyrimu jsem dost vykydl)zahraju si na par hodin uvolnim se u toho a du se venovat mim koncikum atd.A netrham si vlasy ze nemam stiny ve hre. Hry sem hral jeste v casech kdy sem po monitoru honill dve cernobyly kostky, tak nechapu proc bych mel bulet nad tokovyma malichernostma. Jestli vás to privadi do nepricetnosti tak se na hry vykaslete a delejte neco jinyho treba zacnete litat s paraglidem je to super relax a nemusite plakat nad pokazenou UI.
    • Kdyz tomu nerozumite, tak radeji drzte hubu a bezte si litat *2*
      • Fly, Fly, Fly Away!
      • Když nemáte argumenty, tak radši buďte zticha : *3*
  • Děkuji panu Vávrovi, že je. Konečně někdo, kdo nepodlehl názoru většiny a napsal holou pravdu. Ta hra stojí za vyližkapsu.
    • Dekujes za co? Tohle neni clanek o tom,co se ve Skyrimu nepovedlo. Tohle je flame. Tretina nebo i vice bodu jsou zcela vymyslene a zbytek si doslova cuca z prstu. Pravdivych vytek je tam pomalu .
      • Napriklad co neni pravda?
  • rhomola
    Bod 110. To mi nedá. A navíc ... no posuďte sami:

    SPOILER!
    No, na chlapečka jen tak nenarazíte. Získat tenhle úvodní q, který odstartuje vaší kariéru v Temném Bratrstvu vrahů přepokládá zvídavost, která vyplyne buď z natrefení na jiného chlapečka, který na ulici hovoří s maminkou o strašidlech v jednom domě, nebo poslouchání drbů po hospodách, následně objevení toho domu a VYPÁČENÍ zámku zcela běžného ale hlavně soukromého(!) a zamčeného(!) obydlí. Takže hráč už v tuhle chvíli musí být morálně minimálně chmaták ;) Ano uvnitř je chlapeček, který provádí, ovšem nikoliv nekromatský rituál k oživení mrtvoly nebo vyvolání démona, ale v zemích TES chorobně známý rituál volání k Matce Noci. Jak se takový rituál dělá, popisuje kniha, která leží společně s mrtvolou, srdcem a dalšími proprietami přímo před chlapečkem. A tenhle rituál slouží k tomu, aby prosebníka kontaktovalo Temné Bratrstvo a vykonalo za úplatku klientovu objednávku = vraždu. Chlapeček si tudíž nemyslí, že jste démon, ale člen Temného bratrstva a chce objednávat a nabízí odměnu. Pravda je, že rozmluvit mu to nemůžu. Můžu jen odejít, nebo kývnout ač(!) členem žádného bratrstva nejsem, čili druhý morální konflikt z hráčovi strany, a pokud neznám předchozí díly TES v podstatě ani stejně příliš nevím, o čem tu je řeč. Vychovatelka se pak opravdu nedá nijak přesvědčit, ale zavraždit je jí možné nejen před zraky dětí v sirotčinci, ale dokonce i úplně tajně. Příběh pak pokračuje dál a dál....
    A zdaleka to takhle není v každém druhém questu, už sem narazil i na pár trojitých(!) :D dialogů, nicméně čemu v tomhle případě říká nejpřirozenější reakce pan Vávra, když né tomu, že hned jak spatřím mrtvolu a chlapečka vezmu nohy na ramena a navždy na vše zapomenu, opravdu netuším. Tohle je prostě iniciační úkol pro sérii nasledných vražd a kariéru masového vraha. Opravdu nemá odbočky pro nápravu světa, ikdyž přiznávám, uzamknout to celé nápravou chlapce či vychny by možná bylo vtipné a tím by to pak i celé skončilo jako nudný městský quest :D. No chybička no, pro klaďáky teda. Vrahouni si určitě libujou. ;)

    P.S. V rámci série TES jde poprvé o iniciaci v Temném bratrstvu, která má pěkně morbidní příběh a questíte vlastně ještě dřív, než vás vůbec bratrstvo kontaktuje a vy se (neméně morbidně) přesvědčíte, že opravdu existuje. Dřív stačilo prostě kohokoliv, kdekoliv zabít a v noci si pro vás přišli. V Oblivonu v rámci hromadných šarvátek kolem bran sem dokonce zabil nechtěně vojáka, který semi přimotal do rány a šup, už sem byl v guildě vrahounů. takže Fan se raduje z příjemného zlepšení, ale Vávra trefuje plivancem zrovna tohle místo, no neni to prča? :DDD
    • Ja pořád čekal že budu mít možnost napráskat kde se ten malej fakan skrývá a přivedu ho zpátky do děcáku na převýchovu. Je pravda že questů a rozhodnutí které bych řešil naprosto odlišně kdyby tady taková možnost byla je ve hře příliš mnoho.
      • rhomola
        A čistě teoreticky, nezkusil někdo jít od toho kluka bez odpovědi přímo k Jarlovi? To snad dneska zkusim. Jinak nevim přesně kolik je ve Skyrimu pevnejch q a kolik maj možnejch průběhů a řešení, ale to číslo by určitě bylo čistě statisticky zajímavý pro srovnání s jinejma kouskama na trhu.

        Jinak jak píšeš to "příliš mnoho", to by mě teda fakt zajímalo. Dej aspoň deset konkrétních příkladů pls.
  • Mám otázku *1* chci si koupit Skyrim a ps3 k tomu , (konzole jsou pro mně výhodnější nejen finančně) budu spokojený s tímto rpg po letech hraní WoWka, Final Fantasy (7,8,10,12) a zaklínače na nejnižší grafice ?????? *1*
    • rhomola
      Deamons Souls neznám, z videí by mě to asi ani nenalákalo. Z toho co píšeš, má ke Skyrimu nejblíž asi to WoWko první zaklínač možná taky trochu, druhej už moc ne. Já bych ti Skyrim doporučil, ale já jsem Fan a Nerd a ještě dost málo kritickej člvěk ;) Ale Skyrim je podle mě pecka ;)

      BTW k zajímavostem a novinkám ve Skyrimu: Už to pomalu vyplouvá na fórech, jak se snažej hráči psát návody na questy. Tak třeba úkol, který se česky jmenuje Řezník, a jde o městský quest, má zřejmě dosti odlišné průběhy a zatím není moc jasné proč. Každopádně jsou hráči, kteří stopovali krev na ledu, až někam došli (i můj případ) a jsou hráči, kteří hlídali v noci temnou uličku... kdo ví odpoví ;)
    • Malleth
      Když kupuješ PS3, doporučil bych spíš tohle:
      http://www.gamespot.com/demons-souls/videos/demons-souls-video-review-6232014?tag=summary%3Bwatch-review
  • ad 7) nevím o čem mluvíte, mapy interiérů jsou dle mého názoru vcelku přehledné, jen by se mohly otevírat na celou obrazovku
    ad 10,11) máte quicksave, menu na ukládání je na jedno tlačítko + klik myší, to opravdu nezvládáte?
    ad 30) kolik her okna v interiérech má? myslím taková, kterými je vidět ven (ne pouhou texturu)?
    ad 32) byl jste někdy vůbec na prohlídce nějakého hradu?
    ad 39) horským jezerům se říká plesa, to asi znáte že a opravdu existují
    ad 63) Vaše neschopnost, já s postupným levelováním lockpicku neměl sebemenší problém
    ad 64) to že máte dobrý meč znamená, že nepotřebujete kovat?? A co brnění? To si namalujete na papír?
    ad 67) berte to jako bazarové ceny, když něco někde najdete, nikdo Vám za to plnou cenu nedá
    ad 74) natáhněte na sebe brnění a řekněte mi pak, jak dlouho jste s ním vydržel sprintovat.
    ad 93) že si pane Vávro po 30 hodinách hraní nedokážete našetřit na dům za 12k, to je problém Váš, ne hry. Mně to nečinilo žádný problém a podotýkám, že to nebylo z kráděží.
  • Všem se moc omlouvám pokud muj článek nějak pobouřil. Neměl jsem to absolutně v úmyslu.
    • Dane prosím tě buď v klidu, napsal jsi co si o tom myslíš a z velké části je to pravda. Domnívám se, že po tom co člověk hrál FNV, který ukázal, že to jde, se neubrání zklamání...
    • Mě jste nepobouřil nýbrž potěšil neb máte svatou pravdu. Po Las Vegas je tato hra obrovskýmm zklamáním. Na co je mi hra s repetitivními úkoly podobnými jako vejce vejci, kde i na nejvyšší obtížnost na levelu 40 už prakticky nenajdu oponenta a kde nemám absolutně žádnou motivaci svoji postavu vyvíjet dál, protože proto prostě není důvod. Proč vyvíjet enchant, když enchantované věci prostě nepotřebuji, jelikož moje postava je i bez nich v podstatě nesmrtelná? Proč kovat lepší brnění, když to z lvl. 20 bohatě stačí i na lvl 40? Proč hledat, vyrábět apod. jakékoliv předměty, když ty z lvl 20 mi stále na lvl 40 stačí? Proč plnit questy, když odměny za ně jsou naprosto mizerné? Zlato nebo na nic věc, kterou stejně prodám. Co se zlatem? Mám 30k, mám si koupit dům? Na co, co mi to přinese? Jeden za 5k mám , na co další? A to zcela pomíjím bugy a to zejména ty v hlavním questu.
      • rhomola
        Odzadu:
        -Dražší domy jsou větší a líp vybavený. Maj víc stojanů, vitrín a podušek na zbraně, maj figuríny na brnění, enchant oltář, alchym, laboratoř i kuchyň.
        -Za 100.000 nasetrenejch goldu je pro majitele origosky achievment.
        -Pokud doopravdy na levelu 40 na nejvyšší obtížnosti nenacházíš oponenta, kterej je těžkej, tak to já asi neumim hrát. Hraju na default, takže střední obtížnost, jsem level 35, mam legendarní težký dračí set, vymaxovanej palcat, ndosim legendarni daedrickej, vymaxovanej stit a spoustu toho dam pravd ana prvni ranu, draka na 5 ran, pro lektvary uz moc nemusim, ale porad jsou dungy, kde musim chvili odpocivat, a nebo loadovat. Ale jo, pripada mi to nejaky lehky uz, takze sem si sliboval od zvyseni na max obtiznost zlepseni. Jestli to bude jak pises ty, tak to bude prvni vetsi slabina pro me.
        • Priznám sa, že mňa na hraní Skyrimu neinšpirovalo (a nezaujalo) kupovanie domov a ich vylepšení v podobe rôznych druhov nábytku a podobných zbytočností. Taktiež nevidím zmysel v naháňaní kadejakých achievmentov a doteraz nechápem ľudí, ktorí v tom vidia zmysel (to neplatí samozrejme len ohľadom Skyrimu). Skôr som vždy dokázal oceniť rozľahlosť a rozmanitosť prostredia, a hlavne objavovanie nových lokácií - v tomto, myslím, Skyrim (tak isto ako iné hry od Bethesdy) úplne exceluje.
        • No jo, ale proč to všechno, když to k ničemu nepotřebuju? Pochop, je to hezký, že máš hezký dům, ale ve hře Tě to nikam neposune, je to pouze fanouškovská záležitost (nic proti tomu) ve smyslu "vystavím si všechny artefakty, všechny druhy nejmocnějších zbraní atd..". Když Tě ale takové sbírání nechává chladným, tak vlastně nemáš důvod takový dům ve hře mít-laboratoře a enchant oltáře jsou všude možně, do truhly v základním domě narveš všechno. Na 40 lvl najdu oponenta, kterej je těžkej, ale je to jen opruz -rána, rána, uskočit, potion atd. Protože jsem neřešil itemy, tak mám jen ebonitový luk a tak mi to jen déle trvá, ale pořád to je jednoduché, stále se opakující a tím tedy nudné. Ale tím, že mám sneak na max, je to často tak, že je ustřílím ze zálohy a ani si mě nevšimnou, pokud tedy nejedu na koni, kterýho viděj hned. Pro přesnost nehraju na max, ale na obt. 4/5.
          • rhomola
            No jenom fanouškovská záležitost úplně nevím. Nebo ano, je to fanouškovská záležitost lidí, který rádi hrajou free open world. Hráčů, kteři to rádi žijou se svou postavou a podle prodaných kusů v rámci série je takových lidí opravdu hodně. Nebo podle toho, že najít volnej barách v těch lepších districtech na serverech onlinovek bejvá problém. jasně že si můžeš všechny jen naházet do vaultu/truhly ale když tě baví open world hrát ve stylu prožívání příběhu tvého hrdiny, spousta lidí chce mít uklizenej barák a věci/artefakty, který si nějak prožili, si chtěj vystavit a vobčas se na ně jenom tak koukat, nebo někam postnout svuj obrázek. Lidi se chtěj bavit a každej po svym a free open world ať už v offlajnu nebo onlajnu jim tu možnost dává a spejktrum těch lidí je v rámci hraní her asi nejširší. Každej chce něco jinýho a každej si něco jinýho vybere. BTW tim jak Dan začíná článek, že je cílovka, tak spíš bych řek, ano i on tam svym profilem patří, i ty tam patříš i já tam patřim, ale evidentně to hrajem každej trochu jinak. Já mám rád, když mam všechny zařízený baráky, ty to nepotřebuješ, Dan... no co má rád Dan na free open world, nebo proč si rád hraje s hrama, to bych asi rád věděl *1*
    • I kdyby mel, nevadi, konecne tady nekdo napsal i kriticky nazor. Vetsina tady v diskuzi jen blbe keca a kritizuje, ale aby nekdo svou kritiku podlozil takto obsahlym clankem se hned tak nevidi :)
      • Spousta lidí by bavilo hledat chyby a psát o tom. Je to zábavné.
        • Tak neco napis
    • jindra.veliky
      ja myslim ze je lepsi stezovat si i na blbosti a dat hre nizsi hodnoceni nez ji prechvalovat *14* *14* *14* uz se tesim na vasi dalsi hru i muj tata *3* *3*
      • Slotermeyer
        Princ Charles taky paří? To teda valím bulvy. *2*
        • rhomola
          ROFL, pokud je jeho otcem teda Charles, vo tom se dodneska dost spekuluje, co sem tak zaslech :DDD
    • Zvláštní, okamžitě se mi vybavil tento obličej. Ten článek jentak někdo v počtu příspěvků nepřekoná, což de.
  • Clanek je psan zbytecne utocne, ale s vetsinou co rika souhlasim. Na internetu je tolik opevnych recenzi, ktere nesetri chvalou a nejak se nezminuje o design i klasickych chybach.

    Me nejvic stval nudnej bojovej system. Chybela mu ta strategicnost a napeti, jake si clovek uziva v Dark Souls. Nakonec jsem skoncil u metani kouzel s obcasnym machanim mece. Destruction kouzla jsou jedno jako druhe, jenom s jinou animaci.
    Questy jsou casem nudne a stereotipni (variace na jdi tam, vybij dungeon / oblast, dones predmet).

    Levelovani je chaoticke a casem jsem mel pocit ze nema az takovej vyznam. Mnohem vic se mi libi stat based leveling ... clovek se pak aspon tesi ze az teda zvedne silu na 20, tak bude moct konecne rubat zelezem co nasel tam a tam. Tady se prubezne zvedaj statistiky, ktere nemaj primou navaznost na vasi vybavu a slouzi jenom k ceste za perkama.

    Debilnost NPC, neprehlednej inventar, cutsceny v enginu nemaj naboj a casto do nich kecaji kolemjdouci. Zadna animace obliceju, mizerne animace postavy jako takove. atd.

    Urcite to neni spatna hra, prvnich 20 hodin mne bavila. Ale mohla byt mnohem mnohem lepsi. Prijde mi ze ty herni mechanismy a soubojovy system jsou nedotazene / nedomyslene. Skoda, potencial tam je. Tak snad v dalsim dilu :).
  • podle vseho stejne chyby jako v oblivionu, shanet tuhle hru po dlouhou dobu nema smysl..me osobne se libil Fallout 3 i kdyz to dvojka nebyla .))) a hral jsem ho a ze by to melo spolecne chyby s oblivionem nebo skyrimem s tim nesouhlasim..s daneckem souhlasim z 80% (stejne chyby s oblivionem + nejake navic pac je to novej dil :D ) zbytek jsou opakujici se argumenty a zast vuci tyhle firme

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit