Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Supeeeeeeeeeer. Krásnej článek :)
  • Přečet sem si názory, ale teď by mě zajímal hlavně jeden...
    Řekli ste si třeba u nějaký hry:
    "Safra ta se mi líbí, doufam že udělaj pokračování. Kdyby tak jen vzali to co maj, vybodli se na nový super hardcore grafiky a systémy a přidali akorát jinej příběh..."?
    Třeba tohle sem si osobně řek po BG 2, Dragon Age, Zaklínač...
    Kolik z vás si tohle řeklo u Oblivionu? Vyšel Skyrim, kterej podle pana Vávry nepřináší nic novýho. Upřímně řečeno jestli je to pravda, tak za tohle sem se modlil 10 let...
    BTW: Zkoušel ste někdo počítat to, kolik má ta hra kladů? Počítal sem 5 minut a u 300 mě to přestalo bavit počítat...
    • To vieš, klady su dnes samozrejme samozrejmosťou, ako aj to že najviac kričia ty, čo si to stiahli, čo je dnes samozrejme tiež samozrejmosť.
      Takže čo nam zostava ?
      Nech sa robia dobre, kvalitne hry, ktore my budeme sťahovať, kritizovať a opovašte sa nejakej hre dať desiatku, tak ju zvozime po čiernu zem !!! *12*
      • Meleš ..
        Dobrou hru si rád koupím. Mám rád ty pěkné krabice. *3* Což se mi snaží překazit Steam. *16*
        A nedávno jsem dostal obal a tam jenom číslo. Grrr ..
        Teď se mi ale stalo (po dlouhé době), že jsem si koupil nedobrou hru. *13*
        • Ak si kupil vyslovene zlu hru, tak ju predaj -za polovicu ti určite niekto aj rukavy odtrhne,
          ale nepredaš ju, lebo sa ti pači, len proste hladaš chyby, zveličuješ, čo je forma pokrytectva,
          proste plujete si z Vavrom do žradla...
          • Ano, reaguji, možná i zveličuji, ale je to rychlý způsob jak se možná dozvědět, že něco dělám špatně, protože nevím nic o TES. Očekával jsem, že někdo zareaguje a napíše mi: Jo tohle! .. to musíš tak a tak ..
            Ne, nenastalo to, protože to asi není tak jednoduše "opravitelné". Neberu rady typu: to ignoruj .. to není bug ale feature .. nesmíš od toho tak moc chtít RPG, vždyť je to krásný open-world .. apod.
            • Já teď našel balík 3 megapacků, takže se nemusím bratřit s nexusem .. ale stajnak bez patchů, které opraví brutální chyby fyziky a ty papírové stromy do toho nejdu.
              By mně zajímalo, co opravil ten první patch .. asi aby to vůbec naběhlo.
            • http://www.skyrimnexus.com/ už se tu docela dost lidí vyřádilo, tak to zkus...
              Už sem z toho sebral pěknou řádku věcí a nestěžuju si...
          • No právě se rozhoduji, jestli ji prodám nebo odložím a budu se modlit za patche a dobré MODy ..
            Oblivion taky po roce+ byl mnohem lepší. Jen mně mrzí, žs jsem to mohl koupit pak a mnohem levněji.
            Ne, hra se mi skoro vůbec nelíbí. Nesplnila moje očekáváni ani graficky, ani jako virtuální svět, ani jako RPG.
            Je to jen velký openworld bez duše s nádhernými sceneriemi a nelogicky zcela nevyrovnaným chováním. Dobré vychytávky zabije úplně debilní chování jinde.
        • Fajn, tak sme dvaja bisťu tak to Bhetesda zarobila... *1* *1*
    • A to sis jako říkal co u toho počítání ?
      Miluju TES,
      Miluju TES,
      Miluju TES,
      Miluju TES,
      Miluju TES,
      Miluju TES,
      Miluju TES,
      Miluju TES,
      ....
      • Popravdě TES z hloubi duše nenávidim...předešlí dily sem spaloval. Nevim nesedly mi obsahově, ale Skyrim sem uvítal jako takovou menší změnu...
        • Jo, po Risen a Two Worlds je to pro mně taky změna. Bohužel směrem ku horšímu. Ještě že TW1 jsem v půlce a můžu pak pokračovat TW2.
    • Malleth
      Taky sem ty klady počítal, u pátýho mě zradila paměť
      • Drogy sou svinstvo :)
  • Aha na Skyrim si pusu votvírá ale to že posral Mafii 2 to už nezmíní, až Pan Vávra udělá pořádnou open world hru tak může kecat něco proti bethesdě, poněvadž obě mafie za open world nepovažuji poněvadž tam jsou jen hlavní mise. Panebože ten mě nasr*l, jdu zabít pár mamutů do Skyrimu a budu si to užívat poněvadž to je hra roku a pan Vávra stím ho*no nadělá.
    • No na stránkách tý jejich nový karlínský firmičky se k odkazu svejch předchozích veleděl hlásej a tam se chválej, až trochu nevoní to. Dokonce tam něco ve smyslu čet sem, že jejich dosavadní díla měrou významnou do žánru open world přispěla atd atp.... Na to si snad každej názor sám udělá, ale na toho Žižku už fakt natěšenej jsem. To totiž super bomba bude.
    • a kolik her jsi udělal ty, že tady meleš o Skyrimu jako o hře roku? nejdřív nějakou udělej a pak si tady můžeš votvírat hubu!
      • Spades
        Takže člověk nemůže roreznat dobrou hru od špatné, dokud žádnou neudělal? Troll logic ?
        • Mno, hlavně totiž neexistuje nic takového jako dobrá a špatná hra.
          Dobrá je ta, která se líbí úplně všem a špatná, která se nelíbí nikomu. Takové prakticky neexistují. Možná pár špatných, ale o těch se nikdo ani nebaví.
          Člověk nemúže prohlásit hru, která se mu líbí, za generálně dobrou a naopak.
          Člověk může jen prohlásit svůj subjektivní názor, že pro něj je dobrá/špatná.
          A už vůbec ho nemůže vnucovat jiným.
          Proto taky neříkám ani že je dobrá, ani že je špatná. Zajímají mně pozitiva a negativa. Negativa u mně zatím převažují.
    • souhlas, vavra se zacina priblizovat k nechvalne znamemu Romerovi. Udelal jednu dobrou hru, druha stoji za ho:no a misto aby se poucil z toho co je na skyrimu spatne a udelal hru ktera nas vsechny ohromi realisticnosti a inteligentni zabavou, tak akorat mekta. na druhou stranu ma v spouste veci pravdu (to abych mu nekrivdil)
  • Vávra se tady zase vyblil...
    • a ty ses z toho posral
  • mna s*ru questy.. hlavna linia padla za obet hned.. pretoze som isiel logicky po tych q ktore ma pritahovali..
    chodim plizenim s lukom.. zabijem cokolvek a kohokolvek (mam na mysli bez komplikacii-rutina).. neskusal som sice zvysit obtiaznost(mam to co tam bolo.. nieco v strede?), ale obavam sa, ze to bude podobne ako v oblivione, ze miesto 10 sekund budem bit protivnika 40 sekund??

    oblivon ma pohltil pribehom a prostredim..
    toto mi vyrazilo dych prostredim a questy ma proste s*ru a s*ru.. ale tie prachy ani moc nelutujem, je to aspon taky sandbox na relax

    ale tento clanok je kravina, chalan sa dost ponizil.. co to je vobec za typka? hovori o tom, ze vyuzivaju svoj monopol k odflaknutiu hry! a co jako? ved vzdy je to o tom, ze okopirujem niekoho dielo (nie doslova) a vylepsim to co uz tu bolo.. koho maju kopirovat? to si maju platit konkurencneho vyrobcu, aby sa hrali na zavody? neni koho prechcat..
    btw, mne hra spadne tak raz za par dni, ale na bug som nenarazil (40 hodin dole)
    skyrim je bombovy.. ked chcem vybehnut s lukom do lesa, zapnem hru :)
  • Víte co já už to nebudu řešit radši si ve Skyrimu dám mamutí steak trochu medoviny a půjdu si rozsápat za vlkodlaka pár banditů
    *1* *1* *1*



    S pozdravem pro všechny milovníky hry Skyrim Anonym
  • Nejvtipnjší na tom všem je, že takovej seznam chyb by se dal napsat úplně na každou hru. Pardon, vlastě nedal. Málokterá hra je totiž tak rozsáhlá jako Skyrim, takže by se 100+ výtek nedalo ani sepsat. Možná s kladama dohromady. :) Některý chyby jsou samozřejmě relevantní, jiné naprosto směšné, jako že unesu 10 2H zbraní apod. Je to hra, ne realita. Mám nahráno x desítek hodin, 50 level a nepřišel jsem na bug, kterej by mi hru otrávil nebo znemožnil v něčem pokračovat. Asi jsem skromný a nenáročný, RPG hraju nějakých pouhých 12 let... ale Skyrim za ty prachy přináší tolik zábavy jako celá trapná, devítkou věčně ohodnocená, série CoD dohromady. To, že Bethesda umožňuje hráčům hru vylepšovat a rozvíjet je jen +. Pro mě si 10/10 zaslouží, protože se za své peníze bavím tak jako u žádný jiný hry...
    • Já se u 7 roků staré RPG bavím tak nějak víc. A déle.
      Na hře mi při koupi chyběly nálepky:
      * Polotovar - nutno dodělat komunitou. *
      * Pouze pro TES pozitivní. *
      • Tak když si kupuju TES, tak už 10 let vim že to prostě polotovar je, a to se mi na tom paradoxně nejvíc líbí, že už pár dní po vydání se vyrojí několik stovek módů, kterýma si můžu hru nastavit dle vlastního gusta tak, jak by mi to nikdy nebyli vývojáří nějakym nastavenim obtížnosti schopný udělat. Anim netvrdim že skyrim nemá chyby, má jich a má jich hodně, ale za ten " polotovar " jsem vděčnej, nikoliv nasranej.
    • Pekne napsano, ten plesatej nerd co to napsal by zaslouzil za takovyto vyplod par facek.
    • Tak to prostě je.
      • Tak tak...
  • Tak dobrá, zkusme to konstruktivněji. Co hrát místo Skyrimu? Two Worlds? Arcanii? Nebo snad Risen? Která z těchto her je takhle propracovaná?
    • Však on i Dan zminoval že výhodou skyrimu je to že nemá moc velkou konkurenci,ale myslím že starší oblivion,gothic 1,2 jsou rozhodně lepší volbou..
      • S gothic 1,2 souhlasim nejlepsi open world rpg
        • S Gothicem souhlasím. Piranha Bytes se drželi při zemi a přesto dokázali vytvořit komlexní svět. Ale to platí jen pro 1 a 2. Trojka je vlastně dost jako Skyrim ale je tam snad ještě více bugů. A Arcania není Gothic ale Diablo ve 3D
          • Malleth
            S tím reagováním okolí na hráče máš pravdu. Je zvláštní jak taková zdánlivá maličkost, že NPC reagují na to když vytáhneš meč dokáže tu hru hrozně oživit.
            • JJ u Risena 1 me stvala snad jedina vec a to ze od 3 kapitoli nebyli uz zadny vedlejsi ukoly a uz se delala jen hlavni linka a taky ten svet byl dost malej coz u Risena 2 myslim nehrozi
            • V NWN se NPC dokazaly na tebe naštvat, pokud jsi s nimi utnul rozhovor v půli. *3*
          • Jj G 1a 2, 3ka nebyla uplne spatna ale ty bugy to bylo utrpeni a Arcania uz neni gothic ale srajda o cemz me presvedcilo uz demo
            • Jo tak to mně taky zajímá. Risen byl sice menší prostor, ale hutný děj a hlavně výborné AI. To jsem čuměl jako postavy reagujou. Ano, Risen dokázal vtáhnout do děje. Protože ho měl. Tím mám na mysli ten živý, mnou ovlivnitelný. Ne pevně daný příběh, to má každé RPG (jo a některé ani to ne). Prostě, když ten svět okolo na mně opravdu reaguje, tak je to úplně jinde, než Skyrim, kde jim ani nevadí kastrol na hlavě. LOL. Skuste si jinde pokusit provést něco postavě. Hned se brání, zjistí to. Jakto, že engine bájecného Skyrim nezjistí provedenou interaktivitu s NPC ? Protože má pár ubohých skriptů předem předpokládaných akcí.
              PS: mimochodem, když se na mne v š e r u Risen vrhal močálník, tak to bylo fakt jako živé.. skoro noční můra. Postavy co se na mně vrhaji ve Skyrim ve mně probouzí smích. Sám nevím proč. Je to výsledný dojem.
            • Malleth
              NOTR byl super. Pořádnej datadisk se vším všudy.
              Neřekl bych ale že Risen byl úplná rychlokvaška. Spíš G3 působil trochu uspěchaně. Bohužel tím utrpěl i příběh. Za to ale můžeme poděkovat Jowoodu. Na risen mě nejvíc štvalo to rovržení kampaně hlavně ze začátku. Dlouho si běhal po městě a plnil ukecaný questy v přístavu a pak si zase dlouho běhal krajinou a zabíjel. Mohli to trochu líp namíchat.
              U Risen 2 mě dost zajímají animace. Poprvé totiž budou mít Mocap.
            • Risen 1 byl podle me tak nejak narychlo udelanej asi aby vydelali prachy na Risena 2 kde chteli zduraznit to piratstvi coz byl asi jejich sen vzpominate na datadisk na gothica 2 kam si piraty taky protlacili,takze myslim ze Risen 2 bude hodne dobrej
            • Malleth
              Tak na Risen 2 jsem taky zvědav. Jednička byla dobrá, ale Gothic 1 a 2 podle mě nepřekonala. Opět měli super vytvořený a propracovaný svět, ale chyběli mi tam nějaké zajímavé postavy.
            • Tak uvidíme co na to Risen 2.
      • Krom toho bych neřekl že právě Skyrim je nějak zvlášt propracovaná hra-prostě vygenerovali obrovskej svět a hodili do něj hromadu ne moc originálních či nedej bože propracovaných questů,v současné konkurenci ale i po tomhle lidi s radostí skočí...
        • No právě, bavíme se o tomhle stylu a teď. Hry se hodně změnily a Tes by stejně slušelo více kdyby se nakonzole vlastně nikdy nedostala.
    • Fallout:New Vegas je jedina skutecne open world hra(vyjma TES serii samozrejme). A navic je to vyborna hra a neni od BETHESDY,tudiz netrpi plytkosti.
      • Ano to se jeví jako jediná možnost (v tomto stylu)
    • Dwarf Fortress. Tam by urcite grafiku kritizovat nemoh ani Vavra :)
      • mrknu na vše.
    • Malleth
      Demons Souls...to je ještě propracovanější, ale jen pro silnější povahy
      • O Dark souls se da rict to samy *1*
        • Malleth
          Rozhodně. To by si měl zahrát hned po Demons Souls. Hlavně proto že Dark Souls mi příjde o něco těžší.
          Ale i když Dark Souls byla taky silně návyková a nezapomenutelná záležitost (podle mě hra roku), tak Demons Souls mi přirostlo k srdci víc. Mělo víc temnou, unholy atmosféru a lepší příběh.
          Dark Souls je ale větší, barevnější a rozmanitější. Záleží co se komu líbí.
          Nicméně ty bossové.....wow. To sem ještě v žádným RPG neviděl a asi jen tak neuvidim.
          • Aha, ale to není pro PC. *9*
            • Malleth
              Bohužel. Tam by se DS celkem hodilo. Nicméně bez gamepadu by to bylo nehratelný
          • Demons souls a Dark souls pro me nejlepsi hry na ps3 jo a Dark souls hra roku i pro me co se tyce obtiznosti uz me to nejak neprijde po 7 dohranich v rade uz mam nejakej ten skill a prijde mi to v pohode *3*
            • Tak Demons souls mam hned jak to vyslo v cine to uz je pres 2 roky a oblibenej boss tech je vic Demons souls-Tower Knight,Penetrator,Flamelurker a King Allant Dark souls-Iron golem,Qualena,Ornstain a spol a Seth
            • Malleth
              Kua, gde na to bereš čas?
              Jakýho máš oblíbenýho bosse v Dark Souls?
            • Jo mam New game 5+ u demons souls uz 17+(asi+-) *1*
            • Malleth
              A to nehraješ asi pořád stejnou postavu co? To bys měl už New Game++++++

              Já to dohrál zatím jednou, ale určitě se chystám k tomu vrátit. Chci mimojiné vyzkoušet jiný Covenanty. Především DarkWraithy
            • 7 dohrání? Tak to nebude nudná hra.
      • zajímavý nápad, chystal jsem se na PS3 Já jsem oldschool hardcore pařmen, mrknu na to více, díky.
        • Malleth
          Není za co, ale je to hra na kterou se dýl zvyká. Ovšem jestli si harcovník, tak to půjde
          Já osobně sem tím praštil u druhého bosse. Pak jsem se ale přemohl a udělal jsem dobře.
          Je to jeden z nejsilnějších herních zážitků vůbec. Hlavně je skvělý, že čím se dostaneš dál, tím vidíš zajímavější věci, což není zrovna zvykem.
          • Tak já dodneška pařím Dungeony v Dosboxu, takže tohle by mohlo být něco pro mě.
            • Zkus Demise - Rise of KuTan, je to i multiplayer, propracovany celkem dost a hodne tezky.
    • Já hraju CSko *1*, pokud se konstrukci meze nekladou
      • Jo... to už jsme ale totálně někde jinde *1*
        • ja zas total war *1*
  • souhlasím s Danem Vávrou :o))

    Je to sračka, sice ne z principu, protože Obliviona hraju a velmi rád. Ale tohle je hnus *6* *7*
    • Já to mám obráceně. Nikdy jsem se nedokázal dokopat k pořádnému hraní Oblivionu ale Skyrim mi chutí.
      • I když vím, že to rozhodně není taková řacha jako Oblivion.
  • No nic jdu něco zabít ve Skyrimu abych se uklidnil *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit