Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No tak ste se zase zviditelnil kdyz to nejde hrou tak to jde tim ze budete pomlouvat jiny hry no kdo neumi ten cumi :) jste opravdu ubozak pane vavra
    • Ubožák je bohužel zcela na místě.
      • ubozaci jste vy dva
        • Zatím co ty jsi Gay aha *1*
  • rhomola
    Sice už sem to párkrát postnul do fór o Skyrimu tady na games.cz, ale pod tohle ještě ne. A anžto se pan Vávra dosti sprostě až vulgárně vyjadřuje i ke grafice a k modelování krajiny/objektů a postav a navíc jakoby z pohledu odborníka, ikdyž moc konkrétní není, připojuji odkaz ještě sem. Přijde mi to jednak jako celkem seriozní recenze + hodně povídání o grafice a hlavně slušné rady do začátku jak si optimalizovat grafický výkon i spříklady na screenshotech. Prostě trochu více odvedené práce, než Vávrovo zběsilé nadávání. Takže tady: http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/22525-the-elder-scrolls-v-skyrim-vzniklo-dokonale-rpg
  • no kdyz jsem cetl clanek pana Vavry tak jsem sel do kolen. nevadi me urcita forma kritiky, ale to jak byl sepsan tento clanek, ale tak jak to napsal on tak to ne. Jsem clovek, kterej hraje uz od mala a od doby didaktika M az po dnesek (33 let ) a rpg miluju a the elder scrolls serii mam celou uspesne za sebou a skyrim bude dalsi v rade. mam odehranych cca 60 hodin a rozhodne jsem nadseny. zadnych vetsich a zasadnich bugu jsem se nedockal.myslim si ze oproti predchozim seriim si vede pres bugy nejlip. Grafika ikdyz je z postarsiho soudku tak diky prubeznemu vylepsovani enginu hra vypada naopak moc krasne.nemam s tim zadnej problem.Na vsech masinach to bezi krasne takze plus pro ty co maji slabsi masiny.hra ma nadhernou atmosferu, hudbu i zvuky. vytky co tu vidim me prijdou jako extremne nadnesene a rozhodne s valnou vetsinou z nich rozhodne nesouhlasim. Hra je to uzasna,nedohrajete ji za vikend jak byva zvykem a je pribehove pekna. pane Vavra budte od te lasky a nepiste tak hruzostrasne postrehy, protoze lidi co znaji mapu Vas akorat tak odsoudi a ti co mapu neznaji tak by se mohli jeste nechat ovlivnit timto otresnym prispevkem a nezahraji si diky Vam tak uzasnou hru. kdyby vsechny firmy jako je bethesda delali hry jako oni, tim myslim pro opravde hrace tak je herni scena v nejlepsich letech a nejde vsude jen o love a aby vse bylo usito na rychlo horkou jehlou a to jen z duvodu ze vyvojari maji na projekt malo casu,protoze na ne tlaci shora ze.pak to tak vetsinou vypada.nedodelany,nemastny,naslany.zacpu vam hubu peknou grafikou a pribeh a to kolem je slabota.jsou jedni z mala, kteri si se svymi dilky vyhraje a serviruje hracum plnohodnotne A tituly.
    • Ano dlouhá hratelnost .. je pro mně důležitá. Ovšem po laťce nasazené na 300+ hodin na jedno hraní jinou starou RPG, s možností to projít a řešit questy dalším jiným z více způsobů .. to mám prostě smolíka a držkuju, že Skyrim NENi žádný zázrak ani po stránce RPG. Je možná stokrát lepší než jeho vlastní předešlé díly (zaslepenost příznivců TES, kteří jsou schopni to porovnávat pouze s předešlými díly), ale zábavnost a hratelnost RPG je v hlavních rysech žalostná. Ano, přinesl nové srandičky typu "můžu si naštípat dříví". Tak by se mi už docela líbilo, kdybych mohl kdekoli použít ta všude přítomná košťata a zamést to tam. To ale nejde, protože v této hře plné volnosti lze zametat pouze na aktivních místech k tomu určených. Pokud vůbec.
      A proboha, hlavně ne, aby všechny firmy dělaly RPG tak jako Bethesda. Jen to ne! .. Šly by do háje jiné RPG, které mně baví víc než Skyrim. Je dobře, že to někdo dělá jinak. A často některé věci lépe.
      Hlavni problém nedorozumění mezi lidma je .. zvyk. Vidím třeba na operačních systémech. Nebo na mobilech. Nejde o to co je lepší. Ale na něco si člověk zvykne a prohlásí to za nejsprávnější. A pak se za to bije. Aby si nedejbože nemusel zvyknout na něco jiného.
      Mně docela irituje, že Skyrim o sobě tvrdí, že to je RPG. Pro mně starogamesníka je RPG jasně svázáno s pravidly D&D. Kdysi se tato pravidla ctila. A byla to často železná pravidla .. a hráč měl radost, když někde něco překonal a nebyl nikdy nepříjemně překvapený podivným chováním. Kdysi dávno, kdy se ještě neblbnulo v 3D, byl úžasně propracován příběh, všechny postavy a dialogy. Desitky kombinací vývoje příběhu. Pak přišlo Diablo a pod pláštíkem RPG vydal FPS s evolucí postavy. Příběh to jakž takž ještě mělo (napevno daný), questy lineární. Ale lidi to chytlo, 4 postavy, generované dungeony, náhodný výběr protivníků. Zábava ? ANO .. RPG ? už skoro ne. No a pak to začalo a pod pláštíkem RPG dnes vychází kdejaká bejkárna.
    • Konečně někdo, kdo tomu taky rozumí ale že jsem se načekal :D
    • rhomola
      Talos s tebou, bratře ;) Jsem na tom úplně stejně jako ty, jen to dělám o 4 roky dýl (37) ;)
      • Mno a já ještě 10 k tomu .. *3* .. teda jen ta doba ..
      • Hura! Nejsem tu nejstarsi :)
  • Tak ja s tim clankem naproste souhlasim a jeste bych mohl tak 50 veci pridat. Je to hnusna kopie Falloutu narychlo predelana ve fantasy word. Vsechny chybi co jsou ve Falloutu jsou i ve Skyrimu. Jakekoliv kovani, alchemie atd...je naprosto zbytecne a nechutna zalezsitost. Hru jsem hral asi 60h za celou dobu jsem neukoval nic ani jsem nemel chut..kvuli hnusnemu inventari,..proste des a bes. A stacilo tak malo aby ta hra byla dokonala. Ale na co ? Betasheda vi ze ma stupidni hrace a vzala si jako vzor Dragon Age ktery na to je ale mnohem lepe.
    • "Ale na co ? Betasheda vi ze ma stupidni hrace a vzala si jako vzor Dragon Age ktery na to je ale mnohem lepe."

      Ehmm... Co je to číslo za názvem The Elder Scrolls. To není písmeno - když už (a to bych netvrdil) tak Bioware kopíruje Bethesdu ;)
    • Tak tohle je úplná hloupost. Je to přesně obráceně. Nový Fallout vznikl díky Oblivionu.
  • adahn
    Víte, pane Vávro, někdy Vám to docela pálí a máte dobré nápady a jindy, jako teď, plácáte nesmysly jako nějaký cvok. Zaujatost z toho článku přímo čiší, ztráta sebekontroly při psaní taky. A aby toho nebylo málo, z těch 100+ důvodů (z nichž by se dalo udělat tak 60, kdyby se spojily ty téměř totožné) je relevantních tak 20 a zbytek je úplné hnidopišství.

    BTW +1 tomu, kdo pozná původ první věty.
    • Jenze co tohle Rimmer rikal, tak to Listerovi zrovna palilo ;)
      • adahn
        Však to taky nemusí sedět přesně, dál jsem to rozvedl ve zbytku příspěvku ;-)
    • Red Dwarf kejmo ;-)
  • Drahý Pane Vávro, umíte pěkně nadávat a dost rozumim tomu jak jste se u psaní tohoto článku nehorázně bavil.....i já se při jeho čtení bavil, ale 3 věci....snad jen naprostý noob by hrál Skyrim na konzolích ( jak zjevně mnoho z nás vyrozumělo z článku ), snad jen naprotý ignorant by přehlédl jediný závžný bug a to že jde zapálit dno jezera ( zatimco každou diskutabilní hovadinu tady rozpitváváte domrtě ) *4* a, a to především, udělat to jako rubriku postřehů z bugů...dobrý, ale ten věčně arogantně nabručený tón, ten si nechte do hospody po pátým pivě.....už dost otravný byl u "jámy pekel" v Levelu.....Mafie byla mooc fajn, ale žít z toho dekádu, to snad máte na víc.......
    • Hraju Skyrim na konzoli. Podle jakého vzorce usuzuješ, že jsem naprostý noob? To by mě docela zajímalo...
    • Jen naprostý noob by hrál konzolovou hru na myši a klávesnici,snad naprostý ignorant by si nevšiml velkého množství chyb které skyrim má...
    • hlavněže Betsheda děla už skoro dekádu pořád dokla jednu a tu samou zabugovanou a příšerně blbou hru na tom samým enginu a pořád z toho žije*1*
      • naprosto souhlasim, žblepthesda vydává jen polotovary, ovšem s možností pro hráče je dovařit. Je to sice pěkné svinstvo, ale na druhou stranu co neopraví bleptesda, to opraví lehce hráči, kteří to ještě vylepší a eventuelně dovybaví......a to jiná taková velká hra NEMÁ a že by to potřebovaly všechny jak sůl......Gothicy byly zabugovaný, Risen byl zabugovaný a Two Worlds byla jen dost osekaná mlátička, rovněž zabugovaná..ač nerad, tak TES prostě vede a to řikám jako někdo, komu Oblivion lezl hodně krkem
      • Hele přečti si o Bethesdě něco než začneš psát prosím tě.
  • kdo je pan Vavra, co svetoborneho vymyslel a udelal? Kdyz je takovej odbornik, ze muze verejne kritizovat a hodnotit at radsi neco vymysli a udeka. Pak uvidime. moderni ceskej geroj co mlati hubou :((( se nedivim ze jsme evropskej povl :(
    • Tvůrce her Mafia a H&D. ALe hlavně je to člověk, kterému někdo evidentně zaplatil za tuto negativní reklamu. Anebo se dočista zbláznil
    • Dan udělal nejlepší hru na světě, to ví úplně každej a pokud ty to nevíš, tak je mi tě líto...nelze se pak divit, že musíš hrát takový braky jako Skyrim *2*
      • Skyrim je velice dobrá hra a štve mě, že ten pi..s si dovolí komentovat to čemu nerozumí podílel se na práci s Mafii 2 ale to je akční hra tohle RPG tak ať je zticha.On vůbec nenapsal čím je Skyrim dobrý on jenom napsal čím je špatný pokud napíše jenom špatnou stránku hry tak je de..l.
      • Nejlepsi na svete? Ale... *3*
    • Je to pekelník *16*
  • Nikdo ho to nenutil hrat experta, hlavne ze ARMA 2 byla dokonala :-/. At si polibi s tema jeho trapnyma nazorama. Hra ktera dostala 10/10 a on disident si bude hrat na odbornika. Nema to hrat na shitu konzoli
    • Malleth
      10/10 Pro Skyrim je urážka desítkových a devítkových her. A to bez debat. Je dobře že se někdo postavil proti proudu. Ikdyž to mohl udělat trochu mírnější formou.
  • Mimochodem, komu moc nevoni nove hry, RPG, Skyrim, a ma radsi klaisku, sup sem dneska vyslo http://www.gog.com/en/gamecard/ultima_7_complete Kdo by tohle dorhal v dnesni dobe, mel by me uznani. Se priznam, bych na to uz nemel (nervy, cas... a asi by to ani neslo :)
  • Negativní reklama je také reklama *3* Jinak Vávrovi asi trochu hráblo z toho, jak pohnojili Mafii 2.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit