Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mno nic, rád jsem si pokecal a něco se i dozvěděl. Ono někdy stačí dloubnout do hnízda a dostanu odpověď aniž bych musel projet předešlé díly TES. *3*
    O víkendu se prohrabu modama a zkusím to znovu z trochu jiného úhlu. Podruhé a naposled.
    Tož se opatrujte.
    FANboys s růžovými brýlemi: zpátky do sedel (abyste z nich museli kvůli každému souboji slézt) a užívejte si to. A to myslím upřímně. Protože vo vo vo tom to je. Užít si to. *1*
  • Protoze architektura ma nejaka pravidla, vime? A tech pravidel by se mela drzet i vymyslena architektura - jednoduse proto, ze to pak bije do oci i lidi, kteri tomu nerozumi a kazi to zazitek. Ukolem hry je vzdy navodit pocit autenticity prostredi - a je jedno jestli prostredi smysleneho nebo realneho. Dost tezko se pak neceho takoveho dosahne, kdyz ti (napr) doprostred drevenic postavim zelezobetonovej panelak.
    Jinak si prave projevil neznalost, protoze kun zasane neutika, ale utoci na nepritele, naprosto bez ohledu na jeho silu (tudiz vzdycky chcipne). O tom ze se kun (neukradeny, ale koupeny) vypari netreba diskutovat, on nikam neodejde, proste obcas sublimuje. Jindy je totiz videt pres 1/2 dohledu ze stoji nekde kde sem ho zaparkoval. Uz vubec nemluve o tom ze to neni kun, ale spis kamzik (tohle je snad jedina hra ve ktery kun vyleze na 70ti stupnovej sraz).
    Ad stiny, stiny chlace nemaj s velikosti sveta absolutne nic spolecnyho. Je uplne jedno jestli mas mapu 10x10m nebo 100x100km. Stiny vrhaji objekty a pocita je GPU. Pokud je to udelano blbe, tak to blbe funguje.
    • 3nk14v3
      Rekl bych, ze si nikdy nejezdil na konovi co, tak vis kulovy co dokaze vylezt...podivej se nekdy na americkou pardubickou, tam kone behaji kopce jeste prikrejsi, nez jsou tz strme kopce pro motorky a dalsi k0k0tiny
    • prd.le zase to dava post kam nechci ...
  • Myslím, že hodnocení hry je opravdu nadhodnocené. Hra to není špatná, sám jsem si ji koupil a hraju. Baví mě to, jako spousta dalších her. Je to dost dobrá hra se spoustou chyb. Proto jsou histerická hodnocení 10/10 alarmující. To opravdu ne. Buďme prosím soudní.
  • Trol.diskuzni je fakt nenormální člověk. Přišel jsem se podívat kolik už to má příspěvků a jen tak ze zvědavosti jsem zjistil, že během dvou dnů je tady minimum stránek kde by něco nenapsal... Tolik keců, tolik energie, tolik promarněného času *7*.
    • Co bys taky chtel po trollovi...
  • Včera večer se mi stala zvláštní věc. Hodně spojitá s hrou a mentalitou hráčů. Asi začnu závěrem, hra nám dává to co chceme, je děravá jako ementál a stejně chutná a návyková.

    a) lov bílého jelena - narazil jsem na něj náhodou, lekl jsem se, v ruce jsem měl meč. Samozřejmě jeho hitpointy daleko přesahají možnosti mého úderu. Po ráně odběhl. Zoufale jsem jej pronásledoval a k mému údivu se zasekl v soutězce kde na 15m metrech hěhal tam a zpátky. Stačilo jen sekat a sekat, dokud neumřel. úkol splněn = ale já jsem byl dost smutný z jeho průběhu, takže load!

    b) zvolil jsem jinou trasu, jelena objevil z velké vzdálenosti. Vzal do ruky luk (náhodně jsem si ho naskiloval při objevení chaty dívky Aeriny - alespn myslim, že se tak jmenovala). Otrávil jsem šíp jeden pro paralizaci. Po tom, co jelen zamával nožičkama do vzduchu jsem k němu přiběhl a než se stačil postavit ho dvakrát přetáhl obouručákem. úkol splněn

    co z toho vyplývá? Hra má chyb jako máku. Ale to neznamená, že jich budem využívat, že neakceptujeme jeho pravidla. Naopak je pro mě velké plus, jaké otevřené možnosti k provedení úkolů dostáváme. Jak už tu někdo napsal, skyrim neni dokonalá hra, ale je to umělecké dílo
    • Kdyby byl dokonalý, tak bych u té babky v chaloupce mohl dělat víc než poslouchat monolog a ukrást ji co se dá. Kdyby byl dokonalý, mohl bych s ní pár věcí vyměnit. Kdyby byl dokonalý, mohl bych jí něco dát na přilepšenou a získat něco zajímavého (třeba informaci jak najdu něco zajímavého). Takhle je to mrtvá chaloupka s neinteraktivni stařenkou a jediná možnost je okrást ji. Což prostě nechci. Takže zvrácení úchylové a přesvědčením zlí si to možná užijou. Ostatní se jen nase*ou, že to tam je k ničemu.
  • Trol.diskuzni
    Vidím, že by tady spousta lidí propadla z počtů na úrovni ZŠ - ty vaše odborné posudky o 50 % příspěvků mé osoby na této diskuzi jsou hooodně přestřelené. *5*

    V každém případě díky, že se o mě tolik zajímáte a mé příspěvky bedlivě sledujete, you rule! *15* *15* *15*
    • 3nk14v3
      Nevim kdo se kde o tobe bavi, takove trapne detske komenty nestoji za to ani cist
      • Tvoje příspěvky u článku ke Grimrocku jsou také velmi inteligentní. Asi se vyznáš. Klobouk dolů.
        • 3nk14v3
          To si pis hochu, nahrano uz mam pres 20 let a znam takove ty hrace, co by z oka vypadli tomu popisu
          • Omlouvám se. Asi málo čtu a moc hraju. Promiň.
          • Tak to jsme asi stejně staří. Já možná ještě starší (hraju ještě trochu dýl). Tím spíš nechápu tvoje komentáře, na které jsem reagoval. *13*
            • 3nk14v3
              Nechapes protoze nectes a jenom hrajes, radsi bez ven, z toho sezeni za komplem akorat tak zuhrovatis
      • Trol.diskuzni
        Stačí si nalistovat pár stránek nazpět a pokračovat... *5*

        Jinak teda musím uznat, že jsi mi to hrozně nandal, pane 3nk...what the f*uck?
  • Některé ty body pobavily a souhlasí, například:
    58. Je fantastické, že se Bethesda plácla přes kapsu a místo dvou herců dabují Skyrim herci čtyři, příště by to ale chtělo aby 90 % mužských postav nedaboval imitátor Arnolda Schwarzeneggera

    To je fakt opruz, kterej hraničí s parodií a zážitek z reálného světa to docela kazí...

    Jinak ale polovina bodů je dost mimo. Těžko chtít po Skyrimu nějaký reálie z planety Země, když je to vlastně svým způsobem sci-fi z jiný planety. Proč tam teda nemít divný seveřany s divným přízvukem, mix baroka, pravěku a starého Říma, když se to odehrává na planetě, kde v noci svítí dva měsíce? V Mass Effectu si taky nikdo nestěžuje, že tam jsou divný ve vodě žijící želatinový bytosti, který mluvěj spisovnou angličtinou. Proto mi nepřijde divné, že je tady chlápek s hlavou kočky a s přízvukem itala v prostředí evokující středověké severské země na Zeni a prostě bych tyto detaily odpustil...

    Jinak mi přijde smutné, že člověk, který se živí celý život hrami nezjistil po čtyřiceti hodinách hraní Skyrimu, že ukradený kůň na svého majitele prdí a po sesazení ze sedla odkráčí zpět do stájí a koupený kůň poslušně stojí na místě, popřípadě odběhne opodál, když po něm začně někdo z dálky útočit.

    Co se grafiky týče, tak bych to taky určitě nekritizoval. Ve Skyrimu je hodně dechberoucích míst a rozhodně mi to nepřijde vygenerované nějakým šíleným generátorem. Herní svět je opravdu monstrózní, voda, vodopádky, sněhový vánice, změny počasí, to všechno vypadá úchvatně. Jednou jsem zažil polární záři a opravdu jsem se asi dvě minuty rozhlížel po obloze, jak to je krásný. Co mi vadí je, že člověk nemůže jet pět nebo deset minut v klidu, každou chvíli potká nějaký vlky nebo medvěda, co kazí dojem z jízdy na velké vzdálenosti. Co se stínů týče, tak v tak obrovským světě je snad jedno, že vypadaj kostrbatě. Je fakt paráda, že se mění podle denní doby. Bohužel ten efekt změny je divněj a každejch deset vteřin se stín jakoby přesune, není to plynulej proces. Opět se ale lze "vymluvit" na obrovskost světa, kdy z riftenu na druhou stranu mapy člověk může jet opravdu hodně dlouho a mám pocit, že takové vzdálenosti ještě v žádný hře nebyly. Možná ve Flashpointech, kde ale nebylo tak rozmanitý prostředí?
    • No to je humorná hra. Mně vadí, že zvěře na lovení je málo a tobě vadí že je jí všude moc. Proč hra začíná v mrtvém údolí, kde je jen pár kousků a pak nic? Kam mám vyběhnout kde je jich víc ? Je to přeci free-form, hra neomezených možností. Chci kutat rudu a lovit zvěř. Jako hlavní činnost.
      Scenerie jsou krásné .. protože severská skaliska. I v reálu jsou hory úchvatnější než kdejaká placka. V pohledu na dálku dokážou udělat pěknou přírodu enginy všech současných games. Ostatní si ale nedali tu práci se skalisky. Mimochodem, teď jsem si vzpomněl, že občas pěkné skály se sněhem měl Drakan. I s počasím. A pohled ze hřbetu draka na krajinu taky vypdal moc pěkně. Tady se dá drak bohužel jenom zabít. Jak mrzké. Dokážete si představit ten zážitek na Skyrimem létat na drakovi ? To by teprve bylo pošušňáníčko. Ale to nám výrobce nedopřeje. To by ho stálo zase haldu práce a nedejbože fyziky.
      Textury Skyrim občas vypadají stejně jako v Drakanu. Což je smutné.
      • Se neboj, draka si mozna hraci dodelaji sami ... sak co bys od vyvojaru nechtel, ze ...
      • nemluvim o zvěři, mluvim o zvěři, co na tebe útočí - je fakt opruz, když jedeš minutu, začnou tě nahánět tři vlci, jedeš další minutu a na cestě leží medvěd - a pokaždý musíš sesednout, protože z koně nejde útočit (což je jeden z těch trefných bodů) a pak ještě musíš asi dvě sekundy tasit zbraň, páč hrdina po sesednutí má všechno v pouzdrech. Jako překousnul bych to, bejt taková předem vyhraná a zbytečná bitka s vlkama jednou za minimálně deset minut a né každou chvíli. Samozřejmě lze s koněm jet dál, jenže když máte společníka (kterej za koněma běhá jak blbec, což je nedostatek, kterej mezi tou stovkou určitě chybí), tak začne bitkovat a mně je blbý ho tam nechávat bez dozoru...
        • No jestli hraješ HC obtížnost, tak chápu, že ti to nasází do cesty mraky "nepřátel". A tuhých. Teda jako silných, ne mrtvých. *1*
          • to neni o obtiznosti, nepratel a tvoru je se vsema obtiznostma stejny mnozstvi - navic ty vlci jsou jednoduchy na zabiti na jakykoliv obtiznosti, akorat proste kazdej dojem z jinak celkem pekne provedeny jizdy na vetsi vzdalenosti :)
        • tim ze za koni beha spolecnik jak blbec jsem samozrejme chtel rict, ze mu nelze sehnat vlastniho kone, takze ve vysledku clovek pelasi pres kopce na koni a kdesi vzadu za nim sprintuje NPC - dost komicky to pusobi - kdyz uz nemuze mit vlastniho hrebce, tak by aspon mohl nasednout za hrace na stejnyho kone.
          • To je fakt, tohle jsou ty spravny pripominky.
          • Jo tohle mne rozesmálo už v Sacred, kdyz jsem mastil na koni a za mnou pěšky vláli lidi, kterým jsem měl dělat doprovod. Většinou jsem jim ujel, ale když jsem zastavil, tak se objevili blízko mně. WTF.
      • Zajimave, asi opravdu existuji odlisne verze Skyrimu protoze ja mel po vyjiti z jeskyne hned na zacatku lesy doslova prezviratovane, dokonce jsem na ceste do vesnice hned podkal dva lovce co asi lovili kraliky, nebo jinou havet. A co jsem dosel do vesnice, tak jsem byl doslova zavalen questy, coz jsem si rikal, jako ze dobry.
        • No já to snad začnu znova a uvidíme. Mimochodem, jel jsem to na defaultní střední obtížnost. TES neznam, tak jsem se chtěl jenom rozkoukat. Že by to nějak souviselo a s obtížností hraní se přidávala zvěř ? I ta co není protivník ale je lovena ? Logicky přeci na menší obtížnost bych měl mít víc zdrojů. Ale mám pocit, že logika je u výrobce zakázané slovo ..
          • Ja to hraju na PS3 a tam jsem volbu obtiznosti nevidel. Ale zkus treba v tom lese chodit potichu, treba se te srnky a kralici bojej a rozprchnou se ;)
            • Mam první patch. Jestli je druhej, to abych to zase pripojil na inet. Hmm.
            • A mas ty patche co vysly? Na PC predpokladam taky jsou, na PS3 mam uz snad druhej. Ale taky proste muzes mit smulu, ze zrovna takhle ti to hra nabidla, ono freeform RPG je vzdycky o tom, ze co to hrajes znovu, tak to muze bejt trosku jiny.
            • Plížím se jen v šatech a s lukem. Už jsem díky tomu dostal nabančeno jedinou větší skupinkou banditů co tam je, páč mně překvapili. Asi vylezli ze skály. A já neměl brnění.
  • Ale jinak Dana uplně chapu. Já měl při prvních minutach podobné dojmy hlavně s mečem. To jsem parkrat machl mimo a najednou animace jak mu projedu hrudnikem. Pomalé to bylo.

    Pak mi ale byla dana svoboda a ja pochopil že meče nebudou ma cesta a tak luk už tak špatny není. Je obravská chyba nezapracovaní kuší a něakých dalších střelnych zbraní.

    Ale chapu Dana že jako fanoušek tohoto žanru už je prostě nasran* uplně stejný pocit jsem měl při vydaní Mafiie 2.

    Rozdíl je tam jen v prodejích. M2 se prodalo kolik? tak 3 mega. Skyrim už ted má 7.

    Prostě už nejsou ty doby co by vyvojaři se snažili dat co nejvice do obsahu pravě aby uspokojili hardcore fanoušky. Dneska se prodava hlavně vizualně a lehce na pochopení (tedy zjednodušovaní). Prostě hodiš par krasnych obrazku přihodiš něaky zvučný slogan a lidé kupujíííí
    • PS: Dane začni konečně hrát RPG na PC:)
      • Hej, a ešte by sa mal predtym vys*ať na klavesnicu, aby sa mu naaahodou Skyrim NEZAPAčIL *1* a to iste doporučujem aj jeho obdivovatelom -ste predsa hardcore hrači NIE ??!!
  • ten clovek co tu prirovnal Vavru k Klausovi herniho prumyslu to trefil vazne dokonale :))
    • Přesně tak, stejně jako Dan má i Vašík ve všem pravdu. Od globálního oteplování počínaje a homosexualismem konče. Jsou to oba pravdomluvní borci a nelze se divit, že levičácká svoloč je nenávidí.
      • Nevím nic o tom, že by levičáci neměli rádi Vávru nebo naopak, ale když už o tom mluvíš, tak hlavně že Klaus k levičácké svoloči patřil. Nebo si myslíš že by do prognostického ústavu vzali někoho neprověřeného?
      • Ale globální oteplování Klaus nikdy nevyvracel. On jen řekl, že je z ekonomického hlediska nebezpečné a absurdní se vůbec snažit něco změnit.. A ještě absurdnější je, že si někdo může myslet, že za to může člověk. Jsou to zřejmě ti samí lidé, co si myslí, že se atomovkou dokáže narušit dráha obrovskýho meteoritu. (přirovnání pro méně chápavé) To, že se planeta otepluje (ne zásadně) je z toho důvodu, že je to přirozený proces v jejím vývoji. Nejděsivější na tom všem je, že když přijde někdo s odlišným názorem, tak to všechny hned pobuřuje, ať jde o globální oteplování nebo o Skyrim. Kamarád Skyrim má na Xbox. Já ho hrál na PC. Jakkoli může být Skyrim zábavný, má příšerný inventář, mapu a NPC. Vávra akorát řekl svůj názor nahlas a rázně, a to hlavně proto, jelikož si nikdo z vás FANATIKŮ nepřizná, že to má vady..ne BUGY, ale vady v herním systému - koridorovka, mapa, inventář, NPC.
        • A najhorsie natom je, ze na tych hlupych neinformovanych zmanipulovanych ludi (teda na nas) si ti vyjebanci prilepsuju do svojho vrecka !!! *16*
    • Este aby tak Dan zacal Krast tuzky :)
  • Mam rad pana Vavru, hlavne preto, pre to co spravil v byvalom IS, ktore dokazalo vydat velmi dobre hry ako H&D 1,2. Mafia, Vietcong...Avsak doba sa meni a vyvojarske studia neprahnu po totalnej realite, o ktorej sa nas tu snazi prehovarat autor clanku. Skyrim je s chybami a nedokonaly, avsak ktora hra je alebo bola dokonala? Zistilo sa, ze pre biznis je lepsie recyklovat min. polku predchadzajucej hry, co je bohuzial pre nas hracov, ale super pre vyvojarov. COD je toho asi najlepsim prikladom. Mozno ze tu budem ukamenovany, ale ked pan Vavra vie, ako hry dotiahnut do dokonalosti, mohol by externe pracovat napr. pre Bethesdu a vy buducom diely TES VI, moze figurovat aj jeho meno. Mat taky puntickarsky pristup a porovnavat z botanickeho hladiska, ci ma kvet rozmazane lupene, za co mozu slabe textury, alebo ci je hra po architektonickej stranke spatna...ide o zabavu, nie o skumanie, nakolko je hra "dokonala". Autor ma pravdu, vela veci je v hre bizardnych, myslim ze z toho clanku je citit aj kus zavisti, kedy poctiva ceska robota nebola tak ohodnotena, resp. ceska hra sa tak nepredavala ako COD alebo Skyrim od Amikov. Obycajny clovek sa chce zabavit, a ten kto hru neznasa, myslim ze fanusikovi chut do hrania nepokazi :)
    • On ale nekritizuje to, ze ta hra neni dokonala, ale to, ze ta hra ma naprosto zjevnych bugu jak nas... a je tudiz odflaknuta. M1 byla vymazlena hra, ktera proste fungovala. Nebyla dokonala, ale byla minimalne o kategorii vejs nez Skyrim. O M2 samo nema smyslu mluvit, ta si se Skyrimem muze podat ruku.

      Nedokonala vs odflaknuta hra je naprosto zasadni rozdil. Nedokonala hra = muze mit skryte chybky, muze narazet na technologicka omezeni. Skyrim ma spoustu zjevnych bugu a technologie se ani nesnazi vyuzit. To ze neco pobezi na 10let starym stroji je fajn, ale zaroven by to melo umoznit vyuzit vykon rok stareho stroje naplno a melo by to podle toho vypadat.
    • Aj poctivá česká robota by bola ohodnotená ako Skyrim, keby mala toľko dolárikov na marketing ako Skyrim. Odhliadnuc od toho nechápem tieto až osobné útoky na Vávru, ako hráč má isté nároky a čo je na tom zlé, že Skyrim tieto nároky nespĺňa?
      • Je to spatne,pokud polovina jeho zaporu jsou vylozene nesmysly a lzi
      • každého věc.
    • ať raděkji dělá na H&D 3
      • oprava raději

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit