Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hmm... 1400 komentářů? Nechápu vás lidi... děláte jako kdyby ten Vávra byl někdo extra, přitom umí akorát kritizovat. A mimochodem vydal on někdy něco dokonalého? No nemyslím si...
    • Trol.diskuzni
      Má velmi kvalitní recenze/tématické články a Mafia 1 byla vynikající hra (M2 jsem nehrál), která bavila i mě - a to většinu dnešního AAA balastu s hodnocením 9 - 10 bez povšimnutí přecházím!

      I kdyby už nikdy nic nevydal, bude pro mě daleko větší borec než Howard se všemi těmi svými generovanými plošinovkami (rozuměj TES) dohromady. *5*
      • tak to je fajn, můžeš to zabalit rovnou teď, nenmyslim si, že to věčný bulení a bláboly budou nějkomu chybět:)
      • Mě je fuk, jestli se podílel na jedné nebo na více skvělých her nebo snad na žádné. Jde o to, že ho všichni berete jako by to snad byl nějakej bůh nebo co, přitom je to úplně obyčejnej člověk stejně jako já, jako ostatní...
        • Trol.diskuzni
          Dan Vávra na hrad! *15*
      • To je videt, jak vetsinu AAA balastu prechazi,s kdyz u kazde takove hry plnis diskuse svymi stale stejnymi prispevky.
        • Trol.diskuzni
          Ano... Samotné hry přecházím bez povšimnutí, chvalozpěvné recenze nikoliv. Já na to narozdíl od většiny oveček, co akorát běhají s davem, mám, abych vyjádřil vlastní názor. *5*
          • Ty mas hlavne pubertu.
            • Trol.diskuzni
              Tak když se lidi nechají tak snadno vytrollovat, připadají mi zvláštní spíše oni. *3*
            • Takze ty plnis diskuse den co den tim, jak lide nemaji hrat to, co se tobe nelibi, ale uplne neco jineho, jak ti strasne vadi hodnoceni te ktere hry, a pak napises, ze hrani her moc nemusis a nemas na to cas. Zvlastni...
            • Trol.diskuzni
              To by mě nebavilo, já hraní her moc nemusím (a ani na to nemám čas)... Raději poslouchám hudbu, protože u ní můžu pracovat a dělat jiné věci, navíc mi dává nepoměrně víc. *3*

              Jinak to tady v blízké době stejně hodlám zabalit, protože se vrátím z ciziny a ubyde mi povinností = začnu konečně trávit čas přínosnějším způsobem. *4*
            • Muzes udelat jedine, napis vlastni recenzi a posli ji hernim webum, jestli by s tebou nechteli spolupracovat (kdyz vis lip jak se to ma delat). Rozhodne prinosnejsi, nez plnit diskuse... Ja sem to takhle kdysi taky udelal.
            • Trol.diskuzni
              Tvůj názor respektuji... *5*
    • No a co umíš ty? Kritizovat Vávru? *1* +- Nevím, proč by měl něco jako vydávat? To by ve tvém světě měl každý, kdo píše recenze na hry (nedej bože kritiku) vydat nějakou kulervoucí hru, aby na to měl právo? *1*
      • Nemám zapotřebí si něco dokazovat, zvláště před tebou. A ano, kritizuji Dana Vávru, protože v tomto článku píše doslova kraviny. Sem tam je jedna věc pravdivá, ale třeba to, že mu ve Skyrim chybí toalety? Je to holt divný pán...
  • uzivatel1982
    Jestli se najde aspon jeden člověk co přečte všechny komentáře....:).... *16*
    • jisteze... Troll, stejne je 50% komentaru jeho
      • Trol.diskuzni
        Kdybych uměl počítat tak dobře jako ty, daleko bych to v životě nedotáhl...
  • 16. Ukazatel staminy a magie je normální, ale ukazatel zdraví ubývá z obou stran. Proč?
    No preto Danko, aby to posobilo symetricky.

    Autor evidentne nasilu nachádza chyby aby v titulku ta 100 lepsie vynikala.
    Niekto nizsie pisal ze by sa mali takto zhromazdit aj plusy a plne s nim suhlasim.
    Skyrim neni dokonalý, no jednoznačne patrí na trhu k špičke.
    Keby sa lepsie prizrel tak vsetky AAA tituly sa priživujú na svojich predchodcoch.
    Opakujú sa aj staré chyby, no ale keď stále to tý blbý ľudia žerú tak prečo im ponúkať niečo nové a riskovať stratu???????
  • Mr. "nejlepsi herni vyvojar na svete":
    FUS RO DAH!!! :D
    • Trol.diskuzni
      Já jsem rád, že měl někdo odvahu Skyrim i kritizovat. A hodnocení 7/10 je podle mě naprosto adekvátní, sám bych dal maximálně 8/10, kdybych to hrál víc a tedy si "zvykl" na tu hordu negativ, které se na mě valily už od spuštění hry...

      Pan Vávra je prostě charakter a tedy nepotřebuje jít s davem. *5*
      • Charakter, ktery mimo jine vycita hre nerealne stropni klenby a absenci zachodu... A pritom ma prsty v paskvilu jmenem mafia,kde snad nebyla jedina volne pristupna budova... Hajzlikama si nejsem jist,kdyztak nekdo doplnte
        Vavra *16*
      • chybí mu ale vyjadřování a schopnosti redaktora
        • takže mu chybí politická korektnost a schopnosti cenzora
        • Trol.diskuzni
          Já jsem s jeho recenzemi daleko spokojenější než například s Grygarovými "alternativními ódami", ze kterých se člověk dozví velké kulové o samotné hře. I pan Bach má kvalitní recenze...
          • mně osobně se poslední recenze na tomhle webu vůbec nelíbí. Jenom kouknu, jaký na něj měl autor názor a tím končím.

            Pro příklad. Otevřít si třeba takový Level z roku 98 je radost číst. Kvalita byla tenkrát úplně někde jinde. Možná je to tím, že někde jinde byli i hráči.
        • Soudíš podle toho, že neonanuje nad tvojí oblíbenou hrou?
          • Soudím dle toho, že jsem se ve škole učil. Jeden z přdmětu byl český jazyk a část jeho zaměření byl na sloh. Čtu hodně a to z mnoha kategorií. Ale takhle "ohavný a sprostý" neobjektivní článek nepamatuji. No vlastně ano, něco před rokem a pamatuji, že to slátal zase D.Vávra.

            Já se nebavil o hře ale o autorově stylu, tak klídek frajere.
            • Ehm .. tak jsi se ve škole zapomněl naučit, ze kdýž někdo vydá článek v duchu "můj pohled na hru", tak to asi vždy bude subjektivní. Ostatně, asi skoro nikdo na světě nedokáže ze sebe dostat něco objektivního, Vždy to bude jeho subjektivní názor. Objektivní mohou být je prostá fakta, a ani tam není jistota, protože fakta nemusí byt správná. Prostě objektivnost defakto neexistuje. Smiř se s tím.
  • smejki
    docela mě překvapuje, že se tam nenachází výtka "hra není koncipována tak, abyste si ji mohli zkonit svým naprosto jedinečným způsobem - nejde zabít jediná důležité postava. Prostě upadne na zem a zas se probudí. A dál se s vámi vesele baví."
    • jenze tohle neni bug, nybrz naprosto pochopitelna vec. Pokud bys ji nechal smrtelnou, nejenze by to bylo horsi na odladeni, ale mohl bys tak klidne prijit o spoustu questu nejen vlastni neuvazenosti, ale mohlo by ti ji zabit i neco jineho. Vlastne az potom by zacli bugy.
      Pokud bys ji nenechal reakci na hit, vypadalo by to fakt blbe... V ramci maleho sveta takove moznosti odladis, ale v tak velkem by to zbnamenalo zbytecne naklady na vyvoj radove v milionech. Zvlast pokud bys delal nasledky kvuli kazdemu bezvyznamnemu Pepikovi z vesnice...

      Jenze tohle co uvadite nejsou bugy, nybrz pro normalniho hrace pochopitelne a zazite veci. Pro vyvojare je to nejoptimalnejsi fungujici reseni. Pokud tomu takove veci chcete vycitat, doporucuji mensi hru, nebo rovnou zustat u tetrisu ;)
      • smejki
        kdo říká, že je to bug? *7*

        dá se to řešit mnohem elegantněji. A začíná se nejlépe tím, že se nevyseru na pořádný design zadních vrátek, vymýšlím situace, v kterých logicky nemůžu klíčovou postavu napadnout, zabít atd. Být takto impotentní ve fantasy, to už chce extra kumšt. Opět poukážu na F:NV, kde lze zabít kohokoliv. KOHOKOLIV! Má být nesmrtelná postava před Universitou? Tak tam frknu třeba deadru, která se po zabití znovu přivolá a ne že tam frknu babiznu, která vydrží i výbuch atomovky, "páč to tak scénárista chtěl".
        • Ano. Take proto se mi libil vic Fallout 3, pac mi natvrdo nepadal do oken... *7* Nejak nechapu, proc vydavat hru, ktera je neodladena a dela takovej brajgl. To radsi preziji jedno nesmrtelne npc. Sranda je, ze v Mass effectu se nad tim nikdo nepozastavoval *1*
          • Mimochodem... pokud mas npc a po zabiti privolas novou entitu, tu individualitu ztrati a hrac uz nema takovy attachment. Ale to nema cenu se spoustou premoudrelych lidi, jako je napr. autor, vubec rozvadet *1*
      • Už ve starých Falloutech se dali zabít všichni a to i ti, co ti zadávali questy. Hra stará více jak 10 let to umí a v roce 2011 to neumíme ?
        • Ano. Jenze Faloout 1 byl hodne malo komplexni zalezitost s izometrickym pohledem. Tam je vyvoj uplne jiny.
        • A v starom Falloute mohol priletiet do mesta drak a questgivera ti zabit tj. ti posral celu pribehovu liniu?
          • A doteď všichni tvrdili, že hlavní linie příběhu není důležitá, protože se dá dělat milion věcí jiných. *1* Každopádně, já bych to asi udělal tak, ze bych postavu nechal zabít, pak bych vyjel okenko: právě sis zabil postavu, bez které nedoděláš hlavní quest. A hráč by se praštil do svojí zabijácké makovice a šupajdil by na poslední save. Je to tak složitý ? Navíc.. dá se to řešit ještě různě jinak. Třeba tak, že potřebné informace/zadání najdu u té mrtvé postavy.
            Kdysi dávno jsem hrál Sin. Líbilo se mi na něm flexibilita průchodu do konce levelu. Občas se mi stalo, že jsem si zničil cestu vpřed. Ale vždy tam byla nějaké další jiná možná cesta. To je to co oceňuji na vývojářích. To samé Bioware v NWN (i když ne vždy). Betsheda ale jen nějak sesmolí jedinou hlavní linii a na relativni možnosti řešení kašle.
    • Malleth
      Tohle bylo dobře provedené v Demons Souls/Dark Souls. Tam můžeš zabít jakékoli NPC, ale pak za to neseš následky. Nemůžeš si hru zpět loadnout, tak si musíš dávat hodně pozor kdo kolem tebe stojí když si hraješ s mečem :)
  • Oblivion jsem miloval a Skyrim budu taky ... *14* .Nyní hraji (HMM6) a TES si nechám nadělit k vánocům (přítelkyně je ráda, že má jasný dárek) antirecenze mě bavila, ale nijak mi Skyrim nezošklivila... *1* Odpalovací rampa v podobě obrů byla vážně sranda...
    To co je pro mě v TES úžasné je profilování postavy.... Jediná hra, kde můžete vytvořit mocného válečníka, který je zárověň mocný čaroděj.... Pokud hodně čarujete a zároveň mlátíte mečem jste dobrý v obojím... Úžasné!!!! Už se teším *1* .
    • Dvojí profilování postavy umí pár RPG her už "mno holet tomu nazad". Asi jsi příliš mladý a tyhle staré hry neznáš. Např. NWN z roku 2002. V jiném starém RPG si sám volím v čem chci být dobrý stejně jako ve Skyrim. Ale tam alespoň dost logicky mám na magii postih, pokud jsem v těžkém brnění. Ve Skyrim je jen možnost si magii vylepšit výměnou brnění za magické hábity. Takže .. bojovat v brnění na blízko a k tomu mít ničím nesnižovanou magii mi připadá úchylné a ve světě DD nepravděpodobné.
      PS: mimochodem, je zajímavé, jak se dnes za správné příznivce RPG/D&D vydávají ti, kterým vůbec nevadí porušování pravidel D&D. Smutné ..
  • ...nevim no zhruba 80 bodu je cisty blabol a hnidopsstvi,zbylych cca 50 je hracova neznalost herniho systemu a asi se dvema se da jakztakz souhlasit.... ale na vyvolani flamu luxusni clanek *1*
  • Ono s tim Skyrimem uz to zacina byt jako s Jezisem. Ukrizujte ho! Rozzureny dav to tak chce...
  • Marllone
    Jsem moc rád, že Dan Vávra tenhle článek napsal. Aspoň, až vydá s Warhorse Studios ono plánované RPG, všem těmhle kravinám, co se dějí ve Skyrimu, se vyhne, a bude to nejgeniálnější hra pod sluncem bez bugů.
    • rhomola
      Pravda pravdoucí, ale po zkušenostech s herní dobou jeho produktů, a po názorech v tomhle fóru, si to doufám, budu moct aspoň prvních 20-30 hodin zahrát stáhnutý a pěkně cracknutý a pak uvidíme, podle toho jaký to bude, jestli to teda nebude už dohraný... :DDD
  • Ten článek je o 100% lepší než ta hra ale lepší hubená koza jako zdechlá.Jen ta cena by měla korespondovat s kvalitou -250kč?
    • rhomola
      To by ovšem páně Vávrovo Mafia II včetně těch úžasných DLC měla rovnou stát tak kilčo ne? Minimálně herní dobu, když srovnám... co? ;) Rozhodně mě litr, co sem dal za Skyrim zatim ani nes.re. A to už sme třetí týden po vydání. U druhé Mafie sem si tohle dobou už připlácel, za "volnou a extrémní jízdu", které už sem měl na disku, a pozítří sem měl dohráno...
      • Jazz
        co ?
        Hovno! *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit