Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hodne dobry clanek! Opravdu. Je to vtipne a na to, jak je to mega dlouhe, se to prekvapive svizne cte. I pres zavadejici nazev je z textu patrne, ze Dan nasnasi spise fanboyovstvi a nekriticke nadseni panujici kolem Skyrimu, nez samotnou hru. Korunu tomu nasazuji az fanousci, kteri tu na jeho jmeno kydaji vsemoznou spinu jenom proto, ze se opovazil verejne napsat, ze ta hra neni dokonala (!!prekvapive!!). Bavi-li vas Skyrim hrat, zmeni na tom nazor Dana Vavry neco? NE. Tak se tu tak necertete a berte to trochu s nadhledem. Vzdyt je to jenom hra...
    • S "fanboyovstvim" nema clanek zas tak moc co delat. Podivejte se na ty body,kolik z tech cca 120 vam prijde v pocitacove hre(navic sandboxu) realnych?
    • smejki
      vítej, inteligentní člověče! Chyběls nám
      • Dag0
        asi tak, jeden z mala co pochopili ze clanek neni o tom, ze Skyrim je nehratelny paskvil ale o tom proc by nemel od vsech recenzentu dostavat ultimatni hodnoceni.

        btw mam odehrano 27 hodin a teprve 1/4 hlavniho questu splneno a myslim ze dalsich 50 u toho zakempim.
    • rhomola
      Tak já za sebe třeba musím uznat, že ano, že mě jeho názor, co se mého vlastního postoje k TES týká, vlastně netankuje vůbec. Ale jestli to myslí úplně celý vážně, tak trochu profesně nechápu a dotřetice, jako velkému a PLATÍCÍMU fanouškovi Mafie, opravdu hodně moc neudělal dvojkou radost a tohle mi přijde jako ideální okamžik, se té tehdejší frustrace zbavit a vyvantilovat si jí na správném pohrobkovi ;) Takže vlastně nic ve zlém, taky mě to baví a taky mě těšilo ;)
  • Komu se Skyrim nelíbí ať nám pr.el políbí *1*
    • I takto by mohl znít výsledný verdikt recenze :) Rozhodně by se pak nedala vytýkat nejednoznačnost.
    • DavRed
      když je to taková kravina... *1*
  • Wtf? Tolik komentů jsem ještě neviděl. Ale i tak hádám že trol jich tu napsal aspoň polovinu. *1*
    • Trol.diskuzni
      Nn... Když si vyjedu jen vlákna, ve kterých jsem sám participoval, nemám v nich ani 20%... natož v celé diskuzi. *4*
      • A tak je to až moc *7*
        • * I
      • I tak nechápu tvou snahu popudit tuhle hru jen kvůli desítce(zvlášť když si nehrál). Já bych to nehodnotil na 10 ale i tak musím nesouhlasit s Danem a ani ne tak v mnoha bodech jako v tom že ta hra jako celek není špatná, ba právě naopak.
        • Trol.diskuzni
          Já jsem to hrál... viz příspěvek na 5-6 stránce od začátku diskuze. Ale jestli máš zájem, klidně ti to tady postnu znova *3*
  • Nevím, jestli to tady ještě neni, ale 1400 příspěvků to je nový rekord tiscali ne? *1*
    • Zatím ne, recenze Skyrim má přes 1500
    • rhomola
      Ahá, tak proto to ten pan Vávra napsal a chlapci zveřejnili. Ono šlo o rekord v počtu příspěvků v diskuzi. Tak to jó. A já si hned řikal, že to by přece soudnej člověk nemoh myslet vážně.... *1* *1* *1*
    • Trol.diskuzni
      To si piš, bro! *5*
      • Jo jo, článek účel splnil (a to i přes to že od hraní asi nikoho neodradí) *2*
  • Pane Vávra, těch Vašich 100+ bodů (u některých jsem se opravdu hodně pobavil, za to Vám patří dík) byste ale mohl aplikovat na 99% herních titulů, tzn. že každá hra je vlastně téměř brak. Vy vlastně chcete, aby byl Skyrim naprostý odraz skutečné reality. Mně osobně ale jedna realita stačí a ve hře, byť zabugované, se chci bavit a zapomenout na všechny strasti skutečného života, pokud mi to daná hra dovolí.

    Za sebe mohu říct, že po 130 hodinách hraní mě nejvíc, ale opravdu nejvíc štvaly questy, které byly zabugované a nešly prostě dokončit, nebo jen s použitím konzole a že jich nebylo málo. Jinak jsem většinu Vámi zmiňovaných věcí s přihmouřeným okem přehlédl, nad některými jen kroutil hlavou, ale i tak jsem se stále a skvěle bavil.
    Tak to asi stárnu a ke štěstí mi stačí málo.
    • rhomola
      130? Fíha, to zní dobře. Sem kolem 60ti a odhadem tak maximálně v polovině hlavních q linií, ale buglej sem ještě neměl ani kousek. První a zatím jedinej bud, kterej mi fakt štve. :DDD že ač sem zaplatil za uklid po vrahovi v me nove vile, krev je rozmazana v zarizenem domecku vsude po skrinich a po podlaze a v laborce, kde jsou alchymicke a enchantovaci oltare, se porad vali kosti a maso a bordel z pitvani :DDD
      • Tak já mám odehráno přes 80 hodin a bohužel jsem bug měl... například, nemůžu koupit dům přesto, že mi již byl nabídnut jarlem... jenže dědula u kterého se kupuje stále tuto nabídku nemá (že se jedná o bug jsem zjistil díky hledání na netu, kde je právě tento udávaný jako jeden z případů) u q jsem se s bugem také setkal (bohužel) takže ano štvou, ale prostě zatím dělám jiné q, koupil jsem dům v jiném městě a jdu dál a doufám, že až vyjde patch tak tyhle chyby odstraní a já budu moci buď hrát tuto postavu dál a nebo rozjedu novou postavu... *3*
  • ..musim sa priznat ze "I just got trolled"
    Vacsina bodov mi pride nie ako fakty ale ako osobny nazor autora.
    Keby len niektore z navrhov boli zrealizovane, neviem si predstavit kolko by hra zaberala. Urcite nie tych cca 7GB alebo kolko vlastne ma.
    Za cely cas co hram ( uz peknych par hodin - PC) hra spadla dokopy 3x. Co sa tyka vizualu - som spokojny. Autosave je podla mna skvely. Vzdy viem ze mam save pri zmene lokacie keby aj nie, klavesu f5 dokaze najst snad kazdy. Inventar je slaby, rozhodne ale nie katastrofa (nove Fallouty = katastroficky inventar). Tie peniaze co som za hru dal nelutujem, narozdiel od vacsiny toho co dnes vychadza ma dokaze drzat tak ze hram do noci. Konecne aspon nieco po dlhej dobe. ...a apropo "zachod" - neviem ci niekto hlada keramicku misu ale malych miestnosti len s vedrom a kopkou slamy je tam v budovach dost.
  • Autor je totalni kr.ten. Je to verzia 1.0 bez patchu , kopa veci sa upraví a zmení, sem tam my pripadalo akoby autor ani nepochopil naco dane veci sluzia a opisuje ich ako frustrujuce...Ano s vela bodmi suhlasim, no tu je evidente vidiet ze Pán autor sa až moc tešil na Skyrim a aktuálne nemá čo doma robiť a len hrá a je z toho neštastný...
    • A proc tu hru neprohnali nakym poradnym testovanim.To clovek ma zaplatit 1200 a cekat pul roku nez vydaj patche.. Tvúj prispevek rika je to 1.0 bugy jsou prirozeny..
      • Tak si radšej počkáme si kým s toho nebude Matrix?
        Mnoho ľudí si neuvedomuje že by sa dalo čakať donekonečna-zmena enginu: hurá mame niečo super od Cryteku to budú čumiet počkajte nie vyšiel nový IDtech, no nevadí šak hráči si za dobrú grafiku 2 roky počkajú.......ááá nové okná, nedá sa nič robiť, potrebujeme pol roka na doladenie........
        • Matrix ne .. dalsi Duke Nukem Forever .. a na ten se cekalo snad jen 10-11 roků. *1*
    • - osr.l ho drak. Nech si mastí solitaire,
      ja utekam porubat tu velku jastericu co sedi na tom kopci- len dufam ze mi gule neumrznu, pretože:

      101: Autor nepochopitelne do hry nezakomponoval termopradlo, aj napriek viditelnemu zasadeniu do arktických oblastí.
      • rhomola
        ROFL *1* *1* *1*
  • 50% připomínek je jen pitvání obecně známých nedostatků který mě osobně extra neprudí a i když nerad budu doufat že většinu napraví oficiální patche. Jde hlavně o bugy, AI, lehkou nevyváženost, a animace.
    30% připomínek beru a ztotožňuji se (rozhovory, textury, interface, koridorový dungy, prázdná města). Tohle asi nikdo mimo komunitu nespraví.
    20% nepostřehl sem, nerešim
    VÝSLEDEK (pokud počítám že tady hra dostala nejdříve 10/10 a pak 0/10:)! Po 80 hodinách pro mě 100%-30% za chyby aaale jak správně autor podotýká +20% za exkluzivitu(kolik open RPG vychází že!:(. Tzn.Jásných 9/10
    P.S. tohle je známka po opatchování ale bez módů.
    P.P.S. taky mě nechávají poměrně chladným stížnosti že po 70hodinách hraní to začíná bejt nějaký jednoduchý:)
    P.P.P.S Bethesdu moc nemusím Oblivion se moc hrát nedal a to ani s doinst OOO. F3 to samé. FNV mám moc rád ale za 6 hodin už budu dle STEAMU déle v severním království a končit teda rozhodně nehodlám.
    HAWK *1*
  • Problém,je že si nikdo nestěžuje a hrám se odpouští příliš mnoho.
    Vývojářům jde jako každé jiné firmě o zisk a morální hodnoty co do toho dávají to je pouze bonus navíc.Když mají možnost vydat hru na kterou vychází mnoho oprav a úprav ve formě modifikací protože se to hráčům nelíbí,tak to tak vydají.Proč by měli ty opravy a úpravy dělat sami když to za ně zadarmo udělá někdo jiný?Bylo to pro ně nákladnější.To není maximalizace zisku.Obzvláště když recenzenti(odborníci) ohodnotí hru 10/10 a tedy řeknou,že takto má vypadat maximálně ohodnocený hra.

    Hráči i recenzenti by se měli snažit dívat kriticky na hry a věci okolo sebe.Pak to pomáhá tvořit si vlastní názor a ne pouze jít ze stádem.Dobře to bylo napsáno v knize Eye of the Storm: 25 Years in Action with the SAS. Tam se píše,že jedinec má stádo vést jít se stádem a nebo má jít stranou.Jednoduché stačí si vybrat:zda vyvářet názory které budou následovány,následovat názory jiných a nebo jít stranou a vytvářen menšinové názory.Hlavně něco dělat.Mnoho vynálezů bylo objeveno protože,někdo šel prostě stranou,překonal strasti a následně byl vůdcem.

    Pak je prostor pro změnu.Firma se bude spíše zabývat kritikou která bude početně velká(od mnoho hráčů) nebo bude reprezentována odborníky.Bohužel často se dává větší váha početní převaze než odbornosti(Viz stát,demonstrace vs připomínky odborníků).

    Navíc takto,se snižuje možnost vyniknutí nějaké opravu přelomové hry.Když mnoho her má 9,10 z 10 a nejsou revoluční tak co má pak dostat hra která taková bude.?

    Například v knize: František Koukolík: Homo sapiens stupidus se dá dobře využít kritické myšlení.Je tam skvělí prostor pro vlastní názor. *8*
  • 38. Bethesda se sice může ohánět tím, že vytváří fantasy svět, kde si může dělat co chce, ale mě opravdu nepřijde hezké, když se vezme vikingský longhouse z devátého století, obežene se secesním plotem z devatenáctého století a dovnitř se naplácá jakási absurdní směs baroka, betonu a starého Říma............ = smrtelný hriech, bodaj by designerom nechty na penisoch narastli, co tam ma co hladat severska mytologia?? Odinstalujem a pre istotu formatujem hd,
    toto sa uz naozaj neda. prechadzam n a tvrde drogy.
    Ďakujem D.V. ze mi otvoril oči.
    • :D :D :D ludia bežte sa obesiť kvoli hrám :D, keby aspon raz premyslíš čo si napísal a potom stlačíš enter , nebol by tvoj príspevok. ( V cyrodile je rimska kultura trosku znacna kukni napr imperial armor a solitude, v oblivione kukni, v morrowinde.....A vobec v kope hrách nemáš ani architektúru reálnu táto ešte ako tak s prižmureným okom...
      • ...to akoze sarkazmus, .... pockaj premyslam.................ENTER.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit