Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Bohové, tak dlouhý, zbytečný a hlavně lživý článek jsem už dlouho nečetl. Pan Vávra je evidentně "odborník" na pravém místě. No, jednu výhodu to má, díky panu Vávrovi přestanu číst tento web, protože o nesmyslné a lživé články opravdu nemám zájem. Pane Vávro, jděte si radši zahrát nějaký trapný koridorový CoD a nepleťte se do dospělých her.
    • Docela dlouho jsem přemýšlel, kdo to vlastně ten Dan Vávra je, až jsem si díky diskusi vzpoměl :-) On je to jeden z tvůrců Mafie 2, že? Hry, která měla veliký potenciál a ve výsledku je to odpad, sice v krásné grafice ale se špatným osekaným a nelogickým příběhem a tunou DLC. Chápu, že ten je naštvaný, když jeho špatné dílko válcuje absolutně nesouvisející hra (= jiného žánru), ale o 1000% lepší :-) Nj, kdyby Mafie 2 měla kvality jedničky, bylo by to o něčem jiném a ta kritika by možná byla oprávněná, nicméně ve skutečnosti jsou jeho připomínky jen snůškou nesmyslných blábolů, lží a polopravd. Každopádně je jasné, že Bethesda umí (narozdíl od jedné nejmenované firmičky :-) ).
      • kdyby bethesda umela vyda uplnou hru,ne paskvil u kteryho se ceka za vyjde construction set a fanousci to dodelaj .....
        • Bethesda samozřejmě umí, protože už ten tzv. "nedodělek" je nejlepší hra letošního roku, díky CS a fanouškům to bude samozřejmě ještě lepší :-)
          • To, ze je to nejlepsi hra tohoto roku rikaji ale jenom fanousci TES :-P .. A neni to v tomto roce defakto jedina lepsi RPG ? Takze proto vlastne nema konkurenci? Ty hezci, co by to prevalcovaly na urovni vizualu, uz davno vysly.
    • jindra.veliky
      on hram se svetelnou pistoli taky moc nehovi *5*
  • Sakra to je příspěvků. Skyrim mám na hadru, ale ujíždím na jiném RPG který je přímější a kratší, ale dost mě baví, takže zatím je tohle věc u ledu. Já ale s grafikou nemám problém, čím víc to budou konzole brzdit, tím dýl mě to PC vydrží...a dukáty. Třeba design budov se mi líbí - velká inspirace vikingy, různé monumenty, rasy divný - ani špatný ani výborný. Pravdou je, že soubojový systém na blízko je opravdu jen neotesanej základ a animace sou prostě bída. Je to hlavně o nárocích, pokud to fanouškovi Skyrimu stačí....10/10 *1*
  • No celkem dobré počtení ale NESOUHLASIM, Skyrim je pro mne nejlepší hra jakou jsem kdy pařil a moc si ji užívám. Nepřehledný inventář tvůrcům odpustím za to že se nechají předměty pěkně zblízka a ve 3D prohlédnout, marně pátrám ve své paměti která hra tohle před Skyrimem nabídla *4*
    • Shemnue, Dreamcast
      L.A. Noire, PC/XboX360/PS3
      • Ano Shenmue, na něj jsem už zapomněl ve své době nadčasová hra jedníčka i dvojka naprostý skvost mezi japonskými megalománskýmy projekty na způsob Final fantasy *15*
  • Mily Pane Vavro,

    co takhle misto prazdneho tlachani na webu a psani do pochybnych platku typu Games Tiscali VYTVORIT projekt, ktery by tyto Vami popsane nedostatky neobsahoval? Ktery by hry jako medium posunul nekam dal? Ktery by uplatnil vsechny ty LETA Vasich pripominek ke hram?

    Prosim Vas, uz byste si mohl uvedomit, ze casy kdy jste byl povazovan za autoritu v oblasti gamedesignu UZ JSOU DAVNO PRYC a Vas nazor ma zhruba stejnou vahu, jako nazor kdejakeho Tondy z Horni Dolni. A podle toho se doporucuji i zacit chovat! V opacnem pripade totiz riskujete, ze jediny, kdo bude nesnasen, budete Vy (coz uz se Vam castecne dari).
    • Mily pane Marek,

      co takhle misto prazdneho tlachani na webu a psani do pochybnych diskusí na plátcích typu Games Tiscali VYTVORIT projekt, ktery by tyto Vami popsane nedostatky neobsahoval? Ktery by hry jako medium posunul nekam dal?

      Prosim Vas, uz byste si mohl uvedomit, ze casy kdy jste byl povazovan za autoritu v oblasti gamedesignu JEŠTĚ NENASTALY a Vas nazor ma zhruba stejnou vahu, jako nazor kdejakeho Tondy z Horni Dolni. A podle toho se doporucuji i zacit chovat! V opacnem pripade totiz riskujete, ze jediny, kdo bude nesnasen, budete Vy (coz se Vam prave zacina darit).
      • .. vypni celé ynternety a máš svatý pokoj, Marku! *1*
  • Díky za článek. Docela jsem se nasmál. Nicméně nic nemění na tom, že mě Skyrim moc, moc chytnul a baví mě. Kdybych ho měl hodnotit, tak mu dám dklidně desítku. Jinak asi nejvíc s vami nesohlasím v hodnocení hudby, zvukú a dabingu obecně. Podle mě je to jeden z nejleších soundtracků.
  • Já si myslím že důvod je jen jeden Vávra je BLB!!!! *16*
  • Len do nich, občane Vávro! *15*
  • Půlka důvodů zde vypsaných jsou naprostá blbost (poznámku ohledně architektury fakt mohl napsat jen úplný deb!l) , nebo přímo lež a i když chápu, že Vávra možná cítí nějakou zášť vůči Bethesdě tak by si měl uvědomit jedno... když někdo udělá hru jako Mafie, což je opravdu krátkodobá oddychovka s krátkou zábavností, může si dovolit vyleštit tam každý detail... pokud udělá hru s tak obřím světem jako TES, dost dobře všechny hcyby vychytat nejdou. Pokud tedy někdo udělá hru s krásnou grafikou (myslící člověk vypne ty minimální detaily Vávro), světem obřích rozměrů, spoustou možností a epickým příběhem, normální nehysterický hráč vývojářům odpustí, že se mu bugnul nějaký quest a nebo se mu třeba společník vrátí domů o pár dní později (jiné bugy sem zatím po 90 hodinách hraní nenašel... nevím jestli je to štěstím a nebo hráčem :) )... normální člověk prostě a jednoduše hraje dál a počká si na patch protože sem za posledních let nezaznamenal hru, co by je nepotřebovala. *2* Jinak naprosto souhlasím s "njn":
    Pokud máte rádi TES tak je pro vás Skyrim pecka a odpustíte jí i nějaké drobné chybky před opatchováním... pokud je rádi nemáte, tak to nehrajte... oni se sběrači GOT(Y)éček obejdou i bez vás. *4*
    • No mě se například včera objevil docela nepříjemnej bug... jsem u družníků a jednoho z nich jsem potkal v lesech kolem města, od té chvíle za mnou neustále běží, když se přiblíží tak mi naskočí okno s debatou, odkliknout jde jen tabem, nic se neřeší, přesunou se nejde protože mě prý pronásleduje stráž (ta ale o ničem neví) a já furt běhám a snažím se mu zdrhnout... *1* Uvidíme kdo se unaví dřív... nezbývá mi než doufat, že mu zdrhnu a pak se s ním do vydání patche nepotkám... *15* Ale i s tím mě hra pořád baví a nehodlám teď nic jiného hrát...
      • rhomola
        No blbý bude, že jestli ho máš na sobě fakt furt lognutýho a nemlžeš ho přitom ale poslat pryč, tak nebudeš moc vzít do party nikoho jinýho, případně opačně to tim možná vyřešíš...
    • Už se těšíte na stejně neodladěné pokračování, na stejné nedodělky a opětovná prohlášení herních portálů, že "to tehdy před lety s tou desítkou asi přehnali"?

      Apropo se zeptám znovu a ještě jednou - jak souvisí hra Mafia ze žánru akční adventura ( popřípadě její pokračování Mafia II) se hrou Skryrim žánru RPG?
      • Jak souvisí Mafia a Skyrim? Nijak - jde o to, že Vávra má pocit, že obří Sandbox hra s proměnlivým příběhem jde udělat naprosto stejně jako obyčejná a nudná lineárka (a to bez budů). Jenže za celou herní historii se ještě nikomu na světě nepovedlo udělat naprosto čistě fachající SB, kterýby stál za zmínku (a pokud se pletu, tak mě klidně opravte, zase nehraju všechno co vyjde, nebo vyšlo). Hry s tolika proměnnými a s tak obrovským množstvím dat prostě vždycky někde nějakou chybku vyplivnou a stejně jako nejde udělat odkonalý Firewall a musí se záplatovat, stejně tak se musí i SB postupně opravovat. Ono by se taky mohlo stát, že jinak by Skyrimy nevyšly vůbec, protože by jim ještě za 10 let Vávra psal, že v dungu č.121 mají ve druhém patře v zamčené místnosti truhlu, která má neodpovídající dobový zámek *4* .
      • rhomola
        Zkus chvíli přemýšlet a možná souvislost odhalíš. Klíš je DV :D
        • Pan Vávra pracoval na hře Skyrim?
          • rhomola
            skoro :D
    • smejki
      blablabla... autor je****.... blablabla.... Mafie ...... blablabla...
      trochu smutný pohled na ten stále se opakující vzorec
      • Stále opakující se vzorec? A teď mluvíš o mě, nebo o Vávrových recenzích? :)
  • tenced
    NADHERA !!! V kostce duvod proc nehraju Skyrim...
  • Četl jsem cca 1/2 článku shléd pár videí a musím říct, že přesně toho jsem se bál. Že to bude vopruz jak oblivion a nadchne mě jen velky svět, kde mužu chodit kam se mi zlíbí. Díki za článek vím, že tuhle hru si rozhodně kupovat nebudu. Dal bych za ni maximálně 100Kč a to jen proto, že bych ji použil jako benchmark :D
    • rhomola
      No čéče. Tak předpokládám, že nejsi fanoušek TES série, ale i tak, jestli tě tyhle Vávrovi vejžblechty odradí od nákupu, tak si letos zřejmě propásnul nejlepší investici do vlastní zábavy. Za tak málo opravdu tolik muziky nepořídíš minimálně do doby, než vyjde TES VI. A tom naprosto odmítám polemizovat. To je prostě fakt.
    • No no, svět není černobílý a hra "Skyrim" má rozhodně co nabídnout. Nicméně permanentní absolutní ohodnocení za nedoladěný produkt, nekritické recenze a celý humbuk okolo si přímo říkal, aby vystoupil někdo, kdo má v herní branži jméno, a jasně řekl: šílenství okolo této hry je přehnané. Stalo se, i když taktéž velmi extrémní formou.
      • rhomola
        Spíš, kdo měl hodně dobré jméno, pak si ho trošku pokazil a teď tak nějak nikde nic...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit