Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Přes 1500 commentů? to je rekord ne :-D
    • Trol.diskuzni
      For sure, bro! *5*
  • S jedním důvodem musím s panem Vávrou souhlasit, a to je že ve Skyrimu chybějí záchody ! Jako kde to jsme !? CO TO JE ZA HRU BEZ ZÁCHODU ? Bethesda u mě hodně klesla...... *5*
    • Když si uvědomím jakou horu jídel jsem ve Skyrimu zatím spořádal, tak nějak mod ohledně vylučování by nebyl od věci *15* Navíc ochutnávání neznámých přísad by mohl doprovázet efekt střevních problémů. A třeba se pos*at během bitvy, to by posunulo zážitky z hraní na další úroveň.... *1*
    • Hajlíky jsou v dungeonech :) všimněte si kbelíku v prkenné podlaze.Ve městech zřejmě chodi do přírody nebo na nočník.
    • Ja som v jednej jaskyni nasiel stvorcovu miestnostku z dierou v ktorej bolo verdo ... kazdy hajzlk sa rata :)
    • Jako taky to nechápu, doteď nevyšla jediná hra, kde by nebyly záchody a najednou si to přihasí Skyrim a nejsou tam!!!

      Press E to Take a Dump.
      • Ale jo v Duke Nukem hajzliky jsou ale to je zase hra kam neodvratne patri ale v RPG sem je nikde zatim nevidel v tom pripade hry od Bethesdy, Blizzardu a Bioware stojej za prd protoze delaj sice vyborny hry se skvelima pribehama ale nemaj zachody takze urcite to nekupovat. *1* *1*
    • Delaji machry a hajzl nemaji ani na chodbe
  • Tady píšou lidi kteří budou kecat a remcat na každou hru jelikož je to prostě baví!!!!!
    Zloba a závist k nim zkrátka patří! *14*
    • A k tobě mír a láska *1* Docela naivní:)Spousta lidí sem napsala své pozitivní či negativní zkušenosti.
  • Víte, co je nejhorší? Prostě spousta hráčů jenom nad tím mávne rukou nebo se naváže do autora. Jim je jedno, že prostě kdyby Skyrim vyšel před dvěmi léty, byla by to i po grafické stránce pecka, teď je to zastaralý design (opravdu neporovnávám podle grafiky, protože i přes stáří her hraji AoE II či SC), postavy, které by měli žít, se chovají jako zombie, co běhají z bodu A do bodu B. Města rozhodně nebudí pulzujícího, živého města. To víc živé město bylo v Zaklínači a to i přesto, že tam byli opakující se postavy. Dialogy jsou na úrovni základní školky (takový nový Deus Ex je oproti tomu naprosto brilantní). Popírání jakýkoliv fyzikálních zákonů (moc her, kdy by kuň byl jako spiderman neznám, Vy snad ano?). To, že to dobré, co bylo na Oblivionu (inventář, systém skillů) naprosto zmrvili konzoloidním ovládáním, to je hráčům jaksi jedno (nikoliv skutečným hráčům, co vytvořili už program na přetvoření inventáře). To, že postavy vypadají jako uměle vytvořené zombie, kdy obličej byl věrohodnotnější už v HL 2 a to je už "stará" hra. Hráči holt nepřiznají, že oproti Oblivionu to sice je posun, ale pořád je to nedodělek. Jim je jedno, že se hlavní postava pohybuje jako kdyby mu někdo zlomil lýtní kosti a pak špatně narovnal, jim je jedno, že z koně se dalo vždy bojovat, i když Skyrim to nenabízí. Jim je jedno, že když někdo před Vámi vstoupí do místnosti a Vy hned za ním, tak daná osoba už tam není. Spousta výtek je nesmysl, je to spíše rýpnutí, ale spousta ostatních výtek je oprávněná. Ale to fanboys to nevidí či nechtějí vidět a to je jejich problém. Skyrim bude perfektní hrou, ale za přispění hráčů a nezávislých vývojářů, kdy to bude jako u Oblivionu, kdy mi samotná hra zabírala cca 6 GB, ale dalších 15-16 GB byly opravné či přídavné baličky. Za ty nedodělky si hra nezalosuží víc, jak 80 % a kdo dává 10 z 10, tak a't mi promine, ale je zaslepenec a naúprostý fanoušek, nikoliv objektivní recenzent (hodnotitel). Osobně nahráno 20 hodin.
    • Já vám nevím - tady buď opravdu každý hrál jinou hru, nebo na každého působí tak diametrálně jinak. Já z 90% toho co napsal Dan i toho co píšeš ty zásadně nesouhlasím. A nepatřím k fanboys ani nikomu neberu jeho názor. "Jim je jedno, že se hlavní postava pohybuje jako kdyby mu někdo zlomil lýtní kosti ..." - jeden příklad za všechny - podle mě prachsprostá lež, alespoň moje postava se pohybuje naprosto přirozeně a její animace se mi líbí. Takže vážně nevím. Na druhou stranu, pokud hodnotíš 80%, souhlasím s tebou. Ale mě by tedy nedostatky, které popisuješ vadily mnohem více, takže si opravdu nejsem jist, kolik z nich je skutečně oprávněných a kolik zveličených stejně jako v článku mistra Vávry. Nicméně, peace. *3*
    • Oblivion mel dobrej inventar? To je nejakej vtip? Mozna s tema 16ti gigama pridavnych balicku...
      • Co to je objektivni recenze? Nemel by byt nejdulezitejsi aspekt hodnoceni u recenze proste ten, do jake miry hra recenzenta bavila? Cim ho oslovila, atd? Tedy veci ciste subjektivni?
        • No objektivní recenze neexistuje:)Ale dle mého ta, která i kritizuje, nejenom chválí.
      • Presto byl asi lepsi nez TOHLE. Nejvic mne nasere, kdyz uz si clovek zvykne na to tlacitkove konzolove ovladani, tak na par mistech se musi kliknout mysi. No proste GUI je chaos.
  • :))) Hlavne že si to polovica z Vás scucla, zadara, pokutne cez torrenty a rapid upoad sharezy.
    Ale budú j...ť!
    • Keby polovica, ale ubisoft vypočítal, že nás bolo 95%!!!
      *7*
    • 1248Kč za Limited edition. Skyrim byla letos jediná hra, za kterou jsem byl opravdu ochoten ty peníze dát, protože nejsem zrovna v balíku. A byla to dobrá koupě.
    • Takže všichni, kdo kritizují, hrají nelegálně? Gratuluji....To jsme to dopracovali.
      • Nakoniec bude Vávra pirát:)))))to sme sa dopracovali:))))
      • rhomola
        Věru to tak vypadá. Taky mám pořád ten dojem, že je opravdu jen velmi málo těch nespokojených a zklamaných platících. Ale velmi mnoho těch originálních amrmlajících zlodějů. A protože prodeje jsou takové, jaké jsou, GOTY je jasná! ;D
        • Třeba ne každý platící nespokojený to chce na sebe prozradit, aby nebyl za blba .. *3*
    • Myslím, že v tomhle se pleteš. Prodeje Skyrimu jsou dostatečným důkazem a mám zprávy z warez fór, kde i ti nejzarputilejší piráti nakonec hru koupily. Docela bych tomu věřil - i když se to samozřejmě nedá nijak dokázat. Každopádně - tenhle tvůj příspěvek je OT, ničím nepodložený a nemá v téhle diskuzi myslím valného významu.
      • Predaj len dokazuje kvalitu hry, ale pochybujem že by si dal ruku do ohňa.
        Nedávno Bohemia Int. oznámili že na 3 legálky pripadne 100 kópií. Neberiem to doslova ale som presvedčený že keby každý kto Skyrim hrá zaň riadne zaplatil, boli by čísla podstatne inde ako sú.
  • Tak tímto článkem mě Dan hodně zklamal. Ze všeho je cítit falešný odpor a snaha najít na každém detailu aspoň jediný zápor a poté ho zveličovat. Jako by byl Dan hrozně naštvaný z toho, že nedostal dokonalou hru. Možná z recenzí usuzoval jinak, ale pokud nebyl posledních lár let zmražený v karbonitu, měl by vědět, že přes 9/10 dostává dnes každá druhá hra a těmto recenzím se dá jen pramálo věřit. Jak Dan píše na začátku článku, Skyrim má chyby a nedodělky, které jsou vyřešeny v jiných současných hrách, ale přitom v samotných bodech vypichuje naprosté prkotiny, chyby, které se objevují i v jiných hrách a recenzenti se nad tím nepozastaví, nebo čistě subjektivní věci.

    Při čtení jsem nevěřil vlastním očím a myslel jsem, že jsem asi hrál úplně jinou hru než Dan. Naprosto nechápu jeho výtky k designu světa a dungeonů, protože tak skvěle vymodelované jsem je snad ještě v žádném jiném RPG neviděl. Když jsem poprvé viděl panorama Skyrimu z Jícnu světa, nebo když jsem vešel do prvních dwemerských ruin, udělalo to na mě dojem, jaký žádná jiná hra nedokázala, a právě tohle se Bethesdě podařilo skvěle. Výtky typu "městské domy vypadají skoro stejně" (tehdy si moc lidí nestavělo extravagantní vily) nebo "Vikingové, antika a baroko nepatří k sobě" (proboha, vždyť je to fantasy svět, to už bych spíš pochopil, kdyby si stěžoval, jak je možné, že za těch pár set let ještě v Tamrielu nejezdí vlaky) mi připadají naprosto zcestné.

    Kritika gameplay mi taky v mnoha případech přišla nefér, nebo silně subjektivní. Nejvíc jsem valil oči u výtky, že kování sice nepotřebuje, ale chce vyšší skill na vykování lepšího meče. Snad každého rozumného člověka by napadlo (a taky že napadlo, dělá to tak 90% hráčů) kování nepořebných předmětů a následné prodávání. Ve skutečnosti by člověk taky neukoval skvělý meč, kdyby viděl kovárnu poprvé v životě. Soubojový systém je ze začátku trochu chaotický, ale po chvíli si na něj člověk zvykne a naučí se nějaké ty triky. Ekonomika Skyrimu mi osobně připadala daleko lepší, než ta v Oblivionu nebo Falloutu, kde jsem měl po pár hodinách prachů jako nikdo jiný jenom za prodávání zbytečností. Tady už se člověk musí i trochu snažit.

    Série TES nikdy nebyla o příběhu a rozhovorech, na to tady je Mass Effect. Její hlavní taháky byly vždy volnost pohybu, svoboda konání a objevování na vlastní pěst, a tohle dělá Skyrim skvěle. Pokud hráč tento styl nemá rád, má tu pořád Mass Effect, The Witcher nebo Dragon Age, pokud se mu ale tento styl zamlouvá, užije si jeden z nejlepších herních zážitků letošního roku. Samozřejmě Skyrim není bezchybný (což není žádná hra), to rozhodně ne, ale ve chvíli, kdy člověk propadne hernímu světu a atmosféře, na to prostě přestane myslet a začne si užívat skvělé hratelnosti a příhod, které se mu stanou v herním světě. Tak je to u všech her od Bethesdy. Fallout New Vegas byl po technické stránce zastaralý hnus, ale bavilo mě to víc a déle než tehdejší "technologické skvosty".
    • Cahir
      Bethesda New Vegas pouze vydala, nedělala ho....
    • Trol.diskuzni
      Rozhodně nesouhlas. Pan Vávra si nemusí nic dokazovat, jednoduše upřímně vyjádřil svůj názor... To, že TES-ultras nedokáží reflektovat realitu, není jeho problém. Jste jen ovečky, co by si koupily hru jen proto, že by se jmenovala TES. *3*
      • vojtas562
        Tys mě pobavil *15* " Jste jen ovečky, co by si koupily hru jen proto, že by se jmenovala TES."
        *15*
      • rhomola
        Asi jo, protože TES mě opravdu hodně zajímá. Je to dobrá sága, dobrý příběh. Koupil sem trojku, čtyřku a pětku a nelituju. :D
      • Rád bych slyšel tvou definici slova "upřímnost".
    • rhomola
      Souhlas +1
    • Nebudu se zde rozepisovat, jelikož svůj názor jsem už vyblil do dvojitého příspěvku (kvůli počtu znaků) o několik stran zpět. Jediné co k tomu dodám, je - naprostý souhlas a +1.
    • Ámen
  • Leonidasss
    Stejně tak by se dalo vyjmenovat 115 důvodů, proč hrát Skyrim nebo 115 důvodů proč nehrát jakokouliv jinou hru.
    • Moc rád si je přečtu:)
  • Po přečtení tohodle blitku si mě Vávro definitivně utvrdil v tom, že jsi naprostej homokokot co tu hru viděl leda 10 vteřin z rychlíku.
    • homokokot *1* *1*
  • Tradiční „vávrovina“... Pro trochu té kontroverze vytkne první poslední a již neřeší, že se poněkud pokrytecky dělá to samé co vytýká.

    Mezi těch pár pravdivých, trefných a vyargumentovaných bodů (cca 1/3) je přimíchána nevídaná porce těch vycucaných z prstu (bod 64; nechcete-li a nepotřebujete-li kovat, proč chcete mít kovářství na 60? To je jak nemít, nepotřebovat a neumět řídit auto, ale chtít být mistrem světa v rallye), těch které nevytýkají reálné problémy (ceny při prodeji silně ovlivněné skillem a perky Speech), těch co reflektují čistě osobní preference (např. bod 8; vzhledem k počtu bych nesnesl pravý opak), těch lživých (bod 65, dají se jich koupit desítky až stovky, logicky však ne u běžných obchodníků; což by zrovna někdo kdo si zakládá na logičnosti světa měl ocenit) apod. Ovšem nač pořádně sepsat 20-25 důvodů, když jich mohu mít 666, že?

    Méně je někdy více a v tomto případě platí, že mnohem méně je mnohem více. Škoda, že z potencionálně zajímavého článku se kvůli sebeprezentaci (Já Vávra již zase stojím v opozici; to jste nikdo nečekali, že? Muhehe!) stala úplná fraška. Druhý pohled, který by neglorifikoval, ale zároveň nemístně neshazoval by byl lepší a hodnotnější.

    Nikoli však tady, Mám-li přistoupit na autorovo přirovnání; tak se ze sympatické holky od vedle, která sice není zrovna dokonalá a nádherná, ale rozhodně ani nijak ošklivá a nesnesitelná a která je vlastně pro běžné soužití i mnohem příhodnější než-li ta vypulírovaná švédská bloncka, dělá hnusná, tupá kráva, které kdo se dotkne nakazí se filcky.... I tak se jí však její manžel nechá nepochopitelně zneužívat více jak 50 hodin. A argument, že nemá na výběr neobstojí. Je-li něco TAK špatné, jako SKYRIM v očích Dana Vávry, tak neexistuje jediný jiný než-li masochistický důvod proč u něj ztrácet tolik času.
    • mlusíš mi z duše, nevzpomenu si, kdy Vávra naposledy něco chválil. +1
      • ...tak ono nejde ani tak o to zda zrovna dští síru či chválí (loni chválil F:NW a AC:B; pamatuji-li si dobře), ale že tak většinou činí extrémně. Buď a nebo; nic mezitím. Vyváženost by mu neuškodila. Možná je jeho cílem rozvířit diskuzi; což se mu tradičně daří; otázka je zda by jako profesionální placený autor neměl mít i vyšší cíle...
  • K tomu se snad nedá nevyjádřit... Jestli tohle napsal pan Vávra, tak u mě pořádě klesl. Už se těším až udělá takto rozsáhlou a komplexní hru a to navíc bez bugů a sociogeografických či logických nedostatků...do té doby by měl zavřít klapačku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit