Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Trol.diskuzni
    Tak teď nevím, co je lepší - jestli "koridorová hra se světelnou pistolí" typu COD, anebo generovaná plošinovka, kde se stovky hodin akorát plandám sem tam a nevím ani proč. *5*
    • treba sa naučiť čítať, možno ti zmysel tvojho plandania nezostane skrytý :P
  • Ja si myslim, že Dan je hlavně obrovskej detajlista a má hlavně zkaženej pohled z duvodu, že sám je vývojář a vidí tam věci, který mu strašně vadí přitom obyčejným hráčum to prostě tak nepříjde. Tohle je tak ve všem...např Webdesigner když vidí nakou stránku vidí ji uplně z jinyho uhlu pohledu než obyčejny navštevnik.

    Přesto určitě souhlasim, že vy Skyrimu je několik fatalnich chyb, ktery by určitě ani nedali tolik práce, ale jsou spíš nesmysleně vymyšlené.
  • Vážený pane Vávro, od někoho kdo se byl schopnej podepsat pod pr.ser jménem Mafia 2, která vycházela hrůzy let, si dovolujete něco vytýkat jiným?? Myslím si že z vás mluví jenom závist, protože Bethesda dokázala to o co vy ste se snažil, ale skončilo to fiaskem. Ano příběh není nejlepší, ale na tom hra nestojí. Mimochodem příběh k Mafii 2, ke které ste psal scénář, taky není žádný zázrak. Kouzlem Skyrimu je volnost pohybu, spousta možností v otevřeném světě a velice dlouhá hrací doba. Skyrim člověka vtáhne a nepustí po dlouhé týdny, Vaši Mafii 2 sem dohrál za zhruba 7-8 hodin a poté sem tam už neměl co dělat. Takže příště se zamyslete nad tím jestli někoho kritizovat kvůli jeho práci, když Vaše práce je ještě horší.
    • elkvetako velice s vámi souhlasím pan Vávra je jen závistivý jelikož jeho projekt nebyl nějaký ohromný úspěch já jsem mafii dohral za dva dny a příběh to si řekneme rovnou byl zcela zpi..ný. *1*



      Ps doufám že toto si pan Vávra přečte.
      • Jojo, přečet sem si to. Moc jsem se toho nedozvěděl. BTW: jestli někomu něco závidím, tak Bethesdě fakt ne a i kdyby jo, tak by mě to rozhodně nemotivovalo napsat tento článek. Opravdu, ale oprabvdu ne. Naprosto nechápu proč bych to měl dělat. Mohl byste mi vysvětlit jak závist může vést k tomu, že se budu dobrovolně hádat s většinou potencionálních zákazníků?
    • víš, frájo, jednak příběh v mafii 2 byl od vávrovy verze hodně proškrtán, takže jeho zodpovědnost za výsledek se dramaticky zmenšuje. a za druhé, proč by proboha nemohl něco vývojářům vytýkat? Je to mimo jiné i novinář. A co tady na fórech děláte vy všeználci celý den, než že vývojářům vytýkáte, jak pos*ali to a ono? A jenom proto, že Dan je i vývojář, ztratil právo kritizovat?
    • jindra.veliky
      taky ti nechci brat iluze ale on od vyvoje odesel protoze ten scenar mu predelaly a ani ho tam pak vlastne nedali celej tak si o tom koukej neco zjistit ty hnupe a to samy plati i pro ty funkce co tam meli byt a nejsou proste t2 nechtelo dal investovat a tlacilo na pilu tak radsi odesel se koukni jak se (ne)vyjadril k mafii 2 driv nekde v clanku nebo na videu nebo kde jsem to videl ci slysel
      • a víš, jindro, sice pořád píšeš urážlivě jak malý děcko, ale vzhledem k tomu, že výjimečně říkáš něco v jádru pravdivýho, tak sis dneska ode mě vysloužil historicky první plusko!
      • rhomola
        V titulkách na konci je uveden. Díl zásluh i viny nese
        • ale to je kec. vávra mohl klidně napsat bestseller, kterej proškrtáním zmrvili, zrovna tak jako paskvil, kterej proškrtáním zachránili. a nikdo neví, jak je to doopravdy, takže nemůžeš tvrdit, že ubohost příběhový stránky m2 je z větší či menší části jeho vina. Podílel se na tvorbě, ale nemůžeš ho odsuzovat za to, že to konkrétně on podělal.
          • rhomola
            Detaily mě nezajímaj, výsledek na pultě, zábava, hrací doba a moje peněženka, to jsou pro mě největší argumenty.
    • Ale problem asi bude v tom ze Mafia 2 neni jeho, ale od jej vyvoja odisiel prave preto ze je to pru.er pod ktory sa nepodpisal
    • Souhlasím.
  • 4. tak to je potřeba udržovat v pořádku a nesbírat každou blbost co najdete. 10. F5 nebo jednou za pár minut skočit do inventáře aby se udělal autosave? 17 a 18. Tak si dejte hotkey na oblíbený a máte to nemusíte furt otravně mačkat Q a jestli se vám seká hra tak ani nechci vědět co máte za PC a na konzoli se mi to osobně neseká 19. tohle dělá skoro každá herní firma 33. záchodů jsem našel celkem dost třeba i primitivnější (kyblík v díře) 34. a co když to stavěli trpaslíci? 44. no osobně cedule mi přijdou čitelné na PC i na konzoli 50. tak pár takovejch dveři se tam najde ale není jich moc 61. tak na tohle bych si zrovna nestěžoval 62. a co si takhle nějakej vyrobit? 64. tak třeba trenéři kování a navíc kováním se daj vydělat slušný peníze 65. ale banditi jich maj po kapsách dost 74. a co třeba sundat heavy armor? 75. nehrát na nejlehčí obtížnost? 81. fiktivní svět 90. a co takhle třeba zmáčknout ctrl 91. dobře tak řekněme že vedle sebe stojí nabouchanec v brnění (nebo mág) a horník oba vám řikají že dají 120 když vypadnete tak logicky od nabouchance bych prachy vzal (protože bych proti němu neměl šanci) a vypadnul narozdíl horníka bych zmlátil a důl si nechal 93. není pravda stačí třeba makat chvilku pro thief guild nebo dark brotherhood nebo třeba i kovat zbraně/brnění 95. částěčně pravda jen je do toho kámoše potřeba seknout třeba 4x 97. stačí si koně koupit a nekrást ho 102. to se mi ještě nestalo a ve hře už mám nahráno asi 70 hodin 108. tvrdá realita severu ale je to pravda občas by se trochu humoru hodilo. A ještě bych přidal že mě opravdu vytáči neustálé loading screeny každou chvíli se něco musí nahrávat. Jo a prosím vás co jsi stěžujete jak je grafika hnusná atd. tak grafika NEDĚLÁ hru chápete NEDĚLÁ např. třeba Minecraft.
    • Tak proč to Betsheda nevydala rovnou v engine Minecraftu ? Behalo by to i na 486. *1*
      • Protože by na ně každej nadával jaká to je sprostá kopie Minecraftu proto.
    • grafika NEDĚLÁ hru ..
      Jo, v tom pripade by bylo dobre, kdyby ti pitomi redakcni recenzenti o ni nepsali, ze ma UZASNOU grafiku. Podporeno par specielne připravenými screenshoty bez jediného stromu v blízkosti. Normalni clovek jim veri, koupi si to .. a zjisti, ze to plati jenom zdalky. A nechape, proc to vypada hur, nez jine hry za posledni 3-4 roky (Risen, TW1 + TW2).
      • V žádný recenzi se nepíše o úžasný grafice - všude se dočteš o grafických nedostatcích hry a špatných animacích. To, co je v recenzích chváleno, je design lokací.

        Ale ty si stejně vymyslíš další nesmysl, kterým se pokusíš hru potopit. Myslím, že ti to v Riverwoodu nandalo kuře a ty jsi na Skyrim zanevřel. *6*
      • Tak tvůj pohled na normálního člověka je teda určitě zajímavej u mě normální člověk není blbá ovečka co si hru koupí na základě screensotů,trailerů a vývojářských žvástů který sloužej jen k oblbnutí.
        • Hmm .. tak tedy na základě čeho ? Recenze dávají 100% nebo 10/10 .. no to musí být pecka.
          Mimochodem mám pocit, že je dnes už zcela běžné, že se nevydávají demo verze her. Ješte by si to lidi zkusili naživo a zjistili, že to není tak báječné jak je to prezentováno. Takže podle čeho se má normální člověk rozhodnout, když je jen masírován umělkovanými obrázky a filmíky a zkusit si to nemůže? Já osobně jsem si neexistující demo nahradil staženou verzí, zkusil a zhodnotil, že to za investici stojí. Bugy má každá nová gamesa. To že jsou tam fakt hnusný stromy jsem zjistil až potom. Ale co, odložím to do skříně, dohraju starší hezčí hry a do roka to snad někdo dodělá.
          PS: ano, nejsem TES fan, vpodstatě jsem předešlé díly nehrál, jen krátce testnul Morrowind a Oblivion, které mne nezaujaly. Na hrách obecně mně zajímá jak se posouvá úrověň grafiky a 3D/virtuálního světa. Z pohledu hratelnosti - RPG mám moc rád a bohužel asi nejvíc za celou tu dobu se mi líbí NWN jednička ke které se každý rok vracím. Základ mi napoprvé vydržel na cca 300hodin. A pak jsou přídavky. To bylo o něčem. Příběhem, možnostmi, volbou řešení questů (ne jen 2 černobílé možnosti). To zatím nic novějšího nepřekonalo.
          • Jo uznávám, Skyrim má zase úžasné možnosti v různých ručních dovednostech - výrobě. Ale abych pravdu řekl, nepokročil jsem v rozehraném TW2, kde se taky dají dělat nějaké kovářske tentononc.
            Což mi připomnělo, že jsem si chtěl zjistit, ve Skyrim co si můžu .. se surovou rudou. Nevidím nabídku, jak ji v kovárně zpracovat do ingotu. Ale to asi budu muset neco číst. Nedejbože manuál. Ten se vždycky čte až jako poslední možnost. *1*
  • Milý pane Vávro tato hra je velice dobrá řekl bych hra roku nemám rád, když ji někdo uráží zamyslete se kdyby tato hra měla tolik chyb proč měla v tolika recenzích 100%.To že ji nemáte rád nemusí hned znamenat že o tom napíšete stránku jak moc má chyb a mimochodem vaše teorie o zubaté blondínce je pěkně hnusná. *12*
    • Milý pane Anonyme. Chtěl tím poukázat právě na těch nepochopitelných 100%. Kdyby dostávala 90% tak by to ani nepsal. Asi jste si toho nevšiml. Jinak s vámi souhlasím.
  • Trol.diskuzni
    No jestli je grafika ve Skyrimu nádherná, tak já nejsem troll... Takže si vyberte! *5*
    • rhomola
      Hele trolle, jaký rozlišení má tvuj monitor. Vona totiž grafika Skyrimu hóoodně točí kolem rozlišení. A dělá to hóodně velký divy. A samozřejmě je to grafika pro primárně zastaralé knzole, které jsou ale s drtivou většinou připojené k moderním Full HD LEDkám a plazmám a vono to v tom 1920x1080 na metrový úhlopříčce nevypadá vůbec špatně. Rozhodně dost jinak než na starý 19tce 1280x1024 ikdz6 m8 v3echnz detaily na ultra. Ale jinak souhlas, tz textury sou prost2 pro konzole a sou chabý. Ale krajiná je úžasná. A třeba některý ženský postavy... náhodou :D Takže asi tak
      • Mám 2560x1600 a je to děs nad děsem.
      • Jooo, krajina joo .. ale pak prijdu blíž... fakt mně serou jen ty stromy. Kdyby alespoň tvůrci otáčeli trsy/větve k hráči plochou, jako to dělají ostatní. Překvapivě to funguje. Zkoumal jsem to pár hodin na rúzných hrách posledních 5 roků. Néchápu, že to v engine toho Skyrim dosud není.
    • Hmm tak jestli hry hraješ jen kvůli grafice tak to tě nechápu ಠ_ಠ
    • Ok, grafika Skyrimu je nádherná... a tobě přidáme v "troll" ještě jednu čárku k tomu prvnímu "l" ať to sedí :).
    • nejsi trol seš pokus o trola :D
      • Trol.diskuzni
        Já myslím, že když se podíváš zde po diskuzi, tak jsem vytrolloval docela dost lidí. *5*

        Je legrace, jak se lidi nechají nachytat a vztekají se jak malé dětičky, když se jim někdo dovolí kritizovat jejich žúžo hru... *15*
        • Řekneš mi co je tvoje představa o trollování? Protože mi přijde že vůbec nevíš o čem mluvíš. Teda pokud není tvoje představa o trollování někomu chabě odpovědět a myslet si "jo toho jsem totálně vytrolloval call me troll boss oh yeah"
          • Trol.diskuzni
            LOL, ty jsi marný *15*
        • rhomola
          Já ti třeba na tvoje expresiva konkrétně odpověděl, ale to už tě netankovalo, takže meleš bejby.
    • smejki
      mně se líbí, byť je zastaralá
  • Na tuhle "recenzi" se da rict jediny
    Fail Troll

    Autor chce po otevrenym svete takove velikosti trochu moc
    • Hel, obrovský svět bez loadů lokací umožňoval už engine STALKERa. Mnogo let tomu nazad. A i ten jeho radiací zničený svět vypadá víc živě nez Skyrim. Skyrim je pro mně teď synonymum Fantasy PRÁZDNOTY.
  • Asi takhle: Skyrim je plný chyb, nedodělků a s uživatelským prostředím, za které bych celou Bethesdu poslal do míst, kde to nikdy nevonělo. Ale i tak je to nejlepší open world RPG za posledních pár let a po dokončení od komunity to bude nejspíše nejlepší RPG hra své kategorie vůbec.

    Ale i přestože máte skyrim rádi a líbí se vám, jaký je, nemá smysl tu nadávat někomu, kdo by chtěl vidět v této skvělé hře pár věcí jinak. Pak byste museli nadávat většině modderům, kteří hru mnohdy dost zásadně vylepšují, protože ti se na hry koukají právě především kritickým okem a je to dobře. Tihle moddeři jsou totiž hodní úcty daleko větší než samotná Bethesda - oni vylepšují hru zcela zdarma a ve svém volném čase.
    • perfektne napisane, samozrejme +1
      presne toto som mal na mysli, len som to nevedel dat dokopy zopar vetami ;)
      inak ja uz mam skyrim s 20+ modmi a napr. kon uz nieje taky hrdina: http://www.skyrimnexus.com/downloads/file.php?id=1522
  • Skyrim hraju na střední detaily bez výraznýho trhání, můj PC už není co býval ale grafika mi tak strašná nepřipadá...spíš dost nádherná :)...možná jsou textury slabší ale když jdete např. zasnězeným lesem tak to je fakt kouzelný :D...achjo, kde sou ty doby kdy hry nebyly o grafice :P...skyrim má chyby, občas dost velký, ale jako celek je to fakt suprový RPG, jedno z nej co jsem za posledních pár let hrál, a nějakej Vávra můj názor nezmění.
    • tak textury sněhu na některých místech jsou fakt k smíchu a jde určitě o nedopatření. Na jednom TES foru se dokonce členové fora ptali, jestli nejde o bug, protože nemohli uvěřit, že by takové textury mohly být v této AAA hře. Já tomu taky nemohl a stále nemůžu uvěřit, že se něco takového ve hře objevilo.

      Ty textury sněhu jsou něco jako originální tráva v Oblivionu. Když jí člověk měl zaplou, nebylo možné si Oblivion vůbec zahrát - extrémní lagy. Naštěstí ten sníh nemá žádný takový efekt.
    • Tak to máš dobrý, že tak špatně vidíš. Ja když kouknu na ty papírové kulisy, co mají být stromy, tak zvracím.... Bethseda: dejte mod, kde budou stromy místo kulis a všechno ostatní překousnu. *1*
      • A co takhle si ten mód sám stáhnout pokud teda nehraješ na konzoli.
        • On uz je ? A KDE ?
          Tak nějak mi Skyrim jako hra připadá stejná jako reálie v ní. Koupím si základ a pak jdu hledat do širého světa přísady. Aby to bylo chutnější a stravitelnější.
          Sorry, fakt nejsem fan, takže zatím netuším, kde se v širém internet/Skyrim světě dají najít ty ingrediance/mody .. To bude dlouhej QUEST *1*
      • jo, kamenné stromy jsou fakt vtipné - všude to fouká a stromy ne a ne se pohnout. aspoň že ty keře se trochu hýbají.
  • jen jestli vsichni nejste trolled
    • Trol.diskuzni
      Samozřejmě, že jsou... *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit