Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vávro Vávro, tímto ses totálne zesměšnil. Každá hra má chyby, open world hry nejvíce, s pár bodama s Vámi souhlasim, ale většina jsou vyblité s..ačky po včerejší kocovině. Chci vidět tu vaší hru na které pracujete, až to zase dopadne (Jako většina českýc her) jako propadák, to se po Vás lidi svezou, to si to potom pěkně vyžerete. Takže se při tvorbě snažte, protože pokud to bude takovej odpad na kterej to vypadá, tak bych se bejt Váma někde zakopal a už nevylejzal :).
    • septicflesh
      Pak to bude stejně tak subjektivní názor jako si dovolil Dan Vávra.
  • Vea bodov ma spolocny zaklad a dali by sa zhrnut do jedneho. Aj tak by ich vsak zostalo dost. Mna napriklad ovela viac sklamala AI. Ta je vazne tragicka. Subojovy system je tiez nezaujimavo jednoduchy. A k tym bodom Dana by sim este pridal otazocku.
    Preco sa vo vsetkych kobkach svieti ? Kto tam tie fakle zasvecuje a preco ? Zeby to duchovia, ozivene mrtvoly potrebovali ? Resp. dostal sa niekto do kobky, kde si musel svietit kuzlom alebo faklou ?
  • Dalo by se říci hurá. Konečně to někdo napsal. Pod všechno se podepisuju a je to přesně to proč mě nikdy nebavil F3 a Oblivion. Zprvu nadšení a pak člověk přesně objeví podobné věci. Nelogická řešení qustů a celkovou plytkost všeho. Bohužel bude tenhle názor ušlapán masou většiny, kterým plytkost stačí, protože dnešní doba taková je. Všechno se dělá na efekt a uvnitř je to většinou prázdnota. Podobnej problém má ale spousta dnešních her a nikdo se nad tím nepozastavuje a recenzenti střílej jednu devítku za druhou.
    • Jako sorry, nechci nikomu brat nazor, ale co to je plytkost? Jak se pozna? Kde ji vidis? Arena, jako stara, tedy klasicka hra (z te ery skvelych her) treba tu plytkost nema?
      • Plytkost vidím hlavně v těch nelogickej qustech. V motivaci NPCek dělat to co dělají. Nelogická prostředí bez náznaku infrastruktury a ekonomického modelu. Prostě se na louku flákne pět baráčku a šup vesnice je na světě. Z čeho a proč tam ti lidé žijí... Řešení qustů, která jsou taková že by se tak nikdo nikdy nezachoval. Nesmyslné questy typu důl (bod 91) Upižlání tunového draka mečem. Proč tam těch draků je tolik. Mohlo jich tam být pár a mohl z toho být vrchol hry. Souboj s drakem mohl používat katapulty, pasti, kooperaci s NPCčkama a nevim co ještě.

        A souhlasím i s technickou stránkou. Proboha vždyť to vydělává Bethesdě miliony a když už by všechno stálo za prd tak grafická a technická prezentace má být bezchybná.

        Arenu jsem nehrál. Netvrdím že staré hry jsou ve všem lepší. I dneska se najdou skvělé nápady. Z RPG třeba Zaklínač nebo Risen. Ano jsou tam občas taky podobné věci, ale v poměru je to někde úpně jinde.
        • Kolega to přesně vystihl. Plytkost. Povrchnost. Konstantní pocit, že všichni kdo na hře pracovali na všechno prděli a nemysleli, protože to bdue lidem stačit. Nelogičnost, nesystematičnost. Z té hry prostě naprosto očividně čiší, že její autoři neznají historii, neznají architekturu, nezajímá je logika, nedostatek fantazie nahrazují bizrnostmi. Nebýt plytký není práce navíc (nebo jen trochu), nebýt plytký znamená přistupovat k věcem zodpovědně, domýšlet je dokonce. To se v Bethesdě neděje. Její hry jsou plytké. Já osobně třbe avidím obrovský rozdíl mezi Falloutem 3 od Bethesdy a New Vegas od Obsidianu. NV je někde úplně jinde. Není povrchní, je promyšlený, má hloubku, mnohonásobně lepší questy. A při tom na první pohled je to úplně stejná hra.
  • Nejlepší článek co jsem četl za poslední dobu, hodně jsem se při čtení zasmál.
    • Souhlasím. Velmi povedený článek. Jen houšť :)
      • Ne proboha! Komedii vychazi v hernim svete uz i tak dost. *2*
  • Hahaha, tón toho článku nemá chybu. Podle mě je autor buď masochista, nebo je to jen póza jak se vyčlenit z davu. Nedokážu si totiž představit, že by normální člověk napsal mmj.:

    "A mě už to na rozdíl od zbytku herního světa nebaví. Necítím se ve světě Skyrimu dobře. Mám konstantně pocit, že ho vytvořili hlupáci a ignoranti a že je to celé taková podivná noční můra."

    a zároveň přiznat, že to pořád hraje, protože mu "nic jiného nezbývá" (čímž Bethesdě dává najevo, že je opravdu zbytečný bugy opravovat).

    Celý je mi to dost šumák, ale ta představa, jak se někdo hrbí nad počítačem a hraje, protože mu "nic jinýho nezbývá" a zároveň u toho "soptí vzteky", to mě teda fakt pobavilo :D
    • Trol.diskuzni
      No jak jsem psal, prostě TES je odteď "Call of Duty RPG žánru"... Hrají ho ti, co jej zbožně obdivují a taktéž ti, kteří jej za jeho nedostatky nenávidí, jenže nemůžou přestat. *5*
      • Ja mám skvor pocit že ho hrajú ľudia ktorých baví , nebaví a ultracoolalternatívny trollovia ktorý vedeli že Skyrim bude hrozná príšerná nadhodnotená a zlá hra už keď videli prvý screenshot a tejto istote prispôsobili každý svoj ďalší dojem *3*
      • Ty ten COD asi hodne hrajes, kdyz nedokazes psat o nicem jinem?
        • Trol.diskuzni
          Nehraju, už jsem to tady psal *4* Já mám totiž vytříbený vkus, bro *5*
          • A co teda hrajes, co jsou u tebe ty vytribene hry, jestli se muzu zeptat?
            • Trol.diskuzni
              Ano... nehraju si na zadneho ultraundegroundistu, ale zase nehraju kazdou blbost.
            • Tohle ti pripada jako vytribene hry? To bych cekal, ze ses dostal dal, kdyz se tak stale ohanis COD...
            • Trol.diskuzni
              Gothic/Risen, FIFA, BFME apod.
        • calwin
          nech ho :D on je rád že píše...
  • zdenek.sipek
    s cca asi 50 % námitek se zcela ztotožňuji - ostatní jsou takové nedostatky které má většina těchto her...... Obecně za sebe můžu říct, že když jsem Skyrim hrál a probíral se jeho obsahem, tak jsem občas zažíval dejavu z různých lokací, předmětů a herní mechaniky a došel jsem k rovnici: Fallout3 x Oblivion = Skyrim
  • Trol.diskuzni
    Pro všechny, kdo chtějí získat další důvod, proč mě obdivovat či nenávidět, nalistujte si pátou stránku od začátku diskuze, kde jsem publikoval naprosto objektivní rozbor této hry. *5*
    • Hele, až ti skončí zkouškové a budeš mít víc času, tak Skyrimu dej jen o trochu víc trpělivosti, než jsi mu dal poprvé a uvidíš, že se to prostě dobře hraje, bez ohledu na všechny výtky. Jakkoliv se s většinou z nich nedá nesouhlasit.... *3*
  • smejki
    Koukám, tady je spousta pošlapaných kuřích ok. Všechny ty výtky jsou zcela legitimní. Pokud pro vás mají nulovou váhu, páč je toho v TES5 hóóódně, tak si to užívejte ne?
    • Hairy_Ass
      Legitimní výtka je i ta o záchodech? Nebo ta o tom, že se hudební motiv ke hře nehodí? Nebo, že se panu Vávrovi nelíbí architektura některých staveb? U historické hry bych to možná bral, ale u fantasy? Ještě že nekritizoval Úžasnou Zeměplochu! *4*
      • smejki
        samozřejmě, že je to legitmní výtka. Jde o zásadní pochybení při navrhování budovy. na hru to má pramalý dopad, jistě. Ale znáš to, "stokrát nic zabilo vola" = Tisíc nepodstatných problémů pokupě dokáže zkazit den.
      • Paulcz
        To není argument: "hra je fantasy tak tam může být jakákoliv hovadina..", když něco dělám tak to dělám pořádně, pokud si berou inspiraci z reálného světa tak ať stavby tomu odpovídají, stejně tak design
      • Tos zrovna vyjmenoval ty, co davaj (extremne hnidopisskej) smysl.
        Perly by se nasly jiny, kolikrat je i evidentni, ze vytka prameni jen z nepochopeni...

        Urcite to chtelo nejakou protivahu ke vsem tem oslavnejm recenzim (i pro me je Skyrim lehkym zklamanim), ale tohle je fakt cunarna - nevim co na tom sleepless tri dny korigoval : D
        Za sebe bych kritiku Skyrimu shrnul do "priste kvalitu nad kvantitu", ale to samy bych vzkazal i danovi.
        On asi hrozne potreboval mit vic jak sto bodu??? Ja bych z toho vybral deset legitimnich a konec.
        Psat s peti ruznejma cislama porad to, co by jinak pojal jeden odstavec je vazne k smichu.
        A zrovna od DV bych cekal, ze pochopi jiste ustupky plynulosti gameplaye, zamezeni exploitu, apod.
        Skoda ze i ty opravneny vytky jsou vetsinou klasicky vavrovsky prestreleny.
        Uz mi to skoro prijde, ze je tady Dan jen na rozdmychavani flameu. To to tady fakt lidem prijde jako reakce pricetnyho cloveka? Jasny - jinej nazor muzi byt rovnou z opacnyho extremu, zejo... *7*
    • Hele když mi člověk napíše že se mu nelíbí kůň, protože prostě nevypadá (asi) jako Anglickýho plnokrevník, ale jako Hucul tak ten člověk mne sere... *1*
  • Kr.Pa
    Proč to lidi hodnotí tak vysoko ? Je to prostě novodobý fanatismus a kulty ! Všichni budou hodnoti dobře hry, protože je dělalo (kdysy) výtečné studio. Nikdo si přece nemůže připustit, že jejich vysněná hra může propadnou, budou si ji stále hájit i kdyby byla úplný propadák. Nedokážou přijmou realitu, nedokážou být objektivní. Je spousta herních serií a studií, jejich hráči/fanoušci jsou fanatici. Jak někdo hanobí/nadává na jejich hru, je zle, musí ji hned bránit. Ano, jako příklad můžeme nyní brát Blizzard (i když za to může Activision), většinu zničených herních serií vydaných od EA. Jak také lidi poznáte ? Stačí se rozhlédnou zde v diskuzích a hned je poznáte! Slavné obránce např. WoWka, CoD.

    Nikdo nemůže věřit, že ty dnešní studia jsou stejné jako při svém vzniku/největší slávě. Mění se vedení (majitel), mění se personál - to srdce pracantů, co na tom dělalo a hlavně vše je dnes podřízeno reklamám a prodejnosti co největší mase lidí.
    • Kr.Pa
      Pláču za zničenou serii Command and Conquer, CoD, Gothic, Operaci Flashpoint.
  • Mno až na to že ve světě New Wegas jsi tu hru svyma činama ovlivnoval. To se mi ve skyrimu nestalo a myslím že to tak ani neni koncipované. Prostě jsi typek v drsném světě a zjištuješ že jsi drakorozený a je jen na tobě z jaké strany budeš poznavat svět kolem a příběh.

    Já vlastně žadny jiný TES než tohle nehral a pravě se mi libí že to ma Falloutovské znaky. Hold myslim že je to od Bethesdy ekonomické rozhodnutí. Mají takto dvě stejné RPG z ruzných světu.

    Na druhou stranu ano jde to dělat i lepe v tomto zase mužeme chvalit Ubisoft protože to nejsou jen hloupé konverze a nejsou ani zabugované. Ale také je to stale to stejné. Na druhou stranu je assassin celkem linearní hrou.

    On by asi Dan chtěl prostě skloubit tak otevřeny svět jako Skyrim. Ovlivnovaní světa rozhodnutím ala New Wegas a preciznost Zaklinače 2. Ale takové studio se ještě nenarodilo :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit