Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • co me vadí je že když mate v hre dualwielding, tak pravým tlačítkem myši ovládáte levou ruku a naopak. To same pokud chcete dát predmet do levé ruky, dela se to pravým myšítkem. když si v rychlosti chcete prehodit kouzla, docela to plete. Hlavne nekdy ani nevim jake kouzlo mam v ktere ruce, to si mam pamatovat barvu? A nektere kouzla mají stejnou barvu.

    Jinak pripomínky pana vavry mají svuj smysl, nekteré mi ale pripadají nepodstatne. treba ze chodí nalehko oblecení, ze se da plavat v armoru (ve New vegas jsem plaval v powerarmoru taky), jezírko v horách muže být, strop z kamení nevím nejsem architekt, možná je to blbost. Že potok nevede nikam je chyba ale nijak zasadni.

    Intereface je hrozny ale to dokážu prominout. Grafika, uvedomte si že hra byla delana na cca 6 let stary hw (konzole). technicke strance grafiky nerozumím ale hra vypadá dobre, nekde prumerne, nekde užasne, jako celek vyborne.
    • Přenastav si ty ruce v nastavení ovládání, jde to... *3*
      • Dik, zachránils mi nervy.
  • Souhlasím tak s 50 % vyjmenovaných bodů. Já si raději všímal pozitivních prvků...
    Např. jsme s bráchou rozehráli paralelně novou hru, na začátku, kdy jsem spolu s NPC týpkem procházel pod městěm a narazil na dva StormCloaky (v podst. první dva). Brácha zabil svůj doprovod, já naopak vyřídil Stormcloaky, líbilo se mi jak v tu chvíli se určiitá část hry odvíjela poněkud odlišně. Bratr se dostal k brnění a zbrani, ke které jsem se já dostal až za delší dobu...
    Rovněž nesouhlasím s animacema. Animace koně je perfektní a postavy se pohybují také poměrně slušně. Osobně jsem zkoušel jenom Orkyni, takže nemohu více posoudit.
    Soubojový systém mě docela bavil.
    Největší zlo je konzolovitý inventář. U toho jsem se navztekal.

    V celkovém porovnání s ostatními TES, Skyrim si podle mě vede nejlépe.

    Btw. jsem zvědav, co Dan Vávra sesmolí ve Warhorse. Pokud udělá open-world husity a nebude tam ani jedna věc z toho seznamu, který tady tak pracně sepsal, tak ho budu uctívat jako boha...
    Pokud budu hodnotit článek, zdá se mi silně negativistický a to se mi vůbec nelíbí. Vůbec se mi zdá, že všechny jeho články jsou strašně subjektivní...
    • Otázkou je, když si v kritice je DV tak pevný v kramflecích, za jak dlouho svůj úžasný projekt dodělá a kdo mu ho vydá. Ono hry není jen potřebné vyvíjet, ale také přizpůsobovat nějakému trhu, hráčům. Ono se to hezky strefuje, když fakticky začínáte od nuly a vaše ego dostává na frak.
  • Mě by jenom zajímalo, za jak dlouho si monsieur Grygar bude v podcastu zase jednou umývat ruce "od desítky." Že jako vlastně váhal mezi devítkou a desítkou ale přišel za ním "nějakej chlápek" a řekl, co kdybysme tomu dali třeba desítku. Teď už je výhoda, že se na desítce nemusí shodnout celá redakce, teda, ne že by to byla tenkrát u posledního bethesdího RPG nějaká překážka, to rozhodně ne.
    Co se vyjmenovaných důvodů týče, dvacet z nich jsou normální blbiny, které slušně vychovaný člověk přejde s mlčením, dvacet je z kategorie who cares a ten zbytek jsou větší či menší průsery, které si prostě takové studio nesmí dovolit pustit mezi lidi. Vlastně může - a to je nejhorší.
    • janchor
      Ten "nějakej chlápek" byl konkrétně jmenovanej a pokud hodíš voko na závěr zdejší recenze Skyrimu, tak se dočteš, že se toho přešlapu nijak nezříkám.
      • Ano, vím. Cca před třema hodinama jsem ten podcast slyšel.
    • Trol.diskuzni
      Přesně, to zas bude keců za rok za dva... Hlavně, že si to intelektuálně obhájí a pan Poláček bude z pozice bosse řádně přitakat. *5*

      Kdyby tomu dali devítku a řekli, že pro milovníky otevřeného světa je to skoro perfektní záležitost, neřeknu ani ň... Jenže games prostě potřebují čtenost a inzerci, klasika.
      • Hairy_Ass
        Desítka se mi taky zdála moc, ale co se týče té potřeby čtenosti a inzerce, tak jim Vávra taky slušně pomáhá, v tomhle si s Grygarem mohou podat ruce.
        • Obyčejná symbióza. Oni přináší podněty, my přinášíme pageview.
        • Trol.diskuzni
          Beztak je to všechno dohodnuté předem... *3*
  • Tak to vypadá, že Dan tak nějak píchnul do vosího hnízda. Já jsem za jeho názor rád, protože jsem si zatím Skyrim nekoupil a měl jsem velkou obavu to udělat po zkušenosti s Oblivionem, a všichni Skyrim oslavují stejně jako svýho času Oblivion. Spousta jím kritizovaných věcí mi vadila v Oblivionu (doufám, že ve Skyrimu zmizel level scalling, nebo jak se jmenoval ten nesmysl, že ať jsem byl na jakýmkoliv levelu, okolní postavy byly furt stejně silný v porovnání se mnou a já nepociťoval žádný vývoj mojí postavy) i v Morrowindu a Daggerfallu. Arenu jsem nijak moc nehrál. Zkrátka po zkušenostech s předchozími díly jsem byl na vážkách, jestli ten litr vypláznout za nedodělanou hru - a to zatím byla každá hra elder scrolls a všechny mimo Areny jsem si koupil, a přitom jsem měl strach, že když si hru nekoupím, přijdu o nějakej silnej zážitek z herního světa. Misky vah se začínají převažovat k rozhodnutí, že si zkrátka Skyrim nepořídím.

    Pro jelita z diskuze, co pořád omílaj, že Vávra je vůl, protože mu vadí absence záchodů - jste jelita, protože neumíte číst (číst ve smyslu chápání textu) a pak vypichujete jen jednu věc bez souvislosti se zbytkem. Zajímavý je, že neagresivnější jedinci z diskuze maj velký problémy s gramatikou, že by souvislost s inteligencí?
    • A nebyl to nahodou Dan Vavra, ktery vychvaloval Oblivion?
      • Nějak zmizela moje reakce....

        Není zas tak důležitý, že to kritizuje zrovna Vávra. Důležitý je, že se dokáže na hru dívat bez růžových brýlí narozdíl od drtivé většiny. To se právě té většině podaří až s časovým odstupem.
  • Asi s 3/4 bodů se naprosto ztotožnuji,poslední 1/4 výtek je již trochu hnidopišství.
    Ta hra je zkrátka v mnoha aspektech špatná(GUI,AI),v mnoha průměrná( souboje,grafika ) a jediné v čem je o krok napřed před konkurencí je to že se jako jedna z mála odehrává ve velkém (avšak nijak zvlášt zajímavě zpracovaném) světě ve kterém se může hráč svobodně toulat a snaží se vytvářet jakous takous iluzi žijícího/fungujícího světa,mě toto však na 10-kové hodnocení nestačí...
  • Mě připadá, že ty hry schválně na PC przní, jinak si nedokážu představit, proč zase má ta hra od začátku mizerný FOV, akceleraci myši a Vsync...Na tyhle 3 věci jsem už totálně alergickej, jak to vidím na PC tak si okamžitě pomyslím - konzoloidní sračka, a pokud se to nedá spravit, tak hru nebudu hrát, i kdyby měla 100%, protože z toho začnou bolet hned oči a dělá se mě nevolno (jako doopravdy). Naštěstí se to ve Skyrimudá spravit, ale proč to musí dělat hráči? Asi schválně chtějí PC hráče odradit, jinak to není možný *7*
  • walltar
    S tímhle se nedá než souhlasit .... ale prostě skyrim je jediné co si člověk co má rád RPG dnes může zahrát. Já doufám že se někde vynoří pořádné open world RPG nebo MMORPG, ale moc tomu nevěřím. Do té doby je skyrim to nejlepší co máme ....
    • Vim ze se opakuji,ale co treba Fallout:New Vegas? Pokud zkousnes starsi graficky engine,pak ti toho F:NV nabizi mnohem vice nez Skyrim. Diky Obsidianu za nej.
      • walltar
        No F:NV už sem hrál dost dlouho .... je určitě lepší ale řekl bych že většina lidí co má ráda open world RPG už ho dohrála tak 150x
  • Pravda. Inventář je nepřehledný. Hledání questů na mapě také. NPC jsou klonovaná. A jízdu na koni taky rád nemám. Ale řekněte mi proboha s čím to Dan srovnává? Kde je ta geniální hra, která jede na konzolích i PC se super stíny, plynule a nikdy nepadá. Kde je ta hra kde jsou desítky kilometrů krajiny detailně a bechybně otexturovány. Kde je hra, která má hratelnost desítky hodin a přitom se nikdy neopakuje? Je to snad Gothic 3 nebo Mafia 2? Hrál sem na plné detaily Cryisi,RAGE,SHOGUNA2 a stejně se občas zastavím a kochám krajinou, nasvícením dungeonu nebo detailností interiérů. a tak dál a tak dál. Já hraju na PC s detaily asi na 3/4 maxima. Hraju na gamepadu ikdyž sem byl zvyklí na něm hrát jen fifu. Zvykl sem si brzo a plynulý pohyb a práce s inventářem je parádní. Po asi 20 hodinách už sem trochu přišel o to kouzlo objevování nových aspektů hry a kochání se. Trochu se mi nahromadily questy že v tom je zmatek a místo nějakého plynulého příběhu spíš přepínám mezi mapou a questlogem a lítam sem tam. Ale stejně. Nejlepší rpg co sem kdy hrál.
    • Někomu stačí málo. On to nesrovnává s žádnou hrou, ale že když už někdo dělá větší hru, měla by dávat trochu smysl. Takhle je sice největší, ale to je tak všechno. Někomu to třeba nevadí.
  • jdu provést The Black Sacrament, pomodlím se k Sithisovi a pan Vávra může očekávat návštěvu z bratstva.. mwhahaha :D
  • tak toto je moc :DDDDDDDDDD riadne som sa zabavil pri čítaní :D je to bohová pravda čo tam píše.. ale aj tak je to stále hra ktorá má čím zabaviť.. ale mne osobne nejak viac sekol oblivion, viac som sa vedel doňho vcítiť a vžiť. tento skyrim je, ako by som to povedal, taký.. hrubý a chýba mu šmrnc.. no možno to bude len tými farbami

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit