Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No fajn, autor ctive fantasy se tvari jako mistr sveta. Jelikoz mam zaklinace rad, tak jsem cekal od Sapk. trochu vic. Nechapu jak ohrnuje nos nad hrou, ale prava na serial a hru prodal asi velice rad...holt prasule se hodi.
    • Podle tvého přístupu by člověk nesměl nadávat na žádný obchod, ze kterého profituje. Neměl by nadávat šéfovi, který mu dává peníze, státu, když mu dává dávky apod. Pro všechna svobodná a zejména umělecká povolání je ale typické, že člověk prodává kousek projevu svého ega, své tvorby, která je pro něj samého mnohdy dokonalá, protože je právě tak hluboce jeho.
      Většina výroků populárních umělců je tím, co chceš slyšet. Ale zpravidla to pravda bude asi sotva. Netvrdím, že by měl Sapku někdo milovat pro jeho osobnost, ale přijde mi dost absurdní odsuzovat ho za tak vzácnou upřímnost. Přitom pravděpodobně právě kvůli takové upřímnosti mají Sapkovy postavy ať už ze Zaklínačů nebo Narrenturm trilogie takovou uvěřitelnou hloubku a syrovou lidskost.
      No a spekulovat nad jeho motivy pro prodej licence takovým způsobem... to už je celkem extrém. Co po něm chceš? Jestli máš rád Zaklínače, tak bys měl přece bez předsudků respektovat i jeho autora za to, že to pro nás napsal, ne? *3*
      • Brat za neco penize, nebo se neceho ucastnit, ale nasledne se od toho snazit distancovat je pokrytectvi. Davat mezi namyslenost a uprimnost rovnitko taky nelze. To ze si umelci casto hraji na exoty, pripadne svoje chovani omlouvaji svym ,,povolanim,, je pravda, ale existuje cela rada lidi techto profesi, kteri toho dokazali mnohem vic nez pan Sapkovski a kteri by mohli byt pravem namysleni, ale kupodivu jsou to skromni lide. Na druhou stranu, kdo vi jak byl ten rozhovor delan, jestli Sapk. hned na zacatku necim treba nenastvali.
        • Proč je to pokrytectví? Pokrytectví je právě udělat něco jen pro prachy a pak se tvářit, že to tak není (a Sapkowski to licencování kvůli penězům otevřeně přiznává).
          • Bohužel pokrytectví není jen to, co si ty definuješ na Games.cz, ale i to, co předvání pan S.
            • Že ti moje posty nedávájí smysl o ničem nevypovídá...

              "Neexistuje žáden morální rozpor mezi tím, že někdo poskytne licenci za peníze (a netají se tím) a mezi tím, že se od těch děl autorsky distancuje, protože na nich nedělal."

              Hezké, jak sis vytvořil příklad, který není pokrytectvím. Já mám ale dojem, že pan S. tvrdí trochu něco jiného...
            • Sorry, ale tvé příspěvky moc nedávají smysl. Neexistuje žáden morální rozpor mezi tím, že někdo poskytne licenci za peníze (a netají se tím) a mezi tím, že se od těch děl autorsky distancuje, protože na nich nedělal. Stále máváš nějakou tajemnou absolutní jednoznačně matematicky aplikovatelnou definicí pokrytectví. Schválně jsem se podíval na definici na wikipedii (jo, jasně, není to ten nejlepší zdroj a blablabla) a ani podle ní mi to nepřijde jako pokrytectví. Pokud už to mám vnímat jako negativní jev, tak by to mohla být spíš chamtivost, nenažranost, drzost apod. Pokrytectví je o rozporu, ne o tom jestli je něco morální/dobré/voňavé.
            • Pokrytectví bohužel neznamená, co si asi ty myslíš, že znamená. Jinak by si takto nereagoval.

              Kritizovat něco, čeho se sám účastním, je pokrytecké. To je fakt a ne žádná moje definice.
            • Jinými slovy: Bohužel pokrytectví není jen to, co si ty definuješ na Games.cz, ale i to, co si já definuji na Games.cz.
        • I kdyby skutecne byl pokrytec,tak co jako? Polovina zpevaku/hercu/reziseru/spisovatelu... jsou prinejmensim divni(kdyz budu slusny). To bych nesmel nic cist,divat se na filmy,poslouchat muziku.... Za umelce mluvi jejich dilo. Bud me oslovi nebo ne. Jaci jsou v osobnim zivote je mi(vetsinou ) jedno.
          • Tvoje poslední tři věty jsou pointou toho, co jsem se snažil říct. To je prostě o přístupu "když o něčem (natož pak někom) nevím (nic/dost), tak o tom nemůžu mluvit".

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit