Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Aleš Smutný by měl být smutný proč - buď je dislektik nebo pologramotný nedouk, každopádně zjevně odehrál více her než přečetl knih.....smutné, že se tedy pouští do sepisování čehokoliv, co se nestydí předložit veřejnosti k přečtení *13*

    Sapka člověk nemusí mít rád, ale stejně neskutečně oceňuji, že má páteř narozdíl třeba od George Martina, kterému nevadí, jak mu HBO (seriál) a Cyanide Studios (hra) przní knižní předlohu a on si jen slintá, že to sype.... *11*
    • Možná, že se čistě náhodou George R. R. Martinovi seriálové zpracování jeho knih opravdu líbí a jenom ty s tím máš problém, klika že to je naštěstí úplně irelevantní. *7*
      • Pán jistě žertuje :-p
        A nebo v šestém díle GRRM zaválí, přejmenuje Ašu na Yaru s tím, že to tak fanoušci mají raději, škrtne haldu postav - co po nich taky a polovinu kapitol věnuje Ros....Ros s Malíčkem, Ros s Daenerys, Ros s Catelyn, Ros se Stannisem, Ros s Wun-Wunem, Ros s Krvavou Vránou laškovně si natáčejíc jeho kořínek na prstík....
        Mimochodem ta PC hra Cyanide studios je zoufale špatně hratelná a nudná....
  • * dyslektik (br asi to je nakažlivé :-p)
  • protože je starej a tlustej, jinak fantasy je pro decka
  • walltar
    Já sem o zaklínači poprvé slyšel ve hře a sem hrozně rád, že se tak stalo ... ty knihy byli vážně dobré.
  • doporučoval bych všem číst hodnotnou literaturu a ne takovy braky to mužou číst akorat vzdelani lidi jako ja co uz maji neco nacteno
    • GlaDOS
      Doporuč mi tedy něco. I když lidé, co mají něco načteno, nepíší jako totální negramoti.
    • presne, keby decká viac času venovali vzdelaniu a športu, nemuseli by byť češi tak blbý a tlstý národ
      • walltar
        Tak se di zase vždělávat ... my narozdíl od tebe už máme základku zasebou.
      • Však tě sem nikdo nezval, vrať se zpět do toho vašeho "černouškova".
  • No západní Fantasy je pořád ala Pán prstenů. Východní je jiná. Můj názor je, že je lepší. Hlubší více rovin a není tam macho hrdina co vše dá.
    • Magister_Peditum
      Tys toho ze "západní" fantasy asi moc nepřečetl, co? Stačí jen ten seznam autorů, co tady postoval Aleš... to by pro začátek mohlo stačit.
      • Jo Píseň ledu a ohně je sice pěkná, ale knihy mám doma a nečetl. Pokud to seriál nepos... tak to může býti zajímavé. Pocity to vyvoláva jíné, ale zajímavé. Na knihy se těším. Pro mě je toto vyjímka, kterou ale RR Martin hned tak nedokončí.
        • Magister_Peditum
          Zkus Abercrombieho První zákon. Hodně nabourává stereotyp fantasy macho hrdiny. *3* A Eriksonova Malazská kniha padlých má tolik rovin, že spousta lidí nerozdýchá ani první díl. *15*
          • Díky za tipy. Zkusím.
      • Přečetl dost. Mě prostě nesedí.
  • Indy
    Zaklínač (komplet sága) leží v mé knihovně už dost dlouho, asi dva roky, ale prostě dokud G.R.R Martin nedokončí konečně Píseň ledu a ohně tak nezačnu s něčím novým:)
    • Zayl
      Ha, no zrovna Sapkowskeho styl psaní mi sedl milionkrát víc než Martinův, který skáče na druhý konec světa každých pět vteřin příběhu. A jak už byo zmíněno, než to Martin dopíše, stihneš všechny Zaklínače přečíst několikrát.
    • A navyse Martin ide s kazdou knihou kvalitativne dole. Kym prve tri knihy su vylmi dobre, zvysok je viacmenej len obchod a umele nafukovanie pribehu s ktorym si nevie rady.
    • ales.smutny
      Tak to si moc nepoctes jeste tak 4-6 let...
    • walltar
      Hmm tak to nečíst nějakou knížku takovou dobu bych si vyškubal vlasy z hlavy. Já sem teď s písní ledu a ohně začal a jak to tak za měsíc dočtu tak dám zase nějakou jinou sérii.
      • radši by ses mel dovzdelat blbe
      • Já právě končím s "Sword of Thruth" - 11knih. Všechny jsem přelouskal v angličtině a byla to sranda. Na písně ledu se těšim, ale myslim, že si zas chvilku střihnu Dostojevskiho. Každopádně Sapkowskiho a Herberta považuju za to nejlepší, co jsem četl. Tak jsem zvědavý, zdali je písně převálcují :-)
  • "Nemálo lidí došlo k mému přístupu"
    "lebi"

    co je toto ku*va za vyjadrovanie?
    • ales.smutny
      To je cestina. Ze znas jen hovorovou a ne treba starsi knizni fakt neni ma vina :) ale vzhledem k tve narodnosti ani tva, chyba bude jinde...:)
      Lebi od leb, jako lebka. Kurz skoncen.
  • Nějak divně skloňujete slovo hra. Napsal bych něco vtipného, ale Váš pravopis je spíš k pláči.
    Jinak Sapkowski je typický namyšlenece, kterému stoupla sláva do hlavy a má přílišnou sebedůvěru. Psat sice umí to jo, ale jinak je to namyšlenej hejsek.
  • Hru Zaklínač jsem hrál dřív, pak jsem si vzal knihu, a v polovině ji odhodil. Je fakt nudná. V tu chvíli mě vlastně napadlo, že musí být autor knih rád, že mu to přitáhne na tu jeho nudu další čtenáře. Teď zjišťuji, že on má za to, že knihy přitáhli hráče. Což nechápu.
    • Magister_Peditum
      Kdyby ta kniha byla, jak říkáš, nudná, tak by kvůli ní těžko vznikla hra. A ta vznikla v první řadě kvůli jejím čtenářům, ne naopak.
    • Tak co jsi budem povídat Zaklínač-kniha je kvalitní mainstream, což není na škodu pokud chce co nejvíce vydělat. Ale nic geniálního nebo specificky vytříbeného to teda není. Docela mě baví a třeba se můj zážitek z knihy postupně ještě zlepší. No každopádně ode mě peníze dostal, takže mise splněna..
      PC hra Zaklínač 2 podle mě je v mnoha směrech geniální a přitom vesměs určena pro široké spektrum hráčů a to je hodné velkého obdivu, ale samozřejmě podobnou věc udělat u knihy je prakticky nemyslitelné, není tam tolik "manévrovacích schopností". O to víc si cením této hry a mám jí v oblibě víc než knihu.
      • Ano, a to je právě zajímavé, však ta hra je geniální oproti knize.
    • Tikov
      Sto lidí sto chutí, ale nudná?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit