Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Derp_1337

    Hele, nemyslíš, že je potřeba se přenést přes to, že to není úplně ten stejný gameplay jako před 20 lety? Některé herní mechaniky jsou prostě fakt zastaralé a bylo je potřeba změnit. Za mě velké plus.

    Jinak ten inventář samozřejmě ještě potřebuje vylepšit, o tom žádná. Ale ty souboje jsou fajn.

  • Taronyu

    Nemá to nič spoločné so staršími dielmi, iba svet, príbeh a postavy, tak si to nejak myslel, či?

    Inak hral som veľa ťahoviek a súbojový systém mi príde fakt premakaný a zábavný. Jedine ten inventár je slabší no. Chce to pár patchov.

  • Taronyu

    Za mňa zatiaľ stále výborne.

  • Taronyu

    Ano, Witcher 3 je presne hra s ktorou sa to má graficky porovnávať 😂

  • LessPh

    Jenže MSFS je v první řadě hra a ne simulátor... jabka s jabkama. O módech to je jen částečně, nejvíc jedou paywary (letadla, letiště, scenérky).. a samozřejmě, že marketingově zpromovaný titul jako MSFS má větší hráčskou základnu (ne simmers základnu) a tím pádem i větší trh pro payware.

    V XP není problém vysolit za study level letadlo / airliner kolem 80 USD (Airbusy od Tolisu) a za jedno letiště 20 EUR. V MSFS study letadla nemáš a takový to jejich nejlepší je za 50 USD od PMDG 737-900.. snížená cena taky o ničem vypovídá.

    V MSFS mám 200 hodin (z toho tak 120 hodin se mi počítalo stahování v launcheru :D) v různých verzích XP násobky toho co v MSFS, tak vím o čem píšu.

  • Derp_1337

    Tak nepopírám většinu věcí, co jsi napsal o MSFS a XP. Ale vyzdvihoval jsi plugin pro XP. Jenže zapomněl jsi na to, že MSFS má svoji vlastní moderskou komunitu. Komunita, která má přes půl miliónů moderů a neustále vydávají nový obsah.

  • Hele, já třeba klidně řeknu, že jsem schopný překousnout ovládání původního System Shocku (nebo Ultimy Underworld), ale z dnešního pohledu je to prostě tragédie. Ovládání Falloutu taky přežiju, ale pro někoho zvyklého na scrollování v inventáři kolečkem myší je to taky děs a hrůza. Vzhledem k tomu s jak rozsáhlým seznamem možností se BG3 musí poprat, je to ovládání solidní a od počátku early access ušlo docela dlouhou cestu. Asi ještě něco doladí, ale pokud se s tím trápíš, nečekej velkou revoluci.

    Ohledně grafiky je to vlastně pořád shora viděné RPG, které má nechávat určitý prostor pro fantazii hráče. Z tohoto pohledu to vypadá dost dobře. Kazí to detailní záběry a pohledy do dálky, se kterými Lariani prostě nemají takové zkušenosti. Tady člověk předpokládá detaily jako ze Cyberpunku nebo Dead Stranding, ale ty tam nejsou, protože je to prostě pořád shora viděné RPG, kde si detaily musíš domyslet, a ne first/third person hra. Beru, že to někomu může připadat nedotažené (a asi i objektivně je). Z tohoto pohledu to má k dokonalosti prostě hodně daleko. Lariani se pustili do projektu s filmovými animacemi, ale neměli na to dostatečné zkušenosti, tak to vypadá zastarale.

    A ohledně nejdražšího RPG ever: Cyberpunk 2077 měl asi trojnásobný rozpočet.

  • Realtoltek

    Tato hra má hodně dobrou propagaci a hype a taky dobré jméno "Baldur". Bohužel je to jen lepší Divinity a s původním Baldurem nemá nic společného. Jinak ve hře je naprosto tragický inventář, souboje jsou taky tragické a nezábavné a působí nemotorně. Kdyby se hra jmenovala Divinity III tak ji dám 8-9/10, Ale jako pokracovani Balduru je to zoufalstvi a tragedie.

  • La_Furia-Roja

    ten třetí act je docela slabý a rozbitý. Ty desítky padají za ty první dva, pochybuji, že ty recenze jsou z celé hry.

    Jak to máte vy v třetím actu?

  • BTW jsem oba Fallouty dohrál asi 20x, takže to jsou vzpomínky hodně reálné. Dokonce rád hraju o první Blood Omen a ten je na ovládání i zpracování ještě horší než Fallout.

  • Hrál se mi líp a už dávno jsem byl v té době na světě, takže jsem hrál všechno, co od kazet dál vyšlo. Nemusel bych jít ve srovnání grafiky ani do tak nedávné doby, k Cyberpunku. Už u Death stranding mi v některých scénách padá čelist jak je to dokonalé. A to je také už staré a port. Takhle, nebýt BG3 největší, nejočekávanější, nejúžasnější a nejdražší RPG ever, nebudu k němu tak kritický, ale když hyperlativy už v prvních vteřinách gameplaye zkazí ošklivé grafické zpracování, tak...Mám chuť se vrátit ke Gothicu 1, kde mi nejvíc sedělo jak zpracování, tak bojový - a mnohými prolínaný - model. Nic ve zlém, dalo to autorům jistě hromadu práce, ale...Jak mi kdysi říkal můj učitel výtvarných umění: To, že to dalo spoustu práce ještě neznamená, že je to dobré. Jako hra to dobré asi je - pro ty, kdo nemají lepší věci na práci než dřepět stovky hodin u RPG. Což já nejsem. Ale kdo ví, třeba tomu ještě dám šanci. Po X patchích to jistě bude zcela jiná, třeba lepší hra, ale s grafikou už moc neudělá nikdo nic. Než aby tam byly scény, kde moje postava popisuje, jak organicky ten alien pult pulzuje - a já přitom koukal na něco, co se ani nehne, preferoval bych poctivé 2D izo, s cestováním po mapě a spoustou prostoru pro fantazii. Něco jako měl být původní Fallout 3, ne ten od Bethesdy. Hezky tahové, to se mi na Balduru líbí. Nebo jako původní série Might&Magic. Taky super i přes šajze grafiku. Nebo Ultima Online či Undeworld. Upřímně je asi problém v tom, že autoři vzkřísili jedno z legendárních RPG - to, které mě nikdy nebavilo. Ani 1. ani 2. díl. A ani Planescape či Icewind Dale. Takže je dost možné, že z BG3 nebudu nadšený ani když mu dám delší šanci.

  • Inquisitor

    Tu posedlost grafikou opravdu nechápu. Ale říct, že vypadá ohavně? Na svůj žánr naprosto dostačující. Pokud chceš mít všechny žánry v grafice Cyberpunku apod. tak hodně štěstí:) To srovnání je naprosto mimo.

  • Grafika je slabší, ale toho Fallouta 1 si zkus znovu zahrát, abys viděl, s čím to srovnáváš.

  • LessPh

    Pribeh MGS V je o nicem no, ale to stealth piskoviste je proste paradni a vycniva nad vsechny ostatni tituly..

  • Použít takovýhle engine u něčeho, co má být nejvíc megadrahé RPG za posledních deset tisíc let...No, vypadá to ohavně, to už x let starý Witcher 3 je hezčí. O Cyberpunku nemluvě, ale to je trochu jiný soudek - i když také Red Engine. Jinak staré dobré izo- RPG to je. A určitě s úžasnými možnostmi, ale to bych na to musel mít čas. A věřím, že bych pak na BG3 nedal dopustit. Jen tedy první dojem je asi takový, že grafika cca 10 let outdated a ovládání jak z Falloutu 1 - co se skrývá pod touhle hořkou slupkou asi nezjistím, 150GB na disku a 200 hodin času do toho investovat nehodlám.

  • Díky. Něco jsem už hrál, něco neznám a podívám se na to. MGS5 mi mezi ně moc nesedí, když je závěr vyloženě nedokončený.. ale stealth skvělý, to zase jo.

  • LessPh

    A Short Hike je skvela i na PC.. co je na ni perfektni je hratelnost, vzdycky vis co mas delat a diky mini open-worldu postupujes prirozene, jednoduse a organicky dal bez jakychkoli vysvetlivek nebo ukazatelu kam mas jit.. je to unikat a benchmark herniho designu, zadna jina hra tohle uplne neumi.. mozna nejake souls tituly.. navic 100% achievementu das pod 4h a za ty 4h dostanes unikatni zazitek, na ktery nezapomenes..

    FarCry jsem nehral, ale od Ubi jsem zkousel AC:Od, Breakpoint, Division 2, Watchdogs 2.. vsechno do 5ti hodin zahozeny.. ale ve Wildlands atakuju hranici 100h.. Wildlands bezi na jinem enginu nez Division a AC (tam je to tusim snowdrop nebo flake, ktery neni tak promakany jako engine pro GR), ve Wildlands je perfektni a unikatni dynamicky pocasi s tunou volumetrickych mraku.. ruzne, zive a uveritelne prostredi Bolivie (hlavne zive)... ne jako nuda v Breakpointu, kde je to vsechno mrtve.. Navic ve Wildlands je opravdove piskoviste.. obdobne jako MGS V (tam ale piskoviste bylo v tom jak resit ruzne situace jinak). Jeste fakt, ze jsem Wildlands hral v parte ve 4 lidech, coz tomu sandboxu proste dodalo silu.. Breakpoint a Division jsem hral taky v parte, ale byla to proste nuda.. v Division proste jen jdes za ukazatelem rovne a strilis. AC:Od je unavujici a neni uplne zabavny a hlavne bych to nenazval piskovistem, proste ty situace nejdou moc resit odlisne jako ve Wildlands..

    Civilni simulatory litam od Flight Unlimited II, ktery jsem mel tusim v roce 1999.. troufam si rict, ze tomu trochu rozumim a to co si napsal nemuze byt dal od pravdy😅 MSFS bezi 2x - 3x lip nez Xplane je to ze dvou duvodu XP neni optimalizovano, protoze studio LR je v podstate one man show (ikdyz po vydani MSFS se LR znacne rozrostlo.. ale i tak maji max. 10 lidi). MSFS neni simulator, ale arkada, takze nepotrebuji vypocetni vykon na pocitani detailniho letoveho modelu.. vlastne nejde porovnavat MSFS s XP, to je neco jako bys porovnaval Forza Horizon s Assetto Corsa. XP je simulator se vsim vsudy, MSFS je hra. Co se tyka grafiky, tak za me je XP mnohem hezci, MSFS pouziva engine, ktery je zalozeny na pretavenem sharpenningu, takze cely obraz neustale sumi, kdyz se podivas na nebe (clear sky), tak uvidis jak to blika.. kdyz si to pres sw lupu priblizis 16x, tak uvidis naprostou paseku... to proste nechces, dale vegetace je jako z vaty, modely aut a domu zblizka jsou naprosto tragicke a navic je to nerealisticky nasvicene, neprirozene svetle... XP je o krok dal graficky nez MSFS ve vsech vyse uvedenych ohledech plus ma ciste renderovani, prechody u clear sky jsou precizni, odladene a bez zadneho sumeni. Navic s pluginem autoortho, ted jde realne a realtimove streamovat mapy z internetu jako v MSFS.. Nakonec, MSFS ma enginove limity, ktere si nesou ze starych verzich MSFS a Asobo s tim nemuze nic delat.. je to tak v meta kodu.. proto budou vydavat MSFS 2024, ktery bude mit napsany kod od piky a snad se jim podari XP dohnat hlavne s celkovym letovym modelem. MSFS ma jen skvele PR, ale my simmeri vime, ze jedine simulatory na trhu jsou XP a Prepar3D, ktery vychazi z puvodnich MSFS..

    Tak asi tak..

  • Derp_1337

    Hmm, z tvých oblíbených her je vidět, že máš dost rád adventury a puzzle hry. Mě zase takové věci až tak moc nebaví, takže nemůžu většinu věci ohodnotit.

    Ke A Short Hike můžu říct, že je to fakt super hra na cesty na handheldu jako je Switch. Ale když jsem si k tomu sedl doma na PC, tak už jsem se u toho tak dobře neodreagoval.

    K GR:Wildlands nejsem zas až tolik optimistický. Proč? Protože skoro každá open world hra od Ubisoftu je podobná jiné. Když jsi většinu ostatních nehrál, tak pak hrání Wildlands může působit velmi svěže a pozitivně. Ale stejně tak dobře bude působit, když si poprvé zahraješ nějaký Far Cry.

    Než X Plane 12 to podle mě bude lepší spíš MFS 2020. MFS má o dost lepší grafiku. Ale zase XP12 má výhodu v tom, že to člověk rozjede i na starších toustovačích (grafiky jen s 2GB VRAM).


    Na závěr můžu ještě potvrdit hry jako MGS 5, Hades, RE2 Remake, ME2. Kdo to ještě nehrál, ten by si to určitě měl zahrát, protože ho minula perfektní díla.

    Osobně ještě doporučím pár méně známých a často opomíjených her: Neon White, Transcendence, trilogie Shadowrun.

  • dworkin

    A nepřijde mu to ani trochu absurdní.

  • lito

    tohle píše novinář, který je zaměřený na technickou problematiku her a obecně HW? 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit