Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • LessPh

    Jediný komentář na profilu, evidentně volavka.. ale proč ne, jdeme si zahrát :D

    Projel jsem moji Steam knihovnu a z 79 odehraných titulů bych dal ruku do ohně za.. Creeks, Desperados III, Lost in Play, Anno 1404, Crash´N´Trilogy, Guacamelee, Hades, PoP 2008, RE2 Remake, Unpacking, Mafia DE Remake, ME2 LE, MGS V, Ori WotW, Pilgrims, Session: SS, A Short Hike, Steamworld Heist, Wildlands (nevěřil bych tomu, dokud jsem to nehrál), Wasteland 3, XP 12.

    Všechny tyhle tituly, ať některé jsou jen malé indie, jsou řemeslně perfektně udělané a dostaneš přesně to, co od nich očekáváš a co je marketováno (i léta po vydání!).. takhle to má vypadat..

    Nepochop mě blbě.. BG3 není špatný, to vůbec ne, ale pro mě ošklivý skyboxy a DOF k maskování nespočtu nedostatků je prostě velké NE, které mě vytrhává z jinak dobré hry (ne perfektní jak teď každý říká).. prostě to nemůžu hrát..

    Proč tam není volba vypnout cinematic rozhovory a ostrý úhel kamery přímo ve hře? Tohle můžeš udělat třeba v Jagged Alliance 3, kde vypneš tu akční kameru pro míření a nemusíš se dívat na skybox, který je mimochodem v JA3 mnohem kvalitněji udělán oproti BG3, alespoň z toho co jsem zatím viděl..

    Chce to koukat pod kapotu a nenechat se nachytat prolhaným pozlátkem..

     

  • Taky vůbec nechápu to nadšení z BG3. Po kdovíkolika letech v early accessu to vypadá takhle?

    Můžeš mi doporučit hry, které pouvažuješ za ty vybroušené diamanty? Přijde mi, že fakt kvalitní hra vyjde stěží jedna ročně, a vypadá to že ty máš přehled.

  • deff

    Nemám moc  zkušeností se žánrem, chvilku jsem hrál Divinity 2, teď cca 5 hodin  BG 3 a hod kostkou mi přijde hrozně cool, ale koukám že asi budu v menšině. Možná je to tím, že mám nahráno opravdu málo 😀

  • Je fakt, že v BG3 vidíš, kolik máš přehodit předem. Tím by se to zjednodušilo v přemýšlení, jestli přehodit fail. Ale vlastně ne stoprocentně. Vzalo by ti to možnost zariskovat a vsadit na critical hit.

    Ve stolní verzi pravděpodobnosti implicitně neznáš a některé schopnosti nabízejí přehození po failu a jiné přehození, když se ti nelíbí hozené číslo, ale ještě nevíš, jestli to byl fail (podle mě zbytečně roztříštěné, ale mají to tam).

    Ve stolní hře se obvykle tolik nehází při běžných interakcích nebo konverzacích. Při soubojích to vychází podobně.

  • honcka

    Hraju stolní Jeskyně a draky a přijde mi, že kromě soubojů tolikrát kostkama neházíme, jako tady :)

    S těma reakcema máš pravdu, ale to by šlo, že pokud je hod úspěšný v rámci použití běžných postihů a bonusů, tak by se nic nemuselo objevovat a dialog by se objevil, pouze když je to neúspěšný a je potřeba, aby hráč nějak reagoval, tím by se odfiltrovalo imho tak 9/10 hodů. Nebo klidně i, že by tyhle reakce mohl hráč vypnout, jediný, co by se změnilo, tak by měl častěji fail.

  • Důvodem je nejspíš několik schopností, které můžou výsledek přehodit nebo nějak modifikovat a ty musíš rozhodnout, jestli to uděláš, protože je to limitované. Jde o dědictví pravidel stolního D&D a chtěli je mít ve hře co nejpřesněji.

    Asi by to šlo vyřešit podobně jako reakce - menu se seznamem příslušných schopností a zaškrtávátky vždy/nikdy/zeptej se. Pak by postava, co nemá nic takového, házela na pozadí a u jiné bys hody viděl. Nebo bys začal bez kostek a najednou by ti vyskočily po získání určité schopnosti. Možná to tam nedali proto, že by to pak mohlo někoho mást. Nebo se s tím jen nechtěli obtěžovat.

  • honcka

    To samozřejmě vím, ale těch hodů je za celou hru tisíce, tj nechápu proč tam není jednoduchý zaškrtávátko v menu

  • GorSilverarm

    Stačí na hod dát doubleclick, animace kostek neproběhne, zobrazí se jen výsledek.

  • honcka

    BTW nevíte, jestli je možnost disablovat házení kostkama, tj aby to akorát hodilo výsledek, jestli se to povedlo, nebo nepovedlo, už je to celkem otravný a zbytečně to vytrhává, zvlášť když během rozhovoru "hážu" několikrát.

  • dworkin

    Ne, nemám. V naprostý většině her je audio naprosto v pohodě. V téhle hře není v pohodě. Zní to hnusně. V Early access to neznělo hnusně. Je bída herní novinařiny, že si o tom musejí povídat nešťastní zákazníci ve Steam diskusích, místo aby dotěrní novináři prudili Lariany, co to jako má znamenat a kdy to bude spravené. To je tak nějak náplň práce novináře - nebo máš jiný názor?

  • jiri.svak

    Nemáš na tu zvukovou stránku nějakou nezdravou obsesi?

  • Derp_1337

    To je pravda. Audio sestava si udrží vysokou kvalitu i po několika letech. Zatímco grafika za tu dobu bude zastaralá.

  • a k TV a konzoli mám ještě Bose 900 soundbar+700 Sub a 700 rear, což je značně imerzivní. Audio rulez! 

    Investice do audia je vždy lepší než do obrazu či výkonu, protože ti o dost lépe drží cenu. Takže mám o dost dražší Audio než video. 

  • Derp_1337

    Pokud nekecáš a skutečně je máš, tak to jsou slušné bedny.

    Já mám sestavu od Wilson: Raptor 7 + Sub.

  • tuco

    Tezko rict jaky feeling te pred 23 lety dostal, ale pro mne (hrace ktery ma v ruznych CRPG tisice hodin) to je Divinity 3 a urcite to neni nejlepsi RPG vsech dob.  

  • Inquisitor

    Angličtina je v pohodě. Když tomu rozumí blb jako já, tak ty určitě taky.

  • Tenurri

    Angličtiny bych se nebála. Všechno je nadabované a při rozhovorech to není tak, že se ukáže odstavec o 20 řádcích textu jako třeba v morrowindu, většinou je tam pár vět a potom máš možnost nějak reagovat ty. Postavy i průvodce hrou mluví dost srozumitelně, navíc se dá zpětně na rozhovor podívat v logu, kdybys náhodou něco nestihl. Navíc mi tam přijde angličtina docela jednoduchá.

  • Ďakujem veľmi pekne za odpoveď , presne na nejakú takú som čakal 🙂

  • Pojdem do toho , už sa len potom u BG3 budem trošku obavať anglictiny. Normalne s nou ziadny problem nemam, ale tu ked su toho textu tony , bojim sa aby mi nieco neušlo. Snad kym dohram DOS2 vyjdu cz titulky aj na BG3 , tiez hrám na playku.

  • Tenurri

    Ahoj. Měla jsem to podobně. Hraju a hrála jsem hry hodně založené na příběh(Dragon Age, Mass Effect, Last of us, Witcher), případně RPG s volností a prozkoumáváním světa jako třeba Skyrim. Miluju Resident evil hry, staré Lary Croft a podobné kousky. Kouzlo CRPG žánru jsem objevila až díky divinity (od mala jsem ps hráč a moc takových her na konzole nebylo, takže jsem ty staré klasiky jako třeba původní BG, icewind, planetscape tehdá nehrála).

    DOS2 jsem si kupovala tenkrát na switch ve slevě a nechala jsem tam 128 hodin :D Velmi příjemně mě hra překvapila a soubojový tahový systém mě fakt bavil. Velmi rychle jsem si na něj zvykla a přišlo mi to i docela jednoduché na pochopení (napříkla pro nováčky oproti pathfinderu), potom jsem se pustila do Pathfinder: Wrath of the righteous a dostala jsem docela facku. Hra je to skvělá, ale pro hráče nezkušené v této oblasti byla ze začátku docela těžká. První postavu jsem si udělala podle rad na redditu pro začátečníky (nevím, jak se jmenuje ta classa, ale prakticky jsem byla zaklínač :D), jinak bych si ji tvořila asi dodnes a ještě by to byl paskvil. Mě u těchto her velmi táhne příběh a companioni...to bylo stejné i u DA a Mass Effectu.

    BG3 byla jasná volba, sledovala jsem tu hru poslední dva roky a nahrála v přeběžném přístupu nějakých 130 hodin? Bavilo mě zkoušet jiný postup a jiné dialogové možnosti.

    Osobně mě třeba diablo moc nebaví. Hraju 3 jen s přítelem, sama bych si to nepustila. Jako couch co-op je to docela sranda, ale jinak je to na můj vkus velmi málo příběhově založené.

    Rovnou řeknu dvě věci. Divinity bude asi jednodušší na pochopení, ale nevím, jestli to pomůže v případě BG3.
    Přítel nezná pravidla dračáku a žádné CRPG předtím nehrál. Rozehrál si BG3 a ta hra bohužel nic moc nevysvětluje, co se týče mechanik, co znamenají ty čísla u různých útoků, akce a bonus akce.... a podobně. Má nahráno asi 5 hodin, tak nějak pochopil mechaniky a o co v té hře jde, jak se to má vlastně hrát a dnes si bude dělat novou postavu.
    Můj první run v EA byl docela katastrofa a dokonila jsem, co se dalo, navíc jsem hodně umírala a dělala jsem v soubojích strašně hloupý chyby, ale přesto mě to bavilo i když jsem byla nejhorší hrdina všech dob :D.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit