Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • zx_spektrum

    A proč to není trojka?

  • Derp_1337

    Jseš si na 100% jistý, že to je komprimací zvuku?? Protože na Steam forum se podobný problém řešil a problém byl v defaultním nastavení zvuku. Ti lidé, kteří měli podobný problém, to spravili, když si pohráli s nastavením.

  • Derp_1337

    Z toho vlákna je vidět, že to není problém v audiu samotném, ale v defaultním nastavení. 

    Občas se stává,, že člověk má třeba sestavu 2.1 a hra se tváří, jako kdyby měl 5.1 a pak člověk špatně slyší. A nebo naopak, že člověk má třeba 5.1 a hra posílá hlasy jenom do centrálních reproduktoru a udělá z toho mono.


    "Sounds like the accessibility option to center cinematic audio is
    switched on at all times and ignores the settings, so dialog audio gets
    centered/converted to mono. That's what makes it sound so bad,
    especially when there's reverb and the likes added. That's what makes it
    sound like it comes out from a tin can."

    "Turning off spatial audio (Windows Sonic or Dolby Atmos) in my system sound settings fixed issues I had with my sound which appear to be similar to others in this post (echo-y/weird metalic sounding dialogue). Maybe this helps with someone else's issues"

  • otázka je, na čem poslouchá a na co je zvyklý. Pokud jsi zvyklý poslouchat Dolby TrueHD a pak ti někdo pustí 5.1 Dolby Digital na Netflixu, tak je jasný, že poznáš rozdíl, pokud na to máš speakery. Netroufnu si říci, jaká je osvěta v rámci audia světa u PC hráčů aktuálně, jelikož pokud někdo využívá TV Speaker nebo monitor speaker, tak pak špatné audio nepozná.

    tady je dokonce vlákno o tom:

    https://steamcommunity.com/app/1086940/discussions/0/3808408328760548921/

  • dworkin

    Ne, nepletu. Je to zkomprimované jako prase. Zahuhlané metalické hlasy, žádnej bas, skoro to vypadá, že stejně jako Ubisoft chtěli šetřit místem, tak to zmrzačili. Všechno ostatní, kromě Valhally, která je zmrzačená úplně stejně, zní dobře, takže problém je ve hře.

  • Derp_1337

    Jo, to HDR není žádný zázrak, ale nepleteš se s tím zvukem? Spíš bych řekl, že máš něco špatně nastavené u sebe. 

    Hráčská komunita namluvené hlasy postav a celkovou zvukovou kvalitu většinou chválí jako nadprůměr. Když většina lidí něco chválí, tak to znamená to, že něco bude "katastrofálně rozbité" spíš u tebe.

  • dworkin
    HDR je sice špatně implementované, ale zato zvuk je katastrofálně rozbitý. Snad ještě horší než u AC: Valhalla a to už je co říct. Neříkejte mi, že neslyšíte, jak všichni znějí jako z plechovky lunchmeatu.
  • La_Furia-Roja

    za mě měli spíše zvolit název Baldurs Gate: a New Chapter např.  než BG3, protože to fakt trojka není, jinak hra je to dobrá.

  • Hidden

    Ja nevim, ze se porad tocis na takove kravine (v kontextu BG3), jako by to byl straslivy fatalni problem. Mit DOF zapnuty je ocekavany default - jeho vypnutim se od nej hrac vedome uchyluje s rizikem snizeni kvality vizualu. Nehlede na to, ze skybox je videt naprosty zlomek casu behem hrani. Pri vsi ucte, na tohle docela sedne jiste uslovi o komarovi a velbloudovi. :)

  • LessPh

    Takže jsem to ještě pořádně otestoval, a musím se Larianu částečně omluvit... nebe je dynamické a to co jsem si myslel, že je 2D hnusný skybox jsou volumetrický mraky (ikdyž ne úplně nejlíp a nejkvalitněji udělaný - je to hodně low-res, tak to vypadá jako 2D placka a mate to). Navíc se ty mraky hýbou děsně pomalu a v kombinaci s tím low-resem to opravdu vypadá jako 2D low-res skybox..

    Při mém researchi jsem náhodou odhalil super věc.. hned po spadnutí té kocábky, na místě kde najdete toho upíra... lze s kamerou zajet do močálu.. čím dál s kamerou jedete, tím se začne pouštět skript, který mění počasí.. je tam trojitý trigger.. protože v defaultu máte pod mrakem, pak je druhá pozice, která přerotuje počasí během vteřiny do ponurého nazeleného počasí a třetí pozice, která přerotuje do kompletní tmy.. tady na tom příkladu, lze vidět tu dynamiku, ale taky i 2D pohoří v dálce, které je opravdu tragické.. 

    Jinak pro zlepšení herního zážitku doporučuji napálit DOF na plno, včetně té podvolby co mají v nastavení... všechny tyhle nepěkné věci se aspoň rozostří a je z toho míň na zvracení..

  • La_Furia-Roja

    Divinity 3. 

  • Jevo83

    Dal som tomu zatial nejakych 25 hodin, myslim, ze prve dohratie pre mna nebude 100 ale skor 300 hod😂 a cim viac to hram, tym viac ma vtahuje pribeh aj mechaniky. Postavy su zaujimave, hram to za custom character a uz teraz sa tesim na dalsie hry s predvolenymi.... zaroven, ta hra je extremne komplexna a naozaj citit, ako sa bude vzdy lisit v zavislosti od postavy.

    Jedine co zatial mam tak na 50% je BG feeling, ale vsimol som si, ze percenta narastaju s poctom odohratych hodin, tak uvidime.

    V kazdom pripade je to majstrovske dielo.

  • Hidden

    Za me tam ta atmosfera Baldur's Gate docela i je. Je to sice takove mene staromilske nez byly puvodni dva dily, je to ruznorodejsi, pestrejsi, mene svazane "klasickym" fantasy, ale jak jsem z tohoto pojeti mel puvodne obavy, tak mi to nakonec vubec nevadi. Vlastne i spise naopak, hra je diky tomu i zajimavejsi a rozhodne mi prijde lepsi nez oba dily Original Sin, ktere me take po pribehove strance zrovna moc nebraly. Ac jsem v BG3 podstate porad skoro na zacatku, uz je tam rada zajimavych a docela chytlavych pribehu. Dle meho soudu je to opravdu tak neco mezi DOS a puvodnima BG a snazi se z obou brat to nejlepsi, aniz by to byl gulas.

  • Hele, spíš je to pocitově (aspoň pro mě) DOS 3. Docela špatně se to ale objektivně posuzuje, protože DOS 2 jsem hrál relativně nedávno a ten feel (s ohledem na podobné mechanismy jak hraní, tak ovládání, tak trochu interfacu) tam je. 

    Pokud od toho čekáš, že dostaneš něco jako BG2 v lepší grafice, tak si podle mě na špatné adrese. Nicméně (a v tomhle se bohužel shodnu s kolegou), hodně je to spíš o nějakém subjektivním pocitu. Za mě je to výborná hra, protože jak BG2, tak sérii DOS, považuju za jedny z vrcholů žánru, takže mě jejich "propojení" nijak neuráží a beru to jako "best of both worlds".

  • Upřesním moji myšlenku, tak za mě jde nejvíce o nějaký vibe, atmosféru, feeling. Jde mi o to, jestli se tam hráč cítí podobně, jak se citíli ve dvojce, prože tam byla unikátní atmosféra. Je mi úplně jedno, jestli je tam tahový souboj či realtime, s kolika zvířatama budu spát, kolik unikatních konců dostanu, jde mi o ten feeling, co mě dostal 23 let zpátky.

    Ve světě Original Sin se mi moc nelíbilo, takže jde mi o to, abych nestrávil 100 hodin ve světě, o kterém zjistím, že mě moc nebaví. 

  • Záleží, co v tom budeš hledat a jaké jsou pro tebe definice BG a DOS. Nemusíš se ani moc snažit a najdeš v tom snadno rysy obojího. Čeho je víc a co je důležitější, na to nejspíš dostaneš od různých lidí různé odpovědi.

    Z BG tam máš prostředí, místa, rasy, povolání, kouzla, nestvůry, cizí postavy. Z DOS máš tahový souboják (i když podle D&D 5e ne podle DOS) ve kterém velkou roli hraje využívání prostředí (trochu jako v DOS, ale i jako v kvalitní stolní D&D hře) a možnost zvolit si postavu s bohatým příběhovým pozadím. A ano, dělalo to stejné studio jako DOS, tak v tom určitě poznáš jejich styl práce.

  • jako Zelda RPG není a nikdy nebyla a nikdy ani neměla ty ambice být něco jiného než adventura. 

    Ale chápu ten tvůj point, začínám být taky alergický na tady tyhle prohlášení amaterských novinářů, že je něco nejlepší historie, hra roku apod. Tohle je dost častý jev herního světa pořád něco prohlašovat za nejlepší. Jinak to samé očekávám u Starfieldu, jak sám píšeš. Jinak až čas ukáže, jak to vše bude. Letos už máme dvě hry roku a v září nás čeká třetí.😂

  • já mám jedinou otázku pro non-hypery. Je to opravdu BG3, nebo je to Original Sin s licencí D&D. Děkuji.

  • neuvadi se zelda jako akcni adventura?

  • Tak po nové Zeldě tu máme už druhou nejlepší RPG všech dob, v rozmezí několika měsíců :D Jo a na podzim, vyjde Starfield. To bude hodně úrodný 2023. Rovnou tři nejlepší RPG všech dob za jediný rok.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit