Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No treba objevis zcela novou kategorii her, ktera te zaujme a doplnis si pak takove perly jako treba Fallouty.

  • lito

    hele, ta hra je přístupná stejně jako Divinity, hra je dělaná pro masy, otázka je, jak tě bude bavit tahový souboj plus hod kostkou u BG3. Za mě je lepší začátek určitě Divinity 2, protože ten hod kostkou by tě mohl značně frustovat u BG3, mě tedy frustruje :D. Pokud pro tebe není problém tahový souboj, tak jdi do toho. Čistě subjektivně já začínál na Final Fantasy ještě na původních PS plus pak CRPG, takže to znám, díky tomu to i akceptuji, ale myslím si, že je to za zenitem, a že combat z Dragon Age: Origins by byl pro hru mnohem lepší a hra by byla zábavnější. Čistě zase subjektivně bych nedokázal naskočit z real-time soubojů viz Soulsborne do tahovek bez svých zkušeností z dob minulých. 

  • Ahojte všetci, chcem sa opýtať. S týmto typom hier mám skoro nulové skúsenosti. Kedysi davno som hral Rome: Total War ten ma bavil . Od vtedy len klasicé single playerovky ako Fromsoftware soulsovky, GOW, RDR2a podobne. Nedavno som skusil vybočiť a dal šancu Diablu 2 ressurected, vydržal som pri tom tak dve hodiny. Od kedy vyšiel BG3 pozerám rôzne gameplay-e na twitchi a ytb aj BG3 aj Divinity OS2 a celkom sa mi páčia a rozmýšlam či tomu dať šancu kedze som úplný nováčik. Najprv by som chcel začať s Divinity OS2 a potom by som ak všetko dobre pojde išiel na BG3. Je tu niekto kto takisto sa do tohto žánru dostal vďaka práve týmto hrám od Larianu ale pri tom je to klasický casual player singleplayerových AAA titulov ? Dakujem a opsravedlňujem sa za takýto spam.

  • Tenurri

    No, tak za polsedních 5 dnů mám nahráno asi 50 hodin. Teprve včera jsem opustila act 1. U některých rozhodnutí si vyloženě rvu vlasy, protože je to velmi velmi těžké a vždycky mě zajímá, co by se stalo, kdybych vybrala jinak :D.
    Na nějaké bugy jsem už narazila, ale nic hrozného, většinou to spravil restart. Co mi přišlo divné, tak když jsem byla v kempu v podzemí, tak v kempových cutscénách jsem byla na povrchu a jedna scéna se mi přehrála 2x.
    Co mě potěšilo je, že po souboji to automaticky přepne na moji postavu. V EA bylo dost otravné, že jsem měla kolo třeba s Shadowheart a dialog se mi zapnul s ní. Bylo by fajn, kdyby se to stávalo i u encounterů ve světě. Takhle si dávám pozor, aby chodila moje bardka vždycky první.

    Vybírat si partu je taky strašně těžké :D Wyll i Gale prakticky sedí v kempu. Astariona mám vždycky po boku, Nechtěla jsem brát Shadowheart, ale má super dialogy a OP vybavení, které se hodí specificky k její postavě a nechci ji nechávat v kempu..no a Lae'zel mě vyloženě zbožňuje aniž bych se nějak snažila (mám plný friendship bar) a banter se Shart je boží...takže ji mám v týmu skoro pořád a občas ji měním za Karlach.

    Jinak dialogový možnosti za barda jsou boží...myslela jsem si, že mi performance zase tak moc k ničemu v dialogách nebude, ale jsem velmi, velmi překvapená a občas to vedlo k velmi vtipným i zajímavým situacím.

    Pro mě rozhodně hra roku. Brala jsem si dva dny dovolený a tolik času v tak krátké době jsem strávila snad naposledy u trilogie Mass Effectu. Starý dobrý časy. :D

  • Tenurri

    Já měla akorát problém v některých rozhovorech (hlavně s Halsinem), kdy se kvalita zvuku občas výrazně zhoršila, ale po pár větách se to vždy vrátilo do normálu.

  • LS 50 II.

  • dworkin

    Lidi, co měli zapnuté Windows Sonic for Headphones (u Dolby nebo DTS toto nepředpokládám, to si kupujou lidi, kteří by to v BG3 nenechali zapnuté) a po jeho vypnutí hlásí, že problém zmizel, mají a) hodně nekvalitní audio systém, a/nebo za b) potíže rozpoznat nekvalitní zvuk. Zvuk v BG3 je rozbitej, tečka. Lariani nejsou Ubisoft (doufám), takže časem snad přijde nějakej "HD sound pack". Ať si to klidně inzerujou jako něco navíc pro audiofily, aby nemuseli přiznávat, že to podělali. Hlavně, aby to udělali. Šance, že se recenzenti naučí, jak se má správně dělat audio, se limitně blíží nule, protože to by byla námaha, kterou jim nikdo neproplatí. Vydavatelé jsou v extázi, protože nám na to konto můžou prodávat sra*ky a projde jim to. Jen si tak říkám, proč si ty recenzenty vlastně sledováním reklamy nebo dokonce přímými finančními příspěvky platíme, když se odmítají učit a audiovizuální díla hodnotí, aniž by rozuměli audiu. Ale za tyto kacířské řeči jsem už několikrát dostal měsíc v díře (a pokud tento příspěvek zmizí, tak každý čtenář uvidí, že tato politika pokračuje).

  • LessPh

    vůbec tě nechápu.. je vidět jakou ligu hraješ :D

  • La_Furia-Roja

    Derp opět jede😂.

  • Hidden

    Pak mi teda nejak nejde na rozum, proc hrajes a kupujes hry, ktere nejsou ty tzv. "vybrousene diamanty" a tedy delas kompromisy, pouzivas toleranci k chybam a ty dalsi nesmysly pro porazene. Bud zasadovy, nepridavej se pokrytecky do tabora porazenych a hry, ktere zkratka nesplnuji vysoke kvalitativni standardy nekupuj a nehraj ani ve sleve. Ba co vice, ani zadarmo! ;)

  • Derp_1337

    Hele, a ty jsi relevantní? Nenapsal jsi svoji sestavu, takže dle tvého měřítka sám nejsi relevantní. 😉

  • Derp_1337

    Hele, něco na tom může být a můžeš mít pravdu. Všimnul jsem si, že tam v diskuzi řeší asi 4 různé druhy problémů, které způsobili různé věci. 3 ze 4 problémů v té diskuzi vyřešila změna nastavení.

    Hrál jsem Early Access a tam byla kvalita zvuku fajn. A u finální verze si počkám, až se opraví první bugy. To posunutí vydání o měsíc dřív (aby to nesoupeřilo s jinými hrami) určitě mělo nějaké neblahé následky ve fázi beta testingu. Pokud je vážně cítit posun oproti EA, tak na tom něco asi bude.

  • LessPh

    Budes se divit, ale mam odehrano hodne a vybrousenych diamantu ve sbirce taky... je potreba mot vkus. Tolerance, kompromisy, win : win situace a dalsi nesmysly... jsou jen pro porazeny, aby svoji porazku meli cim hajit pred ostatnima (v negu porazenym musis dat tzv. firefighter uniform).. vitez si bere co chce a pozna co stoji za to... to jen pro poradek, aby jsme si srovnali definice pred pripadnou dalsi diskuzi..

  • LessPh

    Hele, svet a rasy jsou vyspelejsi nez v DOS 2. A jestli nemas smysl pro detail, tak te bude i bavit😂

  • Hidden

    Tak to si asi predpokladam moc her nezahrajes, jestli hledas vybrousene diamanty, protoze drtiva vetsina ma tu ci onde nejaky problemek, nedotah a tak dale a jde pak jen o to, nakolik dane veci hracovi vadi. A nema to co delat s mirou vkusu, ale mirou tolerance k chybam a nebo v nekterych pripadech mirou hnidopisstvi. ;)

  • Ty jsi teda hustej 😀. Já jsem teď mimo civilizaci, ale až se vrátím tak asi jdu do toho. Já na takové detaily oko nemám. Ale dos 2 mě moc nechytil tak snad nespláču nad výsledkem. Ale vadily mi tam především rasy a svět, což tady nehrozí. 

  • LessPh

    Ještě pořád jsou lidi, kteří si zakládají na kvalitě a hledají vybroušený diamant, bohužel to BG3 není ani zdálky.

    Mám rád a obklopuji se kvalitními věcmi, kvalitu dokážu rozpoznat a ocenit.. je to prostě věc vkusu a jak to máš v životě nastavený.

    Chápu a akceptuju, že jsou lidi, kteří jsou v pohodě když jde něco šejdrem, ale já k ním nepatřím..

    Mimochodem jsem BG3 vrátil po druhé, dokonce s odehranými 2,7h. Po třetí koupím až to bude ve slevě do 20 EUR jako je DOS 2... větší hodnotu to za mě nemá.. je tam prostě nekvalita, která bije do očí.

  • dworkin

    Tak prý v Early access zvuk fungoval dobře a v options byly presety na sluchátka/reproduktory.

    Čili to vypadá, že na poslední chvíli udělali nějakou prasečinu, takže hru ztlumili, aby to nebylo tak patrný, sebrali nám možnost, jak na to přijít, a vydali to.

    Ale tak 9/10 , hra roku, potlesk. Že?

  • spíš sem napiš svoji audio sestavu, ať jde poznat, jestli jsi v diskuzi relevatní.

  • dworkin

    "I think it effects everyone but at different amounts and a lot of people
    don't notice bad quality audio either because they have bad audio
    device to begin with that can't actually capture good lossless audio, or
    their ears are just isn't sensitive to audio quality(this is very
    common). I can clearly tell the audio is bad across the board, the
    dialogue is ofc the most obvious but everything sounds "empty" compared
    to the "full" sound of early access. I wish that Larian could confirm if
    they did any other kind of compression to save space on the audio for
    the main release or not."

    Tady ten strejda ^^^ tomu rozumí. A taky hledá zdroj komprese.  Ta hra je po stránce zvuku rozbitá. Blbý je, že spousta lidí poslouchá herní audio z kelímků od jogurtu, na kterých to není moc poznat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit