Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tahle hra se propaguje nejvíc, co si vybavuji za posledních deset let. Hra je technicky i obsahově nedokončená, recenze o tom záměrně mlčí, naopak se plní tímhle tématem Reddit.

    Starfield? Fakt a kde je ten hype? Těch pár článků? Víš, že za dva dny už padá embargo a prvního už lze hrát s předběžným přístupem. Já jsem si to musel vyhledat, protože Starfield obecně má hype tak poloviční oproti BG3.

    Jinak tvá nesoudnost a averze vůči Bethesdě už začíná být komická.

    Recenze, které se nám snaží nalhat, že tohle je nový standard pro AAA hry, jsou zavádějící a lživé. Hra je nejen zastaralá ale i nedokončená. 

  • Morraw

    No ale mě zajímá tvůj komentář. Myslím, že ta hra potřebuje dobrý marketing, ptže i přes své kvality zůstává okrajovým žánrem.

    Neřekl bych, že se propaguje nějak více než všechny ostatní AAA tituly. Počkejte třeba na Starfield. Ono pozlacené ho*no vždy zůstane ho*nem.

  • odkládám bez jakéhokoliv komentáře.

    "Gaming websites are pushing this game so hard it's borderline marketing & incredibly suspicious. When you discover the Lead Writer used to be game journalist himself (he worked for ReedPop who own a lot of these gaming sites) it starts to make sense.

  • Díky, nechtěl jsem číst jednotlivé body kvůli spoilerům proto mi vyhovovalo obecné shrnutí které uvádí na začátku toho obsahu Patch notes #1.

    Patch 2 přinášející podstatné změny týkající se optimalizace snad brzy, tak uvidíme jak se jim to podaří.

    Trochu mě mrzí že se vůbec nezmínili o přidání obsahu pro Act 3, opravdu tam působí některé lokace nedotaženě z hlediska obsahu?

  • Morraw
  • Co čtu reakce ostatních hráčů (např. v komentářích u nově vydaných patchů na Steamu), tak většina nejvíce nadává právě na třetí dějství. Z toho důvodu jsem úplně přestal hrát a jednoduše počkám až to dají dokupy jak z hlediska optimalizace, tak především z hlediska obsahu - opravdu nechci hru dohrát aby týden na to přidali nový obsah který z té hry udělá ještě daleko lepší hru. Osobně si trvám stále na hodnocení 9/10 a to jsem velmi benevolentní především kvůli tomu jak říkáš že tu nic takového dlouho nebylo, kdybych nepřimhouřil obě oči tak by to bylo spíše na 8/10.

    Je ovšem bez debat že když pohlížíme takto kriticky na RPG takových kvalit tak bude namístě i naprosto bez růžových brýlí zkritizovat Starfield jakmile vyjde - a toho se opravdu nebojím vzhledem k tomu jak špatný Fallout 4 byl - zde získal 7/10 zatímco já bych šel klidně ještě o stupeň níže.

    Je hodně smutné že hráči dostanou jednou za 10 let pořádné RPG které se nedrží moderních standardů (umělý nezáživný příběh (to si myslím že bude hlavní slabina Starfieldu - bugy beru jako samozřejmost...spíš mě rozhodí když nebudou žádný 😅 herní mechaniky by mohli mít zvládnutý dobře ale bojím se nudných repetitivních úkolů a sbírání blbostí)).

    Poslední pořádné RPG které jsem si užil bylo Dragon Age Origins i přes zjevné neduhy. Snažím se prokousat Dragon Age Inquisition, i s mody to není úplně ono.

  • Jevo83

    Presne toto je najobjektivnejsie meradlo aj pre mna. Vobec si neviem spomenut, kedy sa mi to stalo naposledy....mozno pri Red Dead Redemption 2,...

    A teraz....:) a co je dalsi klucovy moment - najma pri dlhych hrach sa to uz ku koncu snazim urychlit, nech to mam z krku... pri bg3 uz rozmyslam, za aku postavu skusim dalsi prechod hry😂

  • Taronyu

    Astarion, Will, Karlach, Shadowheart, Laezel, Minthara, Halsin, Jaheira, Minsc, Gale. To je 10, nie 6. A keď ti z 10 unikátnych companionov nesadne nikto, tak hľadaj problém niekde inde a nie v hre. Ale sebareflexia bude asi ťažká no. A neviem o akej jednej mape hovoríš. Map je tam viacero a je tam úplne jasne naznačené že cesta medzi mapami nejakú dobu trvá, či už je to plavba v Underdarku, cesta do Baldurs Gate, horský priesmyk, alebo shadowlands. Žeby som tam potreboval narratora aby mi povedal, že cesta trvala 3 dni mi fakt neprišlo. A úplne obyčajných postáv, ktoré si žijú svoje životy je tam kopec. Stačí sa s nimi len dať do rečí. A že vo svojej parte máš len divných ľudí? Čo si mimochodom uvedomuje aj samotná hra. Nuž obyčajní ľudia sa v DnD nevydávajú na dobrodružstvá ale sedia na zadku a pestujú zemiaky. 😀

  • Nemůžeš mít vše epické a zároveň uvěřitelné. Upřímně mi nepřišlo, že by v některých částech příběhově pokulhával a cílit bych z toho, že to vývojáři přidali jenom jako výplň času.

    Technický stav je kapitola sama o sobě, hlavně 3. aktu, kde jsem zaznamenal pokles FPS (což bych přežil), ale ty prodlevy/lagy mezi akcemi v souboji mi přijdou jako palčivější problém. Vývojáři uvedli, že pracují na opravách. Jako když si vezmeš jak je ta hra masivní a, tohle není omlouvání, je hra pořád v lepším technickém stavu než výtvory menšího rozsahu od giga studií.

    Za mě si rozhodně 10/10 zaslouží, protože přes nějaký ten rok tu bylo pusto po opravdovém RPG, které by tě chytilo za pačesy a drželo tu nadrženost hrát až do brzkých ranních hodin. Každopádně nemůžu se zbavit vnitřního pocitu, že hru vydali dříve převážně kvůli blízkému vydání Starfield a AC. 

  • Taronyu

    Však samozrejme že je to subjektívne. Ja hovorím za seba. Nemám problém keď tomu dá niekto menej. Za mňa je to 10/10 a nie kvôli nejakým pehám, ale už len kvôli tomu, že som zhruba dva týždne stratil život, ťažko zanedbával prácu a spánok a to práve kvôli tejto hre, pretože ma to tak pohltilo a nechal som tam 160h. A takéto veci sa mi stávajú len u fakt výnimočných hier.

  • DaviTuk84

    Naprosto nechápeš, takže se nebudu ani snažit o vysvětlení nějak hluboce nebo opakovaně...

    Pakliže dokážeš(dokáže) člověk udělat příběh/hru která zapadne do lore, světa a s funkčními pravidli i tak, že použije jen to základní, co ten svět nabízí (lidi/trpaslíky/elfy/gobliny/obry) proč tam musí cpát extrémní/jedinečné naprosto úzce specializované rasy, děj, příběh, vycházející z toho, co svým způsobem je tak úzce zaměřené, že to sice ocení hráč slintající nad jednou konkrétní rasou, ale jiný, který prostě na dané ruse nebo zvláštnosti neujíždí, najednou vlastně nemá ve hře do čeho píchnout, protože to je tak jedinečné/úzce formované, že nemá kam/s čím odpočit, aby si našel něco svého ...

    Ano, sorráč, tak hratelných charakterů je 6 ne 5, to sem strašně změnil vyznění celé reakce o 180 stupnů?!Zůstává to stejné, prostě pokud si nevybereč z těch 6 exotů, najednou zjistíš, že tam není nic zajímavého! Ten svět FR je tak velký a zajímavý, vyriabilní - ale ony tady vezmou ty nejextrémnější jednotky/bytosti/situace - naplácej je dohromady a snaží se z toho zplácat příběh/děj ...


    Přitom thieflingové by mohly být kapitola o sobě, mozkžrouti/Podtemní/ne tady je to naplácané najednou a ještě tak, že pokud se ve FR nezajímáš právě o tohle téma, nemáš si ve hře co najít!

    Nemáš tu nikde naprosto klasiku, obyčejnost toho kouzelného světa něčím normálním, jako jsou obyčejní elfové, skřeti, orkové a nějaké ruiny ... prostě se ta hra snaží být tak extra, použitím tolika extrovních/jedinečných/specifických bytostí, tvorů, situací, děje - že naprosto zaniká ta obyčejná fantasy krása!


    Snaží se to být tak extrémně jedinečné, že přes ten myšmaš všech těch exotických, jedinečných, kuriozních a specifických ras/bytostí/tvorů není vůbec ta krása toho světa. Je to prostě extrém na extrému, ale žádnej ten svět vlastně nevystihuje, tak jak byl napsán, jak funguje, jaký je jeho původ, lore, historie. Prostě to nejsou FR, je to mišmaš věcí z FR vzatých a hozených na jednu mapu - není to to kouzlo toho světa, jak byl napsán/a jak ho hráči z knih/her/i PC znají. Tohle je prostě Laria mišmaš věcí co z FR vzal stylem - vezmeme nejfrekventovanějších/nejoblíbenejších/nejpodovnějších 10 věci a hodíme je na jednu mapu a splácáme z toho příběh.

  • DaviTuk84

    "A není a není a není, a já mám pravdu, a mám, a mám, a mám!"

    Nechápu(nebo spíš mi je to jedno) co tu řešíte, prostě se smiřte s tím, že pro někoho to je hra s 10/10 a líbí se mu(a zaslintá sí u ní blahem) a pro někoho jiného to je prostě hra, kterou si třeba zahraje/dohraje, ale nespňuje/nedává mu nic extra a tak ji má prostě za titul s nějakým 6-7-8/10 hodnocením, které neurazí, ani nenadchne ...

    Nechci mlátit prázdné fráze, ale jak se říká, že neexistuje člověk, který by se zavděčil všem, berte to prostě tak, že téhle hře někdo dá 10/10 a někdo 7/10, a proč by člověk co jí dá 7/10 měl mít menší názor/hodnotu toho hodnocení, než člověk co tomu dá 10/10? Prostě někomu sedne a bude to pro někoho desítkový titul, pro někoho to desítkový titul nebude, ale to neznamená, že jeho názor nebo hodnocení je méně relevantní, nebo má menší hodnotu. Každému co jeho jest, co si v tom najde a co mu na tom vyhovuje!

    Jestli tomu někdo dá 10/10 protože slintá na tom, že vidí i pihy na obličeji, pokud to je jeho meta na kvalitu hry, proč ne, pokud tomu někdo dá 7/10 protože si myslí, že nějaké věci sou moc překombinované, nekvalitní nebo by je chtěl jinak, proč ne? Proč by hodnocení jednoho mělo mít jinou hodnotu než jiného?


    Pro tebe to je desítková hra, pro něho to desítková hra není, víc asi není co řešit! Pro mě to taky desítková hra není (proč, to rozebírám ve vláknech jinde) a dál bych to asi neřešil.

  • dworkin

    Chybějící obsah ve třetím aktu je bug? Tak to se těším na patch...

  • Taronyu

    Keby si to aspoň hral, tak by si vedel že spoločníkov tam nedostaneš 5. A vedel by si tiež prečo tam vôbec nejaká Githyanki je, pretože ano, príbeh to veľmi dobre a logicky zdôvodňuje a drží sa toho, že ich veľa ľudí nevidelo. A sťažovať sa na to že každá postava má svoju históriu a na tú je nadviazaný unikátny companion quest? Si padnutý na hlavu? 😂😂😂 Celé toto tvoje vyplakávanie tu je úplne smiešne a sťažovanie si na 5e pravidlá je už len taká čerešnička. Celý podnik kde chodíme hrávať DnD posledné dva týždne o ničom inom nehovorí ako o tejto hre a väčšinou veľmi pozitívne.

  • Taronyu

    Je, aj s tými bugmi. Je.

  • Přinesl nový patch nějaké značné zlepšení? Nové fíčury? Či nový obsah? 2.2gb velikost zní že by to mohlo vyladit nějaké drobné neduhy, tak uvidíme 🙃

  • Třetí hrou která se legendárnímu věhlasu přiblížila je právě nové BG3, které ale sráží technické chyby a chvílemi pokulhávající příběh.  I přesto věřím že nějaká z následujících her Larianů v subžánru isometrických cRPG by se mohla stát legendární, jelikož jaké jiné studio má v současnosti na to něčeho takové dosáhnout ?

  • Jak tady čtu komentáře a vidím že je tu hodně lidí co nesouhlasí s absolutním hodnocením (ani já s ním nesouhlasím), tak mě spíše překvapuje že jsou lidi co by té hře dávali i 7/10. Myslím že už není možné brát takto přísná měřítka na hodnocení her jako tomu bylo možné například před deseti a více lety, poslední RPGčko před BG3 které jsem hltal byl právě protěžovaný Zaklínač 3, jelikož měl vše co může hráč od akčního RPG chtít.

    Toto ale bylo jedno z mála akčních RPG (popravdě takovýchto RPG které mají alespoň poloviční kvalitu je jak šafránu) které něco takového dokázali.

    A teď se zamyslete nad tím kolik klasických isometrických RPGček dosáhlo za posledních 15 let podobného věhlasu. Ano, bylo tu Pillars of Eternity...do kterých se mi stále nedaří prokousat nejspíš díky přehnaně nabobtnalým dialogům které jsou často navíc o událostech na které ve hře přímo nenarazíte, celkově mi dialogy přijdou příliš krkolomné.

    Dále tu byl Pathfinder, generický příběh a pravidla D&D zpracovaná pro naprosté fajnšmekry, ale pro RPG hráče kteří každý víkend nenerdí s kostkou ruce nad jejich oblíbeným stolním dračákem to není úplně to pravé ořechové (a v podobném duchu se nese i pokračování WotR).

    Z klasických iso RPGček mi nejvíce v paměti utkvělo Tyranny, které jsem sice nedohrál ale chystám se a těším se na něj, které má ale podle většiny také náhle utnutý konec a je prý příliš krátké.

    Z postapo stojí za zmínku asi Wasteland 3, které zde dostalo 9/10, ale mě osobně se nepodařilo do něj zahryznout natolik abych se k němu vracel každé ráno jako s absťákem 😄 Do budoucna mu zkusím určitě dát šanci.

    Suma sumárum, fantasy RPG které by bylo legendární tu řádnou dobu nebylo. Abych trochu přilil olej do ohně, tak osobně si myslím že pravé fantasy RPG ctící D&D pravidla které by právem dosáhlo legendárního věhlasu tu doposud nebylo žádné - včetně prvních dvou BG.

    Nejlépe měli nakročeno Black Isle studio s Planescape Torment, v němž ale žel nepříliš dobře ne/funguje combat. BG1 a 2 bylo dobré, ale obzvláště v případě BG1 bylo mnoho lokací které byly přímo nudné, proto hned po PT se nejblíže legendárnímu věhlasu přiblížilo BG2, které ale mělo také své značné chyby a datadisk Throne of Bhaal už mi přišla spíše jako taková zbytečná vata u které jsem nevydržel.

  • Jop, je dobře že se hráči ozývají že ta hra není dobře optimalizovaná a potřebuje patche + další obsah/DLC.

    Když jsem sdělil že tu hru vidím tak na 9/10 kvůli technickým nedodělkům a občas tam jsou slabší části i příběhově, tak jsem tu byl málem kamenován jelikož takový názor tu byl jeden z těch prvnějších 😄

    Bylo by fajn kdyby Lariani byli natolik na úrovni aby si četli i ty méně pozitivní recenze a brali si z nich inspiraci co zlepšit, ale obávám se že vzhledem k tomu jaký hype ta hra má tak bude veškeré oprávněná kritika překřičena 🙃

  • Každý dle svého gusta 🙃 Naprosto Tě chápu, na druhou stranu...ruku na srdce...většina nových her tě svými HW nároky stejně bude tlačit do upgradu počítače, takže v tomto ohledu to nevidím jako bolavé místo. 

    Pravdou každopádně zůstává že si mnoho hráčů stěžuje že třetí dějství je obzvlášť špatný co se chodu hry týče a nejspíš i co se obsahu/endgamu týče 😅

    I přesto mám naději že vydají patch který bude řešit optimalizaci a snad i nějaký ten obsah přihodí. Hodně lidí říká že je konec takový nijaký (useknutý), ale kdoví...třeba si Lariani pouze ponechali otevřená vrátka pro nový díl, nebo spíš pro DLC.

    Jak už jsem tu psal je to dobrá hra, ale Planescape Torment byl na lepší úrovni, ideální by bylo kdyby se universa Planescape chopili třeba takoví ZA/UM 🥲😂 Zní to bizarně, ale Sigil v originálním PT byl bizarní.

    Přesto všechno budu Larianům držet palce aby měli i nadále chuť vydávat RPGčka a ideálně se nebáli překročit svůj Divinity Original Sin stín a přišli s něčím ještě revolučnějším - je zřejmé že herní mechaniky vytvářet umí, teď už jenom vytvořit/zpracovat nějaké fantasy/sci-fi, tak aby to nebyl již takový "Blizzardí" artstyle 😄 I když zrovna ten Larianí styl je ještě o trochu více takový "kreslený".

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit