Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pořád jsem čekal, že aspoň zmíníte Darksiders 2 které dostali absolutní známku(nebo 9) a jako by se slehla zem.
  • Moja TOP3:
    1: Dark Souls
    2: FTL
    3: ME3

    Čo vaša?

    Edit: Zabudol som na Dark Souls (opravené) *2*
    • Dark Souls je brany asi jako lonská hra, ač letos vyšla na PC.
      • Súhlasím ale keďže nemám žiadnu konzolu a na pc vyšla tento rok tak ju považujem za tohto ročnú hru , čo sa týka mojho osobného rebríčka best of 2012.
  • Ve Fight Clubu jste rikali ze hra roku bude prekvapeni. Journey pro me prekvapeni ale neni. Me bylo hned jasny ze to bude bud Journey nebo Hotline Miami. Spis je pro me prekvapeni ze pul roku vsude vychvalujete Dishonored, a ten nakonec nevyhral vubec nic.
  • Tento rok byl (aspon pro mne) hodně slabý. Dishonored je u mně na první pozici, ale i tak si myslím že na samotnou hru brzy zapomenu. Škoda že Journey je jen na PS3.
  • rhaegar
    1) Dark Souls - Prepare to Die Edition
    2) Witcher 2 - Assassins of Kings - Enhanced Edition
    3) Batman - Arkham City GOTY
    • Veskoslav
      Všechny hry vyšly v roce 2011 *1*
      • rhaegar
        Opravdu? DS: 4. srpna 2012 , W2: 17. dubna 2012, Batman : 29. května 2012
        • Veskoslav
          To, že ty hry vyšly později na jiné platformy neznamená, že to jsou hry roku 2012. Minulý měsíc vyšla edice Stalker a přesto to nemůže být hra roku 2012, ale roku 2007....
          • rhaegar
            Witcher 2 je pro mě hrou roku na xbox 360, DS je pro mě hrou roku na PC. Tak a zkus argumentovat teď *3*
            • eeeee
              veskoslav: to je blbost, v roce 2011 nikdo nemohl dark souls hodnotit jako nejlepsi hru na pc, to az letos.
            • Veskoslav
              Proč bych měl argumentovat? Jedna se o herní pecky roku 2011.
            • Umaroth
              tyvole tak to už to mohla byt BFG edice DOOMU když takhle uvažuješ !
        • Viktor_H
          Jde o bonusový obsah, případně konverze, ale ty hry jsou z roku 2011...
        • smejki
          že tam rovnou nedáváš kompiláty
      • Dark Souls na PC vyslo 2012
        • Veskoslav
          A? Vyšlo to na konzole v roce 2011, nebere se kdy to na jakou platformu vyšlo, ale kdy to poprvé vyšlo.
  • journey,rozhodne ano.nevim proc je vsude far cry 3,me to tak bavilo ze jsem to ani nedohral.pekne udelany ale neuveritelne preplacany a opakujici se nuda.ja hral a porad hraju DayZ a to je pro me letos nejvetsi prekvapko.ted uz se soustredim na DayZ game,last of us a beyond
  • jan.hruby86
    Za mě by to vypadalo takto:

    1. Mass Effect 3 ( i přes konec je to moje srdcová záležitost )
    2. Far Cry 3 ( moc jsem se bavil a hru si hrozně moc užil )
  • KaloSaper
    Kde je Borderlands 2? To to v redakci nikdo nehrál, že se to nedostalo ani do tý TOP 10? Pro mě určitě hra roku.
    2. místo má Max Payne 3
    3. Mass Effect 3
    4. Euro Truck Simulator 2
    • http://www.youtube.com/watch?v=Ka4AWj2pGlg

      - J-kun@Manipulated
      • rancor1223
        Ano, recenzent ve videu vyjádřil svůj názor. Mě ta hra baví (ano pořád ještě mě baví a hraji ji) a klidně bych jí hru roku dal.

        EDIT: Mimoto mi přijde, že recenzent vůbec nepochopil o čem ta hra je. Bere hry zřejmě jako hluboká filozofická díla. BL2 je podle něj tedy špatná hra, protože těchto filozofických hodnot nedosáhla. Pak si ještě plete grafický styl se zápletkou hry.
        • Ano, recenzent se dívá trochu hlouběji než jen na bezmyšlenkovou zábavu.

          Také tam zmiňuje, že dnešní hráči prostě neumí a nejsou schopni přijímat kritiku her. Toho jsi příkladem. A KaloSaper taky. Je mu všechno jedno, měl zábavu. Co takhle mít zábavu a nemít všechno na háku?

          - J-kun@ThinkMore
          • rancor1223
            Ale on srovnává hry které mají společné pouze umístění kamery (FPS) a to že se v nich střílí. Bioshock a Borderlands jsou ale v jádru naprosto rozdílné hry, vytvořené pro jiné publikum s naprosto odlišným základem zábavy. Bioshock je postaven na skvělém příběhu a atmosféře. Borderlands na neutuchající zábavné akci a do určité míry RPGčkovém grindování. To prostě nejde srovnávat.
            Očividně není cílovou skupinou Borderlands a přesto vyjadřuje tento svůj názor z mě neznámého důvodu tímto všeználkovským způsobem.
          • Autor tohoto videa len vymenuváva čo sa nepáči jemu samému a čerešničkou na torte je jeho porovnávanie príbehu Bord2 a Bioshocku.
            Ak to mám považovať za kritiku dnešných herných pomerov, potom sa jedná o kritiku dosť neštastným a nesprávnym spôsobom formulovanú.
            Ak sa snaží kritizovať to, že aj napriek nedostatku (v jeho očiach) kvality v ohĽadoch ako je príbeh a hratelnosť, hra ľuďí baví, potom nekritizuje hru samotnú ale ľuďí (a ich štandardy v hraní), ktorí sa ňou bavia a ich pozitívny a nekritický názor na ňu a to považujem za nezmyselné a nerelevantné v žiadnom zmysle spojenom s hrou.
            Ak autor považuje zábavu zažitú ľudmi ktorým sa páči Bord2 pri jeho hraní za menejcennú alebo nedosahujúcu úroveň zábavy ktorú on prežíva pri hrách ktoré ho bavia , potom je to jeho osobný problém a nie problém Borderlands 2 alebo ludí ktorých jej hranie zabavilo.
      • KaloSaper
        Čím jsem jako zmanupulovanej? Když mě ta hra baví, tak ji snad můžu mít jako mojí osobní hru roku, ne? Mě je jedno, že asi ukradli někde uměleckej styl těch her: Mě je jedno, že se to někomu může nelíbit. Hlavní je, že mě to baví. A o tom přece hry jsou, ne? O zábavě.
        • Sám ActionPTS se k tomuto "argumentu zábavy" už vyjadřuje.

          Zábava je super věc a samozřejmě, že hry jsou o ní, ale osobně preferuju i uvažovat o tom, co se za ní skrývá. Ty očividně ne. Tvoje volba. Můžeš odhodit zájem o širší pravdu za hlavu, prohlásit "mě je to jedno" nad jakýmkoliv kritickým faktem a jen mít zábavu. Ale pak se nesmíš divit, že někteří se nad kritickým fakty (ukradený artstyle) budou pozastavovat a dělat o nich videa.

          - J-kun@YouDon'tCare
          • rancor1223
            Neukradli artstyle. Ukradli zápletku. Ten film kterým se to inspirovali jako BL nevypadá ani trochu. Cellshade ten tvůrce filmu nevymyslel. Post-apo taky ne. No a když už zjistil, že mu ukradli zápletku (a to nepopírám, to je z videa očividné), měl se s nimi soudit.
            • Jo a rancore, plagiátorství je plagiátorství, i když za něj není nikdo žalován.

              Jo a rancore, krádež je krádež, i když si nikdo nevšimne, že něco bylo ukradeno.

              Jo a rancore, Borderlands si zaslouží kritiku. Fakta jsou fakta.

              - J-kun@ClarifyingLogicHaveFun
            • Rancore, logika ti nic neříká.

              - J-kun@NoMoreThinking
            • rancor1223
              Ovšem pokud je nežaloval, zřejmě se nedopustili ničeho špatného, ne? Pak nevím na co bych si měl stěžovat.
            • Um, Rancore, příteli, takhle plagiarismus nefunguje. Plagiarizované díle je nedá takto rozdělit na části.

              Vault Hunters je cellshadovaný, v post-apo světě s danou zápletkou. Borderlands je o léta později cellshadovaný, v post-apo světě a se stejnou zápletkou. Nezáleží na tom, kdo vymyslel post-apo a cellshading a onu zápletku. Záleží na tom, kdo vymyslel danou kombinaci.

              Měl je žalovat? Asi měl. Očividně se nestalo. To neznamená, že už ten fakt, že Borderlands je plagiát, nemůže už nikdo nikdy vyslovit.

              - J-kun@CombinationMatters
        • Asi sa im to nepáčilo až tak ako ostatné hry.
  • Sorry, ale fakt ne. To, že Journey (a The Walking Dead) jsou takto chváleny a oslavovány jen ukazuje, jak smutně na tom je herní průmysl, když tradičnější hry nedosahují kvalit jako kdysi a lidi se musí uchylovat k takovýmto "zážitkům" pro titul hry roku.

    Journey je neuvěřitelně krátké a ve spoustě ohledů jen bere zažité principy a ohlodaná je až na kost a posype to trochou dojáku. Prostě je to jeden jediný koncept (coop bez mluvení) vybroušený až k dokonalosti. Ale to podle mě jako hra nestačí. Hra roku má být něco skvělého po všech směrech, co kombinuje různé koncepty blízko k dokonalosti. Pff, takové hry už nejsou, takže smůla, co?

    Z vašich nominací bych dal Dragon's Dogma... kdyby tam nebylo pár chybek a nedodělků. Ale jako start možné série byla Dragon's Dogma super a dvojka má nevádanej potenciál. Ba co více, dvojka Dragon's Dogmy by mohla integrovat typ multiplayeru z Journey do skutečné hry s výzvou, obtížností atd. Dobře by tam seděl. Nebo i do Dark Souls 2 by seděl. Prostě se zbavit omezení na jednotlivé povolávání a invaze a dát to otevřené. A hotovo obě hry budou jako Journey v tom, co dělá Journy dobré, ale zároveň budou i něco mnohem, mnohem, mnohem, mnohem více.

    Jo a nominovat GW2 a ME3... sorry, ale taky fakt ne. Binary Domain je lepší TPS jak ME3. Max Payne 3 taky. GW2 je standardní 100x omletej themepark s trochou náplastky nad bolístkama themepark MMO žánru. Nevyniká absolutně ničím kromě artstylu.

    - J-kun@GamesAreGames
    • Viktor_H
      "Sorry, ale fakt ne. To, že Journey (a The Walking Dead) jsou takto chváleny a oslavovány jen ukazuje, jak smutně na tom je herní průmysl, když tradičnější hry nedosahují kvalit jako kdysi a lidi se musí uchylovat k takovýmto "zážitkům" pro titul hry roku. " - Uvědomuješ si způsob své argumentace? - 1) Netradiční hry jsou pod tradičními hrami, tudíž se hrají tehdy, když tradiční za moc nestojí 2) Žádná tradiční hra nevyhrála => závěr: Letošní tradiční hry jsou špatné.

      Tohle myslíš vážně? Nesouhlasím s první premisou, nesouhlasím s druhou premisou, jsou divoké, o nic se neopírají, ničím jsi je nepodpořil a celé je to absolutně zcestné. Nechápej mě špatně, tvůj názor ti neberu, jen se vymezuji proti tomu, co formálně vypadá jako argumentace, avšak obsahově jde o naprostý nesmysl.

      BTW, ME3 nelze redukovat na klasickou TPS, Binary Domain ano. Srovnávat tyhle hry tudíž není úplně šťastné.
      • Kde byť jen naznačuju tvou premisu 1? Kde říkám, že tradiční hry jsou tento rok špatné? Zanášíš má slova do přílišných extrémů.

        Ano, prej-Cahire, v ME3 je toho více bež Binary Domain. Ale stejně, většinu času strávíš v obyčejné TPS. Takže se na obyčejnou TPS redukovat nedá, ale prakticky jí je. Ale to beru, vím, že ME3 žereš, takže ho bráníš a já v tomto případě rýpal až moc.

        - J-kun@ThinkLess
        • Viktor_H
          "Kde byť jen naznačuju tvou premisu 1? Kde říkám, že tradiční hry jsou tento rok špatné? Zanášíš má slova do přílišných extrémů. " - Takhle je tvoje argumentace vystavěna, přestože volíš mírnější slova - schválně si svůj text po sobě zanalyzuj. Přít se s tebou o tom, že "tradičnější hry nedosahují kvalit jako kdysi" =/= "tradiční hry jsou špatné", opravdu nehodlám, protože pokud by význam propozice "tradičnější hry nedosahují kvalit jako kdysi" byl: nejsou to sice takové Über pecky jako kdysi, ale pořád jsou to zatraceně dobré hry, pak to v kontextu celého prvního odstavce nedává žádný smysl. Celý první odstavec je pak lamentování nad čím? Že hry jsou pořád skvělé? Nesnižujme se tedy ke slovíčkaření, tvůj pohled na tradiční hry v rámci prvního odstavce je rozhodně negativní, držme se toho.

          O tom, co mám, nebo nemám rád, to není. Bavíme se o faktech. Většinu času nestrávíš v obyčejné TPS (ME3 =/= Omega, v níž to, co říkáš, platí více). A opět slovíčkaříš. - řeknu: ME3 není pouhou TPS > ty řekneš: Ne, to není, ale těch ostatních prvků je tam tak strašně málo, že to vlastně je pouhé TPS. Co je tohle za argumentaci? Kdyby jich tam bylo tak málo, tak v první řadě vůbec nemluvím o ME3 jako o něčem více než pouhé TPS. A v druhé řadě bys to pak ty vůbec neměl uznávat... Takovýmto rozmělňováním textu se ničeho nedobereme. Buď konkrétní.
          • Jo a ME3 je TPS hratelnostně. Pak je tam banální zápletka o základním konfliktu, pár ohraných rádoby velkolepých scén a emoční náboj asi jako v Ordinace v Růžové Zahradě. Aneb konec se zdvořilostmi, ME3 je "mediocre-at-best" ve všech aspektech. Nemá v GOTY nominacích co dělat. Tak a je to venku. Velmi konkrétně.

            - J-kun@MyOpinion
            • Viktor_H
              Dekonstrukce: "Sorry, ale fakt ne. To, že Journey (a The Walking Dead) jsou takto chváleny a oslavovány jen ukazuje, jak smutně na tom je herní průmysl, když tradičnější hry nedosahují kvalit jako kdysi a lidi se musí uchylovat k takovýmto "zážitkům" pro titul hry roku." - V první větě řadíš Journey a WD do kategorie netradičních her. > Jakmile jsou tyto netradiční hry chváleny, ukazuje to na žalostný/smutný stav herního průmyslu, resp. toho, co nazýváš tradičními hrami. Aby jsi byl úplně explicitní, ještě vkládáš slovo zážitek do uvozovek... Nabízí se interpretace, že v rámci kategorie "video-games" považuješ tyto netradiční hry za něco, k čemu se lidé musí uchylovat, nedosahují-li tradiční URČITÝCH kvalit. Tuto hranici jsi nespecifikoval, očividně touto hranicí ale odděluješ hry pozitivně hodnotitelné a negativně hodnotitelné. Jinak nedává celý první odstavec smysl. Z celé této dekonstrukce je už jen krůček k mé první reakci na tebe, za níž si stále stojím. Celé to říkám jen proto, abych se obhájil, žádnou habaďuru na tebe nezkouším. Což mě přivádí ještě k tomuhle:

              "Eh, tedy přesněji "tvůj pohled na tradiční hry v rámci prvního odstavce je rozhodně negativní, držme se toho. " Takže vlastně nenávidím všechny hry, když netradiční jsou pod tradičními a na tradiční mám negatvní pohled. " - Špatně pochopeno. Řeč je o tradičních hrách v rámci prvního odstavce (D'oh! vždyť je to tam přímo řečeno) - tudíž o hrách letošních, či současných. Cituji tebe, nikoliv sebe.

              "Jaksi v prvním odstavci nevidím žádnou kontradikci. Nebo ty snad celou diskuzi točíš kolem toho, že jsem ve větě "když tradičnější hry nedosahují kvalit jako kdysi " nepoužil formulaci "většina tradičních her". " - Co to teda ten tvůj úplně první odstavec říká? Že teď vycházejí kvalitní i nekvalitní hry, ale lidé se i tak uchylují k netradičním? Pokud se budeme držet tvé argumenace (lidé se k netradičním uchylují, PROTOŽE nemají dostatek kvalitních tradičních...), pak to nedává smysl, že ano. To je pak lamentování o ničem a nevysvětluje příčinu toho, proč se lidé k netradičním hrám uchylují (vždyť mají i kvalitní hry). Kdepak, ten odstavec dává smysl pouze v případě, že tím myslíš: a) Nyní nevycházejí až tak kvalitní hry (hranici jsi nespecifikoval, pouze jsi řekl, že už to není to, co bývalo, což ve spojení s lamentováním poukazuje na celkový negativní ráz). b) Vycházejí nekvalitní tradiční hry, proto se lidé uchylují k netradičním, přestože se samozřejmě sem tam nějaká kvalitní hra objeví. A i B jsou v podstatě to samé, pouze B hovoří o jakési množině kvalitních tradičních her, které však stejně nestačí na to, aby se lidé z nedostatku kvalitních titulů neuchylovali k netradičním hrám. Závěr je tedy významově stejný, B je pouze političtější vyjádření. Držím se pouze tvých vlastních vyjádření, pokud je mám chápat jinak, k čemuž mě ty vybízíš, tak pak vůbec nerozumím tomu, co jsi tím vším chtěl vlastně říci...



              Tvůj poslední příspěvek o ME je jen emocionální výlev bez jakékoliv argumentace, takže k tomu nic...
              Tím končím, lépe už to stejně nenapíšu a slovíčkařit tu kvůli tvému relativizování tvých vlastních slov nehodlám. Pak je tu samozřejmě možnost, že všem tvým pointám nerozumím. V tom případě tě žádám, pokud tě to moc neobtěžuje, o polopatičtější vysvětlení.
          • Cahir, Cahire, to seš celej ty. Chytáš se slovíček a pak děláš analýzu. No, teď už k tomu máš titul, že jo?

            První odstavec je lamentování nad tím, že spousta lidí je dneska špatně naladěná proti AAA hrám, protože spoustu špatných AAA her opravdu vychází. A tak se uchylují k těmto alternativním hrám. To osobně považuji důvod proč jsou hry jako Journey přechváleny.

            Jaksi v prvním odstavci nevidím žádnou kontradikci. Nebo ty snad celou diskuzi točíš kolem toho, že jsem ve větě "když tradičnější hry nedosahují kvalit jako kdysi " nepoužil formulaci "většina tradičních her".

            Jo a vraťme se k tvé původní premise 1. "1) Netradiční hry jsou pod tradičními hrami, tudíž se hrají tehdy, když tradiční za moc nestojí ". To jsi teda pěkně musel lovit, protože nic takového jsem nenaznačil... asi jsi si to sám uvědomil, protože jsi se tomu v druhém postu úplně vyhnul a otočil jsi, že najednou jsou podle mě tradiční hry špatné. Eh, tedy přesněji "tvůj pohled na tradiční hry v rámci prvního odstavce je rozhodně negativní, držme se toho. " Takže vlastně nenávidím všechny hry, když netradiční jsou pod tradičními a na tradiční mám negatvní pohled.

            Prostě Journey je hra o jedné věci (coopu beze slov), je nesmírně krátká a nemá moc znovuhratelnosti, neboť v jednom playthrough uvidíš vše, co nabízí. Hry mohou být mnohem více... což už jsem tady párkrát řekl a popsal, co tím myslím. Proto si Journey nezaslouží GOTY nikdy a nikde.
  • 1. Dishonored
    2. DayZ
    3. AC3
    4. XCOM

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit