Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jak je to s vaším pošahaným vkusem? kdybyste LOL do té kategorie vůbec nezařadili, jak to tam prostě nemá být, tak by to vůbec nikoho nenapadlo tam psát. Takhle jste dali LOL fanouškům záminku pro to hlasovat. další věc je, že pro váš (ne)vkus ukazují výsledky, které lolko dávají až někam na třetí místo. opravdu se není čím chlubit a opravdu to jen dokazuje, jak jste tuto kategorii brutálně podělali
    • předtím než tady začneš vyřvávat, tak si přečti daná kritéria ano? navíc z tvého komentu je jasné že si silně subjektivní
  • Nemám problém že mají hráči nebo redakce jiný vkus, ale tady jde o určitou korektnost, DOTA ani LoL nejsou loňské hry. (Ostatně to uznali krom vás snad všechna ostatní herní média po světě)
    • všechna média zvolila převážně DOTU za nej online hru. a s LOL vůbec nepočítali, protože pochopili jednoduchý koncept - budeme hodnotit hru v době svého vydání a oceňovat budeme hry, které v daném roce vyšly. proto jsem nikde letos neviděl žádné recenze na LOL ani v žádné GOTY kategorii. DOTU naopak z výše opravdu základních a jednoduchých důvodů ano.
    • Veskoslav
      Dota 2 je oficiálně hra vydaná v roce 2013. Tudíž splňuje kritéria. To, že byla v betě je jedno, oficiálně vyšla až v roce 2013.
    • Pilgrim66
      Dota vysla z bety lonsky rok - tedy je to lonska hra. Beta vydani se nepocita jako vydani. Od toho se to jmenuje beta a z toho duvodu se na bety delaj preview a ne recenze.
      • Ok moje chyba
  • Ted jsem si vsiml... Shadowrun returns je RPG roku? Dafuq?
    • Technická stránka hry -casual, RPG elementy minimální, herní obtížnost -s prstem v nose ...a přesto na PC nic lepšího nevyšlo ?
  • misho8723
    Ufff...tak som sklamaný, že ľudia totálne zabudli na Metro LL.. alebo proste ich to nechytilo tak ako mňa.. ja som Metro LL prešiel len minulý mesiac, ale aj tak je pre mňa najlepšia hra minulého roku .. a jediná hra, kde som si dodatočne a s radosťou zakúpil nenávidený season pass.. osobne si myslím, že LL je najlepšia FPS hra akú som hral od HL2.. ani FEAR, ani BioShock, ani jeden z Crysis titulov ma toľko nechytil ako práve LL.. výborne poskladaná kampaň, zábavné strieľanie, využiteľný stealth, výborná atmosféra, super príbeh so zaujímavými postavami, hrôzu naháňajúce monštrá, nádherná grafika, originálne prvky, výborné nápady, .. proste v tejto hre vidím len skvelú odvedenú prácu od ľudí z 4A Games..nižšia obtiažnosť sa dá prepáčiť :)
    • Veskoslav
      Lidé totiž jsou líní dát jiné a slovně to tam dopsat. Věř mi, spolužačka ze střední na to má diplomovou práci proč a jak dělat ankety. A jedním z příkladů je i odpor k jakémukoliv doplňování vlastních informací do ankety. Lidé prostě chtějí mít jednoduchou možnost volby a neotravovat se s doplněním dalšího. Proto málokdy dávají jin důvod, příklad atd. Museli by něco napsat.
      • misho8723
        Aha, jasne.. ja som aj zabudol nato, že človek musel sám dopísať hru ak nebola na zozname.. tak teraz je to jasné, prečo MLL a iné hry sa buď v rebríčkoch ani neobjavili, ale sa objavili na ich chvoste
      • Moc se v tom vědecky rýpeš a vymejšlíš, doktore. Já bych se nebál pracovat s tím, že prostě Metro tady široce neprošlo, což není nic mysteriózního. Nic proti její kvalitě, je třeba uznat, že je to nedoceněná hra, ale pokud někoho nebaví, tak smůla.
        • třeba se v tom rýpe, ale má pravdu ;)
          • Ja tuze rad prekrucuju a chytam za slova zvlast kdyz z toho muze vylizt legrace.

            Tak to nevim ja tu recenzi na Metro snad ani necetl... vzhledem k tomu ze u prvniho metra jsem zapomel o co slo asi dve minuty po tom co jsem to dohral tak me to ani nejak moc nelakalo.

            Rome Total War 2 se ale podle vseho alespon ctenarum Games libil takze jsou asi s recenzi spokojeni.
          • Takže mi chcete namluvit, že Metro nevyhrálo, případně se neumístilo proto, protože jednak nebylo v seznamu a jednak teda hlavně proto, protože se věří, že lidi jsou na základě jedné teorie z rohu Republiky všeobecně líný Gumy, který nejsou schopny napsat jedno-pár slov? Hmm, tak jo. Že někdo hodil bobek na psaní vlastních věcí, to se mohlo individuálně stát, ale určitě ne v takovým měřítku, aby to ovlivnilo jednu chudáka hru. Ale co, je to prostě tak, jak Véčko napsal, tak pohodička...
            • Veskoslav
              Ano Drasťíku, překroutíme to. Napiš ještě něco..... *7* Navíc co si budeme nalhávat nejhorší recenze minulého roku byla právě ta na Metro LL, následované RTW II.
            • Proste kdyz mas nejakou hru rad a das ji do ankety tak jsi "fanatik" a kdyz ji tam nedas a vyberes z toho co je na vyber tak jsi hlupak... Uz to chapes?
            • Veskoslav
              Proboha jsi takový hlupák? Ona dělala ten výzkum v Praze, já jsem dal příklad z mnoha desítek dotazníků, který ty jsi jenom vypíchnul. A hlavně mi netvrď, že ty jsi vždycky ten "fanatik", co v dotazníku dá jiné a pak se rozepíše, proč to dal....
        • Veskoslav
          To také zohledňuji. Ale sám vím, že když jsem vyplňoval anketu MHD v Ostravě, tak jsem se vehementně snažil vyhnout odpovědi, kde bych něco musel psát a vybíral jsem z možností, které se nejvíce přibližují mému názoru. Byl jsem líný. Ta anketa prostě byla "odfláknutá". Redakce měla napsat více titulů než ty, co vybrali do svých žebříčků a následně pak dát až jiné.
          • Dávat do paralely MHD dotazník o ho*ně a herní anketu není hele úplně dobrý. Mám dojem, že kdo chtěl, tak prostě tu kolonku jiné zvolil a napsal tam, co chtěl. Tady nějaký otravnej a línej faktor při vyplňování se mi zdá jako slušná hovadina, vždyť se tu bavíme o hrách a v těch má kdekdo tady svůj přehled, kterej s radostí kdykoliv a jakkoliv vpustí do éteru. Nemyslím, že se tu mistři zrovna široce vyprdli na to psát vlastní hry do ankety. Možná být Metro rovnou v nabídce, tak nějaký hlasy urve z principu, což o to, ale do popředí bych cpal prostě jiný chutě, který tady nejsou metrovsky naladěný.
            • No vidis a ja byl takovej fanatik ze kdyz si nevzpomel na nejakou hru z kategorie tak jsem si vklidu sednul. Projel steam abych se podival co jsem hral a hezky si to v klidu odvolil a pak kam to slo jsem nacpal Risk of Rain protoze to me bavi :D
            • Mart9
              To je ono, to je ono. A i kdyby se podobný projevilo u téhle ankety, tak stejně by se na Metro dostat nemuselo. Je to dobře odvedená hra, ale široce nemusí bavit a táhnout každýho, což se tady věsměs dokazuje. Plno lidí navíc ukázalo a potvrzovalo, že svý hry, který v seznamu nebyly, si dopsali, takže se dá pochybovat o teorii, kterou Véčko vynesl. Taky se tu nebavíme o ničem jiným, než o "dotčeným herním vkusu" jeho i pár dalších. O ničem jiným tohle kanelování není.
            • Veskoslav
              No osobně jsem si třeba nevzpomněl na zajímavou Indie hru, protože žádnou z jmenovaných jsem nehrál a na jinou jsem si nevzpomněl. A až pak v diskuzi, kdy ostatní psali, co hlasovali mi došlo, že nějaké hry byly skvělé. V tom vidím největší problém. Tvůj oblibenec TB není malý a zanedbatelný titul, navíc podle mě dobrá hra, ale pokud by člověk na ni zapomněl a nebyla by v seznamu, těžko by ji pak dával do jiné. Na to hlavně narážím. Na lenost a "špatnou" paměť:)
            • Mart9
              *1* Tak to jo.
              Z jedný strany s tebou souhlasim v tom, že lidi jsou líní přemýšlet a něco dopisovat. To je jistě pravda. Jenže tohle je trochu jiná situace. Do téhle ankety šel člověk vybrat svou hru a buď byla v seznamu, nebo ji prostě bez přemýšlení dopsal. Ale když máš něco vymýšlet, aniž bys k tomu měl nějaký vztah, tak to se na to lidi vykašlou, to je jasné.
            • Veskoslav
              Možná až budeš Marty trochu starší a měsíčník ti nebudou platit rodiče, tak Tě to možná začne zajímat.
            • Mart9
              Pokud se jim ta hra opravdu líbila, jistě ji tam napsali, tak jako já Tomb Raider. Kdežto při vyplňování nějaké ankety v MHD, která je ti u prdele, protože jízdenky beztak levnější nebudou, se na nějaké vymýšlení a dopisování vlastního názoru samozřejmě vysereš.
            • Veskoslav
              Ty se prostě smiř s tím, že lidé vidí, zatrhnou. Nevidí, nevzpomenou a jsou líni tam dopsat svoje. Tak to prostě je....
            • Co zase tlakuješ, příteli. Já nevím, jak jste zvyklý na ostravsku, ale diplomová práce jedné kolegyně ještě nedělá dogma. Navíc se zdá, že z tvýho výkladu postrádá to hlavní a tím je selskej rozum na těch správnejch místech a správnejch příležitostech, jak se ho koneckonců umí krásně zbavovat jen přesvědčení "pseudomyslitelé". To, že se v tom vidíš na základě nějaký osobní konfrontace s vyplňováním referátu na tarify, neznamená, že je to tady musí být příčinnou, že nevyhrála zase jedna sranda, která podle některých vyhrát měla i kdybychom se všichni měli zdělat.
            • Rekni ji to prosim. Dekuju
            • Veskoslav
              Dotazník o ho*ně? To je možná tento, protože absolutně nic neřeší, narozdíl od dotazníku v MHD, který řešil podstatné a důležité věci (třeba nově zavedené 10 a 30 minutové jízdenky, které díky němu byly zavedeny nebo bonus 2+2 zóny za 25 Kč například)...Opravdu jsi tak naivní nebo to jenom děláš? Asi to řeknu spolužačce, že defacto může vyhodit svou práci, protože ono je to "jinak"...Je to prostě tak, jak píšu. Lidé jsou líní, líní napsat i jeden hloupý název hry.
          • moje rec, ale u nekterych kategorii (treba zavodni) by pak stali pred znacnym problemem, kde jich vzit aspon 10, aniz by nektera byla venuse melska nebo horatio nelson *5*
  • Jsem rád, že se prosadili Brothers! Po mnoha letech hra, která mě opravdu chytla: žádné střílení, žádné zachraňování světa, žádné uměle nahoněné RPG systémy, žádné padání mrakodrapů, žádné raidy a žádné MOBA... V podstatě předem na smrt poslaná hra - tedy minimálně na papíře každého správného byznysmana. A přesto se prosadila, přesto se líbila - a to nejen mně, očividně.
    • maros.goc
      žiadna hrateľnosť, žiadna výzva, žiadne hlavolamy, žiadne bludiská ....
  • relativne podobny vysledky jsou dany hlavne tim, ze byl omezenej pocet predvolenych her (myslim, ze zhruba 5 na kategorii), takze tam se ani moc rozdilne hlasovat nedalo

    taky jsem na zaklade psychologie stada (bylo mi jasny, ze vetsina streli neco z tech 5), vybiral nejmensi zlo

    nicmene lonskej rok byl proste celkove chudej na dobry hry a predevsim v mych nejoblibenejsich kategoriich, rpg a strategii
    • Pilgrim66
      Delas si srandu nebo jsi blbej? Videl jsi to tlacitko "Jine" kam jsi ji mohl vepsat?
      • ja blbej nejsem, ale u tebe si tim dvakrat jistej nejsem

        hry, ktery nejsou v nabidce jsou dopredu odsouzeny k nezdaru, to bys mel vedet uz napriklad podle toho jak dopadaj volby do snemovny a co jim predchazi (taky ty strany, ktery media ignorujou nemaj sanci, ze jim to par nadsencu hodi nemuze nic zmenit)
        • Pilgrim66
          To tam maj dat seznam vsech her co loni vysly? To bych scrolloval jeste dneska.
          • Erien
            To nemá cenu s ním něco řešit, tupec zůstane tupcem.
          • Je těžké tenhle problém nějak vyřešit. Ale to nemění nic na tom, že ten problém existuje: předvybrané hry mají výhodu už tím předvybráním.
            • Pilgrim66
              Redakce vybrala "nejvetsi pecky" minuleho roku. Pokud nekdo citil tezky pocit, ze tam nejaka hra chybi, pravdepodobne by ji tam dopsal. Vzhledem k tomu, ze tam neco takoveho nevidime, tka lze predpokladat ze nejaky majoritni koncenzus tu nebyl.
  • Shadowrun returns..lol..osmihodineve rpg..navic nedodelane..RPG ROKU..a ziju v absurdistanu:) (nebo v kocourkove)
    • ....
    • pomalu nic jinyho nevyslo, taky jsem pro tu prijemnou jednohubku hlasoval
      • Ale jo vyslo, to uz i ten vcelku prumernej demonicon nebo celkem fajn Path of Exile je lepsi..na PS3 bylo Ni No Kuni:Wrarh of the White Queen..a nasly by se i další.
        • hack&slash vubec nepocitam do rpg, to by mela bejt samostatna kategorie, neco jako grind to win
          • To vis ze jo. Pak by se to jeste mohlo rozdělovat, na tahova rpg, real time, first person, izometricka, textova..atd. RPG je jedna kategorie a hotovo..
            • no, ale path of exile neni rpg, to je proste jenom dalsi diablovka *5*
  • Veskoslav
    No osobně se u mě shodují pouze dvě kategorie:) Spíše mě dost překvapilo, co tam dělá Bugfest 4 v nejlepších hrách roku. Buďto je hráčům jedno, jak je hra vydaná nebo tady máme partičku Bf fanatiků, jinak si to nedokážu vysvětlit. Naopak mě mrzí, že Metro LL se nikde neukázalo. Ale to už je o individualitě:)

    P.S: Jinak si také myslím, že lidé nevybírali ani moc jiné hry, protože jsou natolik líní dopsat název hry do sekce jiné, že prostě jenom vybrali 5 nabízených, co tam byli a jelo se dál.
    • Pilgrim66
      BF 4 je na tom podobne jako R2. Jadro ty hry je fakt dobry a zabavny. Ten bugfest okolo neni.
      • Veskoslav
        Jádro je zcela stejné jako Bf3. S tím rozdílem, že Bf3 Premium stojí 650 a Bf4 bez ničeho 700. Koupě BF4 je v nynější podobě a ceně Premium+základní hry zcela nesmyslná a pro majitele Premium Bf3 i zbytečná.
        • Pilgrim66
          Ja mam BF3 (Bez premka teda) a BF4 (s premkem ktery mi dal kamos k vanocum) a BF 4 je lepsi snad az na air combat, kterej mi prisel v 3ce daleko lepsi. Ve 4 mi pripada moc kratkej (vsechno hned umira) a nepochopim, co udelali s jetama, lita to jak cihla na centrifuze.
    • fallanga
      To mě také mrzí. Ale více mě mrzí, že jsem nikde neobjevil Splinter Cell: Blacklist, což byla hodně dobrá hra. Sice jsem nehrál minulé díly, takže nevím jak velký odklon od série to je, ale mě to zabavilo.
  • Vidím, že kdybych chtěl žebříček nejhorších her roku, tak stačí jen otočit pořadí
  • No, pokud dobře počítám, tak ve třinácti případech redakce hodnotila nejlepší hru jinak než čtenáři, ve dvou případech hodnotila stejně. Čekal jsem víc shody.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší