Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Fallout Shelter je totální pay to play sh*t. Kdo pro to hlasoval, nemohl to pořádně hrát.

    Fallout 4 je dobrá hra (dávám 7/10), ale nehodí se mezi top RPG hry. Rozhodně nemůže porazit klasické RPG Pillars of Eternity. Porovnávat tyhle dvě hry je nesmysl, ale když mám říct, které z nich je více RPG a tedy lépe zapadá do příslušné kategorie RPG, je to naprosto bez jediné pochyby Pillars. Pillars já osobně považuju za možná nejlepší hru roku, ačkoli samozřejmě to není hra pro všechny a chápu, že vyhrál Zaklínač.

    Rocket League nepovažuju za sportovní hru. Pro mě je to zábavná hříčka kdesi mimo kategorie. Ale budiž. To je věc definice.

    PS Zaklínač od prvního dílu měl vždycky idiocký bojový systém. Stačí porovnat třeba se Souls hrama či Mount and Blade a musí se všechny díly Zaklínače stydět.
    • Pillars je naprosto fantastické a je naprosto ostudné, že má tak málo hlasů.
      • Tak myslím, že do výsledků hlasování se promítá i to, jak je hra přístupná pro širší skupinu hráčů. Zaklínač boduje nejen tím, že je to skvělá hra, ale má českou lokalizaci a tím je přístupná úplně pro všechny, nejen pro ty, co mají jedničku z AJ. Hodně hráčů má pouze průměrnou znalost angličtiny, a s tím si u hry jako je PoE nevystačíš. Nato podle mě dojel i DAI. V každém případě už brzo má vyjít fanouškovská čeština a hned jak vyjde tak se už hrozně těším, až si PoE zahraju.
      • protože dnes hrají samí casualové, co chtějí instantní zábavu a hlavně moc nepoužívat mozek a už vůbec ne nic číst. Pillars byla náročná hra - spousta a spousta textu a lore co musel člověk vstřebat a ta angličtina nebyla vůbec snadná (a to umím anglicky hodně dobře). Dále k tomu připočítej nastudovat a pochopit herní mechaniky, protože bez toho člověk nemůže efektivně využívat gear. Pak to množství tříd a skillů. Taky ta hra byla dost těžká. Sám jsem to po deseti hodinách rozehrával znovu, protože můj první pokus o partu nebyl moc uspěšný. Hrál jsem to na normal.

        Ale když do toho člověk pronikl, tak není pochyb, že to bylo mnohem lepší RPG než Witcher. Byl to důstojný nástupce Baldurs Gatů. Ten datadisk jsem nehrál.
        • TheGGG
          ... naštěstí já si nemusím přes hry nafukovat zpuchratělé ego... klidně si zahraju CoD a budu se královsky bavit... myslet musím víc než dost ve škole... a číst mohu knížky...
        • PreidaQ
          Také je tu alternativní vysvětlení, můj milý anti-casuálníčku Drizztíčku. A to je to, že je to prostě hra se zkostnatělými herními mechanismy a na takové v dnešní době už není moc lidí zvědavých.
        • Mart9
          Protože na to není čas! Když si ho konečně najdu, chci si dobře zahrát a ne nějakou 300 hodinovou hru hrát po hodince denně! Kvůli tomu jsem brzy skončil se Skyrimem, snad v důchodu.
        • Morraw
          Já chci instantní zábavu, nechci použivat vždycky mozek a někdy ani číst (ono ten text první musí být zajímavý). Mám moc rád Assassiny, Batmany, Far Cry aj. Ale někdy si najdu 100 a více hodin na kvalitní RPG. Užil jsem si Inquisitora, Shadowrun, Divinity a PoE (Hard). Užívám si Zaklínače, Wasteland 2 i Dragons Dogma.
          Nejsem ani casual ani hardcore. Prostě rád hraju a nejsem omezený. Je trapné se takhle pořád navážet do lidí a dělat ze sebe něco více.
          • já s tebou souhlasím. Mám to taky tak. Diablo nejde považovat za intelektuální hru, je to prostě bezduchá rubačka, ke které sedneš a pár hodin rubeš hordy, co se na tebe sypou. Je to dobré na odreagování a nemusí se u toho myslet. PoE je uplně jiný typ hry, kde musíš ze začátku hodně nestudovat než do toho pronikneš

            Je to stejně jako s filmem, někdy si dám bezduchý akčňák, jindy horor a někdy si pustím Kurosawu nebo Bergmana, záleží dle nálady.

            BTW, z toho co jsi jmenoval jsem nehrál Inkvizotora, Wasteland 2 ani DD. Jaký je Inkvizitor? Četl jsem, že je to hodně text-heavy a ten příběh je dobrý, ale že souboje jsou strašné. Stojí to za to hrát?
            • Morraw
              Velká hra jako Witcher 3 nemohla zůstat u kořenů. A aby mohla mohla nabobtnat do takových rozměrů, tak musela nabobtnat i hráčská základna -> mainstream. Ano jsou tam ústupky a nebudu tu hru vynášet do nebes, ale právě otevřený svět jsem si u Zaklínače přál a taková hra se musí zaplatit.

              Ale i tak, jako fanoušek starých CRPG, můžu říct, že máme poslední roky žně. I kdyby jsi nechtěl hrát mainstream rpg, tak je z čeho vybírat. Zrovna PoE tu s námi ještě pobude.
            • @Morraw,
              dobře, s tím "casualem" jsem si trochu zatrolil. Chtěl jsem vysvětlit důvody, proč si myslím, že Witcher je mnohem populárnější než PoE - ten důvod je, že Witcher je mnohem přístupnější širšímu publiku, že nevyžaduje žádnou časovou ani intelektuální investici.
              Jinak já mám na hraní taky hodně málo času. Zvládnu tak 2-3 RPGčka za celý rok, víc času prostě nemám. Práce a tak. Takže nejsem hardcore-hráč, co by hraním trávil veškerý svůj čas. Spíš už hraju dlouho, takže toho mám hodně odehraného.
            • Morraw
              Tak proč je někde třeba pořád psát, že je někdo casuál. Kdo má hry jako vedlejší zábavu, tak sáhne většinou po té instantní akci. V Diablu stačí hodina, aby ses královsky pobavil. V PoE a podobných (když si hru opravdu užíváš) za 5h neuděláš nic.

              Inkvizitora řadím hodně vysoko. Temný příběh, který mě naprosto pohltil a textu je tam opravdu hodně, ikdyž se v mírné formě i opakuje. Animace soubojů nejsou kdoví jaké, ale nebylo to nic, co by mi vadilo. Jen bojovník měl málo zajímavých skillů a od poloviny hry jsem používal jen kouzelné pečetě. Ale jak říkám, příběh a atmosféra mě naprosto pohltily. Znovu bych to už nehrál, ptže je to hutná a opravdu velká hra, ale jsem strašně rád, že jsem to dohrál.
            • Vojta_Ilavsky
              Jestli překousneš, že je to fakt ohavný a souboje stojí za vyližprdel(tzn. že mi přišly nudný), tak jo.
              Jinak víceméně souhlasím dole s Morrawem že má Inkvizitor super atmosféru a kvanta textu, který jsou dost dobrý a rád je budeš číst.
            • Inquisitor
              Do Inquisitora určitě jdi, sice to není pro každýho, ale tolik textu tam zase není. Na boj si jde zvyknout, ale je fakt, že hodně lidí odradí svojí obtížností. Ale jinak určitě překvapivě doporučuju :D
        • Nevim jak u jinych starych rpg ale u falloutu 2 rozhodne mnoho textu nebylo. Ja tunu textu vidim jako zapor.
          • já mám text rád - RPG založené na příběhu a kvalitním lore - KOTOR, Baldurs Gate, Planescape Torment, NWN2, Avernum, Avadon, Underrail, Xenogears a další jrpg. Myslím že často je to lepší než hry namluvit, líp pracuje fantasie. Ale nevadí mi ani akční RPG (Diablo, Dark Souls), je to prostě jiný žánr a já mám rád oba
            • @pepe,
              nwn2 mělo tuny textu, jako typická hra od bioware/obsidianu. Asi jsi to už zapomněl. Možná proto, protože to bylo všechno namluvené

              https://www.youtube.com/watch?v=vuYhgQnEyww
            • Zaklínačovi dle mého neprospěl ten přechod do otevřeného světa. Jednička zaklínač byla perfektní - atmosférou, příběhem, souboje za moc nestály. Trojka ztratila atmosféra a příběh za nic nestál a ten svět byl nudný.
            • Z klasickych rpg jsem hral jen fallout 2 a nwn2 a ani v jednom nebyla tuna textu. Jinak cteni mi nevadi, jen aby to nebylo samoucelne. Proto kdyz jsem videl gameplaye z pillars jsem si rekl wtf tolik textu. I smejki v revenzi wastelandu vycita ze je tam toho moc
            • tak to jsme dva. Mám rád promakanou izometrii(BG, Torment a Pillars) i promakané akční RPG jako Souls apod. Ale ten Zaklínač mně tedy moc nesedl, je to takové jakési změkčilé, nevím.
  • Vidlec
    A není to jedno? Každý má jiné chutě a baví ho něco jiného.
    Ovšem když se ty chutě zprůměrují tak vyleze Witcher 3 a podle mě oprávněně.

    Pro mě je hra roku Ori, ale proti W3 nemůžu říct ani popel.
    • Mart9
      Kdyby to bylo jedno, tak tu není tenhle příspěvek.
  • Velmi dobry clanek. Trocha objektivity mezi recenze vnasi vuni konvalinek. Dobrevy :D
  • Vox populi, vox dei.

    Muzete s tim nesouhlasit, muzete na to nadavat, ale to je asi tak vsechno, co s tim muzete delat.
    • Máš pravdu, ale často se zapomíná na druhou část té citace (která není až tak známá... a má to důvod) -> Nec audiendi qui solent dicere, Vox populi, vox Dei, quum tumultuositas vulgi semper insaniae proxima sit. (=And those people should not be listened to who keep saying the voice of the people is the voice of God, since the riotousness of the crowd is always very close to madness)
      • A jeje, wikipedista :-D
  • tak to máme za sebou. Hurá! Hurá! Hurá. Obecně jsem rád, že nepatřím do velkého stáda Justinů a uživím si hry pro fajnšmekry...
    • TheGGG
      alespoň nějak se realizuješ...
  • Chcel by som sa vyjadriť k voľbe roku Legacy of the Void a ako ja vidím Starcraft.

    Starcraft je ťažká hra na naučenie kvôli tomu koľko typov jednotiek tam je, ale to nevadí lebo každý môže hrať so súperom na svojej úrovni. Hry sú zábavné na pozeranie, preto je úspešný e-sport, hra ma skvelo urobenu loby, ostatni vyvojari sa tu mozu učiť.

    Čo sa mi ale nepáči je dizajn jednotiek a budov, hlavne teranske vyzerajú ako hračky, ich vzájomné proporcie, ktoré nesedia, jednotky sú na kope, co je ok v prípade zergov alebo inde to vyzerá strašne smiešne. Čakal by som nejaké formácie. Jednotkám chýbajú animacie, napr. lietadlá by mali mať letovy model, tu sa len zastavia na mieste a otočia. Podobne napr. taký ultralisk by mal mať nejakú animaciu, a nie sa len tak otočiť v momente o 180°.
    Hre chýba zoom!!! Pridanie zoomu by vyriešilo napr. proporcie jednotiek, v Supreme Commander je tiež experimentálna jednotka väčšia ako tank.

    Uvedomujem si že ak by napr. lietadlá vo vzduchu opisovali oblúk ako v supcome, wargame alebo homeworlde, prípadne by sa jednotam pridali animacie, spomalilo by to hratelnost, co by bola zmena ktorá by sa fanúšikom nemusela páčiť.
    • pokračovanie
      Ale hra tak ako je proste vyzerá zastaralo. Viem že fanúšikovia SC prirovnávajú k šachu a podobné veci neriešia, ale je to proste môj názor.
      Hra nie je moc na úrovni ani po dizajnovej stránke, najhoršie sú na tom terani. Pritom nejde o zúfalo nízky počet polygónov, aj s nízkym počtom sa dajú vykuzlit veci, ako je vidieť na Warcrafte 3.

      Ok, chcel som sa vyjadriť, dúfam že sa fanúšikovia Starcraftu moc nenastvu a zvysku to bude asi aj tak jedno:-)
      • tahle hra uz davno prestala resit jak vypada...jsou to uz ted spis takove sachy.I u tech sice muzes najit pekne vyvedene kousky figurek, ale na samotne hre to nic nemeni.
        • Občas hrávam šach a páčilo by sa mi prevedenie zo sveta Falloutu, napr. veža by bol supermutant s rotacakom (za bielych paladin v powearmore) a po zasahu by sa nepriateľ rozprskol na kúsky mäsa. Sachovnica by postupne bola plná krvi.
          Ako by si ziskaval rank (za víťazstvá), odomykali by sa postupne vizuálne upgrady.
        • A čo keby sa Starcraft hral a vyzeral ako Dawn of War 1? Ale s rôznorodosťou jednotiek zo starcraftu. Nepáčilo by sa ti to viac?
  • Vyhráli hry, pro které jsem hlasoval, ale vůbec jsem je nehrál ani neviděl. Tak to dopadne, když nedáte možnost přeskočení kategorie, ale lidi hlasovat pro žánr, který třeba ani nemají rádi.
    • Ne, tak to je když si pravda a dalších pár desítek lidí nepřečtou pravidla hlasování, jinak by věděli, že hlasovat se muselo jen pro hru roku. Teď když jsem tě osvítil, logika pro mateřskou školu lekce 2 - nemusíš hlasovat pro strategii, ale někdo pro nějakou pravděpodobně hlasovat bude, takže je velmi pravděpodobné, že nějaká strategie vyhraje a to žes loni žádnou nehrál.
      Nepřečíst si pravidla zkreslit výsledek ankety a pak nadávat dokážu taky, styď se a dej si mínus
    • Mart9
      Pravda je, že povinné hlasování bylo jen pro Hru roku. Jinak si hlasovat pro nic nemusel.
    • fallanga
      Přeskočil jsem závodní kategorii, takže nevím o čem mluvíš.
    • vypadlo mě tam slovíčko ...lidi nutíte hlasovat...

      btw. snad mám ten tag dobře.
  • ds klikac si zalozil jenom 200 mailu? cekal jsem od neho vic

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit