Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • medvidek88
    Za poslední rok jsem se spálil 4x a 3x prováděl refund (Dark Souls 3, No Mans Sky, Forza Horizon 3 a Mafia 3 - zde už bohužel refund neprošel, protože to, že ta hra je opravdu místama hodně špatná jsem zjistil až po nějakých odehraných hodinách). Nyní už budu čekat minimálně pár týdnů na první dojmy hráčů (protože třeba na Mafii jsem se tešil a rozhodl až na základě Alešových dojmů ve Fight Clubu, kdy to hrál někdy těsně před vydáním a vyznělo to celkem pozitivně). Už nikdy :)
    • Co je špatně na Dark Souls III?
  • Tohle nejspíš rozesmutní všechny posedlé, co u her stříhají metr před jejich vydáním a když hra není v 00:00 v oznámený den v prodeji, tak křičí a kopou. Ostatním to bude vcelku jedno, protože k jádru pudla - totiž, jak moc je daná hra na pytel či nikoliv - se vždycky na netu proklikají a hru koupí až po nějakém zvažování. Za pomoci selského rozumu nepodléhat hype před vydáním a počkat si. Tedy pokud nehoníte palečky na některých ze sociálních sítí :).
  • Stale nechapu co je za problem koupit si tu hru az tyden po vydani, po precteni tech recenzi ... zvlast teda u her co vydava Bethesda za posledni roky opravdu neni kam spechat.
    • jak už někdo tady psal, za týden v MP hře bude týpek ve třídě za totálního nooba s lvl 1 *1*
  • Celé mi to příjde krapet přitažené za vlasy...
    Jestliže je v posledních pár letech zkušenost hráčů taková, že hra je v den vydání více, či méně rozbitá a je to nad rámec toho, co jsou hráči akceptovat, není jiné řešení, než hru v den vydání prostě nekupovat. Já to tak dělám už dlouhá léta a ušetřím si ve většině případech zklamání.

    Celé je to o tom, jak moc velkýho fištrona bude mít nakonec kupní síla, ta je na koni víc, než vydavatel i vývojář dohromady, jen si to občas neuvědomuje.

    Výseldek tedy celé "kauzy" bude v tom, že lidi začnou hry kupovat s mírným spožděním po release a to už se samozřejmě i objeví recenze, či hodnocení samotných hráčů, kteří nakoupili o chvíli dřív, než čeká jiný hráč.
    Troufám si říct, že tohle bude pro vydavatele a vývojáře velkej kopanec do zadele, aby začli se stavem svých her vážně něco dělat, protože prašule se jaxi nepohrnou. Možná v kontextu takhle Petr myslel, že by to hrám i hráčům mohlo ve fináe pomoci.
    Pořád ale platí, že hráči/kupující mají celou situaci ve svých rukách (potažmo šrajtoflích) a záleží jen na nich, do čeho se nechají vmanevrovat PR a reklamou a do jaký míry budou chytří a zachovají si střízlivý úsudek před nákupem hry.

    Občas mi tu chybí trocha nadhledu a pohody.. *5*
  • ehm, je vůbec někdo, kdo si pořizuje hru na základě recenzí?
    • A ty si ji porizujes na základe čoho?
      • Tak třeba už podle žánru. Vím, jaký typ her mě baví. Dále si o hře něco přečtu co v ní má být.. podívám se na gameplay trailer a podle toho poznám zda to je hra, která mě bude bavit, nebo ne.. Pokud není gameplay trailer tak stačí chvilku mrknout na nějaký gameplay na youtube a člověk prostě pozná. Dnes stejně recenze nejsou objektivní, pokud hra není vážně průšvih.
        • "Dnes stejně recenze nejsou objektivní, pokud hra není vážně průšvih."

          Však to je to hlavní, o co jde.
          • Jasně, ale na to nepotřebuji recenzi abych to poznal, jestli to je hra pro mě. Třeba o No Mans sky jsem věděl už od začátku, že mě prostě nebude bavit létat po planetách a na každé dělat to samé.
            Naopak třeba Doom je podle většiny lidí super fps, pro mě to je ultra nudná opakující se blbost a nepotřeboval jsem číst recenzi nebo to hrát abych to věděl. Pak vydali demo a to mi jen potvrdilo co jsem si myslel.
  • Za mě epic fail Bethesdy, jehož jediným cílem je neumožnit hráči získat dostatek informací ke koupi, ve snaze rychle prodat nějaké kopie, než se případně rozkřikne, že hra stojí za kulové. O nic víc v tomto případě nejde. Plus je zvláštní, že tohle říká redaktor herního webu, a tak nějak si pod sebou řeže větev. Nejlíp to asi shrnul Jim Sterling:

    https://www.youtube.com/watch?v=gUkn5PhEqn4
    • Tak kdyz si neumis udelat nazor sam...tak se holt rozciluj no..
      • Tady nejde o to udělat si názor sám. To můžu vždycky. Tady jde o to aby lidi kteří se specializují na rozdávání názorů měli čas na to aby mi řekli jestli vůbec stojí za to abych si ten názor dělal. Radši ať ztratí peníze a čas oni protože je to jejich práce než já.
      • A jak si asi mám na tu hru udělat názor, když nejsou žádné recenze? Jak? Mám si jí koupit a pak si udělat názor, jak Bethesda a další chtějí? To už je pozdě.
        • Coffin.Corner
          Co takhle měsíc počkat až se usadí mánie a hype okolo vydání a rozhodovat se s chladnou hlavou na základě desítek až stovek recenzí a videí?
          • Ale jasne dyš my tu všichni počkame, jasne co bychom nepočkali, a nejen my a proč rovnou nepočkat na treti dil, to už bude za babku, či treti dil už nebude, protože všichni budou čekat s kopi druheho dilu dooobryyy...
            • Coffin.Corner
              ...takže by nebyl například třetí díl Mafie a nebylo by nač nadávat, že?
      • A na zaklade čeho si ma jako udelat nazor řekneš mi ??
        • Jo reknu. Velmi dlouhou dobu pred vydanim vetsiny her existuji informace ze kterych se da cerpat. je dobre se podivat kdo na hre pracuje, jake ma zkusenosti a jestli v minulosti udelali treba hru ktera se me libila. Pak kdyz clovek zna svoje preference a vi co rad hraje a co od hry vyzaduje muze uz posoudit davno dopredu jestli by ta hra byla pro nej. Dalsim milnikem v tom vlastnim rozhodovani jsou osobni zkusenosti s hranim her a kdyz to je treba 15 - 20 let tak proste vis jestli by te hra mohla bavit nebo ne.
          potom jedinou neznamou zustavaji bugy, optimalizace a dalsi technicke sraccky, ktere se ale daji docela dobre podoudit dle pouziteho enginu, lidi co na tom delaji a dlasich indikaci. mozna to zni slozite ale me osobne zabere asi 10 minut abych se rozhodnul jestli to koupim nebo ne, a muzu rict ze treba z 50ti her se seknu tak 2x..s tema zbylejma 48 jsme spokojenej..staci?
          • Ne tvl maš uplne špatnej postup, jak si ziskan nazor o hre, to musiš jit za veštici a zaplatit ji, ať se podiva do kristalovy koule jesli ta hra bude dobra nebo ne :D
            Nemužeš chtit , aby si každej hledal informace o hre, a indice o studiu a nevim co ješte nazory jinejch lidi co kto kde napiše aby sisi udelal nejakou predstavu o tom jaka bude ta hra, pričem ospravedlňuješ fakt že recenze bude až po vidani, tak to by ani osla nenapadlo !!
            • ono stejne tech recenzi pred vydanim zas tolik nebylo, a kdyz jo tak treba maximalne par dnu pred. Stejne vetsina lidi ma predobjednano a ti co nemaji tak si muzou hru koupit par dnu po vydani kdy uz recenze jsou..osobne myslim ze to o cem je clanek je trochu jedno.
            • Ja se ti priznam, že recenze taky nečtu od tehletech umjelcu, ne vubec mi nesedi, a taky koukam co kde unikne pred vydanim, delam si sam svuj nazor, ale stejne ta recenze ti približi hru podle toho, co se recenzentovi libi a co nelibi, taky se to tobje mže libit nebo nemusi, maš dostupny informace.Ale chapej aplikovat tohle pro všechny, a nedostatkem informaci ovlivňovat prodeje je už prez čaru a mjelo by se to stihat podle zakona !!
            • Hmm..ona to spis bude lenost a malo zkusenosti...moznosti mame vsichni stejne, nekdo je pouzije nekdo ne..ale pak na co si vlastne stezovat. Ale jo, ono to v realu je presna tak jak pises..ale holt pak se refunduje o sto sest. To je tak kdyz neco nechas na ostatnich aby rozhdoli za tebe..a zase..na co si pak stezovat...leda na sebe. cele to pak pripomina klasickou hlasku...psali to na internetu tak to musi byt pravda..a beda jak ne:)
  • recenze na mě stejně nijak nemají vliv .
  • + day one patch.
  • to zas polacek vypustil bludy
  • jamar28
    Nechápu ten humbuk. Na hru se čeká i několik let a den vydání není jediná omezená příležitost, kdy si hru lze koupit. Není přece problém si hru koupit třeba týden po vydání, kdy už může mít desítky recenzí.
    • smejki
      typický (kriticky důležitý) konzument takto nejedná.
      • jamar28
        Jeho problém.
      • Paulcz
        To se ale může změnit, pokud se x-krát spálí. Vždycky to je zákazník kdo může ovlivnit trh. A jestli selžou všechny prvky zdravého rozumu.. nezachrání nás nic :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit