Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Obecně se mi B2P model líbí, přídemi fér za hru zaplatit, ale pak už mít všechno v základu zadarmo, stejne jako to ma TSW, podobné i LOTRO. Základní hra nyní obsahuje stovky hodin hraní za cenu normální hry což je fér. F2P je otravné ruznýma agresivníma omezeníma např SWTOR a pod.
    O tom zda je hra dobrá nebo ne to už zaleží na idnividuálním vkusu každého.
  • U software to neni podobne u software se neplati autorske poplatky. A autorske poplatky maji jiny smysl nez legalizovat piratstvi.
  • Je to kradez v pravem vyznamu toho slova. Neni to trestny cin kradeze dle trestniho zakona, ale to neni ani napriklad kradez rohliku v obchode.
  • A v krčme každý mesiac predrbeš 100€, a prefajčíš ďalších 100€ a 12€ za hru by si neplatil. No sú i takí.
  • Tahle hra se fakt vůbec nepovedla a obchodní model byl natolik agresívní, že nečekám nicmoc od změny. Sice tedy nebude nutné platit měsíční poplatky, ale čekám na nějaké to velké ALE. Vůbec bych se nedivil výrazným výhodám pro ty, co platí měsíční poplatky.

    U mě je ESO nejhorší MMO a největší zklamání v životě, pokud jde o hry. Nikdy jsem neviděl takové plyvnutí do obličeje fanouškům TES. Zároveň jsem nikdy neviděl agresívnější komunitu fanboyů, z kterých mimochodem už mnoho ukončilo hraní ESO, což mě fakt pobavilo.
  • Pilgrim66
    Upřímně, na to jsem čekal, takže ESO zkusím poprvé od bety.
  • Bude ale tam budem mat ine starosti a nechcem skoncit ako ty...zavistlivy zakomplexovany vidlak co sa v detskej izbicke za PC nadzgava pastikou a rozkami...
  • jenze to je prave omyl, sice to tak plati u hudby a filmu, ale na software se tahle "vyjimka" ze zakone nevztahuje, takze stahovani softwaru (na ktery nemas zakoupenou licencu) je VZDY nelegalni
  • Chod tam hodne do kavaren, treba se zadari.
  • Veskoslav
    Takový model měli mít od začátku. Kosmetické prkotiny a některé věci za herní měnu, zbytek automaticky v rámci koupě jako to má Guild Wars či Secret World.
  • Pethulla
    ale když ho zabalíš do pěkného obalu, tak ti ještě lidi utrhnou ruce.
  • A já jsem zase hrdy, ze jste hrdi na to ze jste hrdi!
  • Jack1947
    Krádež to není, maximálně to autorské vlastnictví se tím poruší... http://business.center.cz/business/pravo/zakony/autorsky/cast1h1.aspx

    Jak může být krádež vyhodnocena jako něco co vlastně ani reálně neexistuje. Dobře to už je drobátko přehnané myslím že větší krádež , je že si někdo ukradne z tvého účtu peníze nebo že ti někdo odcizí předměty z účtu u hry, které stojí v reálu i několik set tisíc.

    Myslím že to je zbytečné tady rozebírat a v čr platí že pokud to nesdílíš tak tím nic neporušuješ, aspon u filmú a hudby hra je software no... tam to bude obdobné.

    To je právě diskutabilní a v zemích se to liší, takže jsem si nebyl jistý. No a stále jsem jaksi na pochybách. *7*
  • Systém financování nic nezmění na tom, že je to špatný MMORPG.
  • Chim
    Co pod Tatrami a v české kotlině zavrhováno jest, to jistě bude mezi klokany opěvováno. Doufejme že nebudeš mít přístup k internetu.
  • B2P model mi nevadí. Čo mi ale vadí je to dokupovanie nekozmetických vecí. Už to vidím ako to bude, s klasickými prídavkami to pôjde pomaly a aby z ľudí vycucali viac peňazí tak budú vo väčšom prinášať nové platené DLC oblasti. A potom táto zóna je pre teba neprístupná, lebo si nezaplatil. Som zvedavý po pár mesiacoch aká bude odozva na tento ich model.
  • je to poruseni autorskeho zakona. v bezne mluve se tomu rika kradez. stejne jako si nekupujes hru, ale jen licenci na jeji vyuzivani, ale stejne kazdy rekne "koupil jsem si hru". Je hezky jak se snazis ospravdlnit svoji KRADEZ tim, ze tu argumentujes, ze si hru jen "zkusis". Zkus konzole, tam nic zkouset nemusis...
  • Jack1947
    Pozor co když by využily B2P s mikrotransakcemi to už by si dovolily až moc. Když si hru koupím nečekám že bych si ještě mohl dokupovat za prachy další blbosti... no možná tohle se ani nevyužívá.
    To je tak možná u předplatitelského WOW...
  • Ty jsi nastvany? *4* Ja uplne v pohode diskutuji:)
    V kazdem pripade jsem si myslel ze jsi se preklepl a pouzil jsem pana googla a zadny temin PaidtoPlay mi to nenaslo.
    Ale mas pravdu. To uz je jen slovickareni. Takze s tebou vlastne souhlasim
  • fluffy
    Myslim, ze tato zmena je rozumna. Autori si zrejme uvedomuju, ze ak by takto nedorobena hra dostavala mesacne poplatky tak tym odradia spustu hracov.

    Aj posun konzolovej verzie na cerven je rozumny. Maju cast odladit to co nefungovalo a pripadne prerobit rozne neprijemnosti. Je sice otazne, ze aj ked odstrania bugy tak ze ci GAMEBREAKING mechaniky ostanu..(akoze hrate quest s random ludmi ktorych vidite a nie so svojimi znamimi a ktory vam este beru loot..., alebo ze cena za kona je tak prehnane velka ze ho vlastne nikto nema a pod.)

    Ak opravia aspon vacsinu a zrusia predplatne tak si to mozno zahram... uprimne po recenzii na PC som sa vobec nechystal. Takto to aspon zvazim este.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit