Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • VYNIKAJÍCÍ článek. Díky.
  • Super clanok, BM som kratko po vydani dohral a s chybami ktore popisoval autor suhlasim na 140%. Vadilo mi, ze Gordon nevie bez skrcenia preskocit skoro nic a taktiez super reflexy a aim nepriatelov. Pri tej skvelej hudbe ma clovek naozaj chut, vbehnut medzi nich a vystrielat miestnost v hollywoodskom style, no hra to nedovoluje. Aj tak je to ale uzasny pocin, a dufam ze Valve nejak moderov odmenilo.
  • první crysis je crysis. to hraju furt dokola a zkoušim nový věci. už vidim jak tohle hraju furt dokola. pchee *5* ale tak před deseti lety jsem si ten originál fakt užíval sakra kde jsou ty časy
  • Zas tak daleko ty hry od sebe nemají, aby to revolučně něco změnilo. Počkám si až to bude mít 70 % autoheal a Gordon nebude mít na hlavě nevymáčknutý jebáky, který by ho naprosto zbytečně otravovali...
  • Paulcz
    Při hraní mi chyběla atmosféra, nevím proč. V původním HL se dala krájet, ale tady mě hra nebavila. Co se týče technického zpracování nahrávání trvá neuvěřitelně dlouho. Mod má miliardu souborů což může být díky SDK, ale je to teda síla :)
  • Dohráno a jsem velmi spokojen- teda až na konec, kdy jsem čekal pokračování na Xen a místo toho už byly jenom závěrečné titulky:(
    Tak dlouho už jsem nepoužil kombinaci quick save a load *14* fakt mi to už chybělo. A ač hraju dobře CSS, tak aim a reakční doba protivníků mi dala zabrat.
    Ještě si vzpomínám na parádní moment: jedu výtahem nahoru z nějakého chladiče reaktoru, mám 10 hp a udělám si quick save. Ale zrovna v tu chvíli se mi za záda teleportuje Vort a sejme mě. Loadoval jsem to asi 11 krát, než jsem zvítězil *7* . Někdo by to vypnul, ale já si to užíval.
    Za mě 9,5/10 a přímluva za pokračování.
    • Xen není hotový, ten teprve dodělávají.
      • Proto je to taky jeden z mnoga důvodů proč není ještě na steamu biď už má "zelenou" Valve tam neputí nedodělanou hru..
  • MrSanta
    Velmi pěkný článek. Speciální pochvala za obrázky ukazující jako to bylo tehdá a jak je tomu dnes.
  • life28
    kopu viet z textu som musel čítať dva krát, aby som ich pochopil, to sa nedalo napísať normálne? Ten dabing je vážne super, snáď jediné, čo sa mi nepáči je ten pohyb kamery zo strany na stranu. Toto k HL nepatrí :) PS: Šprint v pôvodnom HL bol
    • CartmanXxX
      Ten pohyb ze strany na stranu se dá stejně jako spousta dalších věcí přenastavit.
  • GlaDOS
    No já teda smejki nevim, ale z toho druhého videa to vůbec nevypadá, že by hra vychovávala k nějakému opatrnému průchodu. Po prvním dohrání ti zůstalo ještě 47 zdraví, což je ještě hodně, zatímco ta druhá ukázka spíš vypadala, jako kdyby sis chtěl splnit achievement "nebýt ani jednou zasažen".
    • smejki
      47 mi zbylo jen proto, že:
      - jsem náhodou přeběhl přes lékárničku.
      - jsem věděl, co se kde bude dít

      Naopak achievementem je tohle takto ''elegantně" proběhnout. Bez hluboký předchozí znalosti to nedáš, ne tak snadno. Doporučuju k porovnání právě Vortal Combat, kterej je naopak ukočírovanej skvěle.
      • GlaDOS
        Co si tak pamatuju, tak Vortal Combat byl na mě svižný možná až moc a ta poslední vlna by na můj vkus mohla být delší, ale už vím, co tím myslíš.
      • filias
        Jestli jsi si procházel komentáře tvůrců HL, tak tam každou scénu mnohokrát testovali a předělávali. To u BM zcela nedotáhli, a pak i ten feeling z bojových scén nemusí být vždy optimální.
        Např ona reakční doba nepřátel mi přijde taky zbytečně vysoká.
      • A to je jako mínus že bez předchozí znalosti nějakej úsek nedáš. To má být v pořádku že ho projdu hned na poprvé a bez problému?

        Jinak Black Messa je na normal naprosto v pohodě hratelná - vůbec nechápu ten povyk. Já ji poprvé dohrál na hard a chcípal jsem tak akorát - tzn ne dost aby mě to začalo frustrovat.
        • Pro mě byl hard fakt frustrující. A to se považuji za vcelku šikovného hráče 3D akcí.
        • smejki
          není to výhoda. býti mínusem a nebýti výhodou, to je podstatný rozdíl.

          "Jinak Black Messa je na normal naprosto v pohodě hratelná - vůbec nechápu ten povyk."
          neříkám, že není. říkám, že je podstatně těžší než originál a proto je vynášení old-schoolu do nebe prostřednictvím BM stran obtížnosti hloupé a založené na nepravdě.
          • Ja som presiel HL na hard a BM tiez na hard a ziadny rozdiel v obtiaznosti tam nie je, akurat v BM je o dost rychlejsia AI...Tak isto som cupel aj v HL na hard za krabicami, resp. peakoval steanu ako v BM..

            Na harde v HL1 by som povedal, ze trpi este vacsou chybou ako BM...Hlavne, ked hrajes proti vojakom...Hazdu po tebe rucne granaty a granaty z grantometu s neuveritelnou presnostou, niekedy som len vykukol z rohu a bum, hs z granatometu a bol som mrtvy..Podobna otrava ako pri Stalkerovi CS...MP5 na hard v HL1 je nahovno zbran proti ludom, lebo musis do nich vystrielat cely zasobnik a dovtedy ta oni zabiju aj ked mas cele hp a plnu energiu v obleku..Cize HL1 hard a BM hard som hral tym istym sposobom ako kazdu hru na vysokej obtiaznosti, neustale schovanym utok zo zalohy a v tomto pripade, hlavne revolver a kusa, najlepsie zbane na 1 hit killy pri HS, i ked kusa nie vzdy zabije na 1 sip pri hs.
            • smejki
              "Ja som presiel HL na hard a BM tiez na hard a ziadny rozdiel v obtiaznosti tam nie je, akurat v BM je o dost rychlejsia AI"
              *15*
              takže:
              - rychlejší reakce zombies, vortigauntů, vojáků, headcrabů, bullsquidů
              - až násobně vyšší účinnost útoku vortigauntů, vojáků, zombies, bullsquidů, houndeyeů
              - vyšší odolnost barnaclů, bullsquidů, houndeyeů a zmbies
              dále obecně mnohem lepší pathfinding, menší zásobník do kulasu atd. atd.
              máš pravdu, rozdíl tam fakt není, je tam totiž rozdíl jako prase. *15*
              • uher

                Reakce na příspěvek:

                Hele, teď když konečně vyšel Xen (sice je to zatím jen veřejná beta, ale nezaznamenal jsem tam žádnej zásadní problém), tak by si mohl udělat nějakej novej článek, kde si zase můžeš postěžovat jak je to těžký.

                Zrovna Xen ti poskytne hromadu materiálu 😀

  • Keyz
    Taky jsem u zatím bavil.
    Zase bych to ale tak nevychvaloval.

    Je to skvělá předělávka.Lepší grafika,zvuky a nepřátele rychleji reagují atd.
    Super,ale nic extra.Prostě vylepšená původní hra.
    Zrovna Rage přineslo zajímavé věci,zejména pohyb nepřátel v prostředí byl plynulí a skvělí.
    Že by zde vojáci vyloženě takticky spolupracovali anebo se skvěle kryli jsem si nevšiml.To by si dalo moc práce to takto předělat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit