Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mna ako fanboya Sony tesi, ze to Sony Microsoftu pomerne natrela. Ale som tiez sklamany z toho, ze nepojdu tou istou cestou, co sa bazarovych predajov tyka - to znamena ze znizovanie cien hier na konzoly, kompletne digitalna distribucia a zlavy po vzore Steamu sa budu musiet par rokov odlozit.

    Som zvedavy ako odpovie MS, pretoze momentalne fakt nevidim jediny dovod preco kupit Xbone namiesto PS4. Jedine co ma napada je, ze vdaka vsetkym tym obmedzeniam budu skutocne schopni znizit ceny hier na Xbone - tak aby stali o 10 eur menej ako tie iste hry na PS4. To by mohlo byt este zaujimave. No uvidime...
    • Mám podobný strach jako Vy, jen trochu naopak: MS v podstatě přešel kompletně na digitální distribuci (viz. herní disk jen pro instalaci, licence je v "cloudu") a vyšel v rámci možností maximálně vstříc vydavatelům s pár ústupky lidem. Sony, podle všeho, na to jde jinak. Já se proto bojím spíš toho, jestli hry na PS4 nepodraží. I když možná ne, možná ceny zůstanou, protože by PS4 mohl mít větší uživatelskou základnu, a tak to bude pro vydavatele 1:1 vůči Xbox One (Xbox lepší podmínky, PS4 víc uživatelů). Nevím, jsem zvědavý...
  • mne se teda libila vice tiskovka a hry u xbox :-) u ps4 mne hodne zaujalo destiny, ale zase si nedovedu predstavit, ze bych takovou hru mel hrat na gamepadu. docela by me zajimalo porovnani HW u obouch "next gen" masinek, protoze ani na jedne tiskovce nic nerekli...
    sluzby a cenu bych v ceskych podminkach moc neporovnaval. stejne bude stat kazda konzole skoro 20K
    • Obě konzole jedou na 8core CPU s architekturou Jaguar od AMD, Xbone má 8GB DDR3 z čehož 3GB jsou rezervovány pro system. PS4 má 8GB GDDR5 z čehož 1GB je pro system, obě konzole mají grafiku od AMD někdě na úrovni 6770 ale nejsem si tím nijak jistej, bralo se to podle těch TFlopů.
      • S tou grafikou jsi vedle. Xbone má grafárnu o teoretickém max. výkonu 1.24 GFLOPS (cca na úrovni Radeonu 7770) a PS4 má grafickou kartu o teoretickém max. výkonu 1.84 GFLOPS (tzn. někde mezi Radeonem 8750 a 8770), tj. podstatně výkonnější.

        Lze s jistotou tvrdit, že PS4 bude na hry o slušný kus výkonnější železo.
        • Vojta_23
          No zkrátka je to konzole - na hry dělaná :) ale samotnej grafickej čip je nižší střední - střední třída.. takže možná tak rok to bude ještě aktuální a dalších 9 to bude jako současná generace.. :D
        • Sorry - jen oprava, samozřejmě "TFLOPS", ne "GFLOPS".

          Dále je nutno doplnit, že architektura těch GPU je novější, než u zmíněných Radeonů, takže lze předpokládat, že v reálu budou o fous výkonnější. Každopádně se jedná zejména v případě PS4 o hardware, který při dostatečné optimalizaci bude moci zobrazit grafiku, jakou jsme ještě nikdy neviděli... *5*
          • Jo sorry za ten sek v generaci radeonů, ztratil jsem o tom přehled když jsem pořídil nvidii a přestal jsem sledovat novinky v PC HW
          • GlaDOS
            Já myslím, že lepší grafiku než v Metro Last Light už ani PS4 neutáhne.
            • TheGGG
              utáhne a i překoná, současná generace je 7 let stará a podívej na tu grafiku u exklusivitek
            • Rhulad
              To si piš, že utáhne.. Se podívej co dokázali vývojáři s 256MB ram na ps3...
            • Na to odpovím jenom ... The division
              http://www.nowgamer.com/siteimage/scale/0/0/360015.png
    • God-of-War
      Ty si opravdu hodne informovany...Vsechno mas na hlavni strance, staci se jen podivat. Mas tam cenu, vykon HW a hry.
  • sony knockoutovala microsoft, nicmene kdybych ted sel do obchodu a konzole byly na sklade, tak si koupim stale xbox, a to po shlidnuti obou konferenci a s zadnym zaujetim.
    • Pokud jsi tedy sledoval konference bez zaujetí, tak by mě zajímalo, proč X-One? Je tam nutný šmírovací Kinect, DRM, nutnost online, samá omezení, větší cena o 100 euro. Buď tedy lžeš a jsi X-Boy a nebo průměrný obyvatel US... Nic ve zlém.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit