Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Desítku rozhodně zkus, je to pecka. Ale bez znalostí z celé série budeš asi plavat v příběhu a taky se možná ani nevymotáš z džungle. ;-) (Já zatím tvrdnu v té obrovské podzemní továrně...)
  • Což ale řeší, když se Ti hra bude ukládat do jedné pozice, takže co si uložíš, odtam zase musíš pokračovat. Pak ta zamčená truhla bude zamčená, ale když ji odemčeš a uložíš to, zůstane odemčená.

    Problém je, jak tu píše MickeyMutant, že by si lidi vykopírovávali savy přímo ze hry bokem a pak je tam vraceli. Tak jsem to dělal ve FTL, jinak bych nevydržel s nervama.

    Museli by ty savy někam schovat nebo zakódovat. Ale bojím se, že by to za chvíli někdo stejně odhalil.
  • Nejsi nahodou Radek Hulan?
  • MickeyMutant
    No vidíš, Metuzaléme. Vyřešit se to prakticky nedá. Tak co spíš nechat lidem volnou ruku, ať si hru "kazí" dle svého uvážení a libosti a nemíchat se jim do toho.
  • Porad nic moc, musis vymyslet lepsi, neprustrelne reseni problemu, ktery ve skutecnosti neexistuje.
  • Už jsem to popsal ve dvou příspěvcích - vývojáři nedokázali vymyslet systém save & quit který by nešel využít k ojebávkám, tak to do finální hry raději neimplementovali vůbec... Protože když před quitem uložíš hru přesně v dané situaci, tak se prostě najde spousta lidí, kteří "ukončí" hru před truhlou, a tu pak budou do nekonečna zkoušet lockpicknout, i když tím stráví více času, než kdyby se ten lockpicking naučili přímo ve hře. A při "teleportaci" do postele by to zase bylo zneužitelné jako safe save z problémových situací.

    Pravdou je, že warhorse neměli TECHNOLOGICKÝ problém udělat quit and save, ale vymyslet ho tak, aby to nebyla potencionální cheatovací díra.
  • MickeyMutant
    Jo, dík. To je zajímavej nápad, jen nejspíš dost těžce proveditelnej. Jednou a dost!*4*
  • Píšu výše - zajistit, aby save & quit bylo nezneužitelný jde velmi těžce - v případě, že by to hráče přemístilo do nejubližší "postele" by to byl snadný prostředek pro útěk z deepshit situací. A pro save scumming - lidi jsou občas ochotni zkoušet až nesmyslné spousty hodin save/load jediné situace (např lockpicking), přestože ve skutečnosti kdyby věnovali stejný čas rozvoje postavy a svých zkušeností v dané featuře, by to poté zvládali v celé hře daleko lépe...
  • MickeyMutant
    Samotnej save/quit hru samo sebou usnadní, je to prakticky quick save, jen trochu pomalejší*3*, vždyť jsem už tady o tom několikrát psal. Stačí skákat do menu, případně ze hry a třeba i kopírovat savefile v systému. "Zneužitelnej" na 100 %.
  • https://youtu.be/1LQVsWJwPSg?t=16m47s
  • Jacku, zrovna v Diablu jsem přesně tohle dělal. Když se na mě sesypalo moc nepřátel a zablokovali mi cestu, nejlíp ještě s tuhým bossem přede mnou, rychle save and quit! *1*
  • Jasne, budu vymyslet savovani a teleportovani do postele abych se vyhnul banditum, na ktery si muzu zapnout nesmrtelnost a vymlatit je. Ale hlavne ze se neda zneuzit savovani. Ten tvuj plan je tak chytrej, az je uplne blbej. *15*
  • Přesně tohle jsem měl taky na mysli.

    Řekl bych, že to byl přesně ten důvod, proč ukládání při vypnutí hry právě nakonec zrušili. Ale když to nějak ošetří, že to třeba nepůjde použít v souboji atd., tak proč ne?
  • By me zajimalo kdy vam dojde ze to vase "aby se to nedalo zneuzit" je nesmysl.
    1. To ze toho nekdo "zneuziva" v singleplayerovce se vas vubec netyka
    2. Nikdo vas nebude nutit to "zneuzivat"
    3. Kdokoliv si na PC muze stahnout mod na neomezeny savy
    4. Kdokoliv si v singleplayerovce muze nacheatovat co potrebuje
    5. Radsi se starejte o svy, ne o to jak kdo co hraje
    *7*
  • MickeyMutant
    Pověz, Metuzaléme, jak se ta informace o save systému přítomném před vydáním slučuje s tvým projevem herního gurua nahoře?
  • Sejvovice je jeden z nejlepších nápadů, co jsem kdy viděl. Chceš si uložit hru? Ok, ale zaplať v herní měně. A když to budeš dělat často, tak příjdeš na mizinu a ještě se vožereš *1*

    Quadrax jsem hrál první 4 díly, pak už jsem to nesledoval. Teď jsem s hrůzou zjistil, že už je i desítka. Oukej, ale dohánět to nebudu!
  • Fakt dobrej nápad! - Zamezilo by to částečně save scummingu, páč než by člověk doběhl zase k té konkrétní truhle (souboji, čemukoliv), tak by to trvalo a tím pádem by se se to nedalo tak lehce zneužít...

    Jenže...

    Zas na druhou stranu by to muselo být ošetřeno v situacích, kdy se vlastní vinou (nebo náhodou) dostaneš do fakt průseru - typicky náhodně narazíš na více banditů které víš, že nezmákneš, a že to máš, de facto, spočítaný - odchod ze hry a save v nejbližší posteli by byl velmi laciným (a prakticky cheatovým) řešením "útěku" z takovýchto situací.
  • Reagoval jsi na příspěvek, který se zabýval problematikou ukládání ve hrách obecně.

    Ono je potřeba rozlišovat volný ukládání ve hře a save and quit. Každopádně WH odstranili save/quit funkci kvůli problémům. To, o čem mluvil Metuzalém se týkalo toho volnýho ukládání, aspoň tak jsem to pochopil. Samotnej save/quit Ti hru neusnadní a jsem pro jeho začlenění všema deseti, ale záleží, jak přesně bude fungovat, aby se ho nedalo zneužít.
  • Warhorse nechtěli, aby hráči podváděli. A Klíma to řekl naprosto jasně - pokud dáš hráči byť jen drobnou možnost podvádět, využije ji a podvádět bude. I když ví, že si tím hru ničí, i když ví, že by to dělat neměl, tak to dělat bude.

    Příležitost dělá zloděje. Neexistuje na světě žádný stoprocentně slušný, čestný a charakterní člověk (Aragorn se nepočítá, to je fiktivní postava). Prostě pokud je možnost něco obechcat, lidi to provedou...
  • MickeyMutant
    Je to nešikovný, hodinu nebo dvě něco řešíš, sbíráš a pak musíš běžet přes půl mapy ke svý posteli a ještě se po cestě modlit, aby ti to nespadlo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit