Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ALHAZRED
    Nemam nic proti tomu, jak to nekteri tady chtej, nebo nechtej sejvovat, ale že to vnucujou ostatnim je dost trapny...Ja nekdy proste musim ukončit hrani a to HNED, ne za hodinu až dorazim k nejaky posteli nebo koupim sejvovici a možnost save and quit mi rozhodne chybi, takže saham po tom šikovnym modu neomezenych sejvu, ať si kto chce mysli co chce...moje hra a tvuj zbytečnej problem !!
  • Jack1947
    ucho hraje na PS4 takže se ho to se snižováním detajlů logicky ani týkat nemůže.
  • Jo, systém ukládání je fajn... ale až to bude fungovat... všechno.
    Příklad: Nějak moc to ukládání nesleduju, jedu prostě roleplay - jedu plnit Q do jedný vesničky, vlezu do nějaký chalupy za NPC co ten Q zadá. Fajn, projdu dovnitř ale co se nestane.. s NPC nejde mluvit... a co se nestane dál nejde odejít, páč nastal bug s neprojitím dveřmi. Tak se tam snažím prolézt, ale nic, tak že použiju sejvovici (mimochodem používám ji výhradně jen na bugy...).. jenže jsem to nestihl.. už na mě NPC útočili... tak ji reflexivně sejmu, dokonce jednou ranou, zakleju si a jdu nahrát poslední save smířenej s tím že si tu cestu ke Q zopakuju (bylo to po raním probuzení - tak pět minut)... a tu přichází ten šok - poslední save kterej se mi udělal (byť jsem mezitím splnil tak tři Q (vedlejší) a dvakrát spal (celou noc) byl 2! hodiny starej. To je pak to hardcore dilema.. zahodim dvě hodiny, nebo si nechám jednu celou vesnici v unfriendly?... kdybych si za to alespoň mohl sám, tak volim ty dvě hodiny, takhle sem šel prostě dál uvidíme jak se s tim hra popasuje. Po dalších dvou hodinách a jiným Q jsem zjistil, že mě kvůli tý "vraždě" nenávidí další vesnice - kde jsem rozjel zrovna zajímavej Q. A tak mě čeká další dilema...

    Rozjet hru znovu, vědom si nyní možných bugů a stížit si tak hru ještě o něco víc... nebo čekat a čekat než těch pár opravnejch patchů vyjde?

    Obecně ale ten princip neukládání vítám, respektive je mi ukradenej, páč tak ani nehraju - prostě loaduju save jen kvůli smrti či bugu...
  • nightborne
    Jasně, výsledek bude stejnej =). Ale když kopneš sejvovici, alespoň máš pocit, že ses o to zasloužil vlastní snahou. O fous lepší, ne =)?

    Osobně bych to neměnil, ale to byla moje celá pointa - už takhle je ukládání dost přístupný a snadný, že není prostě potřeba ho ještě zesnadňovat. Nekažme tvůrčí záměr, což =)?
  • V Albionu byla moznost ukladani. Nepodvadels nahodou? Nekazil ti nekdo jinej hru tim, ze podvadel?
  • Morrowind nebyl špatnej, ale abych řekl pravdu, už mi vymizel celkem z hlavy... Ani ze Skyrimu nemám kupodivu nějakou extra klíčovou vzpomínku. Ale nikdy nezapomenu některé střípky z Albionu - pro mě jedno z nejlepších RPG (a svého času revoluční hra s kombinací 2D a 3D + tahové souboje, ap.)
  • A neni to pak jedno, kdyz bude v menu moznost hru ulozit pro ty, kteri to proste chcou?
  • nightborne
    Mhm, máme stejnou pointu, jenom se obávám, že tvou ironii někdo nemusí přijmout za svou =).

    Kdyby se hra ukládala opravdu JENOM v checkpointech a postelích, pozdvižení bych pochopil. Ale sejvovice doopravdy nejsou nedostupným zbožím, po chvilce běháte permanentně s několika tisíci peněz a pár lahví navíc neznamená nic. Osobně nevidím potřebu cokoliv měnit, i v současném stavu je hra přívětivá dost.
  • Naopak, ja ti fandim. Uz se nemuzu dockat jak sem napises ultimatni reseni, jak zabranit aby mi nekdo kazil hrani KC svym cheatovanim. V jeho singlplayeru. Porad se pres to nedokazu prenest.
  • Nechceš to zkusit ještě pod více a více identitama, amatére? Vidím ti až na koncovej uzel...
  • No ale co kdyby toho nekdo zneuzil? Treba vypil tu sejvovici proto, aby mohl zkusit odemknout truhlu vickrat nez jednou? Nezboril by se vsem svet?
  • nightborne
    Ale tak.. já jsem si v recenzi dovolil postěžovat na to, že tě hra naviguje ke questům a jiným cílům sama, nemusíš si je najít podle popisu z dialogů. Líbilo by se mi to tak víc - vzpomínáš na fenomenální pocit z Morrowindu, když člověk našel jeskyni s pokladem jen podle ubohého popisu z nalezeného deníku?

    Zatím mě za to nikdo nekritizoval. Ale to přijde =)).
  • Prave ze to neni dostatecne chranene, predstava ze v KC:D nekdo cheatuje nebo zneuziva bugu je naprosto otresna, nevis co s tim udelat? Nemuzeme to nejak zakazat?
  • nightborne
    Počkej, to není pravda. V jedné misi, kde je povinný stealth, jsem si posteskl, že by nebylo od věci uložit hru těsně před krizovým místem, když jsem ho pětkrát pokazil. Vypil jsem sejvovici.
  • Máš pravdu, KCD není složitá hra - ale především pro toho, kdo přijme její principy a věnuje alespoň trochu času se naučit boj/lockpick/přemýšlet, atp.Jenže (a to vidím velmi dobře sám při diskusích s mladšími kolegy ve firmě) spousta lidí je strašně netrpělivejch a chtějí mít vše hned a teď. Jít někam 3 minuty před ukončením hry? Nemyslitelné! V dnešní rychlé a uspěchané době jak něco není do 5 - 10 sekund, tak je to pozdě.

    Já osobně vidím save systém v KCD také jako naprosto vyvážený; bohužel jde ale proti trendům moderní doby - skoro v každé zahraniční či domácí recenzi je save systém obsažen v mínusech...
  • *Patchoval
  • To neni uplne dokonale, porad by toho mohl nekdo zneuzit. Musime vymyslet jak tenhle obrovsky problem, ktery nas vsechny nechal chladnymi vyresit. Jinak si tu hru nikdo neuzije.
  • To by se mělo zarámovat a pověsit na virtuální zeď v každé diskuzi. *14*
  • Kdyby v prehnani realisticnosti (bugovana) nebyly bugy tak by to bylo ok?
  • Jack1947
    Jo ale tady je to trochu přehnání realističnost ( bugovaná) na úkor zábavy to taky moc neberu zvláště když tam jsou bugy... *12*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší