Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • nightborne
    To máš samozřejmě pravdu. Já musel hrát v kuse, aby se stíhala recenze, tudíž jsem s podobným problémem do styku nepřišel, ale bezpochyby existuje.

    Save & exit by to zdánlivě řešil, ale je pravda, jak padlo už několikrát, že i to by se dalo využít velmi snadno k "save spammingu".

    Onen vnitřní "cooldown" na save, aby se i save & exit dal použít jen jednou v určíté scéně, by mi přišel poměrně schůdný. Na druhou stranu, když odejdeš ze spousty jiných her, které nenabízí ruční uložení, též o postup přijdeš - (Nier, například)... nezaznamenal jsem kvůli tomu podobný rozruch. A tudíž mě mate, co KCD dělá o tolik jinak a hůř, protože na to nedokážu přijít =).
  • ucho
    takhle to zní rozumně. no lidi prskají nejvíc na to, že to nemají jak uložit, když to chtějí ukončit rychle. ne každý má v tu chvíli čas řešit, že musí ještě někam jít a vymýšlet kam. třeba potřebuje hru ukončit prakticky hned. ne každý může hrát několik hodin v kuse. třeba to někdo zapne jen na půl hodiny a pak musí sahat na sejvovici. v podstatě tím v dané situaci tu sejvovici taky nevyužívá dobře. je to celkem ošemetný problém.
  • Presne tak, taky si nestezuju, ty kilometrovy odstavce s flejmem na mamanky se sem pisou samy. Uz jsi prisel na to, jak uplne dokonale znemoznit hracum, aby nepodvadeli? Docela by me to zajimalo. Hrozne me irituje, kdyz nekdo ve svojem singlplayeru podvadi.
    Aneb jak rekl jeden admin na nejmenovanem pctuning foru. "Ze vseho nejvic nesnasim, kdyz nekdo porusuje zakon".
  • ucho
    dalším vhodným místem k uložení hry by pak ještě mohl být záchod. na způsob sejvovice. po použití záchoda by se hra uložila a postava by pak měla hlad.
  • Tak jasně, něco odehráno mám... Prakticky všechny hlavní pecky od sedmdesátých let minulého století výše. A protože se hrám věnuji dodnes, tak naprosto jasně vidím, jak se změnil přístup (a jak se změnila náročnost). Hry jsou dnes masová zábava pro široké spektrum lidí - a to, na rozdíl od dob před cca 30 lety, znamená, že fakt musí být ty hry přístupný i pro blbý/pomalý/hloupý. Ve vší úctě. Posaď dnešního casual hráče k původnímu Prince of Persia (nebo když půjdu ještě dále, tak třeba k Jet set Willy atp.) A vidělo by se, kam by se dostal (nebo spíš nedostal).

    Z výše uvedeného vnímám právě postoj vývojářů KCD silně kladně - na rozdíl od naprosté většiny těch hráčů, kteří jsou zvyklí na vodění za ručičku atp. Stěžování si na save systém v KCD je prostě jen brek slabochů dnešní doby. Já si na něj nestěžuji a naopak si hru užívám...
  • nightborne
    Sice se plně neztotožňuji s tvojí rétorikou, ale s pointou bych aj souhlasil - ukládání v KCD je, dle mého názoru, v současné době v pořádku.

    A to ani ne proto, že by to tak testovalo psychickou odolnost, jak jsi psal, ale protože je, opět dle mého názoru, nastaveno tak, aby tě přinutilo se alespoň na pár vteřin zamyslet nad důsledky tvé další akce. A to je fajn.

    Dodejme ovšem, že KCD není obtížná hra. Jakmile se souboje naučíš, v podstatě neumíráš, se skillem se skoro nedá selhat ani v páčení zámků. Zbývají snad jen dialogy. A 70-80 peněz na sejvovici nabereš tak pětkrát z lapky. A když opravdu nemůžeš, otázka dojít si třeba zpátky do ratajského mlýna, kde postel má opravdu každý, je záležitost tří minut odkudkoliv. Stížnostem na save systém, co se mého průchodu hrou týče, nerozumím.
  • 2 ucho - obdobně je to třeba v Zaklínači 3, tam taky v bojových scénách nejde sejvovat.

    Nicméně na toto musí vývojář myslet už na začátku, aby se to dalo kvalitně a smysluplně implementovat. Ale věřím tomu, že warhorse to doladí k nějakému použitelnému kompromisu.
  • Nemuzeme si vymyslet nejaky jiny imaginarni problem, ktery te nechava tak moc chladnym, ze tady musis hodinu vymyslet neprustrelne reseni neceho co je naprosto irelevantni?
  • Nemýlil jsem se... Jak je vidět.
  • MickeyMutant
    Nahoře píšeš "mi, herní matadoři", no tak tě tak tituluju.
  • MickeyMutant
    Metuzalém: Vždyť ti do toho je s prominutím houby, kdo to bude ve své hře používat a jestli si to uloží, nebo ne. Nebo kdo je "charakter". A nesrovnávej příběhové, pro spoustu lidí zážitkové RPG s Quadraxem pls.
  • ucho
    když je člověk v boji, hra o tom samozřejmě moc dobře ví (není tam pak i taková ikonka měčů?). není nic jednoduššího než umožnit to uložení jen v momentě, kdy tě nic neohrožuje. tedy by stačilo obyčejné dialogové okno, které by tě upozornilo, že teď se to neuloží.
    stejně jako se v GTA musíš zbavit policajtů, když chceš použít garáž.
  • 2 Mickey - no, nejsem matador, spíš Metuzalém. S Vávrou jsem zamlada něco zapařil, i když on je o dost mladší jak já... ;-) Si ho pamatuju jako mladýho cucáka... :-D
  • Jo, zatimco z tebe bude poctivym hranim pocitacovych her hotovej bouchac. Zajimalo by me jestli trollujes, nebo jestli jsi fakt tak pomatenej a veris tem svym blabolum. *3*
    Jinak moznost delat si se single playerovou hrou prakticky cokoliv je duvod proc vymyslis p*coviny a proc nejaky "zneuzivani savovani" je nesmysl.
  • Njn, "zapnout si nesmrtelnost" - to je fakt super HERO řešení. Pro sralbotky. A je vidět, že s těmi mamánky jsem se vůbec nemýlil. Nezapomeň si pak tu nesmrtelnost zapnout, až ti třeba někdy v budoucnu (až budeš na to mít věk a nalijou ti něco jinýho jak mlíko) bude někdo chtít dát přes hubu v hospodě. Asi bude pro tebe velkým překvapením, že to nejde...
  • Jenže jak už jsem psal, jak to tam jednou dáš, VŠICHNI to budou používat - je to lidská přirozenost.

    Je fakt jen málo charakterních lidí, kteří to použijí jen k nezbytně nutným "uložením".

    Vem si třeba takovej Quadrax, kterej jsem zmiňoval výše - to je totální hardcore a fakt, že si v něm můžeš klidně uložit hru (a to jen v pozdějších dílech) v situaci, ze které není absolutně východisko (úplně stejně jako např. ve hře Tajemství Oslího Ostrova /kupodivu také české/) z něj dělá fakt něco neskutečnýho, co se dnes už nevidí. Pak je každý dokončený level skutečnou katarzí... ;-)
  • Pecka, to by mohl být dobrej achievement - "Unlocked your save games"
  • a desifroval by je az po uspesnym dohrani hry :D
  • MickeyMutant
    Metuzalém: Tak to musíš být matador-insider, když víš, že to nebyl technologický, ale designový problém. My ostatní másla si to musíme všechno složitě domýšlet.
  • Co kdyby ti Kingdom Come zasifrovalo cely disk, abys nemohl modifikovat soubory a podvadet tak ve hre?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit