Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To je výbornej nápad!

    Vidíš, to mě nenapadlo *4* Možná jim to hoď jako návrh na jejich fórum.
  • MickeyMutant
    Ano, vím o tom a mluvím o tom. Vždyť píšu - "ukládání při opuštění hry".
  • ucho
    no moc se o tom nerozkecal, ale v podstatě platí, že save při ukončování byl, ale dělal problémy, tak ho dali pryč.
    celkově se na to ukládání dá nahlížet jinak. řekněme, že ve světě jsou nějaké checkpointy (třeba i ta zmíněná postel). hraješ RPG, takže bohaže stačí, když save uloží tvou postavu a hodí tě zpátky na ten checkpoint. v podstatě to může simulovat to, že někde jsi, ale chceš přestat hrát, tak běžíš někam zpátky k poslední posteli, kde si to uložíš.
    u RPG je celkem blbý, když si třeba hodinu hraješ, sbíráš nějaký předměty a podobně, a pak najednou musíš hru ukončovat, ale nemůžeš ten svůj progres uložit. klidně bych tu postavu resetoval na nějaký checkpoint, čímž by se opět minimalizovalo zneužívání. ale je to prostě uložení alespoň stavu tvé postavy.
  • MickeyMutant
    To říkal? Že by se měl nechat načíst jenom jednou? To bych si rád poslechl, pokud si pamatuješ čas. Stejně by to ale šlo obecházet, pokud že by sis to v systému zkopíroval.
  • Mimo jiné, Quadrax je skutečně legenda - jedničku jsem kdysi dávno odehrál relativně v pohodě, a pak jsem hrál i každý další díl (teda kromě ztracené/nevydané dvojky). Ale Quadrax 10 jsem už nezvládl dokončit (resp. mám ho rozehraný více jak rok a půl a nahráno v něm mám cca 500 hodin) a v Quadraxu Neverending jsem se dostal steží do těch ledových jeskyní.
  • To se ale netýkalo quicksavu ve hře. Warhorse tam odzačátku tuto možnost nechtěli. O čem ty tu píšeš, tak to mluvili o funkci save and quit, která jim špatně fungovala, protože hráči toho zneužívali a stěžovali si na to. Uložili si a opustili hru a pak z menu si ji znovu načetli. Tím pádem obešli herní mechaniku. Snažili se to vyřešit, ale přes různý problémy se nakonec rozhodli tuto funkci zatím odstranit. Ale už řekli, že ji tam nejspíš zase přidají, i když s omezeným počtem použití.
  • Tak tak, právě ta "sejvovice" je dlě mě naprosto nedoceněný geniální nápad. Protože výtka "nemůžu ukládat kde chci" díky ní tak úplně neplatí - člověk si může uložit hru před důležitým rozhodnutím atp. Ale něco ho to stojí - prostě nemůže permanentně co 30sec mačkat quicksave (Save Scumming).
  • klima (ve fightclubu) rikal neco trochu jinyho, ano, zlobilo to

    ale quit/save by byl stejne zneuzitelnej jako quicksave, takze klasickej tam davat ani nechteli, ze by zas museli zaridit, aby se dal loadnout jen jednou
  • MickeyMutant
    Tak to ti nesu šokantní informaci, která tu tvou představu Warhorse staromilců, co jdou hlavně po hardcore zážitku, zboří. Oni totiž podle svého vlastního vyjádření ten systém ukládání při opuštění hry měli, jen jim s hrou dělal psí kusy, nepodařilo se jim ho dokonale implementovat, tak ho těsně před vydáním odstranili. Říkal to myslím přímo Vávra v některém ze svých rozhovorů v době po vydání hry.

    Takže nikoliv chvályhodná oldschoolová mechanika, kterou sis vybájil, ale prostá nutnost spojená s neodkladným vývojem, ty drsoňi.
  • Ona ta hra nakonec zas tak těžká není, všechny mechaniky se daj během hraní naučit, zvlášť střílení z luku a lockpick mi teď už přijdou fakt snadný, už se skoro těšim na nějaký HC mod. Taky je to mnohem větší zábava, když se musí člověk trochu snažit a nedostane hned všechno zadarmo, pak je taková paralela mezi tím jak se zlepšuje postava Henryho ve hře levelováním a zároveň s ním se zlepšuje i hráč v různých herních mechanikách, to hodně přispívá ke skvělé hratelnosti
  • Jžš, to je názor....takže když ty podvádíš2, tak by podvaděli všichni?! Ať si lidi vyberou jak to budou hrát.
  • S myšlenkou souhlasím, zasmál jsem se *1*

    Akorát bych neříkal, že kdo si chce urychlit hraní ukládáním, tak je mamánek a zralej na psychouše *3*

    Já jsem to popsal o pár příspěvků níž, tak už to nebudu opakovat, ale pro mě záleží na designu hry. Strategická hra, The Sims nebo Transport Tycoon může mít savy, kde chce.
    Ale když hraješ plošinovku, kde jde o skill, jako je v nedávný době třeba Cuphead, tak tam to je celý právě o tý psychický odolnosti a že to dokážeš. A zrovna Cuphead s tou svojí obtížností uspěl na plný čáře a má výborný hodnocení.
    Záleží na hře. Navíc bysme neměli zapomínat, že v KCD se dá ukládat pomocí sejvovice. Takže občas se to podvést dá. Akorát to nesmí být moc často, jinak to člověka zruinuje.

    PS: Quadrax je legenda svýho žánru. Nejlepší hrát ve dvou se svojí polovičkou, i když je potřeba počítat s vysokou pravděpodobností hádky...
  • To máš asi málo VRAM, high a ultra potřebují alespoň nějaký 4 GB.
  • Neříkám, že nemáš pravdu.

    Ale jak tady někdo psal před chvílí, pomáhá snížit detaily grafiky a potom načítání dialogů téměř vymizí. Tím pádem předpokládám, že nejdýl času zabírá loadování 3D objektů a grafiky v dialogovým okně, teda "kamery", když to řeknu blbě.
  • Ja si mazu na chleba hov*o. A protoze mi to tak chutna, tak musi i ostatni. A kdo to nesezere, tak je ubrecenej mamanek. *3* Asi takovou hodnotu ma tvuj vyblitek.
  • mne treba moc nebavi fps, vlastne v cely historii me chytly jen dve doom1/2 a alien vs predator

    doom byl technologickej prulom a sviznejsi nez unylej wolf3d

    avp si pamatuju prave diky tomu, ze se musela odehrat cela mise v kuse a kdyz zacal zrychlovat pipak na motion sensoru, tak jsem si kolikrat malem ustrik do trenek, jakou to umelo navodit atmosferu

    dneska ta generace konzumentu instatni zabavy si neumi uzit samotny hrani, chtej to hlavne rychle dohrat, zamachrovat pred kamosema ve skole o prestavce a rychle dohrat neco dalsiho, aby dalsi den mohli zamachrovat dohranim dalsi tuctovy brecky
  • ale vsak ma on i klima pravdu

    pokud je tam quicksave kdekoliv, tak neco jako trenovani postav a ceny zbozi nehrajou prakticky roli

    vsechno vypacis, vsechno ukradnes, niceho se nebojis

    to jenom rozmazleny slecinky z platforem prosazujicich autoaim, autoheal a one button rule them all hernich mechanik, s tim maj problem
  • ucho
    ne, to, co popisuješ, v počítačovém světě nemusí trvat prakticky nic. dělají tam očividně ještě nějaké složité opičárny. když tomu věnují nějaký čas, vyřešit to určitě půjde.
  • Abych řekl pravdu, brečení dnešních mamánků o nemožnosti ukládat "jak chci" mě nechává zcela chladným. S nostalgickou slzou v oku vzpomenu na hry na ZX Spectrum či Amize z osmdesátek, které byly opravdu, ale opravdu hardcore a skutečně je dohrát do konce (bez možnosti jediného uložení v průběhu celé hry!!!) zvládlo jen naprosto nepatrné promile hráčů. Přesto nám, "normálním", to nijak nekazilo požitek ze hry a naopak, i když jsme se nikdy nedostali na její konec, snažili jsme se posunovat svoje vlastní limity a psychickou odolnost.

    Upřímě řečeno, myslím si, že z těchto starých her by dnešní omladina dostala nezastavitelný záchvat plačkovitosti a u psychiatrů by bylo nabito. Dnes by se nemožnost hru dohrát, (protože jsem netrpělivý, nešikovný či prostě jen hloupý) snad dala i žalovat a běda hernímu AAA studiu, které by si dovolilo udělat hru bez autohealu a podobných sračkoidních vychytávek pro casual hráče. O to více si cením počinu studia Warhorse a jeho odvaze vydat hru, která jde přímo proti proudu současných zjednodušovacích principů. Trochu mi to připomíná nezávislé free studia vydávající hardcore hry pro nás, staré hardcore hráče (namátkou mě napadá třeba takový Quadrax, který se léty vyprofiloval do specialitky pro horních 0.001% hráčů z hlediska inteligence - u něj, pokud nedokážete z placu při půlnočním probuzení během pár minut navhnout novátorský částicový urychlovač, tak v této hře nemáte moc šancí) i když Warhorse museli jít, na rozdíl od Quadraxu, s hardcore hranicí podstatně níže, než asi původně plánovali. (Přece jen, Kingdom come je komerční hra a chtě nechtě se musí alespoň trošičku líbit většině, kdežto Quadrax je absolutní freeware.)

    Takže pro všechny ty, kdož si stěžují na přílišnou složitost a že "ježišmarjá, umřel jsem bez savu a musím loadovat pozici hodinu nazpět" - jste mamánkovský měkký máčky, který si mi, herní matadoři, mažem na chleba! ;-)
  • no mas to dlouhe jak pohadku ale souhlasim .. vsem se nezavdecis no , ale ten save me stve , jinak si to dokazu predstavit i jako interaktivni vyuku , samo ze v nejake upravene forme s vice informacema , kde bys proste videl ten zivot tehdy ty lokace , lepsi jak koukat do zaprasene knizky :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit