Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    Jde o princip a co lidi na konzolích ty si tam mod vložej ?
  • Jack1947
    Nenapsal ? jedinej problem tu je že jsem to1. já kritizuji hru kterou nemám právo kritizovat ) i když jsem již napsal dost pozitiv 3. Nekoupil a sprostě zpírátil Dobře tak já napíšu znova že jsem rád že jsem mohl kdybych nemohl tak bych nic nenapsal a asi bych ji nekoupil. Ne v tomhle stavu - nemám peníze jsem sociál stačí ?
  • Systém savů není špatný, chyba je v rozmístění autosavů. Když mě žebrák na nádvoří zadá jednoduchý quest, tak se to uloží, ale když mě jedna nejmenovaná postava zadá složitější quest, který vyžaduje vloupání se do objektu, ve kterém jsem ještě nebyl, vypáčení mnoha těžkých zámků a v horším případě i zabití nějakých stráží, tak tam se to neuloží... Takže když se mi to nepovede (což se mi právě stalo), tak se vracím ve hře o hodinu zpět... Je to opravdu frustrující. Kingdom Come je hra v mnoha směrech geniální, ale kazí ji maličkosti, které dost kazí celkový dojem. Doufal jsem, že KCD alespoň poprvé dohraji bez módu, ale tentokrát se musím uchýlit k módu na savování :(
  • PreidaQ
    Je to zdejší neonacista, takže se ho osobně dotýká, když někdo nepodpořil českou hru. To je takové to rádoby ultrapravičácké vlastenectví.
  • Co máte všichni s tím savem. Za 15 odehraných hodin jsem zatím zemřel jen jednou a to díky vlastní blbosti. Mě se naopak zamlouvá tento systém, kdy musím rozmýšlet každý krok. Jste moc zhýčkání hrami, kdy můžete savevovat dle libosti. I s tím lukem se dá krásně trefit (SPOILER - v úkolu. kdy mám lovit zajíce jsem s lukustřelbou neměl žádné potíže, ale je pravdou, že na delší vzdálenosti není už moc přesný). Hodně mě baví i souboje s meči, důležité je používat krytí a hlavně použivat "komba" a bodání.
  • MickeyMutant
    Skoro se vším se dá souhlasit, jen ten loading bych radši moc nevytahoval a nesrovnával, když si ho v KC užíváme prakticky u každého rozhovoru. Pár vteřin a na konzolích sem tam prý i víc než jen pár*4*
  • ucho
    cože, on sem Jack ještě chodí? no zní to jako on.
  • Blue.Shark
    Souhlas. Mám rád lidi, co nepoužívají k myšlení zadek.
  • Tak si stáhni mod a je to ne?
  • Tomu pocitu co mas se rika bolest v zadku. *3*
  • Tak ja nevim, ma tady snad jeste nekdo divnej pocit, ze by mohl Jack byt KKT...? Neco ukradne, pak stravi desitky hodin hranim neceho, na co jenom peachuje...a takovy rozumny hoch to doted byl uz na prvni pohled...vzdyt jenom tech slovnich rebusu, co tady vytvoril - a ted to takhle zkazi :(
  • Krescz
    tos napsal moc pěkně *4*
  • A taky doufám, že si tuhle moji slohovku z Warhorse někdo přečte. Protože nechci za 5 let hrát Kingdom Come 2: Easy game aneb "Vyslyšeli jsme přání hráčů, zjednodušujeme, soubojový systém upraven! Stačí bezmyšlenkovitě klikat."
    Ono nic novátorskýho nefunguje hned dokonale, ale já jsem vděčnej za to, že to vůbec zkouší. Která jiná firma to může říct? Zakomplexovaných, věčně nespokojených čechů je v naší zemi fakt fůra, ale aspoň jednou za 10 let bysme mohli vytáhnout hlavy ze zadku a myslet světově. Protože tahle hra je světová.
  • ucho
    pokud ho uděláš až na ukončení hry, tak to není zrovna quick a ne každý kvůli tomu bude restartovat hru...
  • Zbožňuju Skyrim, ale když už ho srovnáváte s KCD, tak série TES od 1. dílu Arena(1994) proslula svojí neuvěřitelnou zabugovaností, kdy prakticky žádný díl nešel dohrát hned po vydání a stovky bugů se opravovaly ještě dlouhý roky potom.
    Ve Skyrimu vlastně mnoho chyb Bethesda neopravila dodnes. Grafika Skyrimu byla už při vydání v roce 2011 špatná. Hranatý postavy, rozmazaný textury a do toho otřesný LOD (level of detail), teda vykreslování vzdálených textur, kdy daleký stromy nebo hory vypadaly jak z plastelíny, vůbec neseděly do prostředí a při příblížení jste se děsili při vyskakování textur, který se teprve dokreslovaly.
    V roce 2016 vydala Bethesda remasterovanou verzi Skyrim Special edition, která v sobě měla stejný chyby a bugy jako původní verze z roku 2011 - totální výsměch fanouškům. "Vylepšené HD textury" spočívaly v tom, že textury vzali a roztáhli je na vyšší rozlišení, čímž se stalo to stejný, jako když roztáhnete malej obrázek přes celou obrazovku - zblízka všechny textury byly rozmazaný, jak kdyby jste si zapomněli nasadit brejle. To je i jeden z hlavních důvodů, proč je Skyrim dodnes nejvíc modovanou hrou - protože Bethesda má přístup: "Tady máte nástroje a dodělejte si to sami."
    Proto se dali dohromady hráči a vydávají neustále opravy. Předpokládám, že Skyrim s modama tady hraje hodně lidí, takže víte, že vychází celý roky neoficiální patche od fanoušků. Citace od tvůrců Unofficial patche: "- Hundreds of gameplay, quest, NPC, object, item, text and placement bugs fixed." Dohromady je to tisíce oprav bugů za celý ty roky. Mimochodem, 11. 2. 2018 (před 5 dny) vyšla nová verze tohoto patche, která vlastně vychází pořád pravidelně (mám staženo!).
    A to není jen o pozpátku lítajících dracích nebo, že když vás praští obr, tak odletíte kilometry daleko do vesmíru. (Pro neznalé nebo připomenutí odkaz tady: https://www.youtube.com/watch?v=gimRgNCTZAQ )
    To jsou i mnohem závažnější problémy. Ať už "magické" uhýbání nepřátel před vašimi šípy, které je v původní hře dodnes ( https://www.youtube.com/watch?v=704XlavJJo4 ) nebo třeba problém, kdy se až po dlouhé době přišlo na to, že když poprvé nahrajete svoji uloženou pozici, tak všechny postavy kolem vás, včetně nepřátel, mají znásobené účinky svých perků (myslím 4x?), což je chyba přímo v enginu hry. Tím pádem vás snadno sejmuli. ( https://www.youtube.com/watch?v=wm6qhIvpd0U ) Vyřešit to šlo až opětovným loadingem. Dnes už je to opraveno od moderů, samozřejmě ne Bethesdy, která na to kašle.
    Stěžujete si na nahrávání dialogů? A uvědomuje si někdo, že v KCD máte k dispozici jeden velkej otevřenej svět bez loadingů? Ve Skyrimu se vám nahrává každá vnitřní lokace zvlášť, stejně tak při příchodu k městské bráně se vám nahrává každé město. Ano, je na to mod "Open cities", který umožňuje hrát hru bez loadingů měst, ale to zase udělali modeři, ne Bethesda, který je to ukradený a která i po 6 letech vydává stále tu stejně zabugovanou hru na nejrůznější platformy jako konzole nebo Switch. Však to vydělá a jsou na to mody, tak co...
    Gothic měl úplně stejný problémy, hlavně 3. díl. Takže se opět utvořila komunita a několik let opravovali spoustu chyb. Finální fanouškovský velký balík vyšel v roce 2012, což je zase 6 let po vydání hry. Fallout 4 i Witcher 3 mají taky ohromnej počet bugů (proto vlastně vychází patche, žejo), stačí se podívat na youtube. Je pravda, že u Witchera 3 to tolik nebije do očí a nekazí zážitek ze hry. Ale to se bavíme o 3. díle největší a nejúspěšnější herní série s astronomickým rozpočtem.
    No a teď tu máme Kingdom Come, od novýho vývojářskýho studia, který na svých stránkách komunikuje celý roky s fanoušky, snaží se jim vyhovět v čem to jde, ale protože dělají tak obrovskou hru v málo lidech, tak se jim nevyhnuly porodní problémy a museli zrušit pár slibů, protože toho psího společníka fakt nestíhali a ten kůň se vážně nemůže automaticky vyhýbat všem objektům ve hře. Proč? Vysvětlovali to v některým rozhovoru – technicky to nešlo zvládnout, prostě moc práce, málo času. Chcete jim to zazlívat? Prosím. Já tu vidím po dlouhý době titul, který je něčím jiným, svěžím a vypadá parádně. Ta atmosféra, příběh, tolik nápadů, že míra prožitku je neskutečná. Takhle měl kdysi vypadat Morrowind. Toto je hra, o kterou se Bethesda snaží celých 15 roků. Jsou tam bugy, ale ty jsou u všech velkých her a ve větší míře. Takže jim to odpouštím. Spíš se divím, že s mnohonásobně menším rozpočtem dokázali vytvořit něco tak jedinečnýho.
  • Save systém by měli vylepšit. Lidi nebaví dělat několikrát tu samou věc. Uložit si to kdy chci. To by tam měli dát.
  • MickeyMutant
    Exit save je v podstatě nekonečný save/load, proti kterému se vyslovuješ hned vzápětí. Je to v podstatě "quick save but not so quick".
  • Uz jsi to sem napsal 3x, mas nejaky mindrak?
  • S tím uložením při odchodu by to bylo lepší. Stejně jako s otevíráním zámku a zaměřováním u luku.
  • Také jsem pro přidání exit savu (problém s časovou náročností hraní by byl vyřešen) a jinak ponechání současných mechanik uložení. Pokud by byl přidán nekonečný save/load, bylo by po smyslu hry- realističnosti. Souhlasím také s jednou obtížností. Hlavně ne proboha možnost volby obtížnosti během hraní (!). Znovu z důvodu realističnosti. Ale poprosil bych o mířidlo k luku a snazší páčení zámků (zejména u konzole). Pokud by se přidal i cz dabing (nebaví mě číst "hodinové" rozhovory, abych si mohl vychutnat příběh), byla by to hra téměř dokonalá.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit