Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ale dobře nakliknutej...
  • Jasně, teoreticky by to mohlo být nahraný hned. Ale do toho ani jeden nevidíme, takže těžko říct.

    Pokud si ty NPC natahují to jednotlivý chování a musí se například vyčistit paměť, přerušit jejich činnost a dotáhnout se dialog, tak to může trvat. Já neříkám, že je to dobře vyřešený, to totiž není. Akorát uvažuju nad tím, jestli to vůbec je možný nějak optimalizovat. A jsme zase u toho, že čekáme na patche *4*
  • me to prestalo delat na vysokych na velmy vysokych a ultra to nebylo ok
  • ucho
    čistě z teoretického hlediska, není důvod, aby loading dialogu trval tak, aby sis toho všimnul. prostě ta NPC musí jít vytrhnout z toho cyklu v rámci milisekund. a abych nežral, ať je to třeba 100 milisekund, což je ve světě počítačů hodně dlouhá doba na spoustu pičičand.
    takže ano, vysvětlili, proč to trvá. to ale není důvod pro to, že to nejde zoptimalizovat. určitě jde. jen na to budou potřebovat nějaký čas. důležité je, aby to chtěli zlepšit.
  • Jack1947
    Ty sš co nějakej generální mluvčí Warhorse ? protože ti to jde celkem hezky ten marketing okec.
  • Jack1947
    O tom stahování a dotajování, pobavils :D zajímavě rozebraná psychologie postav :)) já to spíše vidím tak že to prostě nezmákly no udělali spoustu věcí ale loading při dialogu už byl nad rámec všech povinností.

    Ono to tam není taky furt u příběhovejch postav to třeba není, proč asi *3*
  • MickeyMutant
    Vidím, žes nejspíš taky slyšel poslední Fight Club, kde to Martin Klíma takhle vysvětloval. Je to prý kvůli CryEnginu, který s tolika NPC, natož s podobnými fíčurami, nepočítá. Ve skutečnosti si myslím, že lepší přístup by byl neimplementovat takové mechaniky, jaké popisuješ, pokud způsobují podobné opakované otravné zdržování. Podle mě to hráči nepřináší tolik, aby to tohle permanentní nahrávání ospravedlnilo. Na PC je to tak tak na hraně, ale na konzolích je prý neúměrně dlouhé (a rád bych od někoho slyšel, jak dlouhé).

    Samozřejmě chápu, že by to tvůrci všechno museli předem dobře odhadnout, jenže původně se mělo vydávat jen na PC, tak možná počítali, že to na tuhle jednu platformu dokážou zkrotit.
  • Máš pravdu, hlavní chyba je v rozmístění autosavů. A Martin Klíma ve Fightclubu naznačoval, že jsou nakloněni tomu, aby zvýšili počet autosavů ve hře. Za mě dobrý.

    Jinak ale zastávám názor, že je dobře, že tam quicksave není. Je sice pravda, že nikdo nemá právo kecat hráči do jeho hry, ale toto je designerský rozhodnutí.
    Když by quicksave byl přístupnej, tak by každej (včetně mě) prostě neodolal a používal ho. Pak by to vedlo k tomu, jak už tady někdo psal, že si prostě 10x vypáčíš truhlu, než se Ti to povede nebo se budeš zkoušet proplížit okolo stráží, dokud si Tě nevšimnou. Takhle je to ve všech ostatních rpg. Ale pak to dopadá tak, že vykrádám všechny domy ve městech, protože si chci "nahrabat" a proplížím se kde chci, protože jsem prakticky nezastavitelnej.
    Pokud by to změnili a přidali quicksave nebo když si tam stáhneš mod, tak se Ti opravdu hraje pohodlněji. Jenže to mění design celé hry. Když můžeš beztrestně kohokoliv zmlátit nebo okrást, najednou seš mnohem bohatší na vybavení, nepřicházíš o paklíče ani tolik lektvarů/obvazů. Neumíráš tak často (vlastně prakticky vůbec). Tím pádem ekonomika hry se musí přepracovat v úplně novým úhlu, protože se prostě musí počítat s tím, že se mnohem víc nabalíš equipem.
    Přístup KCD se mi líbí. Poprvý za ty léta se fakt bojím, že mě uvidí, takže si dobře rozmyslím, jestli se chci někde vloupat. Musím nejdřív přemýšlet, jestli opravdu chci bojovat, protože co kdybych umřel? A hlavně... poprvý za celý ty roky už nevykrádám všechny truhly! Protože by se mi zlomily paklíče a rychle by mi došly. Radši vyberu jen ty s jednoduchým zámkem a ty těžký si nechám, až budu na vyšším levelu. Tím pádem nejsem zacpanej tunama nakradenýho zboží a přemýšlím o tom, co kde vykradu a jestli se mi to vyplatí. Takhle má vypadat napínavý role-playing-game.
    Vzpomněl jsem si na to napětí a nejistotu při hraní dračáku (což bude asi tím, že ho jeden ze dvou zakladatelů WH studios vymyslel). Geniální.
  • Jack1947
    Aha takže střední detailz to neělají ? zajímavé...
  • A take me potom zkoro vymizeli ty loadingy pri dialozich mam je ted jen vyjmecne
  • Jestli ma nekdo problem na pc s doskakovanim textur je to tim ze ma nastavene moc vysoke detaily a neni to jedina hra co to dela napr division me dela pri nastaveni moc detailnich textur to same
  • Nahrávání u dialogů - Ano, tohle štve každýho, i mě.

    Akorát, co jsem tak sledoval ty diskuze a články, proč to tak je, tak k tomu nejsem tak kritickej.
    Zkusím vysvětlit, jak já to vidím.
    Každá postava ve světě má nějakou základní jednotku "inteligence", do které si podle okolních událostí dotahuje potřebný "upgrady". Takže vesničan si stáhne, že má pracovat na poli, večer si dotáhne, že má být doma nebo jít do hospody. Ale když začne pršet, tak si místo toho dotáhne, že se má jít schovat nebo jít spat. Když potká hráče nebo nepřítele, nahraje si chování útěku, boje a podobně.
    Z tohoto důvodu je u každýho dialogu nahrávání, protože je musíte "vytrhnout" z jejich běžnýho chování, který se musí přerušit, načíst se dialog a na konci rozhovoru se zase musí jejich "myšlení" nahrát zpátky. Příjde mi to super a byl bych rád, kdyby časem nebo v příští hře na tom zapracovali a rozvinuli tento systém do mnohem košatějších a bohatších možností.
    Ve Witcherovi 3 je každá činnost postavy předem určená a tyto postavy ji jen vykonávají jako skript. Tudíž u toho nepřemýšlí, jsou prostě roboty opakujícími stále dokola to samé a jejich chování se nemůže měnit nebo vyvíjet. V KCD když se postava s vámi popere v hospodě, tak se tam příště bojí a na nějakou dobu do hospody přestane chodit.
    Takže otázka zní: Co je lepší přístup? Chceme ve hře nový mechanismy i za cenu nepříjemných překážek jako je delší loadování nebo neohrabaný bojový systém?

    Za mě určitě radši nový mechanismy. To ale nemění nic na tom, že mě ten loading v dialozích sere. Nejspíš nic nemůže být dokonalý *4*
  • Naprostý souhlas.

    I když první Half-Life jsem hrál před tolika lety, že si moje děcká paměť nevzpomíná na to, že by tam byly bugy. Hru jsem dohrál bez problémů. Ale on je rozdíl procházet koridorovou střílečkou tak, aby se hráč nezaseknul a snažit se udělat openworld RPG s komplexním světem.
  • Jack1947
    Dabing si namluv sám ten prostě nebude! pokud ho nezafincuje někdo dodatečně na kickstartu a páčení zámků bude. Pokud máš konzoli smůla budeš muset počkat mířidlo u luku ? to by bylo moc klázuáál *12* *7*
  • Jack1947
    Naopak s PS4/X01 se ten rozdíl pomalu stírá ( viz neoficiální OS a emulátor PS2 her) ted je jen otázka na sony jak moc budou chtít povolit v budoucnu uzdu a udělat konzoli zranitelnou *3*
  • Spoustu her (nejen rpg atd), které jsou strašně známé a mají velkou komunitu fanoušků, nejsou dokonalé. Například originální (nepředělaný) Half-Life. Zakoupenou verzi by jsem bez noclipu nikdy nedohrál. Má extrémní množství chyb, které zabraňují dohrání hry, přesto je to pro spoustu lidí modla. TES Oblivion? Spoousta questů se nedala dohrát. Shadow of Mordor? Lidi a urukové randomě vyskakují stovky metrů do vzduchu. A příkladů by mohlo být mnoho.
    Holt lidi jsou retardovaný. Chtěli a očekávali hru , která se měla přiblížit co nejvíce realističnosti. Když ji dostali (zmíním i to že to ještě od dost velký kus zkrouhli, aby to nebylo extrémně těžké), tak si stěžují, že je to moc a raději by uvítali lehčí procesy ve stylu hraní. Demence hráčů a recenzentů nezná hranic.
  • To je lesk a bída konzolí, hlavně že to mohli hrát o den dřív :) Ale že mají uzavřenou platformu to jim nevadí, takže vlastně jsou spokojený.
  • Jack1947
    Je pravda že hodně věcí cos napsal se dalo čekat a i to že se to vyřeší ale prostě je to i tou dobou a Vávrovy se pak za ty nadřazené kecy to omlátí o hlavu (Koukám na tebe 100důvodů)

    Bugthesda se snad ani nedá brát vážně no. Podle mě prostě Kingdom come bez urážky národu ani vlastencům má spoustu bot už na začátku a ty se potáhnou dále celou hrou, souboje jsou nesmyslně přitažené za vlasy - když vlastně náhoda dám příklad 11-12 mise nebo kolik prostě jak na tebe nastoupěj 3cápci najednou - stačí vzít luk a zastřelit je když teda hra rozhodne že budeš mít to štěstí... ten poslední s štítem který vykryje i 2 šípy wtf vás zabije. Nesmí se na ně jít rovnou jinak je to jistá smrt ( stačí se postavit tak aby lučištník střílel na přátele a tím je zabil WTF2) což se mi stalo již v 1.souboje s ptáčkem v zajetí.

    Zasažený protivík do ruky se jen za ní drží ale máchá bravůrně mečem - není tu žádný podrobnější tutoriál na to jak se nauřit vykrývat lépe útoky, nemám potřebný skill na zbraně v inventáři... mohl bych je třeba ukecat ale nemám navýšený skill tudíž se souboji a jisté smrti nevyhnu a mohl bych pokračovat takže hlavní složka jsou frustrace - nad frustrace. Navíc se rozhazuje míření mečem když do vás kopnou atp... jasně těžké ok ale tohle je přitažené trochu za vlasy navíc je tam jen náhoda jak špatně ai začne útočit. ( Nebo se mi zasekla ruka s mečem a nedalo se sekat). To už radši si klusám s koněm a užívám krasného staro českého kraje který
    byl by radost objevovat kdyby někam zas nespadl a nezlámal si hnáty lol. Na druhou stranu možná koupit jednou ve slevě ? ale ted asi ne moc drahé na to co tam mohlo být lepší a nebylo. Vlastně jsem čekal zabugovanost ale ne botu za botou lol. Naštěstí tam nebyl nějaký závažnější bug.
  • Zkus mu to vysvetlit trochu jednodussej. Asi uplne nepochopil co je quick. *15*
  • Jack1947
    Pitchoval jsem na každou hru vždy a všude... ten hoch byl jen tvůj domělý pocit.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit