Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tak jako tak herni studia tu hru dostanou preplacenou a kdyz taky vezmu v potaz ze uz moc nevychazej dema tak proc to nestahnout a nezkusit a rozhodnout se... jelikoz systemove pozadavky napsane na krabici bejvaj nekdy dost zavadejici ta hra pujde spatne a k cemu mi pak je
  • Mily CD projekte, PC hraci jsou svin€. Asi je to tim, ze pc je oblibene hlavne ve vychodnich postkomunistickych zemich. Muzes nad tim plakat, ale nic s tim nenadelas. Ale dam ti dobrou radu, delej hry na konzole, na nich je piratstvi mensi a co vic, daleko vetsi prodeje. Kdyz budete delat hry pro konzole, budete se citit lip, budete po zasluze odmeneni a nebudete se citit jako zneuzite d€vky.
    • Milý jejdásku, kdyby pc nevydělávalo, již by se na něj hry nedělali, nic proti konzolím nemám, ale tvůj názor mi přijde arogantní a urážlivý a to zastávám názor že obojí je super. Hry kupuji, i když nemůžu tvrdit, že nestahuju z warezu, ovšem když mě něco baví, rád zaplatím. A nejsem sám. Navíc to, že hážeš všechny do jednoho pytle vyypovídá něco o tvém charakteru, ale to už je tvůj problém. *3*
      • Vsak uz se taky nektere hry nedelaji (viz petice za dark souls nebo red dead redemption) a kdyz ano, tak jsou to z vetsi casti mizerne konzolove porty, ktere ani zdaleka nevyuzivaji moznosti pc. Ano, pri 90% piratstvi uz mohu klidne vsechny hazet do jednoho pytle.
    • Ja taky myslim, že by se mohl uplně zastavit vyvoj her na PC. Protože poslouchat ty neustale nařky PCčkařu, že konzole brzdí pokrok a maji hnusnou grafiku atp. to je k zblazněni. Když to zastavime, konečně to nebude jak porovnavat, nebude třeba pořad vyvijet vykonější počítače, a všichni budem mit 360/PS3 dalších nekolik desítek let a budou všichni happy!

      A díky tomu, že nikdo nebude kupovat nový hardware můžeme zvýšit cenu konzolí alespoň na 3000€ protože by to byla taková životní investice :) A hry pěkně alespoň za 100€ za kus, protože jednou do toho vyvojaři investovali obrovske prachy a čas, takže koho sakra zajímá jestli to bude nudná zabugovaná hovadina co tě nebude bavit ani deset minut!
      • :D :D :D a kdo by si asi tak podle tebe koupil nudnou zabugovanou hovadinu? to by brzo prisli na buben a meli by jeste min jak kdyby to nekdo piratil :D
    • Tvůj příspěvěk aspiruje na nejdebilnější v této diskuzi (pominu-li ty warezácké). Někdy mě fakt štve, že sdílím stejný typ konzole s takovými nenávistnými individuy.

      Zk. jen na konzole, to by se ti líbilo viď? A to se jako vývojáři mají vzdát minimálně 1/3 celkových prodejů?? A že mnohé konzolové hry mají problémy s tím dát milion i na konzolích (např. Enslaved a desítky dalších) "bez pirátů" řekneš co?

      Kolik dal od září Dark Souls? 1.5M na DVĚ KONZOLE (kdyby to rovnou vydali na PC mohli mít už přes 2 mega) - Kolik od května Zaklínač 2? I s digitálem mezi 1.2-1.4M i s digitálem. To ti na východoevropskou hru připadá málo? "Budete se cítit líp" Copak CDP někde prohlásil, že je nespokojen s prodeji Zaklínače?? LOL

      Jo a s řečmi o východní Evropě jdi taky někam, už to není in - lidi jsou všude stejní a tráva všude stejně zelená a jak koukám i trollové stejně otravní. *2*
      • Nevim co s kym sdilis, ale ja hraju i na PC a dost me sere, ze ja za hry platim a visi na me zhruba deset parazitu. PC nedela 1/3 prodeju, ale mnohdy jen 1/20 prodeju a mnohdy se vyvojarum pc verzi ani nevyplati udelat. Jestli nekdo chce delat zadarmo pro piraty, jeho vec, ale CD Projekt to evidentne sere. Udelali top titul, zaslouzili by si alespon desetimilionovy prodej a smula, pirati proste kradou, at jsou vyvojari sebeferovejsi.
        • Sorry ale výrazy jako "hry pro piráty" a 1/20 prodejů (jo možná když se portuje DMC půl roku po konzolové preméře, nebo u anomálie typu COD s 18 miliónama), to je stejně dementní jako když nějaký vývojář prohlásí, že by nejraději nedělal na na konzole kvůli bazarovým prodejům.

          Podíl PC verzí v celkových prodejích je různý žánr od žánru, značku od značky - prodeje Sacred 2, nebo Dungeon Siege na konzolích byly ubohé. Na PC naopak skvělé. Alan Wake přišel tak o 50% a "nevydání PC verze Remedy poškodilo" (slova ředitele Remedy)

          *8* Devítimilionový prodej?? LOL S marketingem jako má CoD možná.. víš kolik má Dark Souls?? Sotva 1.5 na dvě platformy (taky piráti viď, že nemají 10M). Vývojáři z From Software si to pochvalují, stejně jako CDP svých přibližně 1.3. Prostě prodeje odpovídající HC RPG... Takže o co ti vlastně jde? Jasně flame, v tomto případě roztáčené dosti prasečím způs*12*bem příteli.
          • jejdasek je starý hovado, neřeš ho :)
          • Kdyz budes zminovat jednotlive tituly, tak najdes ruzne anomalie. Ale velci byznysmeni na to koukaji globalne, jako na trh, v kterem se plus minus toci porad stejny objem prachu a ten objem penez co se toci na pc platforme je maly.
      • Cahir
        Lidi nejsou všude stejní. Bohužel.
  • stahnem hru, kuknem, vymazem asi tak fungujem niekolko rokov. jedine co ma este bavi je GW a free WoW ked tak HoN.
  • No prolistoval jsem všechny příspěvky a docela koukám. Můj postoj k pirátství je vcelku radikální. Nemáš na to? Nehraj. Pokud ti papínek či matinka dali na stroj, na kterém ty hry hrát můžeš (nebo sis ho popřípadě koupil sám) tak bys měl mít i na to aby sis koupil hry. Jasně, člověk jednou narazí jako já novým Dukem, kde mi toho tisíce korun bylo vážně líto, ale to je čistě má vina, protože demo se mi líbilo.
    Zrovna loni mi kamarád říkal "To Dragon Age 2, je ale taková sra*ka, že jsem to dohrál jen jednou. Ještě, že to nekupuju." - Wtf?
    Hodně se tu řeší, že u nás jsou hry drahé a v Anglii ne. No to je jednoduché, v Anglii je odbyt. Už tu bylo řečeno: Málo prodávaný produkt = Vyšší cena. Ekonomika 101...
    Dále je třeba si uvědomit, že piráti budou stahovat i když ta hra bude za padesát korun. Je to skoro nemoc. "Hele na warezu je nová hra, hurá nabiji si kredit na share rapid za peníze a jdeme krást"! A to je další bod. Vy jenž tvrdíte, že ukradená hra nerovná se ušlí zisk tak se mýlíte. Dnes už jsou p2p sítě a torrenty v podstatě mrtvé a základem všeho jsou share servery. Na ty většinou potřebujete kredit, ten kredit si pan pirát zaplatí a tak firma provozující share server vydělává na práci někoho jiného. Nehledě na to, že pro uploadery jsou téměř vždy bonusy a není vyjimkou i finanční odměna.
    Tudíž stažením hry okrádáte vydavatele. Keci o tom, že když hra bude kvalitní tak jí pirát koupí jsou naprostý nesmysl. Pirát zaplatí pouze v případě, že jeho hra nelze stáhnout. Například Assassins Creed 2. Všichni se zlobily na proti pirátskou ochranu, ale za ten měsíc co nebyla prolomena byl nárůst prodejů hodně velký. Ubisoft někde vydal i prohlášení.

    Abych to uzavřel. Pointa toho co jsem napsal je, že piráti si vše ospravedlní nesmyslnými řečmi o něčem, čemu nerozumí. Pirátství softwaru a tedy i her je nelegální a tudíž je to i porušení zákona.
    • A já zas zcela nedávno četl někde na RockPaper´n´Shotgun, že vlivem drakonických ochran Ubisoftu sice výrazně klesl počet zpirátěných kopií, ale aniž by se to projevilo v odpovídajícím nárůstu prodejů PC her společnosti. Ubi ochrana je tedy v konečném důsledku docela fail.

      Jinak souhlas s tím, že piráti jsou schopní stahovat i hry za pajcku. No a to právě nejlépe ukazuje, že by se na veškeré ochrany mělo rezignovat, poněvadž piráti vlastně neznamenají žádnou reálnou ekonomickou sílu. Ano prudí tím, že stahují (negativní statistiky), ale kdyby to nešlo, tak pár promile by si jich hru moožnáá koupilo, proto by s nimi neměly společnosti vůbec kalkulovat.
    • Nesmyslný řeči především vedou pošuci, kteří věří v existenci pirátství, nic takového neexistuje, je to jen výplod chorých hlav stejně jako třeba globální oteplování, pozdravuj v Bohnicích.
      • takze panacek se dotycneho dotkl tzv hrebicek na hlavicku ze? bacha na zilku uploadere :D
  • CDProjekt jsou pěkní trapáci celou dobu lhali, věděli to a teď jako zpráskaní psi museli vycouvat, protože jim hrozilo, že všechny soudy projedou a dokonale se zesměšní, dobře jim tak!
    • trapak si akorat ty. Jsi hloupy cesky honza. Ale porad mas sanci trochu vyrust a prestat byt tim mantakem jakym se prezentujes.
    • Tohle jsou opravdu plky. *4*
  • Veskoslav
    Tak zrovna CD projekt "podporuji" jak jen můžu, aspoň koupí jejich skvělých her, když "krást" tak CoD a podobné sr*čky.
    • "Tak zrovna CD projekt "podporuji" jak jen můžu, aspoň koupí jejich skvělých her, když "krást" tak CoD a podobné sr*čky."
      -----------------------------------
      Nu, tak nějak, CoD jsem si tedy vážně nekoupil, ale Zaklínače mám oba origo (jedničku platinovku, dvoju na Steamu)...
    • smejki
      to je nějaká forma sebetrýzně "krást sračky"?
      když je to sračka, tak to snad nehraju, ne?
      • Veskoslav
        Bylo myšleno tak, že podpořit výrobce a vývojáře koupí dobré hry, u CoD nikoliv. Nebylo to myšleno tak, že člověk musí mít všechno upirátěné za každou cenu;)
        • smejki
          v tom případě ok *3*
      • Trol.diskuzni
        To smejki: To jsem nenapsal já... (ten komentář výše)
      • Vitekb
        Taky se divím. Navíc, přestože o tu hru nestojíš, tak jí stáhneš, zapíšeš se do statistik jako další piráta a developeři/publisheři mají další výmluvu proč přijít s zase o něco drakoničtější formou DRM. A třeba i do hry, o kterou bys třeba stál, narozdíl od těch s*aček.
      • Hubu drž.
  • Driv jsem piratil fakt hodne, ale ted se snazim podporovat tvurce, kteri si to zaslouzi a CD Projekt k nim rozhodne patri. Straslive me ale vytaci kroky spolecnosti, co strkaji prachy do vsech moznych i nemoznych ochran a snazi se tak zabranit piratstvi, ale paradoxne k nemu, podle me, prispivaji. Hrat warez verzi hry je ve finale casto mnohem pohodlnejsi. Premrstena cena taky predstavuje (alespon v CR) velky problem, proto vetsinou kupuju starsi hry. Zaklinace 2 planuju koupit, ale drive asi pujdu do Dragon Age (da se sehnat za 300 Kc). Zadnou z techto her jsem neupiratil...
  • Pirátství nesnáším, CD Projektu jsem už dal 3000 jen za Zaklínače + dalších několik tisíc za hry, distribuované jeho sesterskou firmou, ale naprosto chápu, co chceš říct.

    Každopádně by bylo dobré, abys nestahoval novinky, to je totiž opravdu neomluvitelné. Tím, že si danou hru stáhneš po víc jak roce už ničemu neuškodíš. V té době už navíc většinou stojí 250, takže by ses občas mohl plácnout přes kapsu. Sám mám peněz relativně dost ale nekupuju víc jak 3 novinky ročně. Protože mě novinky nikdo kupovat nenutí a tebe taky ne. Tak o tom přemýšlej.
    • promin ale proc bych mel cekat rok, nez si neco "ukradnu"? abych si to moh v hlave omluvit, ze ted uz ta hra stoji min a tim padem delam mensi skodu?

      tys zjevne nepochopil, ze ze skoda je nulova v obou pripadech - jednoduse ze me nikdo zadny penize za hry nevytahne a hotovo

      stojim si za tim, ze kdyby se ze dne na den znemoznilo piratstvi, prodeje her, muziky a filmu se zvednou jen zcela marginalne, protoze uslej zisk je jen v pripade, ze nekdo ma o hru seriozni zajem, chce ji, ale najednou ho napadne "proc bych za to platil, kdyz to muzu stahnout" a nasledne hru upirati

      ani bych nespocital, kolik her sem za posledni rok upiratil.. kolik z nich sem hral? mozna tak 6, dohral jednu (ok, FIFA se dohrat ani neda).. a kolik z nich by mi stalo za jejich cenu v obchode? ANI JEDNA
      • Kvuli patologickym bezohlednym svin1m jako jsi ty podporuju protipiratske akce. Svet musi mit zpusob, jak se branit proti h@jzlum jako jsi ty.
        • XorxoxTalarius
          A lide jako ty tleskaji navrhum jako SOPA ...
          Zapominas ze jediny zpusob jak bojovat s piratem je cenou a sluzbami.
          • corfer
            Jasně, cenou a službami a vůbec nejlepším možným způsobem – krádeží. Opravdu jsme národ zlodějíčků. Ale co, když na počátku devadesátých let mohl někdo ukrást Košířskou madonu, proč by si neukradnul hru, že? A hlavně si to obhajoval vskutku nejtrapnější frází posledních let: ,,Až se přestanou pirátit hry, přestanu je hrát."

            K pozastavení je pak především to, že OCD tady jednak hlásá veřejně, že krade, jednak to obhajuje, přičemž má za sebou armádu ,,mínuskařů", kteří se stydí připojit svůj názor a mínus je anonymní.
            • corfer
              Hladovej Marvin: Jenže realita je taková, že společnosti vyvíjející hry koukají na počet zpirátěných her a pokud stále budeme zastávat ,,OCD politiku", tak si můžeme být jisti tím, že hry na PC budou vždycky chápany jako ty, které se nejvíce kradou, a to pro nás PC hráče bude znamenat jediné – méně her. Takže odhlédnu-li od moralizace, tak se k ní v kruhu zase vrátím. Ve společnosti, kde se za produkty platí, není místo pro jedince jako OCD. V zásadě je společnost křehký ekosystém, v němž vyměňuji svou práci za práci druhých a je těžce amorální přivlastňovat si plody práce někoho jiného (hry), aniž bych mu nabídnul plody své práce (peníze).
            • Pokud vam jde o moralni aspekt, tak nema cenu se o nicem dohadovat. Piratstvi je problem a ja jsem se to nechtel snazit nijak poprit. Spise jsem chtel poukazat na to, ze spolecnosti pocitajici sve usle zisky na zaklade poctu stazenych kopii za prvni rok prodeje, jsou hodne daleko od reality. A domival jsem se, ze na neco podobneho chtel poukazat i OCD (i kdyz ponekud radikalnejsi formou). Pomineme-li onen moralni aspekt, jaky je tedy vas nazor na jeho tvrzeni? Ja mam totiz opravdu za to, ze neni az tak vzdalene od pravdy a spousta lidi by pri nemoznosti piratstvi opravdu hry nehrala (nebo nehrala v takove mire)...
            • corfer
              Hladovej Marvin: Víte, chápete mě špatně. Nikde jsem nemluvil o nějakém navyšování prodejů. Mluvím čistě o morální stránce věci. To jsem tady opravdu jediný, kdo vidí rozdíl v tom stáhnout si hru zadarmo a stahnout ji za 50 dolarů? 50/0. Číslo padesát je přeci o padesát větší než nula. Nesnažím se moralizovat, ani ze sebe nedělam Mirka Dušína, ale přijde mi zvrhlé hledat cokoliv kladného na pirátství. Jednoduše zkuste přijít za vývojářem, řekněme Zaklínače 2, a ukažte mu příspěvky OCD s tím, že má v ledasčem pravdu. Nemůžu uvěřit tomu, jak naivní jsem do této doby byl. Totiž že budou piráti aspoň schovaní, a když už budou diskutovat, tak nebudou stavět na odiv, že ty hry kradou. ANO, KRADOU!
            • Jste s OCD na opacnych stranach barikady, pricemz vy svuj nazor prosazujete o dost radikalnejsim zpusobem a ocividne nejste schopen pripustit, ze vas oponent ma v ledascem pravdu. Piratstvi predne neni docela to same, jako kradez. Vim, ze to zni asi dost blbe, ale je to proste fakt. I nas pravni rad k temto dvoum cinum pristupuje odlisne a je sakra rozdil hru ukradnout (treba v obchode), ci ji upiratit. Onen argument: "Nepujdou-li hry piratit, nebudu je hrat." mozna neplati na 100% u vsech piratu, ale shazovat ho uplne ze stolu taky nemuzete. Hodne z piratu by podle me pristoupilo na strategii, kterou ted hrde prosazuji ja a sice, ze rocne koupim tak jednu, maximalne 2 novinky (jestlize se na ne nemohu dockat), ale jinak kupuji starsi hry stojici kolem 300-500 Kc. Taky jich ale neni prevratne mnozstvi a muj financni prispevek do game-businessu je tak opravdu minimalni. Alespon tedy s porovnanim s tim, kolik jsem jako teenager her rocne upiratil. Sice nemam zadnou statistiku tykajici se piratstvi, ale vsadil bych se, ze naprosta vetsina z nich jsou mladsi lide, kteri nemaji zadny stabilni prijem, ci lide majici prijem opravdu minimalni. V prvnim pripade by po zaniku piratstvi klesl pocet zakoupenych her na 2-3 rocne (vanoce, narozeniny) a vtom druhem mozna tak na 3-4 zlevnenych starsich her, ci her z druhe ruky (aukro, bazary)... V konecnem dusledku by tedy bez piratstvi nejaky nepatrny narust prodeju zrejme byl, ale taky by se nektere hry, ktere se treba nyni casto stahuji, prestaly jednoduse hrat. Tim padem by oslovili uzsi publikum a jejich nasledne pokracovani (ktere by melo sanci oslovit odrostlejsi fanousky majici prijem) by oslovilo mnohem mene lidi...
        • corfer
          Asi bych ty ,,pavučiny" nevymetal tak tvrdě, ale reaguji na tebe, kvůli dobře zvolenému slovu ,,patologický". Přesně to je ten výraz poukazující na člověka neschopného jakkoliv přemýšet, natož domýšlet konsekvence.
      • corfer
        Děsí mě, že s tebou vůbec někdo souhlasí. Jsi naprosto exemplární příklad ignoranta, jehož slova nemají pražádnou váhu a ohání se pouze klasickými nesmysly hraničícími s těžkou idiocií.

        Tvoje slova, jestli se vůbec takové žumpě dá řikat slova, by měla váhu jedině v případě, že by nastal tvůj scénář s koncem pirátění a TY by si už nikdy žádnou hru NESTÁHL! Kdyby si na nějaký torrent sáhnul, tak jsi skutečná nula, za kterou tě ale díky tvým slovům stejně mám.
        • Já to zkoušel po dobrém a ty jsi koukám, ten zlý policajt. *15* Škoda, že ani jeden OCDa nepřesvědčíme, aby začal platit za svůj sh*t.
          • corfer
            Nezlob se na mě, ale když někdo mluví, jako kdyby žil celý život v bublině a argumentuje absolutně zcestným ODPADEM, tak je pro mě nula. Zopakuji to, co jsem napsal k jinému jeho příspěvku. Obhajovat krádež? OPRAVDU?! Pakliže pracuješ, musíš moc dobře vědět, že když ti někdo něco ukradne, je to stejné, jako kdyby ti zkrátil život, protože zcizí produkt tvé práce a tím pádem tě připraví o hodiny strávené dřinou!

            Hlavně mi vyráží dech kolik lidí s ním souhlasí. To opravdu nikdo nevidí, že se ten podivín, následovaný prachsprostými alibisty, snaží obhajovat kradež, a to ke všemu argumenty, které jsou občas trapné, častěji však totálně mělké?
          • corfer
            Já tedy nevím jak tebe, ale mě jeho ,,příspěvek" opravdu naježil, a to dokonce víc než trollové, které bych jinak stavěl čelem ke zdi.
            • Taky se mě jeho přístup nelíbí, ale co s tím můžeme dělat. Rozhodně je vždycky lepší šance promluvit do duše zmírna, než se s dotyčným bavit jak s odpadem. *1*
      • V prvním roce se nejvíc sledují torrenty a investoři jsou z čísel stažení nejvíce frustrovaní. Po roce už to, kdo si to stáhl zas tak moc nikoho nezajímá. Škoda vznikne spíše obchodníkům, než vývojářům.

        A promiň, když ti stojí za to u té hry sedět, nevěřím, že by ti za některou nebylo líto dát třeba těch 250. A kdyby pirátit nešlo a ty bys hrát chtěl, tak by sis buď koupil 4 starší, nebo jednu novinku. Prostě bys nebyl bez her. "Škoda" prostě vzniká, není sice většinou jisté které konkrétní společnosti (=spíš průmyslu jako celku), je malá, ale vzniká. Jasně každý hráč má své potřeby, ale třeba já už se bych se bez novinek úplně obešel.
    • (určeno pro OCD)
  • 4 miliony piratskych kopii != usly zisk ze 4 milionu kopii

    to cislo je mnohem, mnohem mensi
    uvedomte si, ze vetsina lidi na svete je chuda a kdyz jim znemoznite hru ukrast, nepudou si ji koupit, protoze na to jednoduse nemaj prachy a/nebo jim za ty penize hra nestoji
    (predtim nez nekdo zacne argumentovat, ze kdyz maj na silny PC, maj i na hru - jedna vec je usetrit si 15k na solidni PC, ktery mi vydrzi roky a da se na nem delat i neco jinyho nez hrat hry, druha vec je dat na stul 1000 korun za vec, jejiz hodnota je po dohrani nulova, casto hra neni ani zabavna a zazitek se pocita na hodiny)

    Kdyz budu mluvit ciste za sebe, az nepude krast hry, prestanu je hrat. Nemit me za to rad je imbecilita - z myho piratstvi nikdo penize netrati.
    Vyvojari by se meli probrat do realnyho sveta - je celosvetova krize jak prase a jejich produkt je pro lidi zcela postradatelnej, penize ubyly z celyho zabavniho prumyslu od casopisu az po hry.
    • corfer
      Tady na tuhle tvou trapnou ,,sumarizaci" zareaguji jen krátce. Opět mě nepřestane překvapovat čirá lidská blbost! Omlouvá tě jedině to, že ležíš v tyfové horečce a blouzníš. Jinak jsme zpátky mezi neandrtálci. Obhajovat krádež? Opravdu?!
    • smejki
      chudí lidé mají čas na zábavu, kór ve formě PC her, což s sebou nese i to, že musí mít prachy na hardware. oujé, jaká to chudina. ještě by to chtělo přídavky na chlast
      • No, raději budu věčně chudej peněžně, než být chudej duševně. "oujé" *15*
      • a kdo si myslis, ze hraje PC hry?

        teenageri a studenti, ktery si horkotezko nabrigadnicej par penez na PC (zbytek casto jeste vysomrujou od rodicu/babicek) a nasledne "kradou" hry, muziku, filmy a serialy a photoshop

        oni by si totiz jiste bezeli ten photoshop koupit, kdyby ho jinak nemohli mit, ze? 30 tisic na licenci si vytahnou jen tak z prdele, kazdej mesic by si koupili 3 hry po tisicovce a 5 alb po sesti kilech.. prober se ty kluku
        • Mechwarrior_bw
          - pozri si priemerný vek PC hráčov
          - Photoshop kúpi študent za 5 tis. kč

          - a pokial z tvojho pirátstva nikdo neprichádza o zisk (o čom pri tvojom charaktere nepochybujem) je síce vporiadku ale nemôžeš svoj prípad vzťahovať na multmiliónovú skupinu pirátov ktorá v globále preukázateľne škody spôsobuje.
          • 1. do prumernyho veku hracu se zapocitava i smejkiho mama, ktera masti farmville na facebooku
            sam dobre vis, ze primarni obecenstvo AAA her sou kluci ve veku 12-25 let

            2. 5 tisic uz neni tak moc (ale rozhodne ne malo) a de hlavne o to, ze Adobe muze bejt jedine rado za kazdyho uzivatele, at uz pirata, nebo legalniho
            jejich zisk totiz plyne predevsim z prodeje licenci firmam, ktery sou velice dobre kontrolovany a pouzivat piratskej software ve firme si uz dneska ani v cechach jen tak nekdo nelajzne
            kdyz bude hodne lidi umet pouzivat photoshop, tak se bude vic pouzivat na ukor konkurencniho software - z toho samyho duvodu treba Microsoft zdaleka nebojuje s piratstvim tak, jak by moh, protoze vi, ze kdyz nekdo bude majorita zvykla na windows a office, tak firmy nezacnou pouzivat linux

            chapes?
            • Mechwarrior_bw
              1. reagoval som na tvoje zaškatulkovanie PC hráčov iba do skupiny "teenageri a studenti" ktoré je nepravdivé.

              2. miešaš hrušky s jablkami:
              - sw ktorého materská firma vďaka etablovaniu sa na trhu a vytvoreniu prakticky monopolu vo svojom odvetví, neohrozuje ani vysoká miera pirátstva ale naopak napomáha jeho šireniu.
              - sw na pár použití vo veľmi zložitom trhovom konkurenčnom prostredí kde vysoká miera pirátstva existenčne ohrozuje jeho výrobcu.
    • Trol.diskuzni
      Až bude faktická kvalita a především trvanlivost videoher na úrovni literatury či hudby, tak věřím, že se kupců najde o mnoho více...

      (a to ani neuvažuju nad cenovým rozdílem mezi novým hudebním CD, novou knihou a novou videohrou, jenž atraktivitu herního odvětví ještě více degraduje)
    • "...az nepude krast hry, prestanu je hrat."

      Myslím si, že tohle dost dobře odráží realitu mnoha hráčů.
  • Jak už psal "fiLLkiLL" souhlasím. Je zarážející že si z Anglie koupím hru a i s poštovným to vyjde na menší peníze než z obchodu tady v ČR. Koukal jsem a britské obchody a dokonce rozvoz po celé Anglii je zdarma.
    • Jaké obchody máš na mysli? Dej sem nějaký kontakt prosím:-)
      • třeba http://www.thehut.com/games/platforms/pc.dept
        • Whisp
          Tiež si odtiaľ objednávam. Len nedávno zaviedli poplatok za poštovné (1,21eur), predtým bolo zadarmo. Teraz je zadarmo už len pre Anglicko.

          Dá sa tam kúpiť veľa hier za 7-20 eur, ktoré sa u nás predávajú za viac ako 50eur.
        • Na druhou stranu ja ale fakt že hry celkem dost zlevnily a je spousta akcí i v eshopech u nás. A pak jsou tu saozřejmě akce na steamu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit