Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • XorxoxTalarius
    Kolik z tech piratu si hru koupilo po te co ji zkusilo? :) Kazdopadne mne mrzi ze mne Zaklinac nelaka (ac mam jednicku ve zberatelske edici - kterou jsem nikdy nehral :D ), jinak bych si ji koupil (nez nekdo zacne - ne, hru jsem nestahl a ani jsem ji jinak nezkousel).
    Az udelate dobrou strategii, mate kupce ;)
  • kolik pirátů si asi běželo po první poplašné zprávě koupit rychle originálku? *4*
    • + kolik stála ta právnická firma, co obesílala domnělé i skutečné piráty?

      škoda prostředků...
  • Jo jo. Uvědomují si důležitý fakt. A to, že piráty neporazí.
    Herní společnosti se musí zaměřit na to, aby jejich hru víc lidi koupilo, ne míň pirátlo.
    A uvědomuje si to i Gabe... Rusáci snad o nakupování her v životě neslyšeli, ale jakmile jim Gabe hodí Steam za rubly, tak se po hrách můžou utlouct.

    Jen tak dál.
    • tak za ty ceny - viz treba modern warfare 3 - u nas 50eur, u nich v prepoctu za 250kc, to je bych kupoval jak o zavod taky *1*
      • Jasný no.

        Ale tak vidíš to. Gabe a další si uvědomili, že než neprodat skoro nic za velkou cenu je lepší prodat toho hodně za malou cenu.

        Kdyby to tak jen zavedli všude.
        Ale to by asi museli Amíci přestat kupovat 9 miliónů CoDu každej rok a tím dokazovat, že v určitých případech jsou lidi ochotní platit jak smyslů zbavení.
        Případně by si herní společnosti mohly uvědomit, že úspěch CoDu se nedá replikovat.
        • Ač k němu mam velky respekt, několikrat tvrdil že cena nema na priratstvi vliv, což je totalni blbost. A to že jsou takove velke cenove rozdily v rusku, v usa a tady v evropě je taky prasarna.
          • Jasný no, není bez chybnej. Ale hodně často se cituje jeho hláška ve stylu, že "piráti jsou zákazníci, kteří nejsou spokojeni se službami, které jim nabízíme" nebo tak nějak. A to je důležité.

            Zopakuju to zase... uvědomuje si totiž důležitou věc... v podstatě jednoduše piráty rozdělíš takto:
            1. Lidi, co by si hru stejně nekoupili... řekněme 15 letej týpek, co si koupí za rok jeden Battlefield, kde ratatata s kámoši a ostatní hry už jen piráti.
            2. Lidi, co by si hru koupili, ale...
            A ty "ale" je třeba eliminovat.
            Může to být třeba velká cena -> Steam má často obrovské slevy.
            Může to být otravný DRM -> Steam je jednoduchý a funkční klient.

            A tak se vede válka proti pirátům. Ne tím, že je porazíš, ale tím, že je přetáhneš na svou stranu.
            • Tak to máš vpodstatě součást jedničky no.

              I když je to divné... z toho by měli vyrůst... já byl v patnácti taky hotovej z pirátství a jak můžu hrát všechny hry světa a blablabla, ale teď ve dvaceti si víc užiju něco, co jsem koupil na Steamu.
            • 3. Lidi co vydělávají dost peněz, ale už z dětství mají zažito, že za hry, filmy a hudbu se neplatí.
              V mém okolí jsem jediný co si kupuje hry a paradoxem je, že vydělávám nejméně.Zbytek se na mě dívá, jako na pošuka *1* ,že platím za něco co je zadarmo.
  • Sympaťáci!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit