Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dovolil jsem si opatřit video titulky. Pro anglicky nevládnoucí:
    http://www.youtube.com/watch?v=B-BfeMkMenk
  • Tak video jsem zhltnul, vypadá to dobře, na to že je to alfa a spousta věcí nefunguje nebo nebyla aktivována. Pročetl jsem diskuzi s některými připomínkami souhlasím. Například ikony zbraní jsou možná až moc velké (a písmo kolem dost malé), ale myslím, že to není problém do finální verze odladit. Lockpick mně nepřipadal tak strašný, ale možná stačil na dveře i sejfy jeden skill, ale nevidím v tom zásadní problém. Připomínka se zamčenými dveřmi a vymláceným oknem vedle, přes které se do té místnosti stejně nejde dostat :D jo kolikrát už jsem na to v různých hrách nadával :D.
    Už se nemůžu dočkat dalšího videa, kde ukáží inventář, a rád bych vyděl nějaké statistiky zbraní, nevím proč, ale ta palice mně přišla nějak moc silná oproti tomu AKčku.
    Ale toto video mně hrozně navnadilo a už se nemůžu dočkat až to vyjde. Asi nahodím opět FT:BoS s SG1 Modem :D

    PS. Moc jsem se k tomu trollování tady nechtěl vyjadřovat, ale nechápu, kde někteří berou čas několik hodin sledovat diskuzi, něčeho co se jim nelíbí a za každou cenu se ostatní pokoušet přesvědčit (později už jen oboustraně živit úplně zbytečnou flame war), že ta hra je špatná, hnusná a já nevím co ještě na základě pouhého videa, zvlášť pokud se jedná o Alfa verzi, která má hlavně za úkol ukázat směr a pokračování vývoje, lidem, kteří hru zafinancovali. Neříkám, že když se hra někomu nelíbí, tak nemám napsat svůj názor, ale stačí to jednou, věcně a stručně.
    Člověk tu pak musí pročítat,400, aby se něco dozvěděl příspěvku, ale z toho půlka je odpad pár lidí (doufám, že děcek i když někteří zůstanou malými dětmi až do důchodu), kteří zrovna asi nemají co dělat. Dobře to napsal sirWallace@tiscali.cz.
    • Člověk tu pak musí pročítat 400 příspěvků, aby se něco dozvěděl, ale z toho půlka je odpad pár lidí (doufám, že děcek i když někteří zůstanou malými dětmi až do důchodu), kteří zrovna asi nemají co dělat. Dobře to napsal sirWallace@tiscali.cz.

      Mělo být plus další chyby za které se omlouvám.
  • Radioaktivni_surikata
    Omyl, smazáno.
  • JezboX
    Já jsem přispěl a jsem spokojenej. Ale co se kolem jednoho videa z alphy tady strhlo je celkem nářez.
    • ucho
      ta hra bude trhák, když tady o ni mluví i ti, kterým se nelíbí, to je jasný :)
  • Bude tam i integrace s facebookem abych mohl lajknout nekomu neco rovnou ze hry a podelit se o to na nastence ? :)
  • Grandhalf
    Spíš jako tactics to působí , ale jo , dejchá to falloutinou ... Moje vysněný Fallout 1 + 2 pokračování to pravděpodobně uplně nebude ale Fargo to řikal od začátku tuším , že něco takovýho ani moc čekat nemáme ... Určitě se těším , po dlouhý době ( mno , vlastně Grimrock naposledy ) koupim za plnou cenu a bez iso testu ...
    • ja to naopak stahnu zaplaceny to uz maji tak co
  • Keďže niesom v tomto moc zainteresovaný, ale hral som Fallout celkom dosť, ako aj napriklad taky tactics, tak ma to zaujalo.
    Hra sa mi páči ako celok, čo ponúka, ale čo sa mi nepáči je trošku animácia pohybu. Toť môj bezvýznamný názor. Hovorte si čo chcete, nemusí to byť graficky žiaden skvost, ale animacie pohybu keby mali zvladnute by bolo super. :)
    • smejki
      na fórech je to častá výtka, takže myslím, že to budou ještě leštit, i kdyby to původně neměli v plánu.
      • Tak potom super. :)
  • smejki
    co se klíčových slov týče, tohle dobře vyjadřuje důvody, proč byl systém použit:
    One bit of reasoning inXile mentioned that I can very much so understand is that this party is much more flexible than single-PCs even in a game like Fallout. In Fallout 1 you were male/female, but you were always of around the same age and raised in the vault. The PC didn't have too much specific character but they could write keeping his background in mind. In Wasteland 2 they can not, because you can make the party you want to make, from a band of 4 Russian female boozehounds to a party of straight-and-narrow "marine"-like dudes and gals. You can't really write for that, especially when any of them could be talking at any one time. Best you could do is keep every line as bland and devoid of character as you could. They didn't want to do that, so instead they do not force any words into your mouth and just let you talk about any subject that takes your fancy.
    • Keyz
      To tam bude tak obrovský výběr postav do party?
      Přece každá postava má nějaká charakter pak nechápu jak mohu mít partu 4 mariňáků.Tak to bylo běžně u her kde byla parta a více lidí k výběru do party.
      Klidně by nemusela každá postava vše komentovat.S NPC by mluvil hrdina a další postava by mohla přihodit reakci když by se to hodilo.
      • smejki
        Keyzi, probůh, přešlápni si. Víš, co je roleplay? Ovládáš sebou vytvořenou skupinu rangerů. Že jsou to rangeři, je jediná definovaná věc. To je příliš volná definice, abys na ní mohl jakkoliv založit charakter. A říkám ti znova, a tuhle větu si přečti aspoň desetkrát, ve Wastelandu není žádný hrdina.
        • Keyz
          Dobře,špatně jsem to nazval ale přece když mám partu lidí tak mají nějaký charakter.
          Založím charakter na člověku a ne na povolaní.Přece každá postava má nějakou minulost a není tam jen tak.
          Takto to bylo ve Fallout,v Dragon Age,Neverwinter...
          • smejki
            Vzdávám to.
    • Viktor_H
      To dává perfektní smysl. Tady vážně platí, že méně je někdy více. Pokud bych měl partu homosexuálních řidičů náklaďáků, těžko by se mi autoři trefili do tónu dialogu...
  • myslím že budu mluvit za všechny když reknu ze tohle jsme nechteli :(
    • Co to meleš, varle? Já jsem zatím spokojený, atmosféra z toho dýchá *6*
  • Keyz
    Co jsem na to koukal znova tak se obává toho Keywords systému.
    1.Často nevím co tím hrdina myslí když tam je jedno slovo a on pak řekne anebo udělat něco co nechci.
    2. Vypadá divně.když tam dá "Help" a hrdina řekne to přesně to samé "Help" jako kdyby uměl vyslovit pouze jednoduchá slova.Kdyby alespoň se zeptal nějak ve smyslu pomoci ale on prostě řekne to jedno slovo.A to je pokaždé.
    3.Jak poznám jaké klíčové slovo napsat když nemusí být na seznamu? :) Jestli to budou pouze easter eggy pak OK,ale když to bude důležité pak by mně zajímalo co tam má hráč sledovat aby věděl co použít.
    • To me na tom videu taky zarazilo... že tam jen dám nějaký jedno slovo a druhá postava na to reaguje normálně dialogem... ještě jsem se s tím v životě u žádný hry nesetkal, tkaže mi to přijde tkaový zvláštní...
      radši bych asi normální klasiku, jaká byla ve všech falloutech, kdy s danou osobou normálně komunikuji, můžu si přesně volit co řeknu, na jaké téma chci rozhovor vést, taky v jakým tónu, jeslti chci bejt hodnej a milej, nebo trošku drzejší a nebo osobu poslat přímo někam... :-)
      • Albion to ma presne teakhle resene
      • Nemáš to trochu popletené? :-)
        • nevím co bych měl mít popletené... nevím jestli sem to napsal dostatečně jasně, aby to šlo pochopit.... takže repete ve zkratce....
          ještě nidky jsem se s tím systémem dialogů keyword ještě nidky v žádný hře nesetkal, a přijde mi to trochu divný.... byl bych radši za klasiku jako byla ve F1 a F2....
          • MrSanta
            Dialogy v Morrowindu fungovaly na podobném způsobu. Zas tak problematické mi to nepřišlo. U Wastelandu 2 to taky dává, plus mínus, smysl. Hráč nemá žádného pevně daného hrdinu. O tom Wasteland 2 celkově není (a to mi na hře, asi jako jediná věc, trošilinku vadí). Na pořádného hrdinu, kolem kterého se točí celý příběh, si budeme muset počkat na Project Eternity *4*
            • Viktor_H
              Nedávno jsem si při pročítání stránek o Eternity říkal, že až tuhle hru dohraju, tak můžu klidně chcípnout. *1*
            • MrSanta
              Do Eternity hodili možnost rolnout si celou grupu anonymních panáků jako možnost pro ty, co tomu dávají přednost. Vzhledem ke avizovaným vztahům v partě to bude fakt okrajová záležitost a podle mého i trochu škoda nehrát s NPC dobrodruhy *4*.
              Jak to ve hře bude řešené netuším (a možná ani oni ještě ne). Já to zas tak moc nesleduju, pročítání Eternity stránek ve mě nezdravě zvyšuje úroveň nedočkavosti na tuhle hru *15*
            • Viktor_H
              Santa: Pokud si dobře vzpomínám, tak u Eternity nepůjde o rolování celé party ve smyslu IWD. Ale půjde to udělat tak, že k tvému hrdinovi si budeš moct dotvořit partu anonymních panáků podle vlastních preferencí. Tzn. že koncepty se tu nekříží, pro obě pojetí platí, že máš ústředního hrdinu. Ta možnost tu je asi jen pro případ, kdyby ti npc neseděli, ale nechceš být solo...

              BTW, tuším, že hra by se měla přizpůsobit i tomu, hraješ-li sám. Teď ale nevím, jestli to říkal sám Sawyer, nebo to bylo jen přání komunity. Tak abych nekecal...
            • smejki
              http://forum.madbrahmin.cz/images/smilies/rock.gif
            • MrSanta
              U Eternity hlavní HRDINA je, tím jsem si zase jistý já *1*. Parťáky budeš rekrutovat cestou. Měla by se tam někde vyskytovat možnost si narolovat celou partu, ale primárně je to děláno jako klasika. HRDINA je jenom jeden (hráčova postava) a kolem něj se točí hra. Cestou potkáváš postavičky, které můžeš přibrat do grupy. Jako Baldury (pro mladší jako Dragon Age: Origins). Což mě osobně vyhovuje víc. Bez pořádného HRDINY to prostě nejde *15*
            • smejki
              S tím Icewind Dale jsi uhodil na hlavičku. Wasteland je podobně pojatý, jen nebude lineární. Ale ano, co se týče predispozic party party (žádné nejsou), je to shodný koncept.
              Co se týče Eternity, ten nějak nestíhám sledovat, takže si nejsem jist, jak to s partou je. Ale čuju, že se tam přistoupí k backgroundu ústřední postavy (po vzoru Baldurů, řekněme).
            • ucho
              MrSanta: no díky i za toto info. už nějakou představu tedy mám.
            • MrSanta
              ucho: Project Eternity bude taky grupovka, ale začneš "klasicky" s tebou vytvořeným charakterem, kolem kterého se to bude všechno točit. Cestou budeš nabírat parťáky, rozhodovat se koho vezmeš a koho ne atd. Ale tvoje postava bude HRDINA. Wasteland 2 nemá HRDINU, jehož příběh by byl hybnou silou celé hry. Neexistence klasického HRDINY byla inzerována hned od začátku kickstarteru, nepletu-li se.
              Jestli jsem to pochopil správně, tak si vytvoříš na začátku W2 několik postav a valíš do hry jako v Icewind Dale. To je ovšem jenom má spekulace, W2 jsem zas tak detailně nesledoval. Smejki by mohl doplnit detaily *3*
            • ucho
              já myslel že u Project Eternity je to nämlich to samý s tou skupinou. není?
    • smejki
      a) hrdina nemluví, mluví jen NPCčka. V rozhovorech se pouze zaznamenává, jaké téma hovoru (keyword) hráč vybral. To se celkem šikne při orientaci.
      b) není tam hrdina, je tam parta. Parta vybírá téma hovoru.
      • Keyz
        Problém může nastat (nastal u ME když jsem ho hrál),že dám klíčové slovo a nevím co řekne.Prostě nadhodíš téma a pak se to nějak vyvine a nemáš možnost to ovlivnit.
        Parta,Hrdina to je jedno když nikdo nic neříká a pouze jedno slovo.Vypadá to jako kdyby neuměli mluvit a jen čuměli.
        - Pro uvěřitelnost postav bych tohle očekával.Hrát delší dobu za partu kde padají pouze jednotlivá slova to je horší jak robot.
        Původní hru jsem nehrál tak možná je nějaké vysvětlení.
        • smejki
          u ME jsou sumarizace reakcí, ne klíčová slova. Tady si musíš domýšlet, jak asi rozhovor probíhá. Zásadní problém však je, a to se zřejmě snažíš vyjádřit, že si rozhovor domýšlíš az zpětně dle reakcí NPC, nikoliv předem již před volbou klíčového slova.
          • Keyz
            Jo tak jsem to myslel.
        • Kein
          Jo, je pravda, že klasický dialogy alá Fallout 1 a 2 by mi vyhovovaly víc, ale když kouknu na dnešní hry, tak jsem rád i za ten keyword. To jestli bude dobrý, nebo ne, bude záviset jak dobře budou napsané dialogy.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit