Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kdyz jsem se dival na kickstarterove stranky (nebo mozna "nakopzacatkove" aby mi lidi nenadavali ze micham do vet anglicka slova) tak se to lidem libi. Jak uz tu bylo receno, za tohle jsme si zaplatili a v tohle jsme doufali. A v tomhle pripade zalezi pouze na lidech kteri hru podporili, nazory ostatnich jsou nepodstatne.
  • Ja teda chapu, ze je to jen alfa verze, a to kdo vi jestli, taky chapu ze si tu hru delaji hraci sami.. Ale nak se nemuzu zbavit pocitu, ze to je jen vylestenej Fallout Tactics..

    Ted me vsichni ubijou tim, ze to ma super grafiku, atmosferu, ze tomu nerozumim a tak dal.. Ale pro me je to teda zatim celkem dost zklamani. Grafiku nehodnotim, na to je cas, ale ta stylizace.. nic co by jsme uz nekolikrat nevideli. Hratelnost? Jakakoliv tahovka. Ty rozhovory mi prisly az hruzny. Tenhle typ rozhovoru uz je davno pryc a myslim ze neni duvod se k nim vracet. Proste to zatim vypada, ze Fargo dela spis remake nez novou hru..

    Nebo spis jinak, kazdej tady rika jak vsichni nadavaj, ale nikdo sem zatim nenapsal (krom "me se to libi") naky rozumny plusy, ktery jsme z ukazky videli..
    • Bla,bla,bla. Ok a teď mi vyjmenul aspoň pět týmových taktických RPG za posledních 10 let. Tenhle typ her se prostě už od dob Fallout Tactics nedělá. I FT byla taková labutí píseň. Snad jediné co se tomu blížilo byl poslední X-COM,ale tam to přibližování casual herní komunitě bylo vidět na každém kroku. Tak ho zmiňuji jen jako nepovedený příklad.
      • Beres i hry jako tactics ogre na psp?
    • Robotron3
      Ten projekt vznikl jako odkaz na staré hry typu Fallout, které se už dnes buď nedělají, a nebo mají podobu FPS stříleček. Tak ho hráči financovali a to přesně dostávají. To neni plus?
      • Je to plus pro ty, kdo chteji dalsi podobnou hru. Ale v tom pripade je kritika, ktera se i tady na foru na tu ukazku snesla, docela opravnena ne ? Jasne, neni mozne se zavdecit vsem, ale kazdej ma pravo rict svuj nazor, at ti, kteri chteji opet to same, tak ti, kteri by raci, kdyby se ta hra pohla nejakym novym smerem...
        • ucho
          oprávněná? spíš hloupá. to je jako bys šel za Evou a Vaškem a nadával jim za to, že nehrajou heavy metal... přijde ti to jako oprávněná kritika? :)
        • Robotron3
          Na kickstarteru je krásný, že hru financují ti, co ji chtějí. A jediná kritika, která je pak oprávněná, je jestli hráči dostanou to, co vývojáři slíbili. Ti kteří chtěli inovativní hru, na projekt samozřejmě nepřispěli, tak je ani nemusí zajímat, když to bylo cílené retro.
          • Na druhou stranu, placat se po ramenech a utapet se v nostalgii muzou vsichni ortodoxni fanousci na kickstarteru atd., tohle je objektivni web, ktery hodnoti hry takovy jaky jsou, ne na zaklade toho, ze nekdo je chce tak nebo tak. To stejne plati i o te ukazce. Fanousci muzou byt nadseni, ale z pohledu herni sceny roku 2013 je ta hra podle tehle ukazky zatim dost mimo. A clovek, kterej to rekne, nemusi byt hned hater a debil, ktery necemu nerozumi.
            • Robotron3
              Ta hra je dělaná prakticky na objednávku fanoušků, kteří tím, že na ni přispěli, dali vědět, že ji chtějí přesně takovou, jak ji prezentovali při uvedení na kickstarteru. Pokud se to někomu nelíbí, že hra vypadá jinak, že si představoval uplně něco jiného, tak brečí sice pěkně, ale na špatném hrobě. Každý si může říct svůj názor, ale takové názory jsou uplně irelevantní. Oni tu hru nedělají pro všechny, oni jsou zavázáni lidmi, kteří si jí předplatili na kickstarteru.
            • Tahove takticke hry prestaly davno vychazet, protoze je mainstream nechce. Tohle neni hra pro mainstream, ale fanousky tohoto zanru. Tudiz kritika, ze to neni pro mainstream, je ponekud mimo. To, ze to neni pro mainstream, neni chyba, to je vlastnost. A tak je potreba tu hru hodnotit.
    • ucho
      Fargo dělá to, co slíbil a to, co po něm lidé chtěli. Udivuje mě, že se teď někdo diví nad přístupu ke hře...
  • Fakt docela divná kamera. Jinak se mi to líbí a pokud to nějak výrazně nepos... kazej, tak si to koupím. *4*
  • 13_11
    Engine Unity je budoucnost, takže za mě palec nahoru.
    • Paulcz
      dělat v tom např. RPG bych zrovna něchtěl teda.. :)
      • 13_11
        Proto ho taky neděláš ty, ale inXile, SmokymonkeyS, Mechanist, Crescent Moon a další :-)
        • Paulcz
          Vizuálně i hratelnostně to jsou klony 3rd person akcí, tj. toho co tam jde udělat nejlépe. Od toho se odklání dost těžko a ty hry jsou hodně generický.
      • Robotron3
        A proč ne? Na RPG je Unity uplně ideální.
    • Robotron3
      To je spíš taková mezi fáze. Budoucnost je HTML5 a WebGL hry přímo v browseru.
    • budoucnost ceho, low budget nezavislych hier ?
  • No jo tak je to tu zas. Když někdo udělá rpg střílečku jako Fallout3 půlka lidí křičí, že to není jako jako ty starý hry a když někdo udělá hru jako ty starý hry tak zas další půlka lidí křičí, že to není jako nový hry, no tak aspoň my nenormální lidé co to tak nežerem se tím hatem bavíme. Jen tak dál. *1*
    • Tak ono je to pochopitelny. Kdyby se dishonored jmenoval thief, kriceli by taky :-).
    • No tak na Fallout 3 se nadávalo hlavně proto že ho dělala ta zlá Bethesda, když potom vyšlo New Vegas, které podle mého sice bylo dobré, ale v celku téměř stejné jako trojka, tak už nikdo nenadával, protože na tom pracovaly i lidé, kteří pracovali i na starých dílech - prostě klasika...
      • Trojka a New Vegas meli spolecneho jen herni engine. Ostatni bylo jako nebe a dudy
    • většina hatu je na grafiku, což je podle mě dementní vůbec komentovat u alpha verze hry
    • ucho
      já se u Falloutu 3 královsky bavil a přišel mi jako parádní nástupce původních Falloutů... no a na tohle jsem zvědavý taky :) hry si má člověk užívat. pokud ho něco nebaví, nemá to hrát, vždyť je toho na výběr dost. někdy má člověk pocit, že jsou někteří věčně s něčím nespokojení :)
      • Kein
        Bože, proč jsem tvůj příspěvek četl. *11*
      • Já sem právě hrál všechny fallouty a u všech se bavil a bavím se dál (Právě hraju znovu New Vegas vytuněný modáma) věčná zábava, ale ten hate některých lidí ten je taky věčný. *1*
        A na tohle se taky těším.
      • Ja som sa tiez bavil, pretoze som vzdy chcel strielacku z Fallout sveta. Vo vysledku to sice bolo skor akcne RPG s domrvenou autoaim strelbou, ale tak nastastie mody :)
  • MACHOgejmr
    Fallout 2 pro rok 2013, is that you? Těšim!
    • Buď to napiš česky, nebo anglicky. Z lidí, kteří se pořád snaží vypadat zajímavě používáním anlickej slov v českejch větách je mi na blití...
      • MACHOgejmr
        Chceš, abych ti to radši přeložil?

        A jinak, podle mě je lepší originální slovní mémy zachovat alespoň částečně, než je kazit pokusnym českym překladem kompletně.

        Ale jinak jo, jsem hlupák, když si hraju s rodným jazykem, měli by mě exterminovat. Ne počkej, to je vlastně taky docela anglický slovíčko...
      • Co je bad na using anglických words v českých sentences?!

        (sorry, jen experimentuju s tím tvým blitím... *4*)
        • A tobě se to jako líbí? To vám český jazyk tolik vadí že tu ze sebe děláte hlupáky?

          Běžte na nějaké anglické fórum a začnete tam psát česky...
          • Nemám nic proti tomu, když se na vhodných místech použije anglické (německé, latinské...) slovo nebo slovní spojení, pokud to není samoúčelné. Ve svém předchozím příspěvku jsem převedl extrém, který se mi osobně nelíbí, ale vcelku bych považoval za drzost, kdybych lidi, kteří takhle píšou, generálně nazýval hlupáky... Tož tak.
  • Roy si počká. Do tý doby držkovat nebude. Ani tady ne *4*
  • sirWallace
    Jste uplne v pohode lidi ?? :D Kdyz se mi neco nelibi, a je na svete hodne takovych veci, proste je nekomentuju ! Vazne je mi Vas nekterych lito.. Jak asi muze vypadat Vas zivot, kdyz plytvate energii na to, aby jste tu lidem vysvetlili, ze kdyz se jim libi hra, je neco spatne ... Neni.. neco je spatne, ze Vas zivot je tak dementni, ze si v nedeli sednete a napisete sem klidne dva prispevky, ktery maji ..... Ale vzdyt Vy ani nevite co by mely delat :D Bezte radsi na nejaky pekny stranky zahonit.. protoze to je aspon dobry na prostatu.. ale tohle ?? Az dostanete rozum, budete se stydet sami pred sebou .)
    • Kdyz se mi neco nelibi, a je na svete hodne takovych veci, proste je nekomentuju !


      TAK PROČ TO KOMENTUJEŠ? *6*
    • Sindróm dnešnej doby je ten, že každý sa má potrebu vyjadrovat a to ku všetkému, bohužial z toho vznikaju na vadšine webou absolutne nečitatelné diskusie.
      • Kein
        Tak se v těch diskusích nevyjadřuj a nečti je. *1*
    • A to mají podle tebe lidé reagovat jen na to co se jim líbí? Ať žije demokracie...
    • Kein
      Hitler taky chtěl aby lidé drželi hubu a krok. A jak to dopadlo. :-)
      • Porážkou Hitlera, nástupom komunistov, pádom komuniskov, príchodom vysnívanej demokracie a pomalým ale istým osídlovaním europy menšinami....
    • Víš, oni ale aspoň svoje tvrzení vysvětlují a podkládají a dávaj možnost náhledu na druhou stranu mince. Opět je v diskuzi CoD, ačkoliv jsme pod naprosto jinou hrou s naprosto jiným žánrem. Mnohem větší chudák je u mě ten, co se furt do CoD naváží a léčí si svůj mindrák na hře, kterou naneštěstí pro něj hrajou miliony hráčů po celým světě. Já jsem napsal, že hra vypadá technologicky uboze, cože je holej fakt a každej s párem očí si to na videu může ověřit. Mínusy se dostavily. O ně mi nejde, to mi ego fakt nestrhá, ale opět se tu projevuje efekt pozitivního fanatismu. Stejně tak se nedá cokoliv napsat na Armu, DayZ a další hry davem milovaný. Neříkám, že s názory těch jedinců souhlasím, ale je dobře, že tu jsou. Je dobrý mít věci v rovnováze.

      A mimochodem mně na vzhledu hry záleží. Nejsem pokrytec a rád se kochám. Taky bych nechtěl jednookou, jednorukou a jednonohou přítelkyni s hrbem jen proto, že je hodná. Vnitřní krása určitě především, ale všechno má svý meze...
      • pokud ti na vzhledu zalezi, tak by jsi mel vedet, ze to co je ukazano ve videu je verze hry ktera je vic graficky ocesana, nez kdyz si nastavis jakoukoli jinou hru na minimum. Je to polotovar, ktery ve vysledku bude vypadat UPLNE jinak.
        • A ty myslíš, že to nevím? Jenže jak jsem psal. Já tam vidím mizerný objekty a textury, a to není něco, co by zápláclo nasvícení a bůh ví jaký filtry. Navíc si myslet, že výsledek bude vypadat UPLNE jinak je podle mě dost naivní. Uhlazenější určitě (snad), ale úplně jinej těžko...
          • Pro jistotu ještě podtrhnu to, co jsem psal už v prvním příspěvku někde na zašší tránce. Po herním hledisku se mi to líbí a těším se. Jen mě současnej vzhled docela těžce zklamal. To, že to není z pohledu první nebo třetí osoby by jim mělo práci ulehčit. On budget 3 mega pro menší studio není zas až tak málo. Navíc těžce ušetří na marketingu. Hra je v podstatě zaplacená a protože už byla hráči zafinancovaná, tak musí bejt minimálně v povědomí. By mě zajímalo, co si za to řeknou, protože jsem na Kickstarteru nepřispěl a plánuju to koupit. Dvacet doláčů a plácnem si *3*
            • Radioaktivni_surikata
              @KUBI: Jednak to izometrický nebude, to můžeš vidět ze záběrů že se s kamerou hýbe *3* A za druhý by mi to ani nevadilo. To nebyla výtka, pouze konstatování, že o to mají lehčí práci.
            • Isometrický pohled je hlavně přáním hráčů. Oni (my, já) jsme to tak chtěli.
            • ucho
              pohled z první nebo třetí osoby by jim práci opravdu neulehčil. za ten rozpočet by neměli šanci pořídit rozumný engine a vymodelovat rozumně rozlehlý svět (navíc tak rychle). takhle tu možnost mají. unity má své limity, ale na tenhle typ hry by měl engine posloužit dobře a špatná volba to nebyla. já věřím, že to tu atmosféru mít bude, bojím se jen kamery :)
      • sirWallace
        To beru :) Ja bych to tedy asi neudelal, ale fajn, nejsem to ja.. Jde tu taky o formu.. a muj prispevek byl vyprovokovan tim, ze se tu najdou taci, kteri zalozi vic nez jeden prispevek, ktery rika to same a uz dopredu urazi vsechny, kteri nesouhlasi... To me proste vzdy vytoci :) Proto ten muj vykrik do tmy :)
    • Myslíš, že lidi, kterým se něco nelíbí nemají právo říci svůj názor? Ta možnost tu samozřejmě je, říká se jí totalita.
      • Jaky ma smysl, aby se u hry okrajoveho zanru a delane pro mensinu, schazela opacna vetsina a vyjadrovala svuj nazor, ze se ji to nelibi?
        • Viktor_H
          Good Point!
      • sirWallace
        *15* Jestli sis nevsiml, tak i muj nazor je vyjadrenim, ze se mi neco nelibi .. Jen jde o to, co to je a jakou zvolim formu :) Precti si to po mne jeste parkrat a urcite pochopis, jak to bylo mysleno :) Pokud ne, asi nepomohu :)
      • tady jde o to, aby se ti, kteřím se něco nelíbí pořád nerozčilovali, ty čolku
    • a ty plýtváš energií na domlouvání trollům a volům
      • sirWallace
        Cekal jsem tuhle namitku... a samozrejme je pravdiva... Proste se nekdy necham unest, asi podobne, jako oni :) A jako Ty, kdyz jsi reagoval na muj prispevek :)) Ale nezlob se, kdyz si prectu diskuzi zpet, proste zustava rozum stat :) Tak jsem se tu aspon probudil :D
  • No jako těším se, ozvučení kvalitní, ale dneska se nedá věřit nikomu, snad kromě Valve. xD
  • Takže přispěju taky svojí myšlenkou do mlýna. Hra vypadá ok. Což není ani pozitivní ani negativní. Jsem fanoušek F1-F2. Byly to úžasné hry, hlavně kvůli jejich vtipu, možnostech hraní, můžete hrát za blbce či inteligenta a hra na vás reaguje. To v tomhle případě nepoznáme a musíme si počkat až hra vyjde a myslím, že to bude to největší měřítko.

    Co musím ocenit je hudba, ta je opravdu fajn. Combat systém no... Klasika nic nového, nic co by člověka překvapilo, takže ok.

    Ale co mi teda není po chuti je to textové okno. Jasný beru je to odkaz na původní hru, kde se všechno vypisovalo, ale v dnešní době už na takovéhle věci máme přece grafiku. Já nevím jak vy, ale já se chci koukat na prostřední, chci vědět co se děje, chci si ty věci tam najít sám a né koukat do nějakýho okénka s textem, které mě bude na něco odkazovat. To samý s rozhovorama já prostě mám rád, když jsou dabovaný a upřímně to mě u toho udrží. Vím stojí to hromadu peněz, ale já nechci sedět u počítače a číst knihu mě to unavuje. Já si rád přečtu knihu, ale někde pěkně v křesle, cestou ve vlaku a normálně nebo na čtečce (mám iPada a na tom číst knihy, taky není kdoví jak super, bolí z toho oči jak čert). Ano chápu, jsou lidé, kteří jsou schopni číst knihy pdf na PC, ale já ne. A ano jsou lidé, kteří si přečetli každou knihu v Neverwinter nights, ale mně to bohužel nejde.

    Oni sice říkají, že díky tomu, že to je textové tak můžou jednoduše reagovat na hráče, co má na sobě atd. To je pravda, to je hezká interakce, ale jde to i nadabovat. Když nad tím teď přemýšlím, tak Planescape (úžasná hra) se vyznačoval něčím trochu podobným, rozhovory byly psány v knižním stylu. Tzn. výraz obličeje a co dělá postava. Ale v dnešní době na tohle máme úžasný technologie (L.A. Noir), aby každý člověk poznal, co ta postava cítí bez toho, aby si to někde přečetl. Dřív na to ty technologie nebyly, tak to udělali takhle. V dnešní době si však představuju něco jiného.

    Až mi tady zas budou všichni házet špínu na hlavu, vzpomeňte si jak jste se těšili na mluvící hlavy ve Falloutech. Nebo na pár nadabovaných řádek v Planescape. To, že i slyšíte hlas postavy má prostě kouzelný vliv.
    • Tak si jdi hrat SWTOR, tam mas namluvene uplne vsechno, jen ta hra k tomu nejak chybi. A jestli neumis cist, tak to mas docela blbe. Ja si radeji prectu spoustu textu v super hre, nez poslouchat tuny hovoru, z nichz vetsinu stejne preskocim pri dalsim hrani, v necem, co dalo veskere finance na dabing a na hru uz nezbylo.
    • Jsem zvedavy jestli pujde v teto hre hrat za prostitutku,jako ve Falloutu. Pulkou dulezitych souboju jste se mohli v klidu pro..spat *2*
      No a tahovy system na videu nikdy nevypada prilis lakave. To ukaze az samotne hrani
    • Viktor_H
      "Vím stojí to hromadu peněz, ale já nechci sedět u počítače a číst knihu mě to unavuje." - Víš, že to stojí hodně peněz. Pravděpodobně i víš, že W2 je projekt z Kickstarteru za necelý tři mega. Tak co tu řešíš? Na voiceover tu prachy prostě nejsou a na technologie snímající obličej už vůbec ne. Na to tu máš AAA produkci.
    • ucho
      asi si neuvědomuješ, jaký rozpočet na tu hru mají a že díky tomuhle stylu dosáhnou právě té větší komplexnosti, což chtěli... to, co jsi popsal, není reálné. stejně tak pokud to mají hodně upovídané, jako že asi ano, není reálné to nadabovat (kvůli komplexnosti a variabilitě, kvůli množství textu, tedy výsledná velikost by byla obrovská, a samozřejmě i kvůli penězům. a ještě je tady riziko nekvalitního dabingu). takže to, co chceš, bude možné až za x let, až bude TTS na vysoké úrovni.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit