Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Uf, tak takovéto hry mi v dnešní době strašně chybí. Těším se jako prase.
  • Hodně slušná částka - Hubologická kápě dolů :) asi příjmy z New Rena....
  • x_ander
    no...asi začínám trošku litovat, že jsem nepřispěl. Vypadá to skvěle a ta atmosféra je neskutečná...
    • ucho
      proč litovat? vývoj je zaplacený, dělají na tom. až to dokončí, můžeš je odměnit tak, že si to koupíš. peníze z prodejů se jim budou nepochybně hodit taky...
      • x_ander
        No jako jasně, to je pravda. Spíš jde o ten pocit, že nejsem teď jedním z těch, co pomohli tomu, aby se tohle všechno vůbec zrealizovalo. Když např. vidím, jak to zatím vypadá skvěle s Broken Swordem 5, který jsem backnul, a jaký je to fajn pocit, tak to je k nezaplacení. Koupit si Wasteland po vydání samozřejmě můžu, a nejpíš to i udělám.
        • Black_Hand
          http://wasteland.inxile-entertainment.com/store
          shut up, give them money and thank me later :P.
          • Diky +1
  • USER47
    Je to pěkné. Mám akorát pár výhrad:
    1) Kamera trochu moc blízko u země, snad ji ještě trochu poštelujou
    2) Ty úhly viditelnosti byly dost lol wut. Člověk, jehož úhel záběru je nějakejch 30 stupňů, by se ani netrefil do dveří.
    3) Největší zklamání - keyword based dialogy. Tohle mě štve fakt dost, podle mě to neuvěřitelně likviduje pocit roleplaye, protože jako postava nemůžu pořádně vyjadřovat nějaký názory a postoje, místo toho jen tupě nadhazuju témata a poslouchám NPC bez možnosti smysluplně reagovat:/.
    • smejki
      ad 3) chápu, taky je mi Fallout-like styl bližší. Nicméně.
      Wasteland 2 je party based. Žádná postava týmu není předmětem příběhu. Její názory jsou proto zbytečné. Je to navíc věrné originálu. Dále je třeba říci, že ani např. Morrowind nebyl tímto systémem zabit, dokonce jako jeden z jeho největších kladů je zmiňován příběh. Horem spodem, keyword based dialogy ve Wastelnadu 2 přesně slouží tvůrčímu záměru.
    • maros.goc
      prosím? keyword based je sklamanie? :) legendárne Wizardry, či Wizards and Warriors to mali tiež a bolo to parádne ...som rád, že niekto niečo také implementoval do hry v roku 2013 :) thumbs up pre vývojárov
      • USER47
        To, že je něco použitý ve Wizardry, samo o sobě není známka vhodnosti danýho prvku. Z hlediska roleplaye a identifikace s herními postavami je alternativní způsob používanej v novějších RPG (Fallout, BG, PS:T, KotOR apod.) prostě mnohem lepší.
        • Viktor_H
          Tady s tebou musím souhlasit. Systém známý z BG, PT apod. by mi také seděl mnohem více.

          Ono ve W2 to ale bude hlavně o té partě...
        • maros.goc
          "identifikácia s hernými postavami" ...hra, v ktorej si na začiatku vyberieš vopred vytvorené postavy, alebo si ich rovno musíš vytvoriť sám, sa nikdy nehrali na hry, ktorých postavy majú silné charaktery, príbehové pozadia, a srdcervúce osudy ...toto je pravý oldschool, kde si len vyberies na začiatku postavy a snažíš sa pospĺňať misie, questy a podobne pozlepané príbehovým pozadím - niečo ako Legend of Grimrock :)
          • Viktor_H
            Tak to W2 fakt není...
  • Robotron3
    Wasteland 2 je mezník, a kdyby zklamal, už by třeba hráči nebyli tak nadšení do kickstarter projektů. Ale vypadá to přesně tak, jak si hráči objednali, takže chmury stranou :)
    • A přesto se najdou lidi co to vyloženě hatejou :D
      • Robotron3
        To je fuk. To jistě nejsou ti platící :)
  • Ten interface vyzera _otrasne_. Zmazat cele, prepracovat odzakladu.
    • maros.goc
      ten popis sa dokonale hodí na tvoju personalitu ...otrasne, zmazat cete, prepracovat od zakladu
    • A stale gamedizajn nedokazal vyriesit chodenie postaviciek aby sa neklzali po povrchu, vitaj 2013....
      • Robotron3
        Gamedizajn je tvorba levelu a jak veci funguji. Tohle je zalezitost fyziky a animace a to se urcite bude jeste upravovat.
        • Jezis no tahate sa za slovicka fanboys. Dobre viete co som tym myslel. Kolko rokov je od vydania prvej 3D hry? A stale te postavy nevedia chodit ale sa klzaju jak jackson naopak.
          • smejki
            Co se týče synchronizace pohybu entity a její animace, většina her to má udělané dobře, tak nevím, co trojčíš. A simulování pohybu je zbytečný overkill. Hra by na tom musela být postavená (Sui Generis, Miasmata) nebo se to hodí jen do speciálních sekvencí (GTA4 a její Euphoria).
            • Otazka: budem musiet chodt v partii alebo aj v mensom pocte ci dokonca sám? Lebo ja radsej sam alebo vo dvojici.. *5*
          • Robotron3
            U takovejch her jsou dva problémy. Jednak, že postavy musí reálně dorazit na místo za nějaký čas, aby se neplahočili moc pomalu, ale zase aby přímo neběželi. Ono to totiž za tu vzdálenost a měřítko pak asi neodpovídá skutečnýmu pohybu, což se vyřešit jinak nedá. No a pak přirozený animace se dělají mocapem, a na to by potřebovali víc peněz a tady by to bylo spíš zbytečný. Neni to tak jednoduchý...
      • smejki
        jakej je vztah mezi gamedesignem a "klouzáním", když hra o (ne)klouzání není? *15*
      • je o ranná alpha, co od toho chceš, kdyby uz v alphe bylo všechno OK tak by to alpha ani nebyla ale rovnou plná verze:)
        • By som tam robil grafika, 8 hodin denne niekolko mesiacov a nieco take ako to UI vypustim z ruky tak by ma hamba fackovala.
          • ucho
            dej prosím odkaz na nějakou svou práci, ideálně taky něco z UI, ale spokojím se s čímkoli jiným. rád bych si udělal obrázek o tvém vkusu.
            • a uz je ticho..:)
              klasika
  • Kein
    HUD si můžu posouvat myší - taková blbost a jak mi to dokáže udělat radost, naposled jsem si hud upravoval v NFS IV a Morrowindu! Textové okno, nostalgie jak sviň! Postavičky vypadají chvála bohu docela reálně, žádný přepláclý komiskový Xcom. Zvuky super! Návrat k čtení textu při dialozích je taky bomba, vůbec nepostrádám dabing, vždycky mě jen s*al, jelikož jsem četl rychleji než npc mluvily.
    Zatím to vypadá hodně dobře, ještě mohli ukázat inventář. Měl bych jen pár malých výhrad - třeba pohyby působí dost neohrabaně a pomalu, proč je to celý do oranžova a proč ta ženská drží pálku tak strašně nepřirozeně, ale jinak mi to příjde zatím hodně cool. Začínám se těšit.
    • maros.goc
      je treba aj čítať doprovodný text "Tvůrci z inXile připomínají, že ukázka byla pořízena přímo z aktuální verze hry v Unity, takže na videu neuvidíte fungující minimapu, inventář a log book, particle efekty a další prvky, které finální verze nabídne. "
      • Kein
        Jo pak jsem si to přečet, já byl ale tak zvědavý, že jsem mířil přímo na video.
  • Je to alfa nebo ranna beta, tam se jeste muze zmenit (a zmeni) vetsina veci. Ale uz ted se mi to velmi libi. Az na ty nepratele. Od dob legendarni Daikatany mam silnou averzi k zabijeni hmyzu ve hrach *2*
  • Škoda těch dialogů, tenhleten key word systém je špatný a to už ukázal Morrowind. Není nad normální dialogy typu Fallout 2, kde s nízkou inteligencí doopravdy mluvíte jako totální hlupák.
    A to UI snad ještě poladí, popř pujde změnit velikost a vypnout portréty, protože ty jsou zbytečné. A i tak je zbytečný skill bar.
    A snad tam bude černý humor jako ve Falloutu 2 (1 jsem nehrál, takže nemůžu soudit).
  • Viktor_H
    Zvuková stránka naprosto famózní.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit