Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja jsem doopravdy rad, ze tohle nedostalo vic nez Grimrock. Shodou okolnosti jsem obe hry nainstaloval ve stejnou dobu a zatimco od Grimrocku se nemuzu odtrhnout ( jsem v 5 a bojim se, ze levelu nebude dost:)) Diablo je fajn, ale me to pripada jako 2ka v kreslenejsi grafice... uplne to same a neprekvapive, navic me na rozdil od dvojky otravuji lagy, nutnost registrace na battle.net (zadavani hesla, cekani na server).
    Animace ma diablo velkolepe a mnozstvi odvedene prace se asi s temi par texturami Grimrocku vubec neda srovnavat... presto u me Grimrock zatim vitezi, i ta survival atmosfera a jednoduchy pribeh - hozeni do podzemi a starej se - je mi blizsi nez valka s dablem. Ja bych D3 zatim (po prvnim projdeni) dal tak kolem 6ky (za tu stagnaci, lagy...), ale 8ka me nestve, chapu, ze vypnout mozek je porad atraktivnejsi zabava pro vetsinu lidi nez resit (relativne tezke) hadanky:).
    Ttaky ta obtiznost je opravdu opravdu nizka, zvlast pokud nemam ve zvyku prochazet jednu hru 2x dokola (a kdyz uz tak spis s jinou classou ), bych uvital moznost jet to rovnou na nejakou vyssi, nebo hc obtiznost... vD2 mi pruchod na normal pripadal jako vetsi vyzva...
  • mám takovej dotaz:

    hraju za kouzelnici (na normal) a pořád mi ještě není úplně jasný, jak se tam počítá damage... chápu to dobře tak, že ta položka % přidávanejch inteligencí (v details) je jen informační, hlavní je číslo "damage" vedle inventáře a to pak upravujou % uvedený u jednotlivejch kouzel?

    pak mě taky trochu prudí fakt, že mě vlastně u předmětů zajímají jen dva atributy: +damage a intelligence, všechny ostatní můžu ignorovat (protože se tu hraje prostě jen na DPS). takže žádný rezistence, síla je mi k ničemu... chci se teda zeptat, jestli se to třeba na nightmare nějak zlepší.

    díky moc!
    • To "číslo" je to dôležité výsledné, z ktorého sa počíta damage skillu, ktorý používaš. Takže ak máš 1000dps a používaš electrocute s 80% weapon damage, tak s nim priemerne dáš 800 damage za sekundu (každému nepriateľovi čo zasiahneš).

      To % pri inteligencii je len informačné, aby si vedel, koľko dps pochádza z inteligencie a koľko z iných zdrojov (+ damage na veciach, attack sped apod.).

      Na normal ťa ani nemusí nič iné zaujímať, ale už nightmare je o inom. A inferno - neverím, žeby si to dokázal prejsť bez hlbšieho pochopenia (alebo naozaj podrobného preštudovania "návodu" pre build) ako funguje armor, rezistancie, hp, dps, critical, regen a vyhľadania týchto atribútov na veciach.

      A ako reakcia na "cechi", to by som chcel vidieť ako budeš prechádzať nightmare a hell bez pridávania vitality/armoru/rezistov a inferno bez vykupovania auction housu kvôli + critical veciam.
      • proto mě taky trochu mrzí, že blizzard má na oficiálních stránkách v sekci "manual" u všech těchhle důležitejch věcí poznámku "coming soon" a člověk to musí hledat po fórech nebo kde ještě možně... asi aby to lidi tak rychle nedohráli ;)
        • tak to je masakr, zrovna před chvílí to tam přidali :D
    • A na Inferno te zacne zajimat i resist.. jinak na Hell to chce uz pomerne hodne Vitality, takze neco nasetri a vyraz pak na aukci.. vychytas tam hodne dpobry itemy za par goldu.. urcite bych se vyhnul craftingu z duvodu ogearovani.. das do toho mnohem vic goldu nez utratis za nakup od ostatnich hracu.. crafting bych resil az pozdeji..
      • hmm, to je škoda, zdá se, že časy s unikátníma předmětama přidávajícíma +3 ke všem skillům, +20% regenerace many, +10 rezistence na všechno atp. jsou už dávno pryč...

        a jinak já se právě aukci chci vyhnout, pokusit se to dohrát sólo i na inferno úplně bez aukce nebo koopu.
        • Veci čo dávajú + ku všetkým skillom môžu byť hodnotné asi pre všetky chary - okrem wizarda (nechcem ti spoilerovať, ale keď si preštuduješ niektoré skilly, prídeš na to aj sám).

          Absolútne neverím, že by niekto bol schopný v nejakom normálnom časovom intervale prejsť solo inferno bez auction housu alebo twinkingu. Keď si myslíš, že to budeš schopný prjsť dajme tomu za týždeň, tak tú obtiažnosť veľmi podceňuješ (a to je wizard podľa mňa na to jeden z najlepších charov).
          • já nespěchám, klidně si budu levelovat měsíce, abych to zvládnul... ale nakonec to zvládnu (snad :)
            • Keď mesiace, tak to áno. To potom bude pre teba skutočný achievement. Ale tam nejde o levelovanie, ale o získanie dobrých vecí, hlavne zbrane.
    • Na nightmare te zacne zajimat u predmetu jeste jeden atribut +vitality ale jinak to bude stejneů.
    • nezlepší, toto je ten vylepšený RPG systém
  • 6-7/10
  • Pre toto mám tiscali games rád... Prečítam si nadpis a rovno sa idem zasmiať na komentoch *1*
  • Vydat tu hru jakakoliv jina firma s jinym nazvem, pochybuju, ze by se dostala nad 7. Navic po tolika letech vyvoje opravdu nehodlam cekam na patche a datadisky aby to k necemu vypadalo. Tohle je typickej priklad toho, jak autor znamena vic nez vyslednej produkt.
    • Jako by u nás existovala slušná herní žurnalistika že... Ono se za pár měsíců někde mimo řekne že to není zase taková pecka a pojede se dál. Hlavně si nikoho nenasrat. Distributory, čtenáře, metacritics.
    • Je to smutná pravda no. Hezké je, jak doteď všichni zatracovali diablovky s nějakou inovací ve srovnání s D2 že jsou to špatné kopie a špatné hry. I kdyby vyšla hra uplne stejna jako D3 tak by dopadla stejne ne-li hur. Ale kdyz to vyda Blizzard, i kdyz se to D2 temer nepodoba, tak stanovil novy standart a tecka. :-)
      • Hairy_Ass
        Jo, nový standart. Jestli se teď ten systém automatického skill tree rozšíří dál, tak se máme ještě na co těšit. *4* Další změny přinesl ME3 s těmi jeho mody na automatické dialogy, takže až to nějaký šikula dá dohromady, tak vytvoří RPG nového typu = akční hru. Aleluja! *15*
        • Cahir
          Hairy:V ME3 to vnímám jako velice dobrý nápad a další důkaz toho, že v Bioware jsou lidé kreativní, nikoliv fosílie. Je to úžasný nápad. Představ si koncept, který je schopen z jedné a té samé hry učinit dva odlišné žánry. Chceš-li hrát RPG, necháš to v RPG modu a jedeš klasiku. Chceš-li hrát akci, změnou modu se ti ME3 v podstatě přetaví ve střílečku s výborným příběhem. Dost sem na tím přemýšlel a ideálně bych si to představoval takto: Uděláš plnohodnotné RPG (které však předpokládá střílečkoidní soubojový systém) Vezmeš ho, nastavíš v něm defaultní příběh, odstraníš rozhodování, odstraníš části, kde hrdina běhá po městě, případně jiné lokaci, kde sbírá úkoly a máš tu plnohodnotnou střílečku s výborným příběhem, která v podstatě nemá "hluchá" místa. Vzhledem k tomu, že jde jen a pouze o redukci, nepředpokládám, že by to bylo obzvlášť náročné na vývoj.

          Podle mě je to geniální myšlenka, která hru v podstatě rozděluje na dvě, cílí na odlišné typy hráčů a v podstatě s sebou nenese žádná omezení. BW to nedotáhlo úplně do konce, ale ta idea tam je.
          Podle mě je to geniální myšlenka, která hru v podstatě rozděluje na dvě, cílí na odlišné typy hráčů a v podstatě s sebou nenese žádná omezení. BW to nedotáhlo úplně do konce, ale ta idea tam je.
        • Jo taky doufam, ze se ten "automatic open skill tree" neujme. Taky me stve, ze si nemuzu skilly namapovat na libovolna tlacitka a ten cooldown pri zmene je taky otravnej.
          • Ty jsi fakt tr... Skilly si můžeš namapovat snad na každé tlačítku a ten cooldown je tam účelně.
        • No snad se to ukáže jako dead end a pojede se dál. :-) Naštěstí nové D2 vyjde v srpnu, akorád pod jiným jménem a v jiné grafice.
          Tímhle způsobem tu bude brzo jen jeden herní žánr, ..... a bude se mu říkat film. :-D
          • ale ty grafiky je trikrat skoda... ze radsi misto pohadkovosti nevsadili na tu spinu diabla 2ky
            • ja myslel, skoda grafiky v T2
            • myslíš, že blizzard ma dvě sady grafiků, jednu pro WOW a druhou pro D3? nemá...
            • Snažím se nějak si odůvodnit proč zvolili zrovna tenhle styl. A jediné co mě napadá je, že nechtěli, aby se to příliš podobalo, jinak by lidi říkali že je to kompletní kopie. I když je to od stejných vývojářů, to spousta hráčů neví. Takhle se to jeví jako jiná hra i když je to v jádru D2 téměř 1:1, jen hozené do modernějšího kabátku....a komiksové grafiky. :-) Ale krev tam pořád je když to mlátíš mega hasákem.
  • BTW recenzi si představuji takto: http://www.eurogamer.cz/articles/diablo-3-recenze
    TISCALI PLS!
    • BoB.2
      Tam je recenze 2dny a má 83komentářů ,tady je den a má jich 362 to mluví za vše. *5*
      • Taky vám nejde UTF8 kódování? Máte místo květen kvìten?
      • Čím více komentářů tím více zobraz...aktivity adblocku.
      • tam se musíš registrovat, což dost odrazuje. tiscali je trolling lepčejší
        • Hairy_Ass
          Jo, povinná registrace by možná někoho odradila, ale tady jsou nejaktivnější trollové stejně mezi registrovanými uživateli, takže by to problém neřešilo. *4*
  • no, ja som len zvedavy ci sa 3jka bude hrat 10 rokov ..
  • recenze je tedy dost slabá. jako jediný argument na všechny výtky spatřuji ono klasické "Ale u D2 nešly měnit body ve skill tree". Nelíbí se ti Wow grafika? "Ale u D2 nešly měnit body ve skill tree". Nelíbí se ti DRM, zjednodušení, podivné dropy? "Ale u D2 nešly měnit body ve skill tree". Nelíbí se ti nulový vývoj postavy, krátkost hry, problém se servery? "Ale u D2 nešly měnit body ve skill tree".

    takto bude pokračovat celá diskuze. Hlavně, že se za 60€ odstranil problém, kdy "u D2 nešly měnit body ve skill tree". To bylo určitě jádro všech problémů. Casual hráč teď nemusí ani vědět, c oto je RPG, protože nic nepokazí.

    druhá věc - myšlení "Bliz něco změnil, byl jsem šokován a nelíbilo se mi to, ale časem jsem si zvykl" mi připomíná nejvíc Stockholmský syndrom. *7*
    • říct že je v diablo 3 nulovy vyvoj postavy je známka totálního nepochopení žánru rpg a diabla 3 konkretne, wow grafika se nelíbí ani mne (ne že by nebyla hezka, jen to není muj styl) ale za styl se body nestrhavaji.
      • a jak bys nazval fakt, ze máš předem dané aktivní a pasivní skilly, u kterých jenom měníš počět run v nich (bo co to v nich je)? také se ti autom. přidělují body do stats postavy, což u RPG nepovažuji za normální. jak jsem se informoval na D3 wiki, při změně těchto skillů ti navíc D3 resetuje buff, který jsi nasbíral v levelu a z bosse(ů) ti nic pořádného nevypadne.

        bylo to schválně přehnané tvrzení, ale mezi normálním RPG a D3 je rozdíl jako mezi CoD MW3 a Armou. je to casual hra s prvky RPG, podobně casual jak třeba Angry birds.
        • Hairy_Ass
          Kdybych to měl vzít do důsledku, tak bych mohl říct, že skill tree u ninji v Shogun 2 TW mi připadá víc RPG než v D3. A pokud se budete ohánět tou písničkou, že RPG je hlavně "role playing", tak prosím, ale pak můžeme nazvat RPG třeba CoD MW3 nebo jakoukoliv adventuru - je Heavy Rain RPG? Podle téhle definice víc, než třeba Legend of Grimrock
          • Vždyť je to přece úplně jedno jestli máš skill tree nebo to co je v D3.Stejně si nakonec vybereš to co ti vyhovuje a na zbytek nesáhnes.To že jsi měl v D2 nebo jiných hrách více kouzel atp. je taky jedno, protože si najdeš pár těch co ti vyhovuje a zbytek nepoužiješ.
          • Hairy_Ass: Však je. Při zakládání postavy se dá zvolit HC mód, který dost lidí hraje. Začínáš normálně od 1. levelu a leveluješ, procházíš Normal, Nightmare, Hell a Inferno. Zatím nikdo není v Infernu, což je známka toho, že mají strach a farmí se gear.
            • Hairy_Ass
              Jsem se opravil, ale v D3 máš na výběr jestli do HC modu jít, v Shogunovi 2 nemáš. *3* A jo, je to argument ad absurdum, jen si z toho dělám srandu. *1*
          • Tak podle jeho definice je RPG vývoj postavy, potom je TW lepším RPG, protože tam je vývoj mnoha postav :-D
            • Hairy_Ass
              uff: Vím, ale máš na výběr, ale v Shogunovi tohle je vždy. *1* Teď si vem, kdyby instantní smrt byla v D3 už na normální obtížnost bezodkladně... to by bylo maso! *3*
            • Čí?
            • Yay. :-D Jdu se raději věnovat práci, ta Tvá úvaha je tak pravdivá až děsivá.
            • Hairy_Ass: V D3 se dá hrát HC postava, která při smrti již neobživne.
            • Hairy_Ass
              Hlavně tam je klasický skill tree, který nejde resetovat, postava se po zabití neobjeví na checkpointu, ale umře trvale, hraje se na tahy... - takže Shogun 2 je víc hardcore než D3. *1* Sakra, do jaké doby jsme se to dostali. *1* *1*
      • Nepochopeni zanru RPG? Prosím? Co má D3 společného s RPG kromě toho že to vydavatel napsal na krabici? :-)
        • sak sak, mozes hrat za barbara! aa potoom aj za woodoo dancera a esteee zaa carodejnikaa.. hardcore rpg, more *1*
        • lepe než ty
          • Aha, takze rozdelovani skill bodů či jen úprava jednoho skillu je pro Tebe RPG? :-) Skvělé. Potom znám hodně čistě akčních her, které byli vlastně RPG, protože jsem si tam mohl vybrat a modifikovat zbraně.
            • V podstatě i CoD je takový RPG. Však tam jsou levelovací body!
          • Hairy_Ass
            Ehm? Na co odpovídáš?
            • Já to z editoval protože to mohlo znít agresivně, a on po chvíli odpověděl na původní verzi, je to má chyba.
    • Ale ony opravdu nesli menit body ve skill tree! :-D
      • já vím, proto jsem si právě objednal collectorku D3, abych je mohl pořád měnit.
        a taky se těším na DLC, kde určitě přidají nějaké zvířátka (pety). a pak pět dalších DLC... snad jenom Battlefield 3 bude mít DLC a bude víc adidas.
  • Hairy_Ass
    Někde na začátku diskuse jsem napsal, že doufám, že se to tady nezvrhne, když recenzent udělil v celku neutrální 8/10, ale dnes ráno tu je skoro o 300 komentářů víc a trollové mají žně. *1*
    • ale on tam přece nezdůvodnil, proč nedal 10/10; vůbec nechápeš ten problém, on to nedal! myslím, že za toto se bude brzo zodpovídat tribunálu blizzardích fanbojů.
      tak nám nedali desítku diablu 3, paní Müllerová!
  • pripajim se k nazorum pode mnou že recenze na takhle dlouho vyvíjenou a očekávanou hru mohla jít víc do hloubky, kbyby to psal smejki nebo vavra vypadalo by to asi jinak. Podle me recenze kritizuje tam kde nemusí, naopak bych čekal kritiku veci, ktere v recenzi nejsou zminene (treba pribeh). taky jsem si nevšiml zduvodnení hodnocení.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit