Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nikdy jsem taky nepochopil, jak někdo může považovat rozdělování bodíku do statistik, navíc v totálně nevyváženým systému za něco, co je zábava nebo mechaniku s výrazným vlivem na hratelnost, či vývoj postavy. Možná to funguje v jiných hrách s jiným systémem, ale v Diablu? Krom toho je rozdělování bodíku nahrazeno gemy, které umožnují dát do statistik jaké chcete daleko víc bodu než umožnoval systém v D2.
    Osobně bych radši viděl ve hrách systém z JA2, i když ten taky není úplně ideální.
  • Grafika je dost subjektivní, ale hezkou grafiku nikdy nedělali nejnovější technologie nebo fotorealistické textury, právě naopak. Podle mého názoru je D3 jedna z nejhezčích her, co kdy vyšla. Je to hotové umělecké dílo, živá malba, něco takového udělat je neuvěřitelně náročné.
    Pro ty co o ni chtějí vědět víc, tak doporučuji tohle video: http://gdcvault.com/play/1015306/The-Art-of-Diablo
    Plně souhlasím s tím co napsal níže Kostěj: „je prostě Blizzardovská v tom nejlepším slova smyslu. Nenápadná tam, kde nemá překážet, efektní, kde má ohromit (wizardský efekty), detailní, kde je čas se kochat a při tom všem relativně nenáročná. I při tý neskutečný řeži ve čtyřech je bitevní pole pořád krásně přehledný. Že nevyužívá nejmodernější technologie mi nemůže bejt víc ukradený.“
    Co je nejdůležitější, tak tahle grafika nikdy nezestárne.
    • Tahle grafika už zestárlá je. Styl "barevná baculatost", který tu je od Warcraftu 3, se mi sem moc nehodí, i když ta barevná paleta (většinou) není tak šílená jako ve zmiňovaném Warcraftu nebo Torchlightu.
      Rozmazanost textur mi nějak extra nevadí, ale jejich jednoduchost už celkem jo. Většina věcí, co jsem tam viděl, je taková ble, že občas ani není vidět, kde to má předek a kde hmm...druhou stranu.
      A efekty u wizarda? Pamatuji si, ve mě ten fialový létající flek vyvolával pocit naprostého zhnusení. Létající textura, pff. *1*
      Tak tedy, ošklivá to grafika není, ale velmi dobrá, nebo dokonce jedna z nejhezčích vůbec? Těžko.
      • No stejně ti doporučuji podívat se na video (odkaz nahoře), možná změníš názor. Textury samotné jsou hodně kvalitní, to že vypadají rozmazaně je efekt AA a taky účel, aby se oko zaměřilo na to co je na scéně to hlavní. Možná je to chyba, možná ne, každopádně to funguje dobře.Celé pozadí je schválně v kontrastu s postavou a npc, víc zjistíš v tom videu.
        • Rozmazané textury jsou efekt antialiasingu? To je trochu hloupost, ne?
    • Alex81
      Myslim si, ze spousta lidi si plete grafiku, (ve smyslu, jake graficke ficurky enegine zvladne) a stylizaci. Napr. Far Cry, ve sve dobe nej grafika, nejmodernejsi technologie a dneska? Malo koho myslim ohromi kvuli grafice. Na druhou stranu Bioshock, jeho stylizace funguje a bude fungovat porad. D3 se bude hrat jeste dlouho a porad bude pusobit stejne; nezestarne jako Far Cry.
    • hezky napsano, škoda že neco podobneho se nedočteme v recenzi, kdy to odbyli povrchnim tvrzeni "stara grafika"
    • Suhlas.Dobry design je lepsi ako vseliakymi filtrami a cackami prepxana slatanina.
      Vid napr.Borderlands
  • ,,Jeho boj není limitován vaším chybným rozhodnutím..." Takováhle věta mě prostě popichuje. Prostě to napište přímo - je to zjednodušení, které ale napomáhá k zábavnější a zběsilejší akci, o které Diablo vždy bylo. Takhle to vyzní, že bylo mínusem, že někam ,,špatně" vložíte atribut, jenže o tom VÝVOJ POSTAVY je, v životě si taky nepřepínáte podle situace.. Rozumějte ten systém nehaním ba naopak, je variabilní (ne zase tolik, aby se dal obhajovat tím, že neobsahuje zbytečné skilly), je jinačí a s ohledem na větší pestrost vlastností protivníků má své místo a smysl. Když se to vezme kolem a kolem, tak se v diskuzích nestřetává názor fanboyů vs oldschool hráčů, ale všeprostupující slepost k proměně spotřebních věcí (hry, filmy, atd.) vs odpor vůči ubírání se tímhle směrem. Když jsem kámošovi řekl, že to není RPG, tak se bránil slovy o tom, že ho definice RPG ,nezajímá", že ho to baví. Proč by ne? Nikdo mu to brát nebude naopak, ale ať naopak druhým není odepíráno říkat, že skloňované slovíčko RPG nebo ještě lepší slovní spojení - akční RPG bylo dnes předefinováno. Recenze není špatná, ale na můj vkus se moc snaží obhajovat změny, místo aby byla napsána více úderně - například Blizzard určitě chce dělat hry pro co nejvíce široké spektrum hráčů, ale určitě na prvním místě je zisk, proto jsou změny v D3 ušity na míru aukce, na které chce jednoduše dlouhodobě vydělávat. Proč to neříct tak, jak to je?! D3 se snaží zavděčit všem, ale změny opět vedou více ke casual hráčům, protože ty dneska herní průmysl živí. Opět na druhou stránku nemůže člověk, který pamatuje zlatou dobu herního odvětví čekat, že se dnes vyrojí hra, která bude opravdovou perlou, skutečnou revolucí. (trefně někdo v jiné diskuzi poznamenal, jak se mění i samotné diskutování, kdy jsme dříve každý měly názor, ale neodsuzovalo se v rámci nám neoblíbených žánrů apod., navíc každý měl/byl rád za každou hru i když ho nakonec nebavila). Do diskuze bych ani nepsal, kdyby mě nemrzelo, jak se svět mění a jak to zasahuje i mnou oblíbené hry :(
  • Veskoslav@tiscali.cz:
    "Slovo LOL povětšinou používají lidé bez "fantazie", slovní zásoby či malé děcka. Nebo jsi myslel League of Legends? To se pak omlouvám. Doufám, že se díváš doma na obrázky jídla a nejíš je. Je to v podstatě to samé."
    ***
    Zas som ťa dostal, máš ho tam aj ty, už by si mal vymyslieť inú stratégiu, bo zatial je to 2:0 *1*
    • PS: Ale je na tom založený kšeft s "kuchařkami" Keď v diable 3 berieš peniaze a zdravie kurzorom, už to mohli spraviť aj so zabíjaním príšeriek. Také fičúri máš zrejmä rád.
  • Moje dojmy su nasledovne.Tolko kritizovana grafika je podla mna daleko lepsia ako grafika D2 ktora sice mala striedmejsie menej saturovane farby no ich celkova kombinacia bola daleko divokejsia a tak grafika d3 k sebe daleko viac pasuje ale za graficky najpodarenejsi povazujem stale 1 diel serie.System skillov po provotych rozpakoch tomu prichadzam na chut a prirovnal by som to trosku k dote.Priamo v boji mate kdispozicii sice iba 6 skillov ale vsetky su pouzitelne a posoby to tak ze naucit a pouzivat jendotlive buildy bude ozaj otazka majstrovstva-myslim ze toto je velmi ale velmi casto prehliadane obrovke + ktory nov sstem priniesol.Osobne sa naozaj zacinam domnievat ze to stalo za to zrusit stary sposbo rozhadzaovania skillov-ono je v tom skutocne viac hlbky nez to na prvy pohlad posoby.Co sa tyka dlzky hry neviem ci mam inu verziu D3 ako mnohy prispievatelia ale mne uz len 1 act pride dlchsi nez prve dva acty z D2.
    • Ja souhlasim s Karlem slovaci jsou trapni ja nevim co to sem vubec leze *11*
      • Milý Pepa,
        z tvojho príspevku vidím, že si človek vzdelaný a majúci veľký rozhľad. Povedal som si preto, že presne na takéhoto Čecha som dlhé roky čakal. Čech, s ktorým som ochotný rozviesť diskusiu na tému: "Slováci na českých herných stránkach." A pretože aj z tvojej krátkej účasti v diskusii predpokladám, že si človek znalý mnohých svetových jazykov viem, že slovenčina ti nebude robiť problém. Ak by bol ale opak pravdou, určite môžeme prejsť do spoločnej reči. Budem preferovať angličtinu, ale ak sa pri svojom neskutočnom rozhľade rozhodneš pre napr. Esperanto, som pripravený sa ho kvôli tebe naučiť.

        Dávno dávno, keď som bol ešte malý harant a CD s demo verziou dobrej hry bolo pokladané za modlu sa o PC hrách čítalo z časopisov. Ako určite uznáš časy to boli krásne. Kúpil som si v stánku LEVEL, Score ale Gamestar s novou hernou peckou, nainštaloval, prešiel a hlavne prečítal časopis. Krásne na tom bolo, že nikto mi nedýchal na krk a nehovoril mi, aký som trápny. Musíš sám uznať, že takí ľudia ťa rozptyľujú. Práve vďaka čítaniu týchto časopisov mi čeština nikdy nerobila problém. Tiež si čítaním zahraničných médií získal svoj oslňujúci svetonázor?

        Pred tým, než budeme pokračovať, musím sa opýtať jednu otázku. Aké médiá používaš pre komunikáciu s priateľmi. Pretože ja som nútený používať stránky ako Facebook alebo Gmail alebo Twitter. Je pravda, že sú kvalitné ale na druhú stranu sú zahraničné. Človek ako ty určite pozná mnohé kvalitné české alebo slovenské komunikačné kanály. Predpokladám, že pre vyhľadávanie nepoužívaš Google ale Seznam? Tiež si myslím, že nevadí, že nenájdeš čo potrebuješ. Hlavne, že je to vaše.

        S pozdravom, Honza, Janko, Whatever
        • Rozumí mu někdo??! Jak se to luští tahle hatlanina ? to je ale bordel *11*
          • Milý Pepo,

            chcem sa ti poďakovať, že si si na mňa našiel čas a na môj príspevok si reagoval. Keď zohľadním hĺbku, myšlienku a dĺžku tvojho komentáru neviem si predstaviť ako sa ti to podarilo. Obdivujem ťa.

            Čo sa týka toho, že nerozumieš môjmu príspevku, chyba je pravdepodobne na mojej strane. Používam totiž špeciálnu verziu slovenčiny, ktorá obsahuje aj diakritiku a interpunkčné znamienka. Ospravedlňujem sa, ak je to problém. Bohužiaľ som sa stal obeťou klamstva učiteľov základných škôl. Tvrdili nám, že takto je to správne a ako malý chlapec som sa nebol schopný postaviť autoritám.

            Môžem skúsiť prejsť do češtiny ak to uľahčí našu konverzáciu. Nemôžem ale ručiť za výsledok. Predsa len je to jazyk od slovenčiny tak vzdialený a tak náročný, že mandarínština sa pri ňom zdá ako protojazyk. Ak sa mi to predsa podarí, nájdeš odpoveď na moju otázku?
            S pozdravom, Janko, Honza, Whatever
            • *1*
          • Ty si silny postizko.
      • jo, stačí, že sou jich plny tatry
    • Juhovýchodný Nemci, ste nejaký oprsklý, šak počkajte, Kníže prevedie anšlus Česka *1*
    • BoB.2
      Je hodně lidí co slovensky nerozumí hlavně mladí já slováky pamatuju mam i pár známejch ale slovenský příspěvky taky nečtu proto že se to čte prostě blbě.
      • Radioaktivni_surikata
        Ale prosim tě. Vždyť je to až na několik slov prakticky to samý, sem tam jiná samohláska, sem tam koncovka. Jako že by se ti blbě četlo něco po Polákovi nebo bys nerozumněl polštině, to bych chápal. Ale slovenština... Udělej si laskavost - nejezdi k Ostravě :D
      • Ty seš rád, že umíš vůbec česky, natož anglicky, natož slovensky *1*
        • BoB.2
          No a ty ses zase id*ot každej jsme nějakej. *1*
          (Id*ot je zastaralé označení pro člověka postiženého těžkou mentální retardací)
          • Musel jsem si rejpnout. Tvá znalost angličtiny je již dnes legedární! Postaral ses o to ovšem sám*15*
    • +1
    • táhni nekam čoboláku slovenskej kdo má rozumět te tvé maďarské hatlanine *11* *12* nemáte snad vlastní stránky o hrách? asi ne, protože slováci jsou socky
      • Karle: Primitiv znamená: primitivní člověk člověk na nízké úrovni, prostoduchý, zaostalý. Idi.t znamená: Idi.t je zastaralé označení pro člověka postiženého těžkou mentální retardací.
      • Karel je primitiv co uraží zemi ve které žíjí naši bratři. Je mi s něho zle. Karle mužeš si podat ruku se soudruhem nosačem Vaclavem Havlem.
        • Hairy_Ass
          To sice je, ale s těmi bratry bych to zase tak nepřeháněl. *4*
      • sankuri
        Cech ktery nerozumi slovensky, to je kamarade ubozak:-)
        • fuj, to je tvuj kamarad ?
      • Tohle je i na trolení dost ubohé. Arogantní, šovinistický, pitomý kec, který naprosto zbytečně zabírá místo v diskuzi.

        Daleko raději si přečtu příspěvek od Slováka, který má hlavu a patu, než takovýhle... věc :) BTW než se začneš navážet do cizích jazyků, nauč se vlastní, tohle je dost ostudné...
      • No ty seš ocas *6*
        • Ale má pravdu ten chlapec
  • jedina šance pro tiscali, aby si zachovalo tvář je udelat kontrarecenzi od nekoho kdo to umí a pro koho tahle serie neco znamena. tohle se stejne u velkych her bezne dela
  • Diablo 3 je pecka.
  • Malleth
    Včera sem to dohrál za Barbara. Osmička je podle mě adekvátní. Gameplay je super, ale postavy a příběh jsou pro mě velkým zklamáním. Od Blizzardu bych čekal víc. Outro je vyloženě marný.
    • kostejnesmrtelny
      Jo, outro je v prdeli. Ono abych pravdu řekl, celkově ten příběh za moc nestojí a ne jen v Diablu. Což mě mimořádně mrdá, protože tohle je další věc, co Blizzard vždycky skvěle uměl - Starcraft, Warcraft III... Vyloženě se děsím protossáckýho datáče ke Starcraftu II - těch pár protossích misí v plný hře bylo plnejch přesně toho, co nechci, aby tam bylo... O tom, do jakejch sraček dokopali lore ve WoW: Cataclysm radši ani nemluvě. Měli by vyrazit, nebo aspoň pořádně usměrnit Chrise Metzena. Vím, že se to nestane, but man can dream, right?
      • Souhlas, ačkoliv mě hry od Blizzardu pořád hodně baví a hraju je i roky po vydání, co se týče příběhu a atmosféry šel Blizzard opravdu hodně dolu.
    • Tys dohrál všechny obtížnosti? Pokud ne, tak jsi ještě D3 nedohrál.
      • Malleth
        Dohrál sem jen normal, ale viděl sem kromě předmětů a skillů ostatních postav v podstatě veškerej obsah. A je to podle mě dost na to abych hru zhodnotil.
        Krom toho mě narozdíl od D2 další obtížnost moc neláká. To ale nebude tím že by trojka byla nějakým způsobem nudnější. Spíš už mě tenhle typ her tolik neláká jako dřív.

        Možná si to dám až s někým v co-opu :)
      • No, a právě díky takovejm blbečkům se maká na tom, aby hra měla nekonečnej dungeon, ultra uber trapných třicet dalších obtížností. Proberte se!!! O obtížnostech to neni!
  • Výborně, už jsem se těšil jak doplním svou ipsační defekt a jeho potenciál využiji jako většina "místňáků" u této hry. Po shlédnutí všech příběhových videí se totiž zcela naplní můj odvěký sen, kdy se sexy žena na obrazovce s perfektně vyholeným klínem promění na rohatou zrůdu s tak vysokým stupněm basů v hlase, že z mého třetího domu zůstane pouze rozvalina.
    • ja to hrát prestal, protože me to nebavilo, znamená to že Z Leah se stane diablo?
      • Trol.diskuzni
        Pravděpodobně jo: http://www.youtube.com/watch?v=N7tQq3bdlrA

        Ale teda ruku na srdce, ty cinematics jsou všechny přímo tragicky nudné...
        • to to preblikavanie pri zasahu vazne nikomu nevadi?? preboha, po par hodinach musi prist clovek o oci
          • Ne, nevadí.
            • ja som si pozrel len video, tj 1 minutka, a mal som dost, tak neviem
        • LOL vedle diabla healing shrine, za celou bitku pouzil dve lahvicky. Tak to je luxus :-D

          K čemu vlastně v nebi maj healing shrine? nejsou snad nesmrtelní andělé? :-D
          • Hlavně je to normal...
        • eh souhlasím, mohlo by tam být akce, jak mezi těma archandělama, tak mezi archandělem a Diablem
          • *být víc akce
        • nemužu to ted otevrit ani se mi nechce koukat na video, ale není nahodou její otec ten wanderer z dvojky? to byl tuším nejakej slavnej bojovník ale pak ho posedl ten demon. takže tohle se jako stalo i leah?
          • skoro tak jak pises
          • Trol.diskuzni
            -> http://diablo.wikia.com/wiki/Leah

            Ale jinak jo, její otec je Aidan (Dark Wanderer)...
    • sankuri
      No na to se staci ozenit:-D
      • :D
  • Odulin
    Mimochodem včera večír jsem přišel k D3, že s tím zas pohnu a koukám, já nemám ani floka, monka (29) skoro nahatýho, v truhle ani vindru...no nepotěšilo mě to. Ze začátku jsem myslel, že to budu nějak řešit, ale nakonec jsem byl po ani ne 2 hoďkách zpět na svých číslech (HP, DPS,Armor). Chvílema jsem si přišel, jako kdybych přešel na novou obtížnost.:) Začal jsem hrát jiným stylem, využívat jiné skilly a hrát prostě efektivněji. Takže sumasumárm dobrá zkušenost....jenom bych ji nerad zažíval pravidelně. *4*
    • A hrál si přes public? Máš Blizzard Authenticator? Nebo se ti to stalo i když hraješ jen solo?
      • Odulin
        Jj 2x a už to asi neudělám. Autentifikátor nemám a ani neplánuju. Uvidímě jestli hacker vstoupí 2x do stejného účtu.;)
    • takze stylem: vykradli mi postavu... jsem za to rad!
      • Odulin
        Jj tak nějak. Jako co mám dělat, prdět se s nějakou podporou a řešit to bůhví jak dlouho a jakym stylem nebo nadávat jaký jsou v Blizz kkti? Raději na všem hledám to dobré a ono nakonec to opravdu byla dobrá a zajímavá zkušenost. Jestli dnes večer zažiju to samé, tak už ale tak odvázán nebudu.:)
        • Zayl
          Zkusil bych kariéru v církvi. S takovým přístupem můžeš aspirovat i na papeže. Někdo ti něco ukradl. Být trošku naštvaný je přirozená reakce, ne?
          • Odulin
            No jéje...ale naštvanej tak 5 minut, nebudu nad tím lamentovat celej večír.;) V týhle fázi to nebylo až takový neštěstí...ale to je jedno, to je subjektivní.
        • Trol.diskuzni
          Blizzard to PRÝ řeší v rámci desítek minut...
          • Odulin
            Njn. tak snad příště..;)
            • Mě hacknuli wowko a Blizzardu trvalo necelý 2 hodiny včetně chatu s GM abych měl všechno zpátky. Podpora jim celkem funguje.
            • Nedávno mi byl vrácen účet za dvě hodiny. Tak snad někdy příště :-*
    • cool story

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší