Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • johnysak
    Blizzard měl to vydání eště o dva měsíce posunout.......................vyšel Max Payne.
    • Who cares?
      • No řekl bych že Blizzard. Vzhledem k těm dvanácti rokům čekání a Diablo ani není nejprodávanější hrou týdne. ( ovšem na pc je to celkem slušnej výsledek)
        • Prý není nejprodávanější. Až tam budou cifry i za digital, tak se můžeme bavit.
      • PreidaQ
        Everybody, man. *3*
  • Psychotic
    Hm... jsem zvědav na příběh. Tak jak se nám Diablo probudil potřetí?
  • mám takovej dotaz:

    hraju za kouzelnici (na normal) a pořád mi ještě není úplně jasný, jak se tam počítá damage... chápu to dobře tak, že ta položka % přidávanejch inteligencí (v details) je jen informační, hlavní je číslo "damage" vedle inventáře a to pak upravujou % uvedený u jednotlivejch kouzel?

    pak mě taky trochu prudí fakt, že mě vlastně u předmětů zajímají jen dva atributy: +damage a intelligence, všechny ostatní můžu ignorovat (protože se tu hraje prostě jen na DPS). takže žádný rezistence, síla je mi k ničemu... chci se teda zeptat, jestli se to třeba na nightmare nějak zlepší.

    díky moc!
    • To "číslo" je to dôležité výsledné, z ktorého sa počíta damage skillu, ktorý používaš. Takže ak máš 1000dps a používaš electrocute s 80% weapon damage, tak s nim priemerne dáš 800 damage za sekundu (každému nepriateľovi čo zasiahneš).

      To % pri inteligencii je len informačné, aby si vedel, koľko dps pochádza z inteligencie a koľko z iných zdrojov (+ damage na veciach, attack sped apod.).

      Na normal ťa ani nemusí nič iné zaujímať, ale už nightmare je o inom. A inferno - neverím, žeby si to dokázal prejsť bez hlbšieho pochopenia (alebo naozaj podrobného preštudovania "návodu" pre build) ako funguje armor, rezistancie, hp, dps, critical, regen a vyhľadania týchto atribútov na veciach.

      A ako reakcia na "cechi", to by som chcel vidieť ako budeš prechádzať nightmare a hell bez pridávania vitality/armoru/rezistov a inferno bez vykupovania auction housu kvôli + critical veciam.
      • proto mě taky trochu mrzí, že blizzard má na oficiálních stránkách v sekci "manual" u všech těchhle důležitejch věcí poznámku "coming soon" a člověk to musí hledat po fórech nebo kde ještě možně... asi aby to lidi tak rychle nedohráli ;)
        • tak to je masakr, zrovna před chvílí to tam přidali :D
    • A na Inferno te zacne zajimat i resist.. jinak na Hell to chce uz pomerne hodne Vitality, takze neco nasetri a vyraz pak na aukci.. vychytas tam hodne dpobry itemy za par goldu.. urcite bych se vyhnul craftingu z duvodu ogearovani.. das do toho mnohem vic goldu nez utratis za nakup od ostatnich hracu.. crafting bych resil az pozdeji..
      • hmm, to je škoda, zdá se, že časy s unikátníma předmětama přidávajícíma +3 ke všem skillům, +20% regenerace many, +10 rezistence na všechno atp. jsou už dávno pryč...

        a jinak já se právě aukci chci vyhnout, pokusit se to dohrát sólo i na inferno úplně bez aukce nebo koopu.
        • Veci čo dávajú + ku všetkým skillom môžu byť hodnotné asi pre všetky chary - okrem wizarda (nechcem ti spoilerovať, ale keď si preštuduješ niektoré skilly, prídeš na to aj sám).

          Absolútne neverím, že by niekto bol schopný v nejakom normálnom časovom intervale prejsť solo inferno bez auction housu alebo twinkingu. Keď si myslíš, že to budeš schopný prjsť dajme tomu za týždeň, tak tú obtiažnosť veľmi podceňuješ (a to je wizard podľa mňa na to jeden z najlepších charov).
          • já nespěchám, klidně si budu levelovat měsíce, abych to zvládnul... ale nakonec to zvládnu (snad :)
            • Keď mesiace, tak to áno. To potom bude pre teba skutočný achievement. Ale tam nejde o levelovanie, ale o získanie dobrých vecí, hlavne zbrane.
    • Na nightmare te zacne zajimat u predmetu jeste jeden atribut +vitality ale jinak to bude stejneů.
    • nezlepší, toto je ten vylepšený RPG systém
  • Let the hate begin!
    • Trol.diskuzni
      Jaký hate... Skyrim nebyl sesazen, všichni jsou spokojeni. God bless Bethesda!
  • Šalamounský, hateři i fanboyové budou spokojeni, neutrální jedinci jakbysmet, recenze dobrá, hate alert klesl o pár bodíků.

    Za sebe bych dal i míň, ale to je věc vkusu každýho z nás.
    • Ringwraith
      Souhlasím.

      Chytře napsané. Dlouholeté zkušenosti autora se dají z textu přímo cítit.

      Jinak předpokládám, že to bylo psáno předtím než začal bordel s vykrádáním atd.?
      • Co má vykrádání společného z recenzí?
        • Ringwraith
          Jo a odvolávám se na Gotham City Impostors precedens.

          Je to jak říká troll.
        • Trol.diskuzni
          V ideálním světě nic... V realitě docela dost, neb to výrazně ovlivňuje zážitek ze hry.
        • Ringwraith
          Recenze hodnotí hru. Vykrádání se děje ve hře.
          • Takže recenzent mám ubrat body/psát o tom že si někdo neumí nainstalovat antivir? Vtip že? *15*
            • tam byl spíš problém v možnosti únosu relace
            • Ringwraith
              It's just 3$, what do you expect?!
            • Trol.diskuzni
              Bohužel to nejni jen o antiviru v tomhle případě... BlizzAuthenticator foreva *5*
            • Ringwraith
              Kamaráde pročti si zprávu o hackování. V diskuzi jsme prokázali, že chyba není na straně lidí, ale Blizzardu.

              Jedná se o hack session ID, kdy se hacker vydává za tebe, takže Battle.net si myslí, že je vše v pořádku a dá mu plnou kontrolu nad tvými postavami a věcmi. A jakékoliv ochrany jsou neúčinné, protože se jedná o 100% legitimně vypadající přístup.
  • Upozorňujem vopred, že sa jedná o môj subjektívny názor, komu sa nepáči, jeho problém. Diablo 3 ma vcelku sklamalo. V prvom rade je veľmi krátke, dá sa prejsť za pár hodín, D2 bolo podľa môjho názoru o dosť dlhšie a aj o poznanie ťažšie, špeciálne v posledných dvoch aktoch. Za ďalšie, totálne zabili vývoj postavy - každý dostáva všetky kúzla a schopnosti, je to iba o tom, kto čo používa. Nehovoriac o bodoch do sily, inteligencie atď - u môjho barbara ma napr. musí zaujímať v podstate iba to, aký predmet mu dám, aby mal +silu a pokiaľ možno aj +vitalitu. A vzhľadom k tomu, že som takých predmetov našiel habadej modrých aj žltých, ale viac užitočných je modrých (!), tak som normal obtiažnosť dokončil úplne ľavou zadnou (hrávam tak max. 2 hodiny denne, takže zatiaľ dokončený iba normal) a všetko lietalo ako špinavé handry, teraz na vyššej obtiažnosti tiež nemám problém zatiaľ so žiadnym protivníkom. Taktiež som mal pocit, neviem či objektívny, že akty sa skôr mali tendenciu skracovať ako predlžovať s postupom v hre, chýbali doplnkové lokácie ako rôzne jaskyne, labyrinty a pod., bočné questy. Artisani sú fajn, ale skutočne užitočný je jedine klenotník, ktorý vie nielen spojiť kamene, ale aj vytiahnuť kamene z predmetu bez poškodenia oboch vecí, artisan cez zbrane je skoro nepoužiteľný, jeho veci sú slabé až na pár výnimiek. Obchodníci sú dobrí akurát tak na opravu vecí a predaj predmetov, pričom nemá absolútne zmysel zbierať šedé a biele veci, ale iba modré a aj za tie hráč dostane iba pár šupov. Variabilita a rozmanitosť príšeriek je tiež dosť o ničom a aj z šampiónov alebo bosov padajú zväčša iba modré veci.
    Na druhej strane, systém artisanov sa mi páči, páči sa mi aj zlúčený inventár pre všetky postavy, grafika je na počudovanie celkom obstojná, i keď WoW a W3 štýl sa nezaprie, možnosť vidieť priateľa a kedykoľvek sa pripojiť je tiež fajn. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že by to bola super hra, no je skôr rozporuplná. Na blizzard fórach sa ľudia najviac rozčuľujú na dropy predmetov, že sú o ničom, čo je fakt, ale dá sa nazbierať to čo hráč potrebuje, takže to zas také tragické nie je, hoci aby boli legendary predmety zväčša slabšie ako žlté alebo modré a pritom padnú raz za "100 rokov", tak to je tragické.
    Dúfam, že vyjde aspoň jeden alebo dva datadisky, keďže soulstone ak som si dobre všimol padol v posledom akte späť na zem, takže je možné, že je na čo nadviazať. Každopádne, Blizzard má čo robiť, aby vylepšil stabilitu pripojenia (lagovanie ešte aj v singli!!), obsah hry a pod., pretože v tomto stave to nie je hra, ktorá by bola hodná viac než desaťročnej prestávky a vývoja.
    • tak mně například nepřijde, že by hra byla krátká... ale to bude tím, že některý lokace, který se mi líběj, procházím několikrát, klidně i třikrát, vždycky se odloguju a zase naloguju a dám si je znovu, protože mě to tam baví (proto mám ještě před koncem prvního aktu na normal level 20 :o)
      • jo a na predmetoch mám na každom +4 až +60 sily, kde sa dalo aj vitalitu nejakú, poškodenie momentálne 469.92, po spustení Battle rage 629.92, critical idú od zhruba 800 aj cez 1200. Atribúty mám teraz strength 616, dexterity 139, intelligence 148, vitality 183, armor 1629, momentálne level 34.
      • tiež som to prechádzal viackrát sám aj v parte, ale zasa nie až tak veľa, po dokončení normal som mal level 32. A mám načaté viaceré postavy, tie mám každú zhruba na 10-20 leveli. Po prejdení mi skutočne ale pripadá D3 krátke, veľmi krátke. Pravdupovediac, najviac by ma momentálne potešili, keby urobili patch na Diablo 2 pre rozlíšenie 1920x1080, lebo na mojom 27" full HD monitore to už naozaj vyzerá dosť škaredo ;)
        • To sú kecy... normal v diable 2 je kratší ako v diable 3. A trojka má naviac ďalšiu obtiažnosť (ktorá je obrovskou výzvou). Ale to si s postavou na 32 leveli asi nevyskúšal. *15*
          • nie, hovorím, že je to môj subjektívny pocit, no nepresvedčíš ma, že je D3 dlhšie. A obrovská výzva, no uvidíme, či to bude naozaj až taká strašná výzva, z doterajšieho hrania výzva žiadna nevyplynula, hoci by som očakával, že ku koncu hry bude obtiažnosť vyššia a bude sa aj umierať, čo sa nestalo.
            • Ja ťa presvedčovať ani nechcem. Ale faktom ostáva, že d3 je rovnako dlhé alebo dlhšie ako dvojka, ako v kompletnom prechádzaní, tak aj čo sa týka speedrunu. Nejaké subjektívne pocity na tom nič nezmenia.

              A očakávať nejakú výzvu na normal, ak pred tým človek hral neviem ako dlho d2 - to je na smiech.
  • Prostě jako všechny hry od Blizzu, dobrá řemeslná práce, ale nic převratného. 8/9 si tahle hra zaslouží.
    • něco převratného přece jen přínesli, lagy v singlu
      • Lagy v singlu? Kde?
  • Počet blbých keců v komentářích je přímo úměrný kvalitě hry. U žádné jiné hry se nedočtete tolika stran blbin, ale žádná jiná hra taky není slavná jako Diablo.
    • Trol.diskuzni
      Skyrim?

      http://games.tiscali.cz/recenze/the-elder-scrolls-v-skyrim-recenze-57615
      http://games.tiscali.cz/tema/100-duvodu-proc-dan-vavra-nesnasi-tes-v-skyrim-57711
    • Call of Duty *7*
      • Veskoslav
        Tam nikdy není tolik.
        • Tak možná má Blizzard vetší mediální masírku...
          • V součtu je to ale daleko víc, než kolik stihnou ostatní firmy s kratší dobou vývoje *7*
          • Veskoslav
            Taky bych netvrdil. Ubisoft, CoD, hry od EA, Blizzard. Ti všichni mají +- stejný prostor.
            • Veskoslav
              5 let? Myslíš ten jeden článek za měsíc? No to je masáž:)
            • Jenže mediální masáž Blizzardu trvala 5 let nebo kdy bylo poprvý oznámený Diablo III, takže...
    • Zayl
      No jsem rád že si zodpovědně přidal další.
  • Boze lidi, proc to hrajete. Vsechno na co si tu stezujete se vedelo davno dopredu, zadne prekvapeni se nekonalo. Co vam teda branilo se na to vysrat, zrusit predobjednavku a hrat neco jineho?
    • kostejnesmrtelny
      Lidi co to hrajou, hrajou a nemají čas hádat se s bandou (převážně) trollů. *1*
    • ucho
      ti hateři to nehrají, jen se snaží šířit své moudro o té hře a vymluvit hraní ostatním lidem...
  • Jsem v hell, II act: normal obtížnost je spíše tutorial (mimo bossů a nějaké elite skupiny ani nepoužijete lahvičky na hojení). Nightmare obtížnost je asi ta normální hra, jak by měla být - už se zapotíte. Problém je spíše v tom, že vlastně "vitalita" je klíč k úspěchu - navšitvte akční dům, nakupte věci s +vitality na život a upižláte pak většinu i na hell obtížnost ... no a AH vlastně ničí princip Diabla - už žádné farmění, nakoupíte a hotovo. Rovněž bossové jsou jednodušší, než většina elite skupin a ten nej nej předmět Vám klidně vypadne z barelu a z bosse jen nějaké humus modré věci. Hell obtížnost první act zatím bez problémů ... prostě vitalita to jistí (čím víc života, tím víc čau je upižlat ... 0 mozek, jen tohle - bohužel)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší