Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Cinemax...Numen *7* myslím, že se hra prodává úměrně kvalitě, která je co si budem nalhávat nízká. Raději indie jako Dark Void Zero a The Ball, nežli toto a jo a hry si hledat na Steamu umím. A s prominutím člověk co si kupuje hry podle toho, že jak a kde je vystavená v obchoďáku a podle popisu na krabici je buď vatař, nebo naprostý hlupák.
    • Jj, opravdu by mě zajímalo kolik lidí chodí do kamenných obchodů a náhodně vybere z regálu hru o které třeba do té doby neslyšeli, jen proto, že je tam pěkně vystavená. Mezi ostatními tituly, o kterých třeba i četl pochvalné recenze (nebo mají značku, apod.) nebo mají tu lákavou krabici, o které se tu již mluvilo.
    • smejki
      jo, i ta neznalá mamina se zeptá synáčka, kterou že řežbu by to k těm vánocům chtěl.
  • jediny problem se steam-em je $=€ co se me jako uzivatele, hrace, kupujiciho tyce. vyvojar nejsem nemuzu posoudit, ale krabicova verze, ktera projde zmineny retezec a pokazde cena roste, neni to nejlepsi.
    • Toto není problém Steamu, ale vydavatele/vývojáře. Pro hru se nastavují tři ceny, cena v USD, EUR a GRB. To zda bude cena stejná nebo různá (stejná nominálně) neurčuje Valve, ale vydavatel/vývojář.
      • Těch regionů je víc. A Evropa taky není jen jeden.
  • Podľa môjho názoru je Steam vynikajúci. Áno, mnohé hry tam ponúkajú za premrštené ceny oproti krabicovým verziám. Ale väčšina z nich ak nie všetky sa dajú z času na čas kúpiť v krásnej zľave počas rôznych akcií. Ja mám takto momentálne už 108 rôznych hier a väčšinu som kúpil do 15€ za kus, viac ma vyšli akurát tak balíky, v ktorých bolo viacero hier pohromade, ale žiadne drastické ceny to neboli. Každá nová hra je vždy zopár dní na hlavnej stránke, častokrát je rovno v akciovej ponuke. Že si Steam vyberá, no nečudujem sa im, aj keď niektoré tituly tam chýbajú aj mne. Ale vyberám si hlavne podľa kvality a nekupujem hlúposti, vždy iba hry, ktoré sú buď veľmi zábavné na single a multi nemusia mať, alebo sa dajú vynikajúco hrať aj alebo iba na multiplayeri a to už je iná káva. Môžem sa potom vykašľať na všetky onlinovky typu World of Warcraft, za ktoré sa musí platiť, keď mám x hier, v ktorých zahrám multi zadarmo. V Steame je vynikajúca a veľmi dôležitá aj komunita, priatelia, to, aké hry majú oni, čo hrávajú, súťaživosť v podobe achievmentov atď, možnosť pozvať kamaráta do hry, zobrazovanie, kto je práve online a čo hrá a pod. Okrem toho vďaka Steam-u bežia aj na nových Windows hry, ktoré by inak ako krabicová verzia dávno nebežali kvôli nedostatočnej alebo neexistujúcej podpore výrobcu. Ak chcem hrať niekde na cudzom počítači, stačí si stiahnuť maličkého klienta, kde sa mi po prihlásení zobrazia moje hry, stiahnem ktorú chcem a hrám. Ak by som mal DVD z krabíc, musel by som si ich vláčiť so sebou, čo je nereálne a hlúpe. Takže výhod je viac než dosť a krabicové verzie už nekupujem, aj keď ich mám doma taktiež dosť (mnohé som opäť kúpil na Steame, lebo mi už jednoducho nejdú spustiť z DVD...). Myslím si, že výrobcovia hier by sa v prvom rade mali snažiť produkovať skutočne kvalitné, nápadité a primerane dlhé hry, potom budú mať aj úspech.
    • Musím říci, že mě při 108 hrách a při dosti vysoké nákupní ceně, pobavil výrok, že "nekupuješ blbosti". EVIDENTNĚ JSI VE VATĚ A KUPUJEŠ I NAPROSTÉ VOLOVINY. DRTIVÁ VĚTŠINA NORMÁLNÍCH LIDÍ SI TVŮJ VYSOKÝ ŽIVOTNÍ STYL MŮŽE JEN PŘÁT.
      • Závidíš? Nevadí. Som normálne zarábajúci človek s manželkou na materskej. Hry sa dajú kupovať aj v balíkoch a vo veľkých zľavových akciách, takže si ich môže dovoliť každý, alebo skoro každý, ak vidím podaktorých úbožiakov, čo sem píšu a radšej sa utápajú v hlúpom wareze.
      • Hele prvně si vypni Caps lock, ať ti nepraskne cévka tím rozhořčením, za druhý závist není hezká vlastnost a za třetí jasně píše, že kupuje hry jen ve slevách, vím, že o vánocích se tam prodávaly baliíky s 20 hrami za 40- 80 euro, takže těch 100 her rozhodně není žádný nedosažitelný počet pro normálně vydělávajicího člověka.
  • S clankem nesouhlasim. Digitalni distribuce je mozna narocna... ale ta cesta pres vydavatele je prece jeste vetsi sebevrazda. Neni to tak davno, co vysel clanek o tom, jak jsou vyvojari pod extremnim tlakem ze strany vydavatele. Jak musi byt v podstate cela hra uz hotova, aby dostali nejake penize.
    Tady ten clanek mi prijde jako vyblitek jenom na jednu stranu. *3*
  • Robotron3
    Numen jsem si koupil ve sleve za ty 2€ a nelituji toho. Hra se mi libila. Neni to sice zadna bomba, ale ma zajimavou starovekou atmosferu a bavila me, coz je hlavni. Clanek je zajimavy, ze se clovek dozvi zase nazor z druhe strany, od lidi, co s tim maji zkusenost. (coz na internetu nebyva pravidlem :) Diky...
    • Black_Hand
      stredovekou? nebylo to spis s reckem atp.? tedy staroveka? jestli stredovekou, tak to bude docela mimo.
      • Nevím jak jsi na tom se zrakem ty ale já v jeho komentáři vidim slovo "starověká" docela jasně.
        • Robotron3
          Diky nacelniku, ze ses me zastal *3*
  • Napíšu to ze svého pohledu asi takhle. V roce 2010 byl Numen na steamu v akci za mrzký peníz tuším minimálně 2x, ačkoliv většinou takovéhle koupi neodolám u Numena jsem odolal a to hned dvakrát, proč? Protože to ani za ty 2-3eura (nebo kolik to přesně bylo) nestojí. Podle Cinemaxu za to určitě můžou recenze nepřejících redaktorů, které jsem na webu četl. Podle mě si za to může Cinemax sám, protože vyprodukoval naleštěnou bídu.
    • Mně tam zase vadila kamera, pořád se mi vychylovala z cesty, jako by nemohli převzít systém třeba z AC
    • Souhlas. Největší problém je to, jak je ta hra němá. Já ji nedokážu s tímhle hrát. Kdyby ty postavy řekly jednu větu z celku, nebo se jenom ozvaly, že jsem na ně klikl, nebo mrkmlaly jak v hrách od Nintenda, tak to beru a zkusím to i hrát, ale ta úplně němost je otřesná!
  • digital v teto podobe nesnasim .. za priklad uvedu nadchazejici Test Drive Unlimited 2 - Steam peknych 49,99 Euro .. to si to opravdu radeji koupim v krabici o 13 Euro levneji .. a to uz jsou sakra penize .. opravdu nechapu proc novinky stoji takovy ranec .. obcas jim toho pirata i preju :-)
  • To co se v tom článku píše by ale jakžé vyvojařské studio které se v oboru pohybuje něaké roky mělo už vědět že tím že odpadnou tři články z distribuce neznamená že automaticky budou mít finanční uspěch. Ten se dostaví buď kvalitou(inovací) a nebo pořadnu medialní masaží.

    Digitalní distribuce pravě davá možnost nezavyslím vyvojařům co mají ty nové přistupy ke tvorbě. Pak takova hra ma tu nejlepší reklamu a to tu že se o ní mluví. Pak bude v zajmu i Steamu aby si vas dal na první stranku. Proč by si tam ted měli davat Numen když tam misto toho muhou mit něakou pecku ktera se jim proda?

    A i až Microsoft bude mit svou distribuci v 8 tak se pro vás situace moc nezmění protože ikdyž se dostanete do nabídky tak si to moc lidí navíc nekoupí. Hra Numen mohla snad něco nabidnout kdyz by vyšla před Diablem II a Gothicem.
    • No ja popravde nechapu proc tedy, kdyz dejme tomu na hlavni strance steamu je 20 pozic, do prvnich 10 nedaji tech top 10her a v ostatnich 10 se rovnym dilem nestridaji vsechny ostatni hry? Protoze je pravda ze lidi koupi to co vidi a prohlizet aktivne cely steam bude malokdo, proste takovy system kde by se zobrazovali postupne vsechny hry by byl vyhodnejsii a spravedlivejsi nejen pro vydavatele, ale i hraci by objevili hry ktere vubec neznaji!
      • Na titulce se zobrazují hry podle data jejich vydání stránkované po 10 při seznamu 100 nejnovějších. Dále je tam 20 nejprodávanějších, 20 s nejbližším datem vydání a všechny ve slevě stránkované po 10. Dále je tam 8 oken pro novinky, akční nabídky, hry s novým DLC, přeceněním a podobně. Pod tím je 28 vybraných her pro PC a 13 pro MAC. Klíč k tomu, jak se tyhle hry vybírají, neznám. Dále jsou tam přímo odkazy na seznamy levných her, nová videa a dema. Jestli se v téhle jungli někdo nedokáže prosadit, není to problém Steamu. Hlavně na ten Steam každý kouká denně. Pochybuju, že obchody pravidelně navštíví miliony lidí denně.
  • Pan Macura evidentně patří k lidem co při prvním náznaku problémů začnou dělat seznam "sviní". Jeho vývojářské studio dělá pecky, ale část hráčů jsou svině protože to nehrají, další část jsou svině protože to upirátí, recenzenti jsou svině protože nepochopili náboj hry a dali nám málo % čímž nás potopili, digitální distibuce je svině ,protože nás nevystaví na první straně, klasická distribuce je svině protože nás sdírá jako hrom. A největší svině ze všech jsou autoři těch her které jsou úspěšnější než naše. Místo pláče na nesprávném hrobě by se měl spíše zamyslet co on sám dělá špatně, že není jako 2D BOY nebo další "vyjímeční" autoři. Protože i oni si museli svůj výklenek trhu najít, oni jsou první třída a Cinemax je jen studio třetí třídy co kopíruje nápady první třídy, ale pak se nikdo nesmí divit, že na talíři už zbyly jen ty drobečky.
  • MrSanta
    Steam je fajn, používám ho ale na hry, které až tak moc mít nemusím, nebo hry z mého pirátského mládí, abych krapet ulevil svědomí. Kupuji tam ale většinou ve slevě, nejdražší hru na Steamu jsem teď koupil Oblivion GOTY za 19,99 € (holt Skyrim mě tak natěšil...).
    Hry, které mít "musím" kupuji krabicovky a většinou v den vydání. Ono jich ale zase za rok tolik není, letos to zatím vypadá na 5 až 6 kousků.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit