Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Robotron3
    Numen jsem si koupil ve sleve za ty 2€ a nelituji toho. Hra se mi libila. Neni to sice zadna bomba, ale ma zajimavou starovekou atmosferu a bavila me, coz je hlavni. Clanek je zajimavy, ze se clovek dozvi zase nazor z druhe strany, od lidi, co s tim maji zkusenost. (coz na internetu nebyva pravidlem :) Diky...
    • Black_Hand
      stredovekou? nebylo to spis s reckem atp.? tedy staroveka? jestli stredovekou, tak to bude docela mimo.
      • Nevím jak jsi na tom se zrakem ty ale já v jeho komentáři vidim slovo "starověká" docela jasně.
        • Robotron3
          Diky nacelniku, ze ses me zastal *3*
  • Já osobně bych ze steamu nikdy nekupoval... ale pouze ze svého vlastního přesvědčení... když už za něco utratim peníze tak chci vidět za co, chci mít nějakou hmatatelnou věc. Co se týče budoucnosti steamu... kdo ví jak to dopadne??? Na jednu stranu je to pro vývojáře nízkorozpočtových her a her s novou značkou rozhodně větší míra rizika, která na ně padá oproti klasickému způsobu... na druhou stranu je to pro hráče rozhodně pohodlnější cesta nakupování her a hodně lidí jí dává přednost, takže vývojáři jí budou samozřejmě věnovat tím větší pozornost čím větší počet lidí bude nakupovat hry digitálně. ALE jak jsem tu někde četl, nemyslím si, že by to mělo vést ke zkvalitnění her. Naopak k jejich zhoršení, protože se vývojáři budou snažit vyvinou hru ne dobrou, ale dobře prodejnou... tzn. efektní a s co nejlepší reklamou, takovou aby upoutala na první pohled ale na druhý už nemusí. A sry za sloh xD
    • Hanzales
      No když chceš vědět za co utratíš peníze, s demy a hypem je to u her na steamu i v krabicích stejné. Ta hmatatelná záležitost, to už je jiná věc :o) U steamu se spíš bojím jeho rostoucí pozice. Konkurence to bude mít z počátku těžké, ale snad nakonec zatlačí na ceny novinek.
      S tou kvalitou je to myslím taky jinak. Vývojáři se snaží vyvinout hru dobře prodejnou, ať už ji pak vydají jakoukoli distribuční cestou. Hlavní masáž spočívá v článcích, trailerech/videích, banerech a co já vím kde ještě. Proč myslíš, že ty největší company vrážejí do marketingu pomalu více než do vývoje hry. A ten marketing rozodně nespočívá v ikonce/banneru na steamu *3*
      • Mno, podle mě když jde prodej hry normální cestou přes vydavatele, distributora atd., tak vývojáři se právě spíš soustředí na to aby udělali kvalitní hru a tím pádem zároveň prodejnou.... přeci jen je to jejich dílo a tedy jejich vlastní "reklama", ale pokud všechno riziko je na nich tak chtěj mít jen jistotu, že se bude hra prodávat (minimalizovat riziko), a tedy udělají ji co nejhezčí na pohled, ale nebude mít žádnou hloubku.... samozřejmě, že to není stoprocentním pravidlem a nemluvím o těch největších společnostech, kterým je jedno jak bude hra kvalitní, hlavně že se bude prodávat. Taky neříkám, že to co si myslím je pravda, ale je to můj názor.... *3*
        • Jenomze ty nejvetsi vydavatele jiz davno vlastni temer vsechny vyvojarske studia a vyvojari jednoduse do vyvoje nekecaji. Delaji to pro co jsou zaukolovani. Proste plni pozadavky produkce. Produkce je ovladana financnim trhem. Zajem udelat kvalitni hru neni. Existuje jenom zajem navyseni ceny akcii. Proto se do marketingu cpe vice penez nez do samotnyho vyvoje. Viz jak dopadla Mafia2 po nastupu 2K.
          Tech par nezavislych studii by bez digitalni distribuce bylo bez sanci. Dnes je vyvoj drazsi a drazsi a pokryt jeste marketingovy vydaje aby byly ty hry na pultech vubec videt je nad jejich sily.
          Je to presne opacne nez pises. Nezavisly vyvojar nema prostredky na to aby udelal hru ktera by bodovala svym vzhledem. Ten se prave musi soustredit na kvalitu a diry v zanrech a hrou zaujmout hracske webovky a pak hrace. Pak diky digitalni distribuci hru prodavat tak aby si na sebe vydelal. Pokud hru nabidne klasickymu vydavateli ten mu z prodeje odevzda tak 20%. A to jeste bude muset od nekterych ty prachy vymahat.
  • Podľa môjho názoru je Steam vynikajúci. Áno, mnohé hry tam ponúkajú za premrštené ceny oproti krabicovým verziám. Ale väčšina z nich ak nie všetky sa dajú z času na čas kúpiť v krásnej zľave počas rôznych akcií. Ja mám takto momentálne už 108 rôznych hier a väčšinu som kúpil do 15€ za kus, viac ma vyšli akurát tak balíky, v ktorých bolo viacero hier pohromade, ale žiadne drastické ceny to neboli. Každá nová hra je vždy zopár dní na hlavnej stránke, častokrát je rovno v akciovej ponuke. Že si Steam vyberá, no nečudujem sa im, aj keď niektoré tituly tam chýbajú aj mne. Ale vyberám si hlavne podľa kvality a nekupujem hlúposti, vždy iba hry, ktoré sú buď veľmi zábavné na single a multi nemusia mať, alebo sa dajú vynikajúco hrať aj alebo iba na multiplayeri a to už je iná káva. Môžem sa potom vykašľať na všetky onlinovky typu World of Warcraft, za ktoré sa musí platiť, keď mám x hier, v ktorých zahrám multi zadarmo. V Steame je vynikajúca a veľmi dôležitá aj komunita, priatelia, to, aké hry majú oni, čo hrávajú, súťaživosť v podobe achievmentov atď, možnosť pozvať kamaráta do hry, zobrazovanie, kto je práve online a čo hrá a pod. Okrem toho vďaka Steam-u bežia aj na nových Windows hry, ktoré by inak ako krabicová verzia dávno nebežali kvôli nedostatočnej alebo neexistujúcej podpore výrobcu. Ak chcem hrať niekde na cudzom počítači, stačí si stiahnuť maličkého klienta, kde sa mi po prihlásení zobrazia moje hry, stiahnem ktorú chcem a hrám. Ak by som mal DVD z krabíc, musel by som si ich vláčiť so sebou, čo je nereálne a hlúpe. Takže výhod je viac než dosť a krabicové verzie už nekupujem, aj keď ich mám doma taktiež dosť (mnohé som opäť kúpil na Steame, lebo mi už jednoducho nejdú spustiť z DVD...). Myslím si, že výrobcovia hier by sa v prvom rade mali snažiť produkovať skutočne kvalitné, nápadité a primerane dlhé hry, potom budú mať aj úspech.
    • Musím říci, že mě při 108 hrách a při dosti vysoké nákupní ceně, pobavil výrok, že "nekupuješ blbosti". EVIDENTNĚ JSI VE VATĚ A KUPUJEŠ I NAPROSTÉ VOLOVINY. DRTIVÁ VĚTŠINA NORMÁLNÍCH LIDÍ SI TVŮJ VYSOKÝ ŽIVOTNÍ STYL MŮŽE JEN PŘÁT.
      • Závidíš? Nevadí. Som normálne zarábajúci človek s manželkou na materskej. Hry sa dajú kupovať aj v balíkoch a vo veľkých zľavových akciách, takže si ich môže dovoliť každý, alebo skoro každý, ak vidím podaktorých úbožiakov, čo sem píšu a radšej sa utápajú v hlúpom wareze.
      • Hele prvně si vypni Caps lock, ať ti nepraskne cévka tím rozhořčením, za druhý závist není hezká vlastnost a za třetí jasně píše, že kupuje hry jen ve slevách, vím, že o vánocích se tam prodávaly baliíky s 20 hrami za 40- 80 euro, takže těch 100 her rozhodně není žádný nedosažitelný počet pro normálně vydělávajicího člověka.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit