Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Chidlink
    Moc nerozumim tomu proč tady máte hodnocení 10/10 a na kartě hry je 9/10 ? Co to má bejt wtf ? *1*
    • Mart9
      Já spíš nerozumim, že to ještě nikdo neopravil *2*
  • Musím říct, že jako Kickstarterovému podporovateli mě čtení této recenze náramně hřálo u srdce *14*
    Ještě si počkám na češtinu a pár záplat, které vyřeší několik otravných prkotin a budu se muset hodit marod *1*

    Jinak pěkná recenze, jde vidět, že to Václav má nahrané. Líbí se mi, že jsou zde popsané herní mechaniky, hratelnost spolu s "osobními" příběhy.

    Jo a vše nej ke včerejšímu svátku *3*
    • hlavne se z toho neposer
    • ta hra stojí úplně na něčem jiném než na příběhu a čtení textu, pokud zvládáš aspoň základní angličtinu, tak směle do toho, zbytečné čekat na češtinu...
      • Stoji i nestoji. Pribeh neni neco co vas dostane do kolen jako u vylozene pribehovych her typu last of us. Ovsem, at uz hlavni ci vedlejsi ukoly jsou zabavny a mnohdy dost vtipny. Souhlasim ze zakladni anglictina staci k tomu aby si clovek mohl uzit hru respektive jeji mechaniky. Ale pripravi se o hodne. Nehlede na to ze pokud si nekdo nezvladne prelozit alespon hlavni probehovou linku tak clovek taky muze klidne ztratit motivaci hru dohrat. Bodet by ne kdyz je hra kde clovek muze utopit 100hodin jak nic a ani nevedet co je jeho ukol od sameho zacatku :)
        • LoU je příběhová hra asi jako CoD...
          • Boze muj, dalsi fanboy dite co si neumi koupit vsechny tri platformy.....

            Tlou- oceneni za jeden z nejlepsich pribehu ve hre vubec a ty napises toto. Nema smysl k tomu rozepisovat neco hlubsiho, ne nekomu kdo ma iq horici zirafy. Sorryjako
    • Zase ta cestina... Lidi ucte se jazyky! Jeden z nejlepsich zpusobu je prave pres hry (nebo taky TV/filmy).
      • Tak anglicky se v klidu domluvím, pracovně jsem strávil cca 9 měsíců v anglicky hovořících zemích různě po světě. S kamarády hrajeme D&D a veškeré manuály a další podklady jsou plně v angličtině. Takže úplně marný nejsem ALE: prostě si to nevychutnám takovým způsobem. A já si to chci vychutnat. Přirovnání možná trochu pokulhává, ale je to asi jako, když nerodilý čech čte knihy od Bohumila Hrabala. Rozumí jim (o co jde), ale nevychutná si veškeré jazykové nuance, které to poskytuje. A jsem si vědom, že po této stránce v překladu něco unikne. Ale zase na druhou stranu, se pak do toho pustím napodruhé v tom originále.

        Všechny tři zaklínače jsem hrál v polštině a byla to pro mě lahůdka *2*

        Jo a veškerý český dabing bych zrušil, je to největší zlo *16*
        • časem se naučíš anglicky tak, že nemusíš nic překládat a vnímáš význam těch vět rovnou v angličtině, pak už ti to bude jedno
          • Casem kdy? V anglii ci usa jsem nezil a nemam s kym bych se anglicky bezne bavil (krom v hrach) takze? Je mi 26 let dorozumim se od 17, za posledni roky jsem se naucil tak ze si prelozim temer vse ale ne plynule abych nad tim nemusel premyslet.

            Kazdopadne pointa byla jinde. Hra vysla ted, ne casem. Takovych jako ja je tisice a tech co umi mene ci jen zaklady je jeste vice :)
            • ještě k té angličtině, denně komunikuji v v AJ. Zaklínače jsem na 80% zvládal z odposlechu, ale z mého 2 hodinového trialu DOSu 2 můžu říct, že angličtina použitá v téhle hře přesahuje standardní level znalostí a setkal jsem se tam se slovy, která jsem v životě neviděl, takže za mě určitě čeština aby si člověk mohl užít příběh se vším všudy a nemusel si kazit zážitek.
        • Souhlasím s tebou až na to poslední. Co třeba dabing Vietcongu nebo Far Cry? To bylo parádní a klidně bych řekl že český hlasy padly k těm postavám líp než anglický.
        • Presne tak ;)
      • tomekbobek
        Pokud se s angličtinou nesetkáváš denně, tak se ji nikdy nenaučíš perfektně, aby sis užil něco takového :(
      • Prestan! Ja se anglicky v pohode dorozumim, kdyz si potrebuji neco prelozit v anglictine tak 80% textu si prelozim. Jenze ono nestaci "umet" anglicky na dobry urovni kdyz si chces hru uzit. Musis umet perfektne. Respektive, treba takovej Hellblade: Senua sacrifice. Pochopil a prelozil jsem si hned vse. Jenze si uvedom ze lidi kteri umi anglicky jako ja, tem proste trva nez si prelozi v hlave obsahle vety a poskladaji. Proste a jednoduse kdyz mam text jak hov*do v anglictine, musim u toho premyslet a spojovat si to dohromady. Clovek kterej neumi perfektne anglicky si to proste neprecte a neprelozi v hlave plynule. A pak se dostavame k problemu u her kde jsou tuny a tuny textu. Cloveka to pak nebavi si takto "neplynule" prekladat naprosto vse kdyz je toho opravdu ranec. Pak dojde k preskakovani textu minimalne u vedlejsich ukolu atd.

        Taky pockam na cestinu a to jsem si u divinity 1 prelozil temer vse, ale v pulce hry uz me to taky nebavilo cist si naprosto vse. Nechci se pripravit o zazitek. A co lide, kteri znaji opravdu jen zaklady?
      • Mart9
        Pochop, že někdo prostě nemá talent na učení jazyků. Někdo umí mluvit šesti jazyky a někomu prostě nejde se dobře naučit anglicky. Jediné řešení je pak jet do Anglie a nějakou dobu tam žít, ale takovou možnost má taky málokdo.
        • zaty
          To je ale hrozná blbost. Jeden jazyk zvládne každý, kdo není na úrovni mentální retardace. Je to jen o tom chtít. Nikdy nepochopím, že někdo, kdo zabije týdně desítky hodin hraním her, není schopen obětovat pár hodin studiu jazyka.
  • Tvoje první desítka Václave? Blahopřeju, ale opatrně s nima. :D
  • Pěkná recenze.
    Byla by někde ještě informace, kolik hodin trvalo dohrání hry?
    • schali
      Dohrál jsem to za 120 hodin podle steamu a to sem frčel a některý věci vynechal. Pokud někdo hraje bez pomoci a dodělá všechny qwesty, tak podle mě není problém dostat se na 160+
      • Tomu verim kdyz kazdej souboj trva pul hodiny
    • Zatim sem nehral, ale vypada to na neco kolem 60ti hodin - https://howlongtobeat.com/game.php?id=39525
      • 60? mozna tak sprintem, ja jsem po 70 tak v pulce
        • on myslel, že 60 hodin trvá dohrání hlavní příběhové linky a takové ty "důležité" vedlejší questy (např. pro parťáky).
          Čím více vedlejších questů, tím déle budete hrát.

          Zaklínače 3 taky došlo dohrát za 45hodin, pokud jste jenom dělal hlavní příběhovou linku. A pokud jste chtěl dokončit úplně všechno, tak dohrání Z3 v průměru 183hod.
          • ok, to by mozna sedelo, ja sice nejsem kompletar, ale vzdycky to probehnu, prokecnu naprostou vetsinu postav, co se mi nahromadi v deniku se pak snazim vyresit/uzavrit

            nameless isle nastesti nebyl tak dlouhej, ale ta mapa predtim mela snad 50 questu
      • *15* 60 hod, V Zaklínači jsem utopil 100 hodin a tohle má lepší hodnocení. *15* *15* Nesnáším tady tu indie vlnu...
        • Hele Femto (nebo je to nějaký Femto wannabe?),
          nikoho nezajímají tvé plákání a stěžování ve stylu "čím více proužků, tím více Adidas."
  • Johnny
    9/10... ale jen za mnohdy zmatenej system questu, kdy vam ten quest proste zustane v journalu a nejde s nim nic delat. Měli by se řadit mezi Dokončené questy, a nedokončené (pokažené) questy
    • to je dan za ruzny reseni, to je bug
  • homeles8
    Nezahrál by jste si někdo se mnou coop jedničku ve vylepšený verzi od začátku? Po dohrání Pillars mě to samotnýho tolik nebaví, ale ve dvou to musí bejt paráda.
  • teprve ted na konci druhy mapy jsem si vsimnul, ze na lodi muzu najmout 5. figurku jako zoldaka? je to naporad? v recenzi jsou vsechny obrazky jen se 4
    • Morraw
      No. V jeden moment můžeš mít jen 4 charaktery aktivní. Když vyhodíš žoldáka, tak prostě zmizí a musíš si ho najmout a zaplatit znova. Taky má znova defaultní vybavení, skilly atd. Těžko říct co z toho je záměr a co bug.
      • tak jsem asi narazil na dalsi bug

        na nameless island jsem se nechal poslat v 5 lidech, a ted muzu najimat dalsi a dalsi lidi

        od kazdyho v nabidce jednoho, hned je na palube nejak plno *1*
        • Morraw
          Zůstávají ti na palubě ? Mě vždy zmizí a musím najímat znova.

          EDIT. Tka daleko v příběhu ještě nejsem, tak budu muset počkat.
          • mam jenom FHD rozliseni, takze vic jak 7 jich na sebe nenavazu do retezu

            a po jednom se s nima vsema tahat nehodlam, ale to uz by byla sila, se kterou je treba pocitat i na mezinarodni scene *1*

            hraju dal s 5, to je tak akorat, skoda, ze neslo vzit beasta a lohse, to bych klidne frcel se 6

            ted jsem to zkusil a klidne jsem mohl cestovat se 7 a zbytek zustaval na palube
            • ale dneska jsem narazil, v jeden moment se vyhrotila situace v parte a ty blbouni vystoupili z vlaku, ale zpatky jsem mohl vzit zas jen 3...

              takze prvni bug byl, ze jsem si mohl prikoupit 5. a chodit s nima vsema, monstrbug pak byl jeste s tema vsema dalsima...

              a jakmile clovek propusti zoldaka, tak opravdu zmizi, takze jsou tam nejspis jen proto, kdyz se rozhada parta, na doplneni prazdnych mist
  • Morraw
    Možnost "značkování" zajímavých míst na mapě patří dle mého k povinným prvkům u velkých a komplexních RPG https://imgur.com/a/ezyYg

    Jsem rád, že v případě druhého dílu to už není omezeno. A co vy. Využíváte tuto možnost ?
    • maros.goc
      samozrejme a ešte lepšie je, keď hráč môže do mapy si zapisovať rôzne veci :)
    • snorgrind
      No, behem tech 120 hodin co sme to hrali, sme to prakticky nevyuzili, protoze proc neco znackovat kdyz si to aspon jeden z nas pamatuje :) Co nas stvalo je, ze clovek nemuze na mape posunout kameru pripadne pohnout postavama tak jak to de ve vsech ostatnich hrach.
  • Skvela hra a zodpovedajuce hodnotenie ;-)
  • schali
    Letos se ty hry fakt povedly - Prey a teď DOS 2, skoro jakoby se staré časy vrátily. Není to dokonalá hra, jednička měla geniální soundtrack, dvojka je hudebně dost slabá, obtížnost měla být na vyšší úrovni, celkově to mělo být tvrdší s důrazem na komplexní využívání dovedností. Dál už se tomu moc vytknout nedá, protože Larian zašel opravdu daleko. Hra je detailní, propracovaná a zároveň obrovská. Napěchovaná až k prasknutí. Tahový systém soubojů je osvědčený a funguje skvěle. Příběh a qwesty jsou kapitola sama pro sebe, svým rozsahem opravdu něco nevídaného. Podle mě se nedá zajít o moc dál se stávajícím modelem sp rpg.
    • maros.goc
      ono je to tazke dostat ulne po kazdej stranke genialne RPG...Baldurs Gate 2 ma tiez svoje chyby, Planescape Torment rovnako tak a Neverwinter Nights už duplom :) mozeme byt radi ze v roku 2017 vzniklo cRPG ktore ich hravo dobehlo a v niecom aj prekonava :)
      • tak záleží, co preferuješ, v gameplayi a combatu určitě Original Sin 2 je dál, to je pochopitelné, je rok 2017, ne 1999, ale atmosféra, stylizace, dialogy, systém vyprávění, tak tam je o hodně dál Torment, rozhodně bych nejvíce uvítal kdyby to mělo základ Original Sin a k tomu prvky Tormentu, pak by jsme se mohli bavit o 10....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit