Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • vonTossis
    Zatím 26 hodin a jsem absolutně nadšený. Během prvních dvou, tří hodin jsem se do hraní musel doslova nutit, protože se ze mě za poslední roky přece jen stal docela pohodlný hráč a Divinity je docela nekompromisní. Teprve po nějakých 15 hodinách jsem se dostal za hranice města, protože jsem prolezl každý kout, hodně jsem se bavil craftěním, poslouchaním každého rozhovoru a město jsem prostě vysál až do dna. Od té chvíle jsem do hry ponořen. Ty možnosti, jak něco vyřešit, mi neustále dělají radost. Miluji Divinity. Obtížnost je vysoká, ale dá se to zvládnout. Mé řešení situace v "lighthouse" lokaci, kde spousta hráču měla problém s bossem: https://www.youtube.com/watch?v=SNUXnMwrSas *4*
    • presne jako ja, ja nez se prokecal tou uvodni vesnici, tak mi to trvalo dva dny, ale pak to zacalo ficet *5*
  • Mam to v hledacku, ale bojim se, ze te hre nebudu rozumet. Anglicky umim, to jo, ale RPG moc nehraju a jedine, ktere me kdy bavily nejsou RPG v tom pravem smyslu (DEHR, SP: Stick of Truth). Bude to na me moc tezky, budu rozumet hernim mechanikam, budu bloudit?

    Vzdycky se na nejakou takovouhle hru tesim a pak si pri hrani uvedomim, ze nejsem cilovka. Ale ja CHCI byt cilovka.
    • docela chápu, jak se cítíš. problém je vždycky se do toho dostat. najednou vidíš tolik herních mechanismů, talentů je miliardy a víš, že je před tebou několik desítek hodin hraní. kam se ubírat? DE:HR, nový tomb raider a tak tě víceméně navedou, výběru není tolik, takže toho není tolik co zkazit a je to víceméně lineární zážitek. oproti takovým rpg, kde chceš mít jistotu, že od začátku jdeš správným směrem, abys pak nelitoval po 20 hodinách. mám to tak stejně. začátky takových her jsou kolikrát velmi stresující.

      doporučuju se připravit. obětuj prvních pár hodin hraní na seznámení se s hrou. neřeš příběh, nesnaž se do toho dostat z hlediska "zábavy", ale spíše z hlediska pochopení hry: co se vše dá dělat, jak co funguje, jak co vypadá. pokud ta hra bude natolik jednoduchá a intuitivní, že na to prostě přindeš hned ze začátku a nebudeš mít problém, tím líp. ale prostě k tomu přistupuj tak, že pár hodin prostě nebudeš vědět, a nenech se odradit. hlavně je důležité je uvědomění si času. když to jen zkusíš a zapneš to dvakrát za týden na hodinu, tak ti to nepomůže. strav u toho soustavně nějakou dobu. divinity jsem ještě nehrál, ale podle všeho je to hra dobrá, takže pokud chceš, tak se tomu dříve nebo později poddáš.
      • a snad poslední věc, co mě napadá. ještě k těm první hodinám hraní a poznávání. neboj se začít novou postavu, pokud si po chvíli budeš myslet, že ti to s ní nejde, nebo že bys něco udělal jinak. když to budeš procházet znovu, už ti to bude familiérnější a už budeš vědět co a jak a budeš se věnovat zas něčemu dalšímu. na druhou stranu to ale nechápej, že tam něco děláš špatně. vše, co ti hra nabízí, především co se týče talentů, jsou benefity, které by ti měli pomoct. když se rozhodneš, že chceš hrát za válečníka s obouruční sekerou a přizpůsobíš tomu styl a talenty, neměl by problém hru takhle dokončit. pak jde už jen o tvé preference, co máš rád. tady z toho dělám trochu vědu, ale když prostě budeš hrát a dělat, co tě baví, je nejdůležitější. i když to třeba podle ostřílených hráčů není nejvíc efektivní.
      • thx za vycerpavajici odpoved. jeden z dalsich problemu, co s temito hrami mam je, ze jsou dlouhe a u me je cas momentalne velmi vzacny, ale zahrat si chci, protoze jsem zavislej, ale odrazuje me prave to, ze bych se treba 2-3 hodky rozkoukaval, nez bych vsechny mechaniky pochopil (pokud bych je pochopil a pokud by byly vsechny) a pak teprve si poradne zahral. jenze to bych se k tomu zas dostal az po dlouhe dobe a mezitim vetsinu z toho zapomnel a uz se vezu...
        • ano, délka je problém, ale nemyslím, že jde o délku jako spíše o soustavnost. pokud si budeš dávat dvě hodinky denně, tak cajk, pokud dvě hodiny týdně, tak tě to tak chytnout nemusí. navíc, když si řekneš, že si radši dáš něco jiného, že na to nemáš náladu a tak. těmto hrám je třeba se trochu více věnovat. ale pokud je ta hra dobrá, což vypadá, že je, tak tě ta hra "donutí" se jí věnovat, staneš se na ní závislý, budeš o ní přemýšlet, což je vždycky dobré znamení :)
        • Veskoslav
          Počítej tak 30-40 hodin.
          • Viac , ak je novacik v zanri za 30-40 hod to neda ani nahodou.....
            • Veskoslav
              No taky pravda no. Omlouvám se, bral jsem to ze svého pohledu.
      • Veskoslav
        Promiň, ale Tomb Raider je v tvém výběru proč? To není RPG. Když už jsi chtěl něco na srovnání v rámci RPG, tak třeba Risen, Gotic nebo i ten Skyrim je defacto jednoduchý. Takové srovnání je jako bagr a auto. Oboje to má kola, tudíž společnou část, tak to porovnáme.
        • má to trochu rpg elementy, neříkám, že to je rpg, ale vývoj postavy to trochu simuluje a je to velmi zjednodušená verze. to samé mass effect. zmiňuju to proto, že na takové hry může být člověk navyklý, je navyklý na tu jednoduchost a stačí mu to, proto ten přechod na více náročnější rpg není tak jednoduchý. risen, gotic i skyrim jsou tak či tak pořád rpg a byť jsou jednoduší, pořád vyžadují dost času. tr a spol to nevyžadují, tam prostě jedeš.
      • navíc čím více ve hře budeš postupovat, tím víc tvá postava bude silnější a epičtější, což je vždycky obrovský boost ve hraní. pak to prostě pujde samo. začátky, kdy dáváš klackem 1 dmg a nic zvláštního se neděje, nejsou moc atraktivní. věnuj se třeba více dialogům, interakci s prostředím, nech se zlákat krajinou. zkus prostě vymýšlet. začátky jsou nejtěžší, ale jakmile je překonáš, po pěti hodinách hraní ti to ani nepřijde. navíc budeš objevovat další a další menší mechanismy, které ti budou zážitek pořád osvěžovat.
    • tak nebuď srab a poď do toho! :D ale já tyhle hry všechny žeru, takže ti neporadim...
  • Mě se zdá, že tohle není izometrický pohled. Izometrie = 3D bez perspektivy. Tady se mi zdá, že (alespoň podle screenshotů) minimální perspektiva je.
    Izometricky viděná hra: http://knightlore.sweb.cz/images/images_historie/alien8_tit.gif
    • Technicky to izometrie není, akorát se už nějak zažilo označovat izometrické hry když je tam pohled zhora.
  • Opravte mě, jestli se mýlím, ale vadí mi systém, kdy volba rozhovoru ovlivňuje skilly. Např chovám se jako padouch a díky tomu získám lepší páčení. To jest hra nutí odpovídat podle maximalizace skillu a ne podle rozhodnutí hráče.
    • Nenuti, muzes odpovidat jak chces, pokud nejses maniak, co musi mit vsechno namaxovany. Ty bonusy jsou stejne minor a u dost z nich staci byt pouze +1 v plusu.
  • Počkám si na češtinu jestli bude a podzim :) snad to klapne.
  • Pokrytecké hovádko haha dorazilo. Takové nuly jako on utratit. Opět stáhnul a doufám že zase bude nadávat, jak se na pc stahuje. No prostě hovád na entou.
    • dost průhledný a nudný trol
  • dlouho se mi nestalo, abych hral neco dvakrat po sobe, ale na podruhy jsem si to dal aspon solo

    http://s28.postimg.org/9oaubrg0d/jar.jpg

    moje figurka pred vstupem do templu...
    zameril jsem se na preziti, takze one handed fighter podle me jasna volba, trosku me stve, ze maximum bloku je 80% {teoreticky bych mohl mit i 85, ale ma to strop}, imunita na vsechno, takze magicky utoky me leci, mam i veci s imunitou na stun atp., mezi perky imunita na knockdown a hlavne leech, takze kdyz uz me nejakej utok pres ten blok a defence rating nahodou trefi, tak me leci vlastni krev *1*
    • Corvus
      Pěkně vytuněná postava! Gratuluji.
      • takovej malej tip od cesty, rubiny do cepice, brneni, narameniku a stitu pridavaj 25% resistence proti 4 elementum, do pasku to je myslim 20%, v souctu 120% - ale nevim, jak se shanej dobre rubiny, ja jich mel na konci asi 10, coz na jednoho panacka bylo vic nez dost, zadnej jsem nekupoval, takze na elementy se pri nakupech neni potreba moc ohlizet, nejtezsi je vynulovat tenebrium (to bych ani nezvlad, kdyby mi nevysel boost inteligence pres veci, abych obliknul to roucho) a pak poison
    • jo a resistence maj taky strop, tech 200 procent *6*
  • Bohužel, příběh je opravdu děsný klišé, stylizace ala king's bounty se k tomu hodí, protože je to spíš komedie, což mi ale v RPG moc nevyhovuje.

    Jinak je to paráda, leech + blodletting + zombie rullez *14*
  • OK, já to vzdávám, prosím vysvětlete mě někdo jak funguje zesilování a zeslabování videí ve fullscreenu. *13*
    • Lentilky nejsou mýtus! Já je viděl a dokonce jedl! *1* ne vážně hele já mám jiný problém, vždycky, když chci hlasitost snížit, tak mi zmizí ukazatel a buď se mi nějak záhadně podaří strefit se a vytáhnout hlasitost zpátky, nebo refresh, celé video nabuferovat znovu a radši otočit poťákem od repráků doleva, nebo ještě lépe v dalším panelu otevřít youtube a najít si to tam
    • Je to bug, redakce s tím nic nedělá (jak jinak), takže musíš vylézt z fullscreenu, tam si nastavit hlasitost a zas si fullscreen zapnout.
    • funguje to tak, že video přepneš do okna, nastavíš požadovanou hlasitost a pak ho přepneš zpátky do fullscreenu *3*
  • Tak jsem to právě dohrál a mám z toho smíšené, ale převážně pozitivní pocity. Na jednu stranu se mi líbí mechanika té hry, parádní strategické souboje. Na druhou stranu jsem měl ve hře několik naprosto trapných záseků. A ty záseky nebyly tím, že bych byl hloupý nebo nebyl dostatečně hardcore, ale byly dle mého špatným designem hry. Většinou se jednalo o různá schovaná tlačítka za obrazem, v knihovně Immaculatů, atd. Dalším negativem je nesmyslný a přeplácaný crafting system, kdy si plníte nepřehledný inventář různým haraburdím. Příběh je taky trochu slabší.
    Je to dobrá hra, dal bych tak 8/10, ale znám spousty jiných RPG, které jsou lepší, a na klasiky BG (10/10), IWD, PT nebo nedej bože Wizardry 6-8 tato hra prostě nemá. Pár moderních old-schoolových RPG, které jsou dle mého lepší než toto: Drakensang (9/10), Dragon Age (9/10), Neverwinter Nights 2 (9/10), Witcher (9/10) + spousta her ze starší minulosti.
    • jo, ten prehlcenej inventar je ukazka toho, jak by se to asi zvrtnout nemelo

      trochu od toho pomahaj ruzny filtry, ale stejne je to docela vopruz

      drakensang je proti tomu naprosta nuda, dragon age je taky horsi podle me

      nwn2 jsem nehral a s witcherem bych mozna radsi nemel srovnavat, aby me tu nekdo neukrizoval, ale krome pribehu snad ve vsem dos taky lepsi

      bg a iwd jsou uz tak davno, ze by to bylo jako srovnavat peleho a messiho, do toho se poustet nebudu, wizardry miluju, to by nebylo fer *5*
      • BG jsem nedávno hrál už asi po čtvrté v nové enhanced edici a mám to ještě v živé paměti. Ten RPG zážitek je u toho prostě hlubší než tady. Důvody jsou asi v tom, že svět Forgotten Realms je mnohem propracovanější a mnohem bohatští, stejně jako AD&D pravidla. Navíc na vytváření příběhu BG se podíleli profesionální autoři knih ze světa Forgotten Realms. BG2 je pro mne osobně zatím nepřekonaný vrchol fantasy RPG žánru. Příběhový vrchol je dle mého KOTOR1 a Planescape Torment.

        Neverwinter Nights 2 je podle mého taky hodně dobré díky tomu, že se odehrává ve Forgotten Realms a používá AD&D, navíc má několik výborných datadisků - zejména Mask of the Betrayer je velice vychytaný a odehrávájící se v z zemi Thay. Prostě zábava na 100 hodin.

        Drakensang nevím proč se ti nelíbil. Mně se líbil hodně. Má podobně propracovaný svět i herní pravidla jako Forgotten Realms, jen pochází z Německa a ten systém se jmenuje Das schwarze Auge. Hrál jsem kdysi dávno i jeho předchůdce: trilogii Realms of Arkania. Ale to už bude dnes asi nehratelné.

        Jak jsem už psal, tak mám za ty léta hodně rád Forgotten Realms, o to víc mně těší, že tyto hry jdou zase do kurzu. Těším se na Pillars of Eternity a Tides of Numenora, navíc i IWD bude v enhanced edici. Navíc teď vyjdou Wasteland 2, nový Witcher, nový Dragon Age. Několik let bylo RPG sucho a teď najednou taková průtrž mračen. Ani nevím kdy to všechno budu hrát :-)
        • drakensang jsem ani nedohral, prislo mi to hrozne stereotypni a ani jsem se netesil na postup hrou... dostal jsem se cca do pulky a tam to odlozil, ze to mozna nekdy dokoncim, ale uz jsem se k tomu nevratil

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit