Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ehmm.. Na Game Developers Conference prezentoval Ian Mitchell statistiky z Dragon Age II, které jsou o tom vlastně dost vypovídající. Prezentoval je v rámci představení lokalizačních prací na Dragon Age 2.

    Podle nich obsahuje dvojka celkem 400 000 slov. Pro srovnání, Dragon Age Origins obsahovalo 1 000 000 slov. Ano, jednička byla o více než polovinu mohutnější. Dvojka také obsahuje celkem 500 postav, zatímco jednička jich měla 1000. Ve dvojce se řekne celkem 38 000 vět, zatímco v jedničce jich bylo 56 000. Dvojka prý zaručuje 40 hodin hry, zatímco jednička měla 60 hodin hry. V čem vyhrává dvojka? V počtu příběhových animací. Jednička jich měla celkem 1000, dvojka jich má 2500.
  • Běž si prosím tě toho pindíka honit jinam, tady na tebe není nikdo zvědavý, ty uranový dole.
  • to bylo Force Unleashed a to nedělal Bioware
  • Tím jsi chtěl zřejmě naznačit to že RPGčko je taková hra, která má více možností volby - Fahrenheit, (podle recenzí) Heavy Rain. Doom 3 samozřejmě příběh má, zkus si to někdy zahrát a stejně jako v Mass Efectu, nebo v Dragon Age si můžeš vybrat jestli se pomlátíš, prostřílíš koridorem A, nebo B. Koridor C mají fakt už jenom hard core RPG ;-)
  • No vidíš to je můj případ já byl v té německé skupině. A zasírat si hlavu dalším jazykem to fakt ne. Ale máš pravdu trochu pochopení by některým neuškodilo.
  • To jsi sice nejlepšejší borec na světě, ale vůbec nechápu proč to píšeš...vídím to jen jako hromadu machrování, pominu-li fakt, že "naučit anglicky" a překládat si příběh a dialogy v komplexním rpg je docela rozdíl, což by i cvičená opička mohla poznat, tak zde stále zůstává to, že ne všude a ne každý se učil anglicky..ani se mi tu neopovažuj mudrovat a brečet, že to je jeho chyba. Samozřejmě dneska je cool být cvičenou opičkou, tak tu budete brečet, jak umíte anglicky a ti okolo co ne, tak jsou blbci, ale to, s prominutím, mi příjde jen jako nekonečná ubohost. Já sám anglicky umím, ale taky si pamatuji rozdělení na dvě skupiny, jedna se učila německy, druhá anglicky. Jenže němčinu si nemohli tak procvičovat jako Aj při hraní her a sledování filmů, tak neměli dostatečnou zásobu na to, aby hráli hru v němčině a zároveň nebyla žádná šance chápat hru v angličtině. No jooo, ale pak příjde borec tvýho rázu, sledujíc filmy v originálu, prostě největší borec proti kterému je každej póvl... *7* Bože, místo chápání, že někdo chce hrát hru v češtině, tak se objeví blbci co za každou cenu musí psát, jak moc umí anglicky
  • LTM3
    Myslel jsem tu hrůzu Star Wars, jak se hraje za nějakýho toho u temný strany. Prostě tam ty boje byly vrcholem debility.
  • Greg chces sa pozriet na predrazenu vec tak sa pozri na Star Wars Force Unleashed a potom nieco hovor, u nas cez E-shop stoji signature edition 40 eur to znamena v prepocte na CK okolo 1000 korun, co je celkom dobra cena ak porovnam tuto cenu s Awakeningom ci DA:O .
    To ze si u vas niekto prihodi marzu to je hold jeho pravo :D ...
  • Ohladom angliny, ja som sa vlastne nauci onen jazyk vdaka hram - konkretne Planescape: torment a Baldurs Gate. Ked som ich vtedy pred rokmi zacal hrat nevedel som v podstate nic. Ale hry boli silno verbalne zalozene a ja si vsimol mnoho slov ktore sa opakovali prilis casto. Stvalo ma ze neviem co znamenaju tak som si vzal slovnik a ked som na take slova narazil mrkol som vo co de... Nesnazil som sa prekladat vsetko len caste alebo dolezite slova. Zapamatovat si ich nebolo problem lebo sa vyskytovali v realnom scripte hry a davali zmysel. V podstate mozem povedat ze po dohrani Planescape som uz mal dost dobre zaklady angliny z uplnej nuly, do takej miery ze som de facto rozumel vacsiny textu v hrach. Vravim to lebo tohle je skvela sanca a sposob pre kazdeho kto este jazyk nevie. Naco zabijat cas v skole nebo na kurzoch, zahrajte si hru! A jo, naucite sa dokonca i gramatiku lebo uvidite v realu ako su vety skladane.
  • Presne o tom som hovoril uz asi 3x krat na tomto webe ale nikto to necita, okrem toho si musime uvedomit ze herna komunita CZ/SK oficialnych kopii je pravdepodobne ani nedostacujuca pre pokrytie vydavkov pre dovoz, preklad a produkciu .
    Okrem toho neviem ci si hral DA:O alebo ME ale preklady obsahovali casto hlupe preklepy ktore by som najradsej vopchal prekladatelom niekam doprdele ...
    A u SWTOR by som povedal ze su davno za cislami DA2 kedze sa jedna este o masivnejsi projekt ktory by sa snad dal porovnavat DA1 a 2 ...
  • No prave s dovodu slabosti prekladov CR aj SK preferujem original ci Nemecky/Anglicky....kua kludne radsej aj Madarsky nez CR/SK......tie preklady su hrozne niekedy....aj pri filmoch dabingy su hrozne pre niektore......
  • No já šetřim čas a nemam pro tebe pochopení už teď.
  • Hmm..na stare kolena...to vravela aj moja mama..ked pred 10 rokmi som sa jej pytal preco si nespravila nikdy vodicak....a ups..o 10 rokov dopredu...Present Day....maminka place ze preco si nespravila vodicak......v tej istej situacii je kopa mojich znamych...ktori nevedia najst pracu..lebo nevedia jazyk...i ked prax maju.....takze stare kolena alebo nie...jazyk sa ucit je vzdy dobry napad...je to investicia.....lepsia ako Univerzitny titul ak by som to uz mal tak povedat.
  • To bi ma zaujimalo co nebyt pre tvoj kmen kokotina, lebo co comment to kokotina *12* *12* *12*
  • A toto ma fascinuje, doprdele naco sa ucite tie cudzie jazyky ked sotva rozumiete slovakom ked na vas prehovoria a to sme kedysi boli jeden stat ... je fascinujuce za ako malo viete nieco odpistat, anglictina pouzita v hre je plynula pekne vyslovovana a hlavne zrozumitelna tak nechapem aky mate kur+a problem ?
    Okrem toho urcite najdete komunitu cz/sk ktora je schopna za nejaky cas vytvorit lokalizaciu a ak by ste mali tuto hru oficialne a chodili na BioWare forum tak si myslim ze ak by ste takuto komunitu dokazali zastupovat a robili by ste to na volnej nohe tak BioWare by vas s potesenim prijal.
  • Myslim ze dnes sa naucit Anglicky dokaze aj opica....staci ju to naucit.....a ked niekto je ignorant a ocakava ze vsetko mu budu prekladat do jeho rodneho jazyka, holt smola.....not going to happen...CR ale aj SK je moc maly trh aby sa im to oplatilo, hlavne pri hre..kde sa velke predajne cisla necakaju, nie ako pri CoD alebo inych hrach podobneho zanru. Ja osobne som rad ze sa nerobia lokalizacie...sice Metro 2033 som hral v Nemcine (Rustina mi prisla uz moc - i ked rozumiet to slo)...Anglictina ma nelakala do Ruskej hry...hlavne po tom uzasnom Dabingu so Stalkera......Nemcina neznela az tak zle. Aj filmy 90% ludi co poznam radsej pozera v Originale s Titulkami(ak uz teda potrebuju) ale dabing kazdy odsudzuje....uprimne..stoji aj tak za prd ;)
  • ucho
    nechápeš srandu? :) nevím, kdo by se měl probudit...
  • Ja to nepopieram ale z mojho pohladu ked prvy krat zapnem hru ide o niekolko jednoduchych faktov a to : ovladanie, pohyb postav, dabing, story a ak mi viac veci z toho nevonaju tak v hre ani dalej nepokracujem.
    Ked som zapol Gothic ci Two World tak som usudil ze to nebude moja oblubena hra a pre jednoduche chyby ako ovladanie ci vyzor UI. Nehovorim ze taketo male projekty nemaju sancu ale hovorim o tom ze niektore drobnosti ktore sa vyuzivaju v RPG dost dlho netreba menit, u RPG ide hlavne o pribeh a u Gothicu4 to stalo za hovno (aj ked predchadzajuce boli ovela lepsie) a u TW ma hlavne znechutil dabing. Pri DA ci uz 1 alebo 2 bol pribeh vcelku za 8,5 z 10 a dabing bol taktiez velmi dobry.
    Pri DA2 sa pravdepodobne developery poucili z DA1 a v väcsine pripadov boli vylepsene modely postav a tvary aj ked osobne sa mi najviac nepaci zmena Elfov ktora bola prilis radikalna no na druhu stranu Qannari si prilepsili svojim demonickym vyzorom.
    Pri DA 2 mi prisiel najvacsi nedostatok pri kratsom aj ked stale dobrom pribehu, potom mi prislo trocha na skodu obrezavanie gatheringu surovin ci machanie 2handom ako s udicou a zmensenie inventaru ale na druhu stranu som tu videl viac nez 7-8 vylepseni oproti DA1 co sa vcelku ceni, osobne dufam ze este daju dobru snuru DA2 dlc a ze to Bioware nezabali kedze tato hra ma slusny potencial. Okrem toho BioWare mal hry aj pred tim nez sa stal castou EA a tieto hry boli stale pribehovo lepsie nez mnohe dnesne RPG
    *12*
  • Aku realisticku hru? Myslis Black Ops? :D:D sa zobud

    Aby nebolo OT...

    DA vyzera graficky pekne, ale co sa tyka animacii, tak to je hroza :) tak ako tu jeden v komentaroch uz napisal, machanie 100kg mecom ako s papierom, co neda dmg je vazne vizualne k nicomu a kazi to zazitok z hrania.
  • Suhlasim s kolegom, Teaser bol krasny...ale samozrejme....pred vidanim vysli najavo nejake tie fakty, ktore ma odradzaju......uvidim....DA 1 bolo celkom dobre....nebol to Baldur's...tak ale co narobime.....dnesne hry uz su robene len na graficku krasu, jednoduchost pre -nast rocnych a hlavne aby to bolo hratelne minimalne od 12rokov.......mrzi ma ze sa nenechavaju viac inspirovat starymi dobrymi osvecenymi zanrami a hrami (remake Baldur's Gate by bol pecka) a hlavne brzdenie vyvoja kvoli konzolam.... :(

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit