Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No, tak na recenzi mi vadi - docela slabe popsane souboje - napr. je tam doskakovani odnikud jako ve 2?, jak moc je to akcni - z videi to nevypadalo uplne dobre, rozvoj postavy - mag, valecnik a zlodej mi prijde docela malo - nejake srovnani s 1 nebo 2 ci jinymi RPG, jake je ovladani na PC, jsou tam nejake hadanky nebo puzzly, jaky je inventar, management postav - jako ve 2 nebo v 1 atd. atd. atd. Vlastne se clovek dozvi, ze to ma nelinearni pribeh se spoustou voleb s trochu nudnym zacatkem. Tak trochu jako Wasteland 2, ktery ma taky pomaly rozjezd. Asi zkusim jine weby.
    • Tak asi nezkusim, prave jsem se docetl, ze to pouziva Denuvo ochranu krome Uplay registrace. Takze EA bezte do ( )!( ) moje penize neuvidite.
      • 1. Uplay nemá s Dragon Age nic společného
        2. Denuvo dělá akorát to, že brání úpravě exe souboru hry - tedy není možné běžným způsobem na ni udělat crack (a zatím tato ochrana není prolomená, takže piráti mají smůlu)

        3. Ne, nepřátelé nedoskakují odjinud, jako v DA2 (naštěstí) .. samozřejmě pokud nepočítám případ, kdy se zavírá rift z kterého se zhmotňují démoni
        4. Hlavní povolání jsou 3 - válečník, zloděj a mág a každé z těchto 3 povolání se následně dělí ještě na 3 specializace (k těm se dostaneš v pozdější fázi hry, vybrat si můžeš jenom jednu a NPC mají specializaci určenou - což je pochopitelné, protože je to součást jejich osobnosti). Každé povolání má 3 základní stromy, ke kterému se později přidá jeden strom specializace a v případě hl.postavy ještě myslím nějaký inkvizitorský strom (jen pár speciálních schopností).
        Schopnosti si můžeš pomocí lektvaru vyresetovat, což se hodí hlavně později, když získáš specializaci a budeš do ní chtít investovat více bodů a naopak zrušit dovednosti, které ti jsou v tu dobu už na nic. Aktivně můžeš mít v boji použitelných max. 8 (nepočítaje pasivní dovednosti)

        5. Hádanky a puzzly ve hře jsou - jak moc jsou náročné ještě nevím
        6. Inventář je celkem na prd, opět takový ten tabulkový, kterým musíš neustále scrollovat. Má limitovaný počet předmětů, které u sebe můžeš nosit a do toho limitu se (naštěstí) nezapočítavají suroviny pro crafting. Ten limit jde myslím v průběhu hry o něco navýšit, ale maximum je mám pocit 60. Jde o "soft cap", takže když budeš mít už třeba 58 předmětů a v rámci questu dostaneš za odměnu 6 dalších, tak se 4 z nich nezničí a nebo neodhodí na zem, ale budeš je mít všechny v inventáři s tím, že dokud se těch nadbytečných nezbavíš, tak už do inventáře nic dalšího přidat nemůžeš (kromě těch zmíněných surovin).
        7. Management postav je blíže Origins. Všem můžeš měnit výstroj a výzbroj s tím, že výjimkou je Varricova Bianca (nemůžeš mu dát jinou zbraň, než jeho kuši). Dále tam mají NPCčka ještě tu drobnou úpravu, že na nich oblečení/zbroje vypadají trochu jinak, než když je dáš třeba svému inkvizitorovi - přizpůsobí se jejich stylu (ale možná to není případ všech obleků/zbrojí).
        • Magister_Peditum
          Nepoužívá danuvo i The Sims 4? Protože ta cracknutá byla docela rychle.
          • U The Sims 4 si nejsem jistý, myslím že ne - 100% jej ale využívá FIFA 15 (necracknuto) a Lords of the Fallen (taktéž)
        • A ještě malé doplnění k bodu 7 - Varric sice může používat jenom Biancu, ale to pouze co se střelných zbraní týče, jinak prý může používat i 2 dýky
        • ad 2.) to je jen oficiální info k Denuvo - je klidně možné, že dělá i něco jiného (slyšel jsem o nějakém zatěžování CPU, ale to bylo následně popřeno jako že nebyla dokázána souvislost a že by to ani nemělo proč zatěžovat CPU, když to jen chrání ten exe soubor a nic víc), ale vývojáří tvrdí, že dělá jenom tohle a nemám důkaz, který by dokazoval opak
          • no moje cpu se az prilis casto dostava na 100% pravdou vsak je ze mam starika q6600 na 3ghz nicmene hraju pouze na rozliseni 1280-1024 taky pokud se prepnu do offline modu nefunguje mi mantle ale je mozny ze je to jen muj problem krom toho se ale zda se ze to dela i horsi veci http://forum.bioware.com/topic/519697-denuvo-drm-in-dai-how-much-will-it-impact-performance/page-3 no jdu spat doufam ze zitra bude nejakej patch
      • Ano, Uplay registrace u EA... občas mi připadá, že se sem někteří lidé fakt přijdou jen vyvztekat. Tu ochranu nijak při hraní nepoznáš sakra, ani ťuk, prostě zadáš kód do originu, nainstaluješ/stáhneš a hraješ...
        • On to myslel tak, že si to neupirátí. *1*
  • Ake su zmeny v porovnani s DA:O/DA2? Oplati sa to hrat ked mam este na vyber z Divinity:OS a Legend of Grimrock 2?
    • Ja volim Divinity a Grimrock 2 (a Wasteland 2, kde se uz blizim ke konci) a s koupi DAI pockam, az to bude za lepsi cenu, pripadne na nejakou goty edici se vsemi DLC. Ale pokud jsi treba hrac typu "musim to mit a hrat hned v den vydani, jinak se zblaznim" tak nemas moc na vybranou :)
  • misho8723
    Nato načo som sa najviac tešil v tomto Dragon Age bola taktická kamera, ale podľa posledných dojmov od ľudí, ktorí už hru hrajú to vyzerá, že sa fakt zle ovláda na myši + klávesnici.. a ani na gamepade nie je dokonale dotiahnuté ovládanie.. malý zoom - obrovský rozdiel medzi kamerou v tomto dieli a v Origins - plus hra pri ovládaní M+K emuluje pohyb, citlivosť a orezané možnosti gamepadu.. paráda, toto som nečakal od niekoho, kto v podstate tvrdí, že celú záležitosť s taktickou kamerou v RPG vynašiel.. no uvidíme, či ostatok hry bude stáť zato
    • Kinet1c
      Lenze ta spicka uz z bioware odisla, je tam len taky odvar toho co kedysi byvalo.
    • http://i.imgur.com/jjWtrX6.jpg

      takto třeba taktický mód vypadá pod nízkou střechou
      • misho8723
        To je taktická kamera? ... preboha
  • Hmm, škoda. Celkem jsem se na tu hru těšil. Automatické souboje s výběrem taktiky a pauzou mě baví. To doufám zachovali, nastavení priorit jednotlivých akcí u parťáků.
    "Útočit na nejsilnějšího/nejslabšího" atd
    • Asi budeš zklamaný, ale nic takovýho nečekej... Vzato kol a kolem, ta hra je jenom nafouklá konzolová rubačka. Je v ní přesně jeden RPG prvek ve formě několika skilů na který je k dispozici směšných 8 slotů. Taktika společníků jde nastavit v rozsahu následuj/braň (někoho), nech mi dva healingy a tyhle skily nepoužívej... Což je vlastně super, protože se tim vůbec není potřeba zatěžovat.. S Origins to nemá nic společnýho...
      • Alveron to samozrejme zbytecne bagatelizuje, a netusi co si pod pojmem rpg prvek představit:)
        A zrejme by chtěl aby se taktika nastavovala stylem..otoc se doprava, sekni, krok dozadu:)

        Tipuji ze mu bude něco kolem 20ti let, a v době kdy vysla Origins mu bylo zhruba 15 a ma za to ze DA:O je nejlepší rpg všech dob, protože do te doby zadne moc nehral. Ja to chápu, taky na nektere hry nenecham dopustit, ale i presto vidim ze DA:I je oproti předchozím dilum obrovsky krok kupředu a je ve všech smerech lepsi.
        • Ty si nejakej chytlavej.. *3*
          No co, jen sem chtěl v dobré víře Jardu varovat.. A je to pravda.. Ty dvě hry sou každá něco jinýho..
          Origins byla jakási snaha navázat na Neverwintery a Baldury, ale bez drahýho licencování D&D.. Tohle je fakt něco jinýho a maximálně zjednodušenýho..
          Bohužel, 20 už mi fakt dávno neni, ale co bych za to dal.. A taky si nemyslim, že by DA:O bylo nejlepší, to byly samozřejmě Neverwinteři .. Ale aspoň měl člověk možnost dát mágovi těžkou zbroj, obouručák a to se pak děly věci. Tady? Hůl, roucho a hurá, říkejme tomu RPG..
          • To je zajimavy ze třeba v BG to nikomu nevadilo ze mag nemohl nosit pomalu nic jiného nez pytel od brambor, to je samozrejme legenda, tady je to uplne to samy ale je to uz spatne.

            Zjednoduseny to mozna v nejakych aspektech je, ale rozhodne ne jako třeba druhy a treti Mass Effect. DA:I ma vlastne vse co ma rpg mit, co se tyce systemu, jen to holt nekomu sedne a nekomu ne, a ačkoliv mam třeba první NWN taky docela rad, asi bych nechtel aby dnesni hry byli systemove stejny.
            Ja totiž nelpim na stare skole za kazdou cenu, protože vim ze plno věci v ni bylo zkostnatele az hruza. Ono, az na tohle budu mit naladu, tak si pujdu zahrat třeba ty NWN, ale rozhodne to nebudu vyzadovat od hry z roku 2014.
            Navíc, kazda hra je unikat, srovnavanim a hledanim casu davno minulych se clovek akorát pripravi o poradnou porci zabavy, jo, naucit se hrat hry takove jake jsou a oprostit se od srovnavacich manevru a syndromu,,kde ja tohle uz videl a proc to není tak jako ve hre xxx,, není prdel..ale jde to:)
        • Nech ho, aspoň se vyjadřuje k tématu a má odehráno, na zbytek přijde časem. Navíc má ohledně soubojového systému naprostou pravdu, přesně v těchto intencích se komandování spolubojovníků mimo taktický režim pohybuje.

          Jinak mě Inquisition baví víc než Origins. Naposledy jsem se takhle bavil asi u Zaklínače 1 nebo NWN2. Člověk jen musí rezignovat na to, že by mu třeba celý víkend hraní přinesl nějaký zásadní postup. Chce se to smířit s tím, že je postup neskutečně pomalý, pak je to hra perfektní.
  • Tak bohuzel, pro me zklamani jako blazen. Stahnuto na zkousku a po 4 hodinach hra leti z disku, vyhodit za tohle penize mlatim hlavou o zed. Jenom fakt nechapu nadseny recenze po celym svete, hype asi udelal svoje. Ta hra je opravdu spatna a me to mrzi paz sem se tesil na skvely singl RPG ale nedockal sem se. Skoda.
    • to je panecku názor..lol...ještě ze s takovejhlema pitomcema nemusim vegetovat třeba v jedny mistnosti, život je hned krasnejsi když si to uvedomim :)
  • ja neviem co s touto hrou vsade same chvaly pocuvam ale ked si pozriem nejaky letsplay tak mi to pride ako kravina
    • TheGGG
      a to proč? Miluju tydle náhodný komentáře. *7*
    • Ved uz sa aj postupne zacinaju hraci ozyvat, presne ako som cakal. Ked som to pisal na gamespote este medzi prvymi mysleli si ze len trolujem ;). Co uz niekomu moze chvilu trvat kym mu dojde ;).
  • The Game Awards 2014 - hra roku + rpg roku - Dragon Age Inquisition

    https://www.youtube.com/watch?v=KlLvCLP2h84#t
    • Do včerejška bych souhlasil... To si takhle jdu na misi z Inner Circle a jedna z mála postav, na které mi záleží, romance Hero of Ferelden, si začne hrát na drsnou holku jen proto, že jsem kdysi před 60 hodinama na začátku hry nechal zabít nepřítele... Takže mám dvě možnosti - hrát to CELÉ znovu, nebo se smířit s tím, že z mé oblíbené postavy se stala velká mrcha. A pak že rozhodnutí ve hrách od Bioware nemají váhu...
      • Práve to sa mi na tejto hre páčilo, tvoje rozhodnutia fatálne ovplyvňujú hru (takže si človek dobre rozmyslí, na čo klikne pri rozhovoroch *3* ). Nuž, niečo podobné sa stalo aj mne, keď som riešil tú blonďavú elfku (musím to tak napísať, lebo diskusia mi jej meno berie ako nadávku) - takže pekne som loadol starší save, 10 hodín odohrania som si pekne zopakoval. Ale pre mňa je to naopak plus pre hru.
  • Je to opět stejně blbé, jsou zase všude teploušové a do toho klasicky idiotské romance dvou robotů

    A jak někdo psal. Na rpg s velkým rozpočtem a světem tam chybí změna počasí a vůbec pohyb NPC. To je jaksi dost postaru. Takto to má Wasteland 2 tam se to kritizuje, ale u mega hry ne. Ta si to může asi dovolit. Přitom to výrazně dodává na herním životě.
    Již z toho gamesplaye bylo jasné, že aleš na tom ujíždí a řadu věci ignoruje. Hlavně, že to je průměrné fantasy s řadou drobných hloupostí. Jako během 40 hodin pořád stejné počasí a dívat se na stejné NPC co nic nedělají je zoufalé... Omlouvat to tím, že to je bioware je kravina. Omlouvat nedostatky tím, že někdo ty nedostatky dělá pravidelně...
    • Jaký nedostatky? V Thedasu je prostě pořád jedno počasí :D. Pokud chceš simulátor reality, tak vypni PC a běž ven. A když už zmiňuješ Wasteland. Bylo by fajn si neplést programátorské neumětelství a designérské rozhodnutí. Už jsi jak Vávra s tím, že ho sere, že nemá kde sr*t. A to, že recenzenta hra baví znamená, že by ji neměl recenzovat? Je to spíš známka toho, že je hra prostě zábavná ne? Respektuju, že mají lidé svoje názory, ale většina by je neměla říkat nahlas...
      • Blbost.

        Opět zakecáváš nedostatek designérským rozhodnutím. Takto mohu říci, že bugy, a další hovadiny jsou taky záměr. Navíc no a co, že to je záměr? To se snad rovná = vždy dobře?
        Nevyvrátil jsi, že to přidává na uvěřitelnosti světa. A kdyby to tam bylo, tak se hra snad rozpadne nebo to bude strašně špatný *15*

        Aplikuješ zcela divnou logiku. "designérské rozhodnutí" = OK
        • No tak promiň, ale jestli hru dojebu tím, že ji vydám předčasně, nebo se shodnu na tom, že mechanika změny počasí by nebyla proveditelná vzhledem k rozsahu, rozloze a dalším důvodům, je snad něco naprosto odlišného. A jinak moje logika má trochu jiné parametry " designerské rozhodnuní o něčem "who gives a shit"" = OK. A to mi připomíná. Za hoďku ti začíná počasí. Tak si utíkej užít tu orgasmickou legrandu.
    • Cože? Jak můžeš napsat že to je blbé? Tohle že je průměrná fantasy hra? Ti něco spadlo na hlavu ne? ...se z toho snu vzpamatuj proboha!
      • Jistě.

        Tak mi napiš co tam je ten zásadní nadprůměr. Příběh, uvěřitelnost, propracovanost soubojů to nebude.
        Jo je to dlouhé...
        • pro Jan:
          Tak mi řekni v jakých dalších RPG hrách máš:
          1. tak rozlehlý a různorodý svět, v prvotřídní grafice, kde máš stále co dělat a objevovat
          2. vyprávění příběhu i skrze dialogy postav, které jsou dobře napsané - je vidět, že dialogy psal spisovatel, který zároveň musí být kovaný v psychologii, aby postavy byly uvěřitelné a dokázal při tom rozvíjet jemné nuance charakterů ...což v této hře prostě funguje (soudím podle gameplayů, co jsem zatím viděla)
          3. jakým způsobem je do hry vpletena politika - máš na to tři sexy poradce ...a můžeš si vybrat koho kam pošleš a jakým způsobem to budeš řešit
          4. Budování romantických vztahů, kde si na své přijdou všichni bez rozdílu orientace
          5. Tolik možností, jak si piplat postavu, od vytvoření vlastního charakteru až po vylepšování během hry
          atd, atd.
          Tahle hra má prostě toto všechno najednou, v kolika hrách tohle všechno máš dohromady?
          Napiš mi ve kterých, pak se můžem bavit...
          • ad bod 2)
            znamená to, že BW vyměnili / zaměstnali scénáristu? jestli jo a jestli to potvrdí aspoň tři lidi, tak snad Inquisition i zkusím :o)
            • Tak hlavně DAI má celý tým scénaristů:
              vedoucí spisovatel je David Gaider, který napsal postavy Cassandry a Doriana
              Patrick Weekes napsal postavy Iron Bulla, Solase a Cola
              Sheryl Chee napsala Lelianu a Blackwalla
              Mary Kirby psala Varrica a Viviene
              Luke Kristjanson napsal Sera
              Brianne Battye napsala Cullena
              Sylvia Feketekuty napsala Josephine
              Rozhovor s nimi si můžeš přečíst na oficiálních stránkách, kde je vždy psané o dané postavě
      • Paulcz
        Máš pravdu, tohle není ani průměr. Možná tak slušnej průjem :)
        • A ty ses asi taky posral :DD .. takže říkáš že games.cz je uplně na ho*no když dalo téhle prujemové hře 9? .. tak proč sem vubec lezeš? :D
    • Jo změna počasí a stridani dne noci potesi, ale nemyslim ze to je věc na které by hra mela stavet..kvalitni hra se bez toho obejde..nepotrebuje to. Netvrdim ze to je pripad DAI ale spis obecne.

      PS: stejne většina lidi když v nejaky hre padne noc, posune cas nebo se jde vyspat aby byl zase den:)
      • Tohle je klasický argument který se snaží změkčit negativní věc *1*

        "hra by na tom neměla stavět". Tak to nikdo nenapsal ale je to běžné u většiny her zde to bije do očí. Navíc počasí lze i využívat a nehybné NPC nepřidávají na atmosféře. Prostě je to část toho světa. Město kde nějak "žijí" NPC vypadá o mnoho lépe než město zombie. Chyba je to zcela opomínat. Jasně chyba je i to přeceňovat.
  • Tento rok budou v rpg žánru žně, nejdřív Assassins Creed, pak nové Call of Duty a teď tohle.
    • COD je rpg jak noha, to bude maxi žeň
    • Tento rok budou v komentářích žně pro trolly to taky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit