Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • lito

    ano, jako u každé Capcom hry v poslední době. Nikdy bych si nekoupil takový item, abych si sám zruinoval hru. Nikdy mě Capcom do těch nákupu nenutil a hraji od nich hry pravidelně. Takže hejtři mají v tomhle případě smůlu. 

    Co je odpad, je optimalizace, tady souhlasím se všemi. 

  • Carnage666

    Každej ten item co se prodává je i ve hře. Ten kdo to koupí si to jen urychlí.

  • lito

    Takže Art of Metamorphosis, item na změnu vzhledu. V původní hře 5000 RC.

    https://dragonsdogma.fandom.com/wiki/Art_of_Metamorphosis

    Ve dvojce: https://youtu.be/4QGRP_Ledgg?t=690.

     Pokud se vam nechce klikat na video, je to 500 RC. 500 RC jsi schopen získat opravdu rychle. Takže ta hra je ve finále přístupnější než jednička, takže tvrzení některých o nucení do MTX, je zcela zcestné.

  • toka

    To score na MetaCritic ale není user score. Na Steamu to má 40%. Brzdi.

  • toka

    Moment a teď jako říkáš, že to není snadno získatelný, i když stačí vytáhnout kreditku? 😀

  • Peca

    Já se teda přiznám že hra mně hodně zaujala. Ale odradilo mě to DENUVO (a skrz to lidmi hodně zmíněné problémy s výkonem) a hlavně placení za vytvoření nové postavy. Jakože si koupím hru za 80 USD a pak mám platit za postavu? To mi přijde osobně jako hodně WTF. 

    Jestli tohle vyřeší, jdu do toho. 

  • Potom se vše vysvětluje :) Upřímně ani Mount & Blade 2 jsem si nezakoupil protože stejně jako někteří ostatní zlí jazykové tvrdím že se jedná víceméně pouze o reskin prvního Mount & Blade 😅 Stejným příměrem by tedy bylo možné nazývat i DD2 jelikož říkáš že je to v podstatě sandbox a recenzenti tvrdí že oproti originálu nenabízí tolik inovací kolik by měl? 😃

  • lito

    na Steamu máš 200 tisíc v té hře, takže masivní množství hráčů, co jedničku vůbec nehrálo. 

    "Jinak musím uznat, že mi jednička nesedla a moc jsem ji nehrál, takže samozřejmě nemůžu zhodnotit, jestli je omezený fast travel na úkor gameplaye, ale zkrátka se nedokážu zbavit pocitu, že je dost směšné, když se někdo holedbá tím, že tam není fast travel a pak tě nechá si ho koupit."

    Tohle dávej za vinu Capcomu, to jsou nenažrané hov@da, vyvojáři hry udělali pokračovaním se stejnými mechanikami, myslís si, že developeřii dělali hru, aby tam mohli fláknout transakce. Určitě ne v tomhle případě. 

    Vždycky je potřeba to brát v kontextu dané hry a ne z diskuzí naštvaných hráčů, kteří teď budou pranýřovat hru za vše.

  • medveddd

    Haha, fair enough, ne jiní, ale Capcom v jiných hrách, blbnu :D

    Platí ale to stejné - že to stále dělají znamená, že je to ok? Myslím, že je to relevantní kritika pokaždé, když to udělají.

    Jinak musím uznat, že mi jednička nesedla a moc jsem ji nehrál, takže samozřejmě nemůžu zhodnotit, jestli je omezený fast travel na úkor gameplaye, ale zkrátka se nedokážu zbavit pocitu, že je dost směšné, když se někdo holedbá tím, že tam není fast travel a pak tě nechá si ho koupit.

    Kdyby From začali prodávat easy mode do Elden Ringu, taky by mi ta doteď krásná obtížnost jejich her "zhořkla v ústech". Musel bych u každé jejich hry přemýšlet, jestli mě tenhle boss vykostil, protože je to ta správná výzva, nebo protože na mně chce Miyazaki vyrejžovat dalších deset éček za snížení obtížnosti.

    A platit si rozhodně nebudu, protože stejně jako zbytek světa nemám hardware, který by DD2 dobře rozjel :)

  • To sdílení her mezi přáteli a nově rodinné sdílení by vlastně mohl být zajímavý trik, jak to oblafnout. Akorát pak potřebuješ na jednom počítači dvě instalace hry, což při současných velikostech her a disků nevychází úplně dobře.

    Asi to porušení licence je, ale nevím o nikom, kdo by hru instaloval víckrát, aby si ji mohl zahrát i jeho partner nebo potomek regulérně pod jeho vlastním účtem na stejném počítači.

  • lito

    jak jiní? Dělá to pořád stejná firma 😂. Znáš Capcom, ne? 

    "To, že to můžeš získat ve hře, taky moc neznamená. Pokud tu například máme silně omezenou mechaniku fast travelu a čirou náhodou tu taky máme MTX, co ti ten fast travel usnadní, nesmrdí to trošku?"

    Ne, nesmrdí, bylo to tak v jedničce a je to základní prvek hry. Pokud jsi lamka, tak si zaplat.

    "Za mě můžou být placené dodatky ok, dokud ale pro podporu jejich prodeje není negativně zasaženo do gameplaye vanilla hry. "

    No, vidíš, můžeš být v klidu a můžes svůj hejt poslat jinak, DD2 má úplně stejné mechaniky jako v jedničce, tam mikrotransakce nebyly,  všeho bylo omezené množství. Pokud mi nevěříš, zahraj si první díl a nejlépe původní hru bez datadisku. 

  • medveddd

    Co to je za whataboutismus - že to dělají, jiní snad neznamená, že to je ok, ne?

    To, že to můžeš získat ve hře, taky moc neznamená. Pokud tu například máme silně omezenou mechaniku fast travelu a čirou náhodou tu taky máme MTX, co ti ten fast travel usnadní, nesmrdí to trošku?

    Za mě můžou být placené dodatky ok, dokud ale pro podporu jejich prodeje není negativně zasaženo do gameplaye vanilla hry. Je to samozřejmě strašně těžké poznat, ale rozhodně jsem dost podezíravý, když vidím hru s omezeným fast travelem a možností si ho dokoupit. Nebo hru, kde musí člověk grindit celkem nudné sidequesty a outposty, aby mohl pokračovat v příběhu a čirou náhodou si taky může koupit XP boost (AC Odyssey).

  • lito

    To samé bylo v jedničce, že to nebylo přístupné, že sis to musel poctivě vybojovat. NIkomu to nevadilo, že itemy byly těžko dostupné. Dokonce jsi neměl ani možnost více než jednoho Ferrystone bez datadisku. Ovšem tuhle hru hraje spousty noobů, co jedničku nehrálo, pak se vztekají, že vše nejde získat hned a dávají to za vinu mikrotransakcím. Není to pravda! Tohle není žádný pay to win!

    Je problém hráčů, že by vše mělo být casualní a snadno získatelné. Pokud nechceš hru hrát, tak si kup tedy tuhle sr@čku. Capcom to tak dělá vždy. Takže máme rovnou Capcomu dávat bod dolů v recenzích? To chcete, i když to nemá vliv na hráče?

  • Derp_1337

    Hele, neobhajuj to slepě. To, že Capcom pravidelně sype hráčům na hlavu popel, ještě neznamená, že s tím hráči "musí počítat".

    Jestli se to hráčům nelíbí, tak mají nárok vyjádřit svůj názor (a nekoupit hru či dát palec dolů).

    Komu takové praktiky vůbec nevadí, ten si tu hru může vesele koupit za plnou cenu.


    PS: A sice veškeré předměty můžeš získat ve hře, ale ty věci jsou úmyslně omezené. To není moc férové jednání. 

    Popř. si můžeš koupit tu knížku na restart postavy, ale ona není zrovna moc levná. Na začátku hry je problém na ni našetřit. Spousta lidí ani neví, že se dá ve hře něco takového koupit. A to je chyba vývojářů, ne hráčů.

  • Derp_1337

    Během recenzování ty mikrotransakce sice byly v menu, ale jelikož platící systém ještě neběžel, tak je nešlo koupit a vyzkoušet. Takže recenzenti neměli možnost otestovat, co se v mikrotransakcích vlastně schováná. Takže to nejspíš ignorovali.

  • Derp_1337

    Výš bylo napsáno, že recenzentské verze ty mikrotransakce tam asi měli schované v menu, ale jelikož platící systém ještě nefungoval, tak to nemohli vyzkoužet.

    To je neskutečná drzost něco takového udělat. Díky bohu za Steam hodnocení, tam to má 40%.

  • Derp_1337

    Ano, přesně tak.

    Obzvlášť když chce vydavatel stihnout před vánoční termín, tak se opravdu nebere ohled na bugy. Vydání hry před vánocemi zajistí mnohem větší tržby než třeba někdy v únoru. Před vánocemi jsou lidi ochotni zaplatit přemrštěnou cenu i za produkt průměrné kvality.

  • lito

    ale nebreč už proboha.

    https://www.eurogamer.net/surprise-resident-evil-4-remake-has-microtransactions-now

    https://www.thegamer.com/devil-may-cry-5-microtransaction-pros-cons/

    Pokud chceš hrát hru od Capcomu, tak musíš s tímhle počítat, že budou mikrotransakce pro hráče, kteří nechtějí hru hrát. 

    Na jednu stranu smutné, opakuji, vše můžeš bez nějakého omezení získat ve hře a miktrotransakce nemají vlil na hratelnost. 

  • lito
  • cms.sarka-tmejova

    On tam ten dovětek ale už je :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit