Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Na oculus sem se fakt moc těšil ale to že to koupil FB mě fakt zaskočilo už sem měl i našetříno až bude oculus v prodeji ale asi se na to vyseru.
    NELÍBÍ SE MI ŽE značku OCULUS ted vlasní FACEBOOK :(
    • Už tě vidím, jak v den oznámení prodeje stojíš nervózně ve frontě a pak utíkáš spocenej domů s helmou v ruce :)
  • Kurde chlapi... prvniho je az za tejden ne? ... co? ... Achjo... *13*

    "as if millions of voices cried out in terror and were suddenly silenced."

    Vazne jsem se na to tesil, ale jako zaprisahlej antifacebookar je tohle celkem slusnej dealbreaker.... mozna ze se vazne nic menit nebude (nepravdepodobne, nevrazim do neceho dve miliardy USD ktere nemam jen protoze jsem fanboy) a mozna taky lidi pro pouziti OR na cokoliv budou muset potvrdit kdo vi jaky podminky, byt online, mit FB ucet a odesilat kde co jednomu z nejvetsich smiraku na svete... to by byla bez ohledu na koncovou cenu VR setu hodne draha sranda, nebot osobni informace je to nejcenejsi co kazdy z nas ma... spalit ten proradnej facebook*16*
  • 'Submitted 1 month ago.'

    http://www.reddit.com/r/oculus/comments/1wf6mg/so_no_way_to_confirm_this_but_my_friend_works_in/

    A potom ze vsetko na internete je bulls*it :D
  • Facerift!
    • Nová forma facepalm?
  • Rok 2010: Facebook huj, bee..
    Rok 2014: Facebook fuj, bee..

    Pamatujte, ovce vzdycky beci se stadem..
    • nekromant33
      Je to stejně absurdní jako nominace, nebo dokonce výhra EA v nejhorších společnostech.
    • Robotron3
      Jako stádo se mi jeví spíš lidé, kteří na facebook nadávají. Kterých je tu nejvíc ostatně ;) Já chápu, že dětem a mladším lidem facebook nemusí dávat vůbec nic, jen v sociálních sítích vidí trapnost kde se lajkuje co se dá bezesmyslu. Ale pro dospělý, co mají třeba vlastní rodinu je to najednou snadný přístum k informacím od přátel a rodiny, nebo i od lidí, které potkali třeba jednou v životě a už se s nimi těžko někdy setkají, protože žijí na druhé straně planety. A lidi se o druhé lidi zajímají (normálně :)
      • jn.. říká se tomu stalking a na facebooku to má úplně novej rozměr.
        • Robotron3
          Tos nějak význam toho slova nepochopil. Stalking je když někoho sleduješ proti jeho vůli. Na facebooku sleduješ lidi, kteří chtějí, abys je sledoval, protože jsou to tvoji přátelé *3*
      • nekromant33
        Když má někdo za přátele spamující idioty - jeho chyba. FB je používaný natolik, abych ho používal jako instant messaging místo.... čehokoli co se vlastně dneska ještě používá. Pak na události, kam jednoduše takhle pozvu lidi (ač to potom i obvolávám, ale je to prostě něco místo diáře). Dál ho používám prakticky jako newsletter. Dost ohlášení ve sféře her a filmu je tam okamžitě, podobně jako se osvědčil v tomhle směru twitter (akorát FB není omezen počtem znaků).

        To že si o mě sbírá info... 1)kterej program to dneska nedělá; 2)nevím jestli zrovna nějaký korporace zajímá co já dělám, ale jestli z toho něco mají...
        • walltar
          O tom sbírání infa ... nejenom programy sbírají info. Například takové Billa club a tesco karty (a další hromada obchodů) je sběr informací ... a jim lidi dávají dobrovolně mnohem víc informací (adresu a podobně). Takový obchod potom má velké množství informací, která mu díky reklamě a podobně vydělává miliony.

          Informace jsou prostě další cenná komodita ... každý má možnost si je chránit a nikomu je nesdělovat. Pokud ale informace někomu dám, nesmím se divit, že je využije k výdělku.
          • firebug
            Přesně. V rámci marketingových průzkumů se je v některých obchodech i jakési udělátko sledující pohyb zabudované v nákupním košíku. V kombinaci s údaji z "club-karty" o nás vědí markeťáci vše podstatné. Jak dlouho jsme stáli před regálem s chlastem, jakej chlast jsme koupili, jestli jsme nakupovali chlast kvůli blížící se oslavě narozenin, naší adresu aby nám mohli zaslat leták s nabídkou jiného chlastu...
        • Korporace zajímá nejvíc co dělá normální, průmerný člověk. O slavným a bohatým si přečtou na internetu.
      • Inquisitor
        Já jsem si nikdy účet nezaložil, od začátku mi byla tahle služba nesympatická. Ale taky to nikomu necpu, jenom to prostě jde totálně mimo mě.
        • walltar
          FB nemám a nemám důvod ho zakládat, ale zároveň nemám potřebu všude vykládat jak je to největší zlo světa. Spíš mě ten hate příjde jako nová módní vlna. A vůbec bych se nedivil, kdyby většina těch haterů měla FB účty a 2500 kamarádů. Jen je to prostě způsob, jak být zrovna cool. *7*
          • Veskoslav
            Jednu dobu bylo moderní nemít ICQ (2005-2008), teď je moderní nemít nebo demonstrativně rušit účty na FB. Ačkoliv ICQ nepoužívám už více jak 5 let, stále si pamatuji číslo účtu a heslo. Co kdyby, že:)
            • walltar
              Já třeba ICQ používám se Skypem pořád ... spojím se tak se všema lidma, se kterýma se spojit potřebuju. *4*
      • Tobě to musí vážně pálit.. *16*
      • Odulin
        Souhlas. FB je takový jaký si ho uděláš. :D
  • http://www.gamesindustry.biz/articles/2014-02-28-vr-palmer-luckeys-quest-to-change-the-world

    As long as Oculus remains in the spotlight and continues to impress, rumors will be running rampant. Some people think Microsoft, Google, Apple or any number of tech or gaming firms will purchase Oculus. And you can bet some have already tried. For now, Luckey insists that he's staying independent.

    "We want to do things our way. There are certainly people who are interested... but we have a vision for our consumer product and we know that we're going to be able to pull it off. We don't want to be assimilated into someone who's going to have us working on their own product or their own vision of VR - we want to be able to deliver our own vision of what VR is," he said.

    So even if a company like Amazon made a huge offer, it wouldn't matter? "Nobody can say it doesn't matter - everyone has a number," Luckey admitted. "But I don't think there's a reasonable number that would make me say, 'You know I was going to change the world with VR and try to change humanity forever but here's a number. It really is about making sure that we get to deliver our vision of consumer virtual reality."

    Takze jeho cislo je 400mega+1.6akcii.
    Hov*do.
    • Kazdy ma svou cenu. A Marek Cukrohorsky byl asi velmi presvedcivy:-) S tou predstavou plne graze luxusnich aut a honosne vily plne devek, byt za cenu par tisic nasranych lidi, myslim clovek dokaze zit:-)
  • firebug
    Pro mě tedy dost šokující a nepříjemná zpráva, páč facebook z celého srdce nesnáším. Na druhou stranu je trochu předčasné vymýšlet nějaké katastrofické scénáře. Predikce, že bude nutnost mít FB účet k používání OR, či vyskakující reklamy a statusy přímo ve "virtuální realitě" teď, myslím, nejsou na místě. Třeba si Zuckerberg jenom uvědomil, že FB má svůj vrchol dávno za sebou a tak chce vedle toho něco investovat i do HW. Jsem sám zvědav, jak to dopadne...
    Nějak ale nemůžu pobrat přístup lidí z Oculusu. Mají tohle vážně zapotřebí? Palmer Luckey se v několika rozhovorech vyjádřil, jak je super být nezávislý, jak ohromnou mají komunitu, která vytváří pro OR software zadara, a že je o jejich produkt tak enormní zájem, že ani nestíhají vyrábět.
    Myslí si tedy, že tímto krokem osloví více zákazníků? Zalekli se vlastního úspěchu nebo případné konkurence a chtějí mít za sebou nějakého silnějšího hráče? Nebo ty prachy prostě potřebovali na další vývoj?
    • Nad tímhle se občas zamýšlím. Proč každá korporace koupí zajímavý projekt\firmu aniž by se bránily nebo odmítli nabídku . Jaké by to např. bylo když by nová firma vybírala korporaci kterou chce bít koupena. Nebo nechala si odkoupit pouze menší podíl, tak aby zůstala nezávislá. Prostě pod vidinou velkej prachů člověk asi neodolá nabídce.
    • sirWallace
      Se dvema miliardama dolaru ? :D To bych maximalne vyvijel plan na celozivotni vylet :D:D
  • KronosDeret
    (Cartman voice): Im so seriously you guys, the FUCK?

    Penize, koren vseho zla. Jak moc asi zatlacili investori na Luckyho aby se dostali na "srandaprachy" akcie FB? Jak asi FB vampiri pouzijou svoji novou hracku? Myslite snad ze ji nechaji jen tak byt? Neposkvrnenou a ze si jen pricuchnou k ziskum? Jste blazni? Vydreni to az na kost jako spravna bezducha korporace tak, ze jediny pouzitelny verze budou "jailbreaknuty".
  • C-BEAM
    za tú sumu má pod kontrolou absolútne všetko a reči o nezávislosti majú charakter ústneho dojednania s cielom utlmiť prípadné obavy náročnejších klientov.

    je to rozpoluplné, jedna vec sú financie a prístup k top technológiám a programátorom ktorí si Carmackov dávajú k snídani, vec druhá je brutálna masovosť ktorá u hier zničila nejednu kvalitnú sériu. Budú masy vyžadovať 2k, 4k+ keď mnohí ani nebudú vedieť čo tie symboly znamenajú ? budú vyžadovať minimalizovanie lagov na nepozorovatelnú hranicu keď budú oculus využívať iba na virtuálne chatovanie a jednoduché facebookové casual hry ? No a možno to bude všetko inak a obavy sa ukážu ako zbytočné..
    • Co to zase máš za hloupý dotazy a prognózy? ...
  • FB neni a nikdy nebyl SW spolecnost, oni zadny SW nevyviji a nikdy vyvijet nebudou. FB je jen shromazdiste osobnich udaju o lidech, a to je jejich obchodni artikl. Toto nedopadne jinak. Budes muset odsouhlasit ze FB patri vse na tvych discich/cd/dvd/... a ze si stim muzou delat co chteji ... mozna ne hned samo, nejdriv to potrebujou lidem prodat ... on totiz ne kazdej je ochoten prestat pouzivat zarizeni za 10k proto, ze se zmenila licence ovladacu/sw, bez kterych to nefunguje... a vo tom to je.

    Cet si nekdy s cim souhlasis pri pouzivani steamu? Jenze ti vydelavaji prevazne prodejem games. Takze je to precejen ponekud o necem jinem, i kdyz v mnoha ohledech by taky zaslouzili nakopat rit.

    Podivej se na Sony a PS3 + moznost na ty konzoli provozovat linux ... po roce kdyz si to (mimo jine) z tohoto duvodu (velmi vyhodne financne) poridila hromada lidi, tak tu moznost zablokovali. Pak jeste zalovali vyrobce chipu, ktery (mimo jine) prave toto umoznoval. Nejaky smlouvy s lidma? Na ty sere pes ...
    • walltar
      To že FB je SW společnost říkal Cukr ... jenom jsem parafrázoval co tam řekl on. A FB spíš vydělává na reklamě, než na prodeji osobních údajů ... které jim mimochodem lidi dávají dobrovolně.

      Rift je něco jako monitor, není to konzole. Je to asi jako by můj monitor zobrazoval reklamu ... a kolik by si lidí koupilo takový monitor? Viděl jsi kolik bylo VR zařízení už představených od Riftu? OR bude muset být konkurenceschopné a jestli ho dělá FB, který každý nesnáší, nebo všemi milované valve (které se svým steamem dělá to samé) je imho jedno ... každý bude muset být konkurence schopný.

      Nikdy jsem nečetl FB podmínky, protože jsem si tam nikdy nezakládal ACC ... zatím jsem k tomu neměl důvod. Až nějaký budu mít, tak si tam klidně účet založím. A potom si ty podmínky přečtu. Teď mě to vůbec nezajímá, protože o FB účet nemám zájem.

      Já prostě počkám na vydání consumer verze před tím, než začnu provolávat doom! Pokud bude OR dobré, koupím si ho, pokud dobré nebude zůstanu u DK2, nebo si koupím něco od nějakého jiného výrobce.
      • Ale oni ti nepotrebujou zobrazovat reklamu, oni si "jen" prectou vsechny tvoje maily, proscanujou ti disk, zjistej kam chodis na web ... a rovnou na vsechny mailovy adresy co mas poslou, ze je zves na FB ...
      • electricfret
        FB má na prodeji osobních (ale každopádně již analyticky zpracovaných) údajů postavený byznys model. A pokud jsi někdy vyvíjel app na fb, tak dobře víš, co o tobě každé like (resp. "sledovací") tlačítko posílá fb odevšad z webu, kde se nachází. a tady ten moment dobrovolného sdělování dat dostává dost podstatnou trhlinu. Ale jinak nic proti.
        • walltar
          Tlačítko FB si můžeš "zablokovat", FB účet si nemusíš zakládat. Pokud vím, tak google reklamy fungují podobně ... taky odesílají hodně infa o tom co děláš. A taky to opět jde "zablokovat".

          Proto říkám, že je to dobrovolné ... stejně jako dívání se na reklamy je dobrovolné, když existují věci jako AdBlock plus.

          Je na každém aby si svou bezpečnost na internetu řešil podle svého. A rozhodoval si jaké informace vysílá volně do světa. Mě ale spíš jde o to, že nákup OR nemůže být postavený na datech o lidech. To zařízení nemá imho takový potenciál aby se sběr dat vyplatil (jako primární způsob výdělku na OR) bude tam celkem omezená komunita a pokud se rozjede, tak stejně ti dá data max o tom co a kdy lidi hrají (a to bude dostupné už od steamu).

          Jak jsem řekl dřív, tak si myslím, že FB vytvoří interaktivní VR sociální síť + VR market. Na kterém se budou lidi setkávat, a budou si za reálné peníze nakupovat kraviny, bude to free to play a plné reklam. Plus to dají k dispozici developerům jako platformu pro vydávání her.
          Ale přímo do her si myslím, že zasahovat nebudou ... to by poslalo celé OR a jejich 2+ mld do kytek. Nemůžeš použít popup reklamy do her, protože by to zničilo VR zážitek a nikdo by si to potom nekoupil.

          Potom taky třeba dají možnost developerům zabudovat reklamy přímo do her ... a získat tak peníze navíc. Ale nemyslím, si, že se pro koncového uživatele něco výrazně změní. Zapneš hru a budeš hrát ... a to jaké data to odesílá bude většině lidí jedno. Stejně jak jim je to jedno u FB, Steamu, Googlu ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit