Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Musím bohužel uznat že z velké části souhlasím s autorem, byť jsem velkým fanouškem serie fallout už od jedničky. Opravdu doufám že si to vezmou modeři do parády a spoustu chyb opraví ať to nedělá dojem jak z konzole na pecko raz dva.
    Hlavní příběh je velmi krátký ale to se dá překousnout spoustou vedlejších questů. Mrzí mě ovšem že ikdyž jsem měl charisma na 10 tak těch voleb na ovlivnění tam bylo zatraceně málo a když už tak vůbec ale vůbec neskončily tak jak jsem zamýšlel, a nebo si i po přesvědčení dané postavy stejně stála za svým. Tolik k celkovému charisma na které jsem defacto vyplýtval body zbytečně a které má dost daleko k F3NW.
    Co se týče inteligence taky na 10 jsem si myslel že si užiji opravdu s hackováním elektroniky a nejrůznějších robotů a věžiček, tak aby vám to přineslo nějakou výhodu jako v F3NW ale bohužel i po přidávání perku ve směru hacku kompů či robotů, jsem si připadal že to bylo jak věšet baňky na stromeček, vždy jsem očekával něco víc a nakonec jsem nedostal nic.
    Teda s power armor hned od začátku si člověk musel zvykat že ho dostane jen tak, což jsem si zase naivně myslel že bych k tomu mohl být dokopán jako v F1 prostě si užít pocit tvrdé dřiny než se dostanete k sladké odměně a nakonec jsem v něm zustal po celou dobu hry. Copak by ne že když dostanete takové brnčo s takovou imunitou to už nesundáte, přece jen tak nevylezete z tanku :-) tím pádem jsem si moc ostatní modifikace zbroje a vzhledu ani neužil, ale to už je na každém.
    Minimální požadavky se tak trošku přestřelili mě to na i7 1,6-2,4 Ghz, ram 4gb a radeon 5870 1gb šlapalo sice se záseky(ve velkém světě) ale dalo se to hrát. Grafiku proto zde hodnotit nemohu, což je škoda ale jednou si ji určo užiji na plné detaily tak jako vždy když se k tomu člověk po čase vrací ;-) ikdyž v porovnání s Witcher 3 sem se trošku zklamal že ten mi běžel i na daleko lepší detaily plynule.
    V celkové suma sumárum je zde spousta věcí které by se dalo vytknout a osobně si myslím že ikdyž jsem se těšil jak malý dítě na F4 musím zkroušeně říci že nemá F4 očekávání které bych na pozici F4 roku 2015 očekával. Nicméně jsem nesmírně vděčný za tuto hru a i přes různé nedostatky jsem rád že mi umožnila vrátit se do tohoto postapokalyptického světa.

    *3*
  • Těším se jak doplním Bethesda sbírku na Steamu .... a to jsem odmítl hrát Skyrim , jen jsem viděl úvodní scénu s odsouzencem. Dnes se od Bethesdy hraje tak leda Morrowind na GOG... Uvidíme jak hluboko herní průmysl zajde za dalších 10 let . Možná pak bude i Fallout 4 doceněn jako hra , kde byly vůbec nějaké další možnosti kromě jdi , střílej a otvírej dveře ;) ...
  • patrne si vyslouzim nadavky jen, ale zkusim to....Stazeno, funkcni, ale jen v okne, jakmile prepnu do cele tak se nespusti...nevite ? diky
    • predelal sem soubour fallout4 pref na 1600x900 a dobry ale i tak to neni ono, je videt lista atd, neni to full...
      • Chim
        Kupuj jen kvalitní hry od schopných herních vývojářů.
        • srdcovky kupuju, par tisic rocne to je a o steamu a slevach ani nemluve :) ale F4 stim kolem...jinak to neslo, ostatni F mam origo, ale vyhodit litr za pytlovinu nemuzu....
          • Tohle bylo známé už v den vydání. Např lidem to nešlo na monitorech 21:9. Ale právě už v den vydání se objevila rada jak to napravit. Jakékoliv rozlišení, full screen, bez rámečku... Např. zde:
            http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=551069501&tscn=1447077828
            V odstavci "How to add 21:9 (ultrawide) support" (kde si pochopitelně zadáš své rozlišení jaké chceš).
            • lepsi, diky
  • Upřímně mi nejvíc kazí požitek ze hry ty propady FPS a celkově technické zpracování kdy to snad úplně random lítá od 30 k 60 (jak na 1080p tak na 1440p -R9390x, 980, 980Ti) a zpět a člověk má pocit, že se hra každou chvilku rozsype.
    • Propady hodně závisej na ramkách a jejich rychlosti, bohužel je to tak, zřejmě díky konzoloidnímu enginu.

      Měl jsem ddr3 2x4 GB, na 1600 Mhz, cl10, koupil jsem dd3 2x8 GB na 2400Mhz, cl10 a propady jsou pryč. Jedu krom antial.(medium) vše na full, max full. na gtx770 a i5 4,4 Ghz a občas se mi to potrha jen ve městě...

      Pro ty, kdo nemají hluboko do kapsy a serou je propady fps i s dobrou grafikou, doporučuji upgrade na pořádné ram ..
  • Upřímě nový systém energozbroje a perků mě moc nenadchnul, přijde to jen mě že z energozbroje se stal krám o který se pořád musím starat? 5 kousků předtím si udrželo určitý systém a při 6-té to měl někdo potřebu převorat
  • po 40 hodinach 90 procent. Kdyz se koukam na tohle forum, jsem stastnej, ze si to uzivam. Super HRA!
  • mikezz
    F4 ma pohltil zo začiatku oveľa viac ako Zaklínač 3 a úplne rovnako ako MGSV. Uvidím ako ďalej, ale zatiaľ som spokojný na 90% (10 dole za miestami fakt hroznú grafiku).
    • Hlavně textury v některejch interiérech jsou strašný, jinak to ale není graficky zas tak špatný...
  • Celkovo mám z hry zmiešané pocity. V grafike a samotnej hratelnosti rozhodne posun vpred. (Určite si pamätáte že občas bolo vo fallout 3 a new vegas zamieriť na cieľ bez V.A.T.S celkom problém) Bohužial, z nejakého mne absolútne nepochopiteľného dôvodu bethesda takmer kompletne rozobrala SPECIAL systém a skilly, ktoré fungovali v predchádzajúcich dieloch na výbornú. (Asi preto aby si fallouta mohol zahrať aj mentálny mrzák, bez toho aby nebodaj musel porozmýšľať nad tým kde investuje skill pointy.) Dialógy hlavnej postavy sú síce nahovorené, čo je plus, ale možnosti sú obmedzené, a výsledok je v 90% rovnaký bez ohľadu na to, ako odpoviete.(Nejaký chabý pokus o pseudo-mass effect.) Lokácie su síce spracované nádherne (v možnostiach enginu teda) ale ich obsah je na jedno kopyto (pár bední s muníciou, nejaké stimaky, prípadne materiály). Príde mi to tak, že FPS prvky sú tu lepšie na úkor RPG elementov, čo je škoda pretože nevidím dôvod prečo je tomu tak. Dobrá hra, ale chýba tomu humor a atmosféra typická pre Fallout hry. Dal by som 7/10.
  • Chidlink
    7/10 si hra určitě dle mého názoru nezaslouží (hodnotil bych 6/10), ale co musím pochválit je odvaha dát i tak relativně nizké číslo i když vlastně označuje nadprůměrnou hru, což většina lidí tady neví. Asi ve škole chyběli na hodiny matematiky nebo co.
    Říkal jsem si, jestli hra tady dostane 8/10, že jsem přestanu chodit, naštěstí se potvrdilo, že games patří k těm kvalitnějším webům s kvalitními novináři.Díky za recenzi. *4*
    • 6/10?! .. to si hrál asi něco jiného, ne? :-D Chtěl bych vidět tvůj TopList. Z mého pohledu je mnohem, mnohem více her, které dostaly 7/10 a z daleka se nepřibližují kvalitě F4.
      • Odpověděl sis. Z TVÉHO pohledu.
    • Kvalitni web *15*
    • Přestanete chodit na web kvůli číslu v recenzi? Hodně úsměvné, tak to pro vás asi text nemá moc velký význám. Ach jo kam jsme se to dostali. *12*
    • Matematický průměr je možná 5/10, ale statistický průměr hodnocených her může být klidně 7/10...
      Na hodinách matiky se tohle neprobírá, co? Tak co myslíš že to znamená? Že je většina her nadprůměrná? Nebo že se průměrnost posouvá navzdory zákonům matematiky? Podle jakých kritérií bys vůbec popsal "průměrnou hru", hm?
      Už jen to, že jsem nikdy neviděl hodnocení 0/10, nebo snad i 1/10, tvůj průměr posouvá do sféry úplně mimo statistiku...

      Pak bych ti tu mohl ještě vysvětlovat jak jsou kritéria hodnocení subjektivní, a jak se subjektivní sám recenzent... ale člověku, který by přestal chodit na web jen díky jednomu hodnocení, toto nemá smysl vysvětlovat...
      • maros.goc
        somarina :) 5/10 je známka priemernej hry :) to že tu v priemere dostávajú hry takých 7/10 neznamená, že je 7/10 známka priemernej hry, ale znamená to, že hry sú tu hodnotené v priemere nadpriemernou známkou 7/10 ;)
      • nightborne
        Nula tu, myslím, není v možnostech... ale jedniček tu pár je, třeba ta Rambo hra =)).
    • Jack1947
      Uhm ale tady se hodnotí od 5/10 tos nevěděl? *7*
      • oVer9000
        Jacku jestli tim narážíš na to, že tenhle web neumí dát jiný hodnocení než 5, tak jsi hloupej. Oni zkrátka a dobře vybíraj hry, který maj aspoň šanci, že těch 5/10 dostanou. Pokud jsi někdy četl level, za celou jeho historii, v každym čísle se objevila aspoň jedna hra pod 4/10, a dost často se mi stalo, že jsem takovou recenzi pro jistotu ani nečetl. Oni zkrátka nemaj lidi ani prostor aby hodnotili hry typu
        Hannah Montana: The Movie (na xbox 360), aby tomu mohli dát 1/10.
  • Omlouvám se, pokud nekde mezi 1k prispevky uz bylo...

    https://www.youtube.com/watch?v=gCYV8Y9Ywh8

    Clueless Gamer: "Fallout 4" - CONAN on TBS
    • kkING
      tak tohle muzu jen doporucit :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit